>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Jak nauczyć się oszczędzać

Z 0

zarek9

Użytkownik
Problem może wydawać się mały, ale naprawdę nie wiem już co robię źle. Mieszkam sama, wcale nie zarabiam mało. Ale dosłownie nic nie udaje mi się odłożyć z pensji! Nawet na wakacje musiałam wziąć pożyczkę więc teraz jeszcze ją spłacam.
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Może zacznij tak jak się uczy małe dziecko, czyli skarbonka.
Wkładaj tam po wypłacie kwotę 200-300zł i w przeciągu roku będą dobre wakacje.
 
X 49

xxxx1234

Użytkownik
Pierwszy błąd jaki robisz, napisałaś &quot;nawet na wakacje musiałam wziąć pozyczke&quot; staraj się nie brać kredytów bo bankowi zawsze spłacasz dużo więcej. Wyjazd na wakacje to przyjemność jeśli Cię na niego nie stać to sobie odpuść przeżyjesz bez tego, a na przyszłość zamiast spłacać kredyt po wakacjach to odkladaj sobie pieniadze przez caly rok przed wyjazdem na wakacje w ten sposób zaoszczedzisz kilkaset zloty, które musiała byś oddać jako odsetki do banku.
W dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią być cierpliwi np. chce nowy telewizor, ale stary jest ciągle dobry to zamiast pomału odłożyć sobie np. 200zl miesięcznie i po roku kupić telewizor za 2400zl to większość ludzi wpada na pomysł kupuje nowy telewizor, nastepnego dnia idzie do marketu kupuje telewizor na raty i za ten sam telewizor warty 2400zl w ratach splaca 3000zl i te przykładowe 600zl zamiast zaoszczędzić oddaje w prezencie bankowi.
Unikaj wszelkich kredytów bo to właśnie one są źródłem problemów finansowych wielu ludzi.
Nie znam Cię i nie wiem jaką jesteś osobą czym się interesujesz, ale podam Ci przykład z mojego życia. Uprawiam wspinaczkę w okolicy, w której mieszkam jest centrum wspinaczkowe do ktorego chodzę trenować pojedyncze wejscie to koszt 8£ (mieszkam w Anglii) ale mają też ofertę 311£ za cały rok wspinania płacąc 311£ moge sobie tam być codziennie od otwarcia do zamknięcia. Szybko policzylem, że przy ilości treningów jaką robię w tym centrum płacąc za każdym razem 8£ to 311£ wystarczyło by mi tylko na 4 miesiące, a w roku płacąc za pojedyńcze wejscia wydał bym 933£ więc zapłaciłem za cały rok z góry i 622£ zostało mi w kieszeni.
Sprawdź swoje wydatki bo, może na czymś możesz zaoszczędzić w podobny sposób. Jeśli masz samochód to pewnie OC płacisz w dwóch ratach jeśli zapłacisz w jednej za rok z góry to powinno być jakieś 50-100zl taniej.
 
Z 0

zuzialalka

Użytkownik
W Polsce temat oszczędzania jest stosunkowo ciężki, chociażby z tego względu, że z zarobków ciężko jest cokolwiek odłożyć, jeszcze jak wyskoczą dodatkowe wydatki typu naprawa czegoś, prywatna wizyta u lekarza bo na NFZ się nie doczekasz... Ja mam konto oszczędnościowe w baku ale tam to raczej mi te pieniądze ubywają niz przybywają, bo mogę raz w miesiącu wybrać część nie tracąc tym samym odsetek.
 
Do góry Bottom