>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 - ogólna dyskusja

akomos1 4

akomos1

Użytkownik
Jak Wam się podobają dotychczasowe wyczyny reprezentantów naszego kraju w Londynie?
Agnieszka Radwańska,która była jedną z naszych największych nadziei na medal,dopiero co przegrała w 1 rundzie z dużo niżej notowaną rywalką Julią Goerges popełniając mnóstwo błędów,nie wykorzystując kluczowych sytuacji,odbiór serwisu bardzo słaby,mało dobrych,ciekawych zagrań i przede wszystkich gra cały czas na środek kortu.
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski także wczoraj odpadli.
Maja Włoszczowska, kolejna nasza wielka nadzieja złapała kontuzje.
Nasze dzielne trzy florecistki odpadły wczoraj jedna po drugiej odpadły w 1 rundzie. Najlepsza polska florecistka,Sylwia Gruchała,aktualnie 9 na świecie, zdobywczyni 2 medali na IO w Sydney i Atenach po &quot;Tańcu z Gwiazdami&quot; wyraźnie wyszła z formy i razem z koleżankami wybrała się na wakacje do Londynu.
Jeśli chodzi o pływanie to będzie zapewne tak jak w Pekinie.Wielkim sukcesem będzie samo dotarcie do finału i nawet poprawianie rekordów Polski na niewiele się zda.
Lekkoatletyka,tutaj są chyba tylko 3 nadzieje.Tomasz Majewski (pchnięcie kulą),Szymon Ziółkowski (rzut młotem) i ekipa skoku o tyczce,czyli MŚ Paweł Wojciechowsk,Anna Rogowska,Monika Pyrek.
Podnoszenie ciężarów,Marcin Dołęga i dwie kobity w kat do 53 kg.
http://i50.tinypic.com/2nbulua.jpg
Polska &quot;srebrna&quot; czwórka wioślarska z Pekinu w eliminacjach zajęła ostatnie miejsce.Chociaż myśle,że w wioślarstwie będzie sporo szans na medale jak w Pekinie.
http://olimpiada.int...olakach,nPack,1 tu można poczytać o odpadnięciach Polaków z pierwszych rund eliminacji
Siatkówka,tutaj chyba największe nadzieje,nawet na złoto,chociaż ja osobiście chciałbym nawet brąz,bo przecież w LŚ nie było Rosjan ani Włochów,Brazylia bez formy,przegrywała nawet z Kanadą,ale oni zawsze są groźni,podobnie jak USA,Serbia nic nie gra bez Miljkovicia,który zakończył kariere,a Kuby nie będzie na IO o ile dobrze pamiętam,po za tym wystarczy jeden słabszy mecz i po zawodach...
daje 10 medali dla Polski w tym 3 złote
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
A ja nie byłbym taki znowu ostry dla naszych sportowców. Mamy medal, do tego srebrny powinien być drugi brązowy ale lepiej już tego nie rozkładać na czynniki.. Z tego co wiem i czytałem w różnych artykułach to cel naszej ekipy to powtórka z Pekinu czyli 10 medali.
Oczywiście dramat to florecistki i tenis o którym trzeba zapomnieć. Gwiazdorstwo i pompowanie balona dało taki efekt jak widzieliśmy. Słabo także dziś na strzelaniu ale nie ma co się tym emocjonować.
Ale weźmy też plusy, mikst w badmintonie pokazał że powalczy na tych Igrzyskach do tego dziś bardzo dobre kwalifikacje w kajakarstwie górskim, jak ktoś nie wie to dwóch naszych jest w 1/2 finału z niezłymi czasami. Więc takie małe szanse medalowe się powolutku tworzą.
Dodatkowo w żeglarstwie tak przez wszystkich kochanym Kusznierewicz po dwóch wyścigach jest trzeci co też jest bardzo dobrym prognostykiem.
Więc nie narzekajmy dziś nasz młody Judoka pokazał jak się walczy. Nie zapominajmy że Lekkoatletyka dopiero w piątek a tam już w I dniu powinno być złoto Majewskiego. Czekamy i liczymy na jakieś nowe niespodzianki jutro słabo z naszymi szansami ale może szermierka jutro nas zaskoczy?
 
K 37

kcz18

Użytkownik
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale przynajmniej wiem, że ktoś to odczyta. Macie może jakieś dobre streamy do meczów olimpijskich siatkówki mężczyzn? Szukałem, co prawda na szybko i nic się nie udało. Nie chodzi o mecz Polaków tylko ogólnie. Z góry dziękuje za linki i pomoc;)
 
king_roger 12

king_roger

Użytkownik
Oczywiście dramat to florecistki i tenis o którym trzeba zapomnieć. Gwiazdorstwo i pompowanie balona dało taki efekt jak widzieliśmy. Słabo także dziś na strzelaniu ale nie ma co się tym emocjonować.
Nie zgodzę się z częścią Twojej wypowiedzi, która dotyczy tenisa. Nie wolno o tym zapomnieć i przejść do porządku dziennego, ale uważam również, że &quot;znęcanie się&quot; też nie pomoże. Po prostu należy powiedzieć to raz a dobrze. Dla mnie jest to żenujące co zrobiła Radwańska. Oczywiście wczoraj Kubot, i nasz debel poniósł porażkę, co w moim odczuciu nie jest takie przykre, dlaczego? Nie ukrywajmy, Łukasz zrobił znaczne postępy ostatnimi czasy, ale to typowy średniak będący w okolicach setki i to wszystko. Bułgar ostatnio na fali wznoszącej, młody, dynamiczny i skuteczny.
Debel to też porażka, ale biorąc pod uwagę okoliczności, ich słabsze występy ostatnio, oni to chyba tak mają, grają fali, potrafią pokonać najlepsze pary, ale też dają się pokonać przez tzw. tenisowych deblowych leszczy, jakimi w moim odczuciu była para Ferrer/Lopez. David Ferrer w debla? Hiszpanów, singlistów grających w debla znam i widziałem wielu, ale Ferrera, nie słyszałem, ani nie widziałem. A jednak nasza para to tylko debel, ograni, znający się jak nikt, nie powinni przegrać tego pojedynku w I rundzie!
A Radwańska? Przed miesiącem na tym samym korcie w finale z Williams, wcześniej 6 pojedynków, piękne zagrania, ambicja, ogromna wola walki, zmagania z przeciwnikiem i własnymi słabościami. A dziś? Na przeciwko Julia Georges, która na trawie nic wielkiego nie pokazuje, a jak się okazało wystarczyło. Nie wiem, co tak sparaliżowało Polkę, która dała totalnie ciała. Wiadomo, ze jak się mówi o olimpiadzie i ma na myśli Radwańską, która pokazała to co pokazała na Wimbledonie, to ma się na myśli medal i to jest normalnie. Jak mówimy o siatkarzach to od razu na myśl przychodzi medal. Ale na wszystko trzeba zasłużyć i zapracować, a dziś...Rozumiem porażkę, bo to jest sport i należy się szacunek dla Julii, ale w moim odczuciu pozostaje ogromny niedosyt i zawód jaki sprawiła nam Agnieszka.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Nie zgodzę się z częścią Twojej wypowiedzi, która dotyczy tenisa. Nie wolno o tym zapomnieć i przejść do porządku dziennego, ale uważam również, że &quot;znęcanie się&quot; też nie pomoże. Po prostu należy powiedzieć to raz a dobrze.
Nie ja się nie znęcam, w moim odczuciu jedyny medal może być w deblu Radwańskich i dalej się tego trzymam. Ale nie wiem czemu wszystkie media tak nakręcały się na Agnieszkę ale to już inna dyskusja. Mimo tego brak awansu chociaz do 3 rundy to wstyd tak samo jak naszego męskiego debla..
 
9adrian2 37

9adrian2

Użytkownik
Ja pierniczę, balon ZAWSZE pompują media, natomiast polscy sportowcy zawsze przed wielką imprezą wypowiadają się bardzo ostrożnie co do swoich szans medalowych (bez kilku wyjątków). Komentatorzy od tenisa w TVP są tragiczni, srali w majty przy każdej udanej akcji Radwańskiej, tak jakby było coś w tym dziwnego. I dziwne jest, to, iż prawie wszyscy zapomnieli, że sportowiec na Igrzyskach zawsze zaczyna od zera - nieważne co osiągnąłeś w swojej karierze i nieważne jakie masz miejsce w rankingu, to przed pierwszym starciem na Igrzyskach jesteś nikim, i musisz udowodniac od nowa, to, że jesteś dobry. Proste przykłady - Phelsp na razie nie błyszczy, piłkarze Hiszpanii dostali baty, Radwańska odpała w singlu, Cancellara w kolarstwie szosowym wywraca się na rowerze i traci szanse na medal, Laszlo, pływak z Węgier pomimo swoich ogromnych umiejętności nie potrafił awansowac do finału na 400 metrów stylem zmiennym. Niech, ci komentatorzy nabiorą trochę pokory, bo sami nie potrzebni pompują &quot;balon&quot;.
Mam nadzieję, że Serena Williams zlekceważy Urszulę Radwańską i będziemy mieli kolejną sensacje, hehe.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Oczywiście najlepszy Szpakowski expert od Wioślarstwa szok !
Żeby nie ten drugi koleś co z nim komentuje to byłaby katastrofa.
Co do występu Polaków.
Jak co igrzyska balon napompowany już widzą kilkanaście medali.
Moim zdaniem to połowa zawodników wcale nie powinna jechać na te igrzyska po co aby nie przejść nawet przez eliminację.Wiem że to jest doświadczenie ale zamiast te pieniądze wywalić w błoto można przeznaczyć na szkolenie młodzieży przecież za 4 lata kolejne IO.
Osobiście oglądałem Sylwię Bogacką i byłem bardzo mile zaskoczony tym że zdobyła medal trochę szkoda że nie udało się zdobyć złota ale i tak należą się wielkie brawa.
 
G 0

gabdziol

Użytkownik
Moim zdaniem to połowa zawodników wcale nie powinna jechać na te igrzyska po co aby nie przejść nawet przez eliminację.Wiem że to jest doświadczenie ale zamiast te pieniądze wywalić w błoto można przeznaczyć na szkolenie młodzieży
Nie zgodzę się tutaj z Tobą. Marzeniem każdego sportowca jest pojechać na Igrzyska, a to jak już się zaprezentują to tylko i wyłącznie kwestia wyszkolenia oraz jak to w sporcie - szczęścia. Wszyscy chyba wiemy jakie są warunki w Polsce do uprawiana sportów. Nie chodzi mi o dyscypliny typu piłka nożna czy tym podobne, bo na to pieniądze są, ale właśnie o sporty niszowe, w których to Polacy zdobywają medale, a czasami dokładają nawet ze swojej kieszeni żeby móc pojechać na zawody. Wszystko skłania się jak zawsze ku władzom, ale to temat rzeka, więc nawet nie ma się co rozpisywać.
Co do balona, który został napompowany przed Igrzyskami, masz rację. Sportowcy nie wyjechali jeszcze z Polski, a już były rozmowy kto jaki medal zdobędzie. Radwańska nie wytrzymała presji, każdy w mediach mówił, że to nasza największa nadzieja na medal. Presja i słabszy dzień przyniosły wynik jaki każdy zna. Ja wierzę, że uda nam się zdobyć jeszcze kilka medali, jednak będzie oto bardzo ciężko, liczę na jakąś niespodziankę.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
U nas problem nie leży tutaj, u nas nadmuchano balonik, że jak koleś zdobył mistrza, vice mistrza lub 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w sporcie X to jest mega faworyt a reszta świata to mudzinowo.
Stworzono Team London dla sportowców z największymi szansami, obsadził Donek swoimi kolesiami, taki team ma managera, rzecznika itp itd i kaska idzie a taki managerek nie zarabia 2k na rękę tylko 20x tyle.
Po 2 obcięto finansowanie sportu o połowę - brawo :!:
Powinno się wrócić do korzeni jak było na IO w Atlancie czy Barcelonie, szkolenie od podstaw, żadne team Londyn czy inne, ostre minima olimpijskie, a wręcz powiedział bym żeby stworzyć 3 minima, by dany sportowiec podtrzymał swoją dyspozycję.
Nie może być tak, że koleś ma minimum a potem wystawia lachę na wszystko i ma to gdzieś bo on jedzie na Igrzyska.
Jakby zrobić tak powiedzmy skoczek wzwyż.
1) Minimum 2 miejsce na Mistrzostwach Polski + minimum MKOL
2) Minimum 5-6 miejsce na Mistrzostwach Europy + przekroczone minimum MKOL
3) Minimum 8-10 miejsce na Mistrzostwach Świata.
Druga rzecz to np w sportach walki brakuje trochę agresji. Polka walcząca o 3 miejsce w judo Daria Pogorzelec miała kontuzjowaną rywalkę (noga), to zamiast robić wycięcia na tę nogę, to ona zrobiła się miłosierna Samarytanka - WTF :!: :?:
Jakaś Amerykanka (nie pamiętam nazwiska już) miało to samo z rywalką i co :?: Co 2 atak to wycięcie na kontuzjowaną nogę rywalki i zdobyła brąz.
3 Sprawa to nasi dygnitarze, tyle co sportowców pojechało prezesuniów, vice i ich 2-3 zastępców i działaczy. To generuje masakryczne koszty po co to :?:
Prezes Polskiego MKOL + 3-5 działaczy i dziękuję.
 
Z 610,3K
Przykro patrzyc jak nasi dostaja ciagle baty.Poza wyjatkami sa to niudane igrzyska i niechodzi o brak medali ale w wielu konkurencjach nasi zajmuja barzo odlegle miejsca ileje ich kazdy.Moze Zielinski dzisiaj zdobedzie medal ale tacy zawodnicy jak Jedrzejczak ,Gruchala i im podobne niepowini jechac na te igrzyska .Przeciesz bylo wiadomo ze Jedrzejczak ,Radwanska czy czworka wioslarzy niema szans na medal.Pewnie ze trzeba byc wdzieczny za ich wczesniejsze osiagniecia ale trzeba wiedziec kiedy skonczyc jak zrobil to Adam Malysz.Moze zdobedziemy okolo dziesieciu medali ale przeciesz bedzie to bardzo skromny dorobekm i niemamy co sie porownywac z bedacymi w kryzysie Hiszpania czy Wlochami.Siatkarze tez niewiadomo jak bedzie bo wlasciwie dla nich igrzyska rozpoczna sie w cwiercfinale
 
M 0

mafia66

Użytkownik
A niby czemu Radwańska nie miała szans na medal jest DRUGĄ rakieta świata w tym momencie, łatwa drabinka, srebro była w najbardziej zasięgu dwa tygodnie wcześniej zajęła drugie miejsce właśnie na tych kortach wiec nie pie.... jak Janek Tomaszewski
 
Z 610,3K
Po prostu jest wiele lepszych tenisistek i jej drugie miejsce to zbieg szczesliwych zdarzen.Jestem pewien ze niedlugo osunie sie w klasyfikacji a co do igrzysk to chyba przerosly ja i jej ambicje bo grala jak rozkapryszona panna
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jeśli chodzi o nasz tenis to bardzo dobrze opisane jest to w jednym z artykułów w Skarbie Kibica Przeglądu Sportowego na igrzyska. Prawie wszyscy sportowcy do igrzysk przygotowują sie całe 4 lata i tak odmierzają czas w zawodowym sporcie. Mistrzostwa świata czy kontynentu to tylko jedna z faz, oczywiscie ważna, by sprawdzić ile trzeba jeszcze poprawić, zeby właśnie w konkursie olimpijskim była ta optymalna forma. U tenisistów to chyba trochę inaczej wygląda. W Wimbledonie Radwańska była druga, tu jej nie wyszło, zaraz będzie US Open. Była w finale Wimbledonu - wielka gwiazda, medal ma w kieszeni, teraz fatalny występ - cisza. Wygra US Open - znowu wielcy fachowcy w telewizji będą piszczeć z zachwytu nad jej grą. Kasy ma tyle, że nie musi się o to martwić, inni sportowcy nie walczą tylko o medale ale i o dalsze stypendia, o to, czy będą mieli zapewnione dalsze &quot;sportowe życie&quot;. Po jednym z wywiadów z Radwańską nawet Jacek Kurowski w studiu nie wytrzymał i powiedział, ze może to dla niej tylko jeden z większych turniejów ale jedyny, gdzie reprezentuje nie tyle siebie co Polskę.
Zresztą co do stawiania jej jako faworytki to od początku byłem bardzo sceptyczny. Była druga w Wimbledonie ale z kim mocnym wygrała w drodze do finału? Niestety ale u nas często faworytów to wyznaczają dziennikarze niż prawdziwi fachowcy.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
No i przeszła TVP samych siebie. Nie dość, że od początku katują nas Igrzyskami w przerwie reklam, zamiast odwrotnie, to dziś finał setki kobiet, pokazano 3 minuty po tym jak się odbył. Kompletne dno, ciekawe czy ktoś za to beknie. Osobiście ( chociaż wiem , że to nic nie da ) wysłałem już maila do TVP z odpowiednim komentarzem i proszę Was - ślijcie też, by tych nieudaczników czegoś to nauczyło. Kompromitacja na całej linii, a napis &quot; na żywo&quot; pod literkami TVP to już jawna kpina. Żenada , żenada, żenada
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
No i przeszła TVP samych siebie. Nie dość, że od początku katują nas Igrzyskami w przerwie reklam, zamiast odwrotnie, to dziś finał setki kobiet, pokazano 3 minuty po tym jak się odbył. Kompletne dno, ciekawe czy ktoś za to beknie. Osobiście ( chociaż wiem , że to nic nie da ) wysłałem już maila do TVP z odpowiednim komentarzem i proszę Was - ślijcie też, by tych nieudaczników czegoś to nauczyło. Kompromitacja na całej linii, a napis &quot; na żywo&quot; pod literkami TVP to już jawna kpina. Żenada , żenada, żenada
Wczoraj geniusze puścili wioślarstwo jakoś transmisje z godziny temu ... potem nagle kurowski się kapnął że to już było
Niestety za dużo reklam , ale z czegoś muszą żyć ci biedni dziennikarze brakuje jeszcze przy przerwie technicznej w siatkówce reklam . Przy 3 kanałach dostępnych dwa działają jeden niestety stoi pusty nawet przy nasileniu dyscyplin ( wiadomo 1z10 ważniejsze ) nie wnikam też jakim cudem w jednym czasie na 3 kanałach TVP , TVP SPORT ORAZ Eurosporcie leci to samo bodajże były to ciężary ...
 
Z 610,3K
No to nasi pokazali w siatkowce.jednak prawde mowiac to prawdziwa walkazacznie sie w cwiercfinale i wiadomo bylo otym od poczatku turnieju.Bedzie jednak z taka forma bardzo ciezko.Co do startow Polakow ogolnie to sa bardzo slabe wystepy.Nasi menedzerowie pokazuja ze polaska bardzo obnizyla loty i o takich zdobyczach jak za komuny trzeba sobie zapomniec.POwska medoda przygotowania do igrzysk calkowicie sie niesprawdza i trzeba wrocic do metod z przed lat.Teraz w sporcie to rzadza menedzerowie mlodzidobrze wyuczeni i bardzo dobrze zarabiajacxy.Az zal ogladac takiedyscypliny jak judo,szermierka czy kolarstwo
 
C 8

cesar90

Użytkownik
W kajakach są szanse, oprócz tego jutro Klepacka i Miarczyński wyścigi finałowe w klasie RS-X. Małachowski z Włodarczyk jeśli chodzi o lekkoatletów no i może jeszcze Kszczot . Także kilka medalowych szans jeszcze zostało;)
 
Do góry Bottom