• Witamy na bukmacherskie.com
  1. Betrally

  Informacje ogólne i dyskusje

  Temat na forum 'Forum wspiera Szlachetną Paczkę' rozpoczęty przez sumada90, Grudzień 1, 2018.

  1. sumada90 Administrator Członek Załogi

   OP
   OP
   sumada90
   Dołączył:
   Maj 2008
   Posty:
   4401
   Polubienia:
   1097
   Reputacje:
   8526
   Wszystkie informację zebrane więc dziele się z Wami komu jeszcze pomożemy w tym roku. Miała to być jedna rodzina ale ostatecznie pomożemy także niepełnosprawnemu chłopakowi.
   Parę słów o rodzinie. Jest to matka na emeryturze z trójką dorosłych już dzieci. Córka i syn są chorzy, nie pracują, a dostają tylko niską zapomogę od Państwa, która w całości idzie na leki. Jedynym pracującym jest drugi syn. Warunki w jakich żyją są niemal dramatyczne i sądzę, że ciężkie do wyobrażenia. Do tego roku rodzina nie miała osobnej kuchni, ani łazienki. Toaletą był tak zwany wychodek poza budynkiem. Mycie odbywało się w misce. W ostatnim czasie dzięki pomocy dobrych ludzi udało się dostawić dobudówkę gdzie pojawiła się maluteńka kuchnia i łazienka. Zawsze wstydzili się prosić o pomoc przez co byli odtrącani. W ostatnim czasie są starania by dać rodzinie szansę na ponowny start. Rodzina brała udział w Szlachetnej Paczce. Postanowiłem aby rodzinie kupić tonę węgla na zimę, która w znacznym stopniu odciąży ich wydatki.
   Drugą osobą której pomożemy jest Dominik. Ma on 32 lata i urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłopakowi ciężko się mówi, a choroba zmusiła go do siedzenia na wózku. Przez lata życia przeszedł szereg operacji i zabiegów, a do dziś musi korzystać z rehabilitacji która pomaga mu podczas codziennego funkcjonowania. Dominik stara się także udzielać, a nawet pomagać w prowadzeniu forum, portali społecznościowych dotyczących niepełnosprawności która go dotknęła. Swoją wiedzę i doświadczenia chce przekazać innym. Regularna rehabilitacja z której korzysta pozwala mu na wiele lepsze funkcjonowanie każdego dnia i utrzymuje stopień sprawności na poziomie który pozwala mu podejmować aktywności. My od siebie opłacimy jedną z faktur które Dominik musi zapłacić by czuć się lepiej i móc pomagać innym.

   Już poczyniłem pierwsze kroki aby rodzina otrzymała trochę ciepła na święta, a Dominik mógł być spokojny, że będzie z czego opłacić kolejny pakiet rehabilitacyjny. W najbliższych dniach szczegóły tych akcji.
    
   Ostatnia edycja: Grudzień 14, 2018
  2. sumada90 Administrator Członek Załogi

   OP
   OP
   sumada90
   Dołączył:
   Maj 2008
   Posty:
   4401
   Polubienia:
   1097
   Reputacje:
   8526
   Przed chwilą dostałem potwierdzenie z pierwszej ręki i spieszę Wam z informacją. Dominikowi, o którym była mowa, opłaciliśmy pakiet rehabilitacyjny który pomaga mu każdego dnia lepiej funkcjonować. Kwota takiego pakietu to 500 zł. Chłopak jest bardzo szczęśliwy z tego wsparcia i serdecznie dziękuję. Nie ukrywa, że dzięki tym środkom będzie mógł dalej walczyć o poprawę własnego zdrowia i samopoczucia. My także życzymy Dominikowi dużo zdrowia i radości każdego dnia. :spoko:

   Święta coraz bliżej ale my jeszcze nie skończyliśmy z pomaganiem. Mam nadzieję, że lada dzień znów będę mógł przybyć do Was z dobrymi informacjami.


   [​IMG]


   [​IMG]
    
  3. sumada90 Administrator Członek Załogi

   OP
   OP
   sumada90
   Dołączył:
   Maj 2008
   Posty:
   4401
   Polubienia:
   1097
   Reputacje:
   8526
   Kolejna pomoc za nami. W dniu dzisiejszym udało się zakupić i przewieźć tonę węgla dla potrzebującej rodziny, którą opisywałem parę dni temu. Cała rodzina serdecznie dziękuję za wsparcie życząc spokojnych, wesołych Świąt. Ten prezent jest dla nich wiele cenniejszy bo wiąże się z darem serca. Dzięki niemu rodzina spędzi święta w cieple, a zaoszczędzone pieniądze będą mogły pójść na zakup artykułów spożywczych by choć skromnie usiąść do stołu wigilijnego.
   [​IMG]

   Czas na niemal końcowe podsumowanie. Po zakupach dla Szlachetnej Paczki jak pamiętacie pozostało nam 1440 zł. Opłacona rehabilitacja i tona węgla niemal wyzerowała nasz licznik. Dokładnie pozostało nam 70 zł. Ostatnie "drobne" zamierzamy wpłacić na jedną ze zbiórek na stronie https://www.siepomaga.pl/, organizacji wspierających lub innej akcji gdzie zbierane są pieniądze dla potrzebujących lub chorych. Decyzja zapadnie w czwartek.
    
   Ostatnia edycja: Grudzień 19, 2018
  4. sumada90 Administrator Członek Załogi

   OP
   OP
   sumada90
   Dołączył:
   Maj 2008
   Posty:
   4401
   Polubienia:
   1097
   Reputacje:
   8526
   Ostatnia pomoc stała się faktem:spoko:. Jedna z osób na forum zaproponowała by pomóc Mikołajowi w jego walce. Ta osoba sama wspiera rodzinę w codziennych trudach i dobrze zna sytuację. Więcej możecie przeczytać na stronie fundacji z którą współpracuje rodzina by pomóc swemu synowi - https://dzieciom.pl/podopieczni/12138. Oczywiście takim propozycjom nie opieramy się i przybijamy piątkę. Wycisnęliśmy w worka ile się dało i całe 70 zł poleciało na konto wspierające Mikołaja.
   [​IMG]
   To już koniec akcji w tym roku, udało nam się pomóc dwóm rodzinom oraz dwójce chłopaków walczących z niepełnosprawnością. Osobiście jestem bardzo szczęśliwy z tego jak przebiegła zbiórka i tego, że brać forumowa mogła pomóc potrzebującym. Świat się zmienia ale forum nadal potrafi w tym wyjątkowym okresie spojrzeć w stronę ludzi którzy mają ciężką sytuację. Cieszy także zaangażowanie tak wielu osób w akcję począwszy od admina @xsebax , moderatorów, którzy nie próżnowali reklamując akcję i wspierając swoimi pomysłami. Dziękuję także ModTeamowi, a w szczególności @psotnick, który ma wielkie serce i służył pomocą w każdej sytuacji. Największe podziękowanie jednak należą się wszystkim użytkownikom, którym nie była obojętna akcja wspierając ją datkami ale także miłym słowem. Wątpię by jakakolwiek analiza uzbierała tyle reputacji i miłych słów, a tak było pod wpisami wpłat.
   Zrobiliśmy kawał dobrej roboty, znów wygraliśmy, czym należy się chwalić wokół.

   Z okazji zbliżających się świąt Administratorzy, Modteam oraz wszyscy Moderatorzy chcą życzyć wszystkim użytkownikom oraz gościom radosnych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie wyjątkowy, niepowtarzalny w całym roku, spędzony z rodziną i najbliższymi. Też nie byłbym sobą jeśli w tym miejscu nie życzył dodatniego yieldu w każdym miesiącu i dalszych planów w ogrywaniu buka :holidayspirit:
    
   Ostatnia edycja: Grudzień 20, 2018

  Poleć forum