>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Internet mobilny

kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Panowie chciałbym wrócić do tematu. Jaka jest obecnie oferta neta mobilnego najlepsza na rynku? może ktoś ostatnio coś brał i może polecić ? Chodzi mi o internet mobilny najlepiej z modemem.. Prędkośc taka, żeby można było w weekend mecze pooglądać itp.. Nie znam się na tym więc nie wiem jak te prędkości się maja w telefonie mam 2 GB i już to jest sporo , że raczej nie przekraczam ale nie oglądam meczy tylko bardziej mobilny buk i sprawdzanie wyników itp.. Może być odp na priv. Dzięki
 
kombajn 163,1K

kombajn

Użytkownik
Nie wiem, co stało się z moim poprzednim postem odnoście mobilnego internetu - i nie wnikam, czyja to cenzura.
W skrócie - w ten weekend testowałem mobilny internet na terytorium Polski sieci p r e m i u m m o b i l e.
Wziąłem najwyższy pakiet w abonamencie - 30 GB miesięczne. Oczywiscie można później &#39;dobrać za całe 1500&#39;.
Koszt: 29,70 PLN BRUTTO/miesięcznie (+ 29,00 PLN opłaty aktywacyjnej - jednarazowo).
Umowa: na czas nieokreślony - z miesięcznym wypowiedzeniem [np.: dzisiaj wypowiadamy umowę (ewentualnie byle do końca miesiąca - 30. września jest niedziaela, czyli bezpieczniej będzie wypowiedzieć umowę 28 września) ze skutkiem na koniec października].
Zasięg/Dostawca: nadajniki p l u s a
Wykorzystałem Tethering przez USB [użyłem &gt;23 GB danych i nie miałem żadnych problemów z jakością połączenia (torrenty/youtube/redtube/streamy sportowe - symultanicznie)]. Smartfon był połączony do komputera zwykłym kablem USB, ale o tym dalej...
Internet był testowany na maszynie z systemem WINDOWS 10 PRO (PL) z aparatem telefonicznym z najniższej półki cenowej z LTE - tzn.: ze smartfonem z LTE 4G (obsługa: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA/FDD-LTE); DUAL SIM; ANDROID 7.00 NOUGAT (tak-tak jeszcze stara wersja androida) bez modyfikacji - system skompilowany przeez producenta smartfonu (out of box).
Telefon miał złącze komunikacyjne USB Typu-C [USB typu C 2.0 (OTG)]; standardowy kabel łączący USB ver. 2.0 (stary, poczciwy, wolny port komunikacyjny) w komputerze ze smartfonem (USB Typu-C).
Ogólnie POLECAM ????
 
kombajn 163,1K

kombajn

Użytkownik
Powoli wchodzą już na rynek smartfonów urządzenia z Ekranami E Ink - np. Coolpad YotaPhone 3, ze standardową baterią ~ Li-Ion 3200 mAh; 64/128 GB Pamięci; 4 GB RAM, jednak trochę wypadłem z obiegu i nie wiem jakie patenty na rynku amerykańskim ma Microsoft, ale jego &quot;Projekt Andromeda&quot; będzie rywalizował w założeniu generalnie z dwoma graczami na rynku smartfonów - z iOSem i Androidem...
Są już od dawna apki na Androida, które wystawiają faktury, które możemy np.: wydrukować przez bluetooth, jednak Microsoft Research to takie &quot;Państwo w Państwie&quot; i Nokia, która będzie Surface&#39;m? Yummy!
&quot;Ekrany E Ink są dość drogie w produkcji, dlatego szukanie oszczędności w innych aspektach jest uzasadnione. Na szczęście układy ze średniej półki cechują się dziś wystarczającą wydajnością, by zapewnić komfortową pracę.&quot; / Miron Nurski
Podczas konferencji UbiComp2018 zaprezentowany został koncept Lumii z dodatkowym ekranem E Ink. Za interesujący projekt odpowiada Microsoft Research, oddział Microsoftu, który skupia się na rozwoju oprogramowania i sprzętu, który niekoniecznie musi trafić do sprzedaży. Nie mamy do czynienia z zupełnie nowym smartfonem. Drugi ekran został dodany do Lumii 640.
/ by dobreprogramy pl


 
kombajn 163,1K

kombajn

Użytkownik
Tak trochę w kwestiach &quot;bezpieczeństa w sieci&quot;...
MSN wiadomości
&quot;(...)Elon Musk chce zbudować wielką rakietę, którą ludzie polecą na Marsa. Pieniądze potrzebne do jej budowy ma przynieść projekt Starlink - sieć kilku tysięcy satelitów rozsiewających internet do praktycznie każdego miejsca na Ziemi.
W Redmond koło Seattle, przy granicy z Kanadą, gdzie znajduje się oddział SpaceX pracujący nad projektem Starlink, jest teraz bardzo nerwowo. Inżynierowie dwoją się i troją, by dopracować w ostatnich szczegółach projekt wystrzelenia aż 4425 satelitów na niską orbitę okołoziemską - dość powiedzieć, że to ponad dwa razy więcej niż teraz jest tam wszystkich działających satelitów.
Kluczowy projekt SpaceX
Oryginalny program jest już w fazie realizacji. W lutym rakieta Falcon 9 wystrzeliła dwa ważące po 400 kg satelity telekomunikacyjne, które służą do testowania pracy nowej sieci. A pod koniec marca Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała w czwartek formalną zgodę na budowę przez spółkę SpaceX Elona Muska globalnej sieci rozsiewającej internet.(...)&quot;
- no to od 2020-go czekają nas małe problemy.
&quot;Oficjalnie&quot; od tego roku ma być zaprzestana produkcja płyt z możliwością startu sprzętu w tzw. trybie kompatybilnym CSM (stary tryb BIOS). Tylko UEFI z tzw. &quot;Secure Boot&quot;.
Od lat dąży do tego i naciska na producentów sprzętu Intel i Microsoft. I w końcu chyba im się to udało
Ponoć to &quot;ze względu na bezpieczeństwo systemu&quot; !?
Tylko o JAKIE bezpieczeństwo chodzi ?
- chyba tylko o bezpieczny, zdalny (remote) dostęp do każdego sprzętu (oczywiście, od strony MS i Intela)!
Może nie byłoby w niczym problemu, przecież linuks również potrafi startować w tym trybie, tylko...
- o tym, JAKIE SYSTEMY W OGóLE BęDą MOGŁY STARTOWAć, decydować ma INTEL i MICROSOFT !
W taki sposób, iż to one określają (jak na razie) &quot;firmware&quot;, które &quot;umożliwi&quot; w ogóle zainstalowanie jakiegokolwiek OSa.
Oficjalnie, jak dotychczas, do instalacji w trybie &quot;Secure Boot&quot; dopuszczone są tylko Ubuntu, Fedora i Mint (warto mieć to na uwadze podczas &quot;wybierania&quot; OSa - &quot;dlaczego&quot; tylko te?)
Ponoć w wersji 10 (w następnym, t.j. w 2019) ma &quot;zaimplantować&quot; tę możliwość również Debian.
No cóż Szanowne Koleżanki i Koledzy...
- doczekaliśmy się czasów, w których będziemy kupować za własne pieniądze sprzęt, ale co z nim będziemy robić, decydować będą inni....
To tak, jakby kupić np. samochód, którym wolno się przemieszczać tylko w określonych regionach
- i to wszystko ponoć &quot;w trosce o nasze bezpieczeństwo&quot;...
Tak się zastanawiam, a gdyby ktoś np. chciał sobie stworzyć własnego OSa, albo np. nadal używać XPeka (w końcu kiedyś zapłacił za licencję!), to co ?
Smutne to wszystko, ale poprzez coraz bardziej skomplikowaną technikę robi się z nas NIEWOLNIKóW DO KONSUMPCJI I PŁACENIA...
- nic za to w zamian nie oferując...
/ by forum [linuksiarze pl]
 
Do góry Bottom