>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Jak prognozować wyrównane mecze tenisa? Bez przełamań.

partnercom 0

partnercom

Użytkownik
Cześć Wam!
Chcę nauczyć się wybierać te mecze tenisa ziemnego, w których jest duże prawdopodobieństwo, że serwujący będzie wygrywał gema i nie będzie dochodziło do przełamań.
Na początek nasuwają mi się takie wnioski:
1. Być może większą szansę na wyrównaną walkę mają te mecze, w których zawodnicy są blisko siebie w rankingu.
2. Być może Kobiety są bardziej nieprzewidywalne i warto skupić się na meczach męskich (ITF).
3. Być może warto skupić się tylko na pierwszym secie, kiedy zawodnicy nie są jeszcze zbyt zmęczeni i kondycja nie odgrywa aż tak wielkiej roli jak w drugim i trzecim secie oraz jest mniejsze prawdopodobieństwo, że dotychczas rozegrane gemy będą przyczyną kontuzji.
4. A może warto odpuścić obstawianie podczas pierwszego seta i skupić się na obserwowaniu gry, żeby wybadać układ sił.
Z góry dziękuję za wszelkie pomysły i sugestie.
 
atp_open 4K

atp_open

Użytkownik
Przeciez tenis to wiekszosc ustawionych meczy, po co Ci sie w to bawic? ???? Ja ost sobie zagralem tenisa wyjatkowo na live bo koszykowki nie bylo. Pogralem Klein wygra mecz @ 2.79 na live jak przegrywal 2:4...wygral 6:4, i 1:0 w 2gim secie i przeciwnik skreczowal:p Ani nie wygralem ani ie przegralem, ale tenis jest za vardzo ustawiony zeby cokolwiek tam grac. Koszykowka czy siatkowka to wiem ze mecz sie zacznie i dokonczy dzisiaj, a z tenisem nie masz tej pewnosci.
Tak czy inaczej zycze powodzenia i jestem ciekaw co reszta sadzi.
 
artekk19 133

artekk19

Użytkownik
w których jest duże prawdopodobieństwo, że serwujący będzie wygrywał gema i nie będzie dochodziło do przełamań.
Z mojej obserwacji wynika, że nie ma takich meczów (jest ich tak mało, że ja na nie nie trafiam), grywałem na utrzymanie podania &quot;serwis-meanów&quot; i ogólna zależność jest taka, że im niższy kurs na utrzymanie podania tym wtopa szybsza (i bardziej bolesna). To samo się tyczy overów gemowych.
Oczywiście zdarzają się mecze z dwoma lub trzema tiebreak&#39;ami, ktoś powie, tak doskonale je widać &quot;po fakcie&quot;, jak przeglądamy np. flashscore&#39;a. Wyselekcjonować takie mecze z prawdopodobieństwem &gt;50% to już gorzej.
Ad.1 - pozycja w rankingu nie ma żadnego znaczenia.
Ad.2 - tak, kobiety są mniej przewidywalne ale męskie ITF-y również.
Który set lepszy do obstawiania, trudno powiedzieć, w pierwszym często widać brak odpowiedniego &quot;rozgrzania&quot; zawodnika i słabą koncentrację. W ostatnim koncentracja przeważnie OK, a czasem widać braki kondycyjne.
Obserwacja to podstawa, a i tak w ciągu 3-setowego pojedynku będą zwroty akcji. W tenisie do przegrania/wygrania seta wystarczy tylko 1-błąd popełniony w nieodpowiednim momencie.
Rozważania teoretyczne mają się nijak do praktyki, tak jak ktoś powiedział &quot;praktyka zaczyna się tam gdzie kończy się teoria&quot;. Najlepiej sprawdź swoje koncepcje w praktyce za symboliczne kwoty.
 
islandski 905

islandski

Użytkownik
Tak ale można minimalizować ryzyko. Kolega nie pyta czy warto to grać tylko jak do tego solidnie podejść.
Jedną z najważniejszych rzeczy jest nawierzchnia. Trawiasta lub twarda = najmniej przełamań. Serwis szybszy, trudniej o kontrolę. Na Clayu za to piłka wyżej się odbija, łatwiej o podwójne i przełamania są dużo częstsze. Oczywistą jest rzeczą, żę mozesz oddzielić ludzi którzy na serwisie robią puntkty jak Isner i Karlovic od ludzi którzy są przebijaczami.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Musisz orientować się który zawodnik posiada wygrywający serwis, dla którego nie ma problemu wprowadzić piłkę do gry, który nie straci zimnej głowy kiedy będzie musiał bronić bp.
Do tego przy wynikach w secie 5:1, 5:2 , 5:0 zazwyczaj rywal już odpuszcza i wtedy łatwiej gema na set wyserwować.
Nie grałbym natomiast na utrzymanie gema tuż po przełamaniu, wtedy rywal motywuję się podwójnie by odrobić brejka.
 
artekk19 133

artekk19

Użytkownik
Karlovic jest tutaj najlepszym przykładem, na ostatnie jego 10 meczów w 5 były przełamania czasem więcej niż raz, a kursy na utrzymanie serwisu to 1,02-1,04. Być może zakłóca statystykę to, że to koniec sezonu.
 
Do góry Bottom