>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

JAK TO DZIAŁA ?

L 0

lukasz001

Użytkownik
Witam serdecznie wszystkich . Chciałbym się Was poradzić w kwestii gry na Betfair back and lay

Znalazłem na youtube kilka filmów opisujących sposób takiej gry , natomiast tam wszystko dzieje się dość chaotycznie jak na mój tok myślenia i nie bardzo radzę sobie z językiem angielskim . Myślę jednak , że doświadczeni po obejrzeniu filmiku od razu będą potrafili zinterpretować sposób gry owego bohatera filmu . Proszę natomiast o delikatne sugestie , czy też informacje na co zwracać uwagę . Czy najpierw dokonywać zakładu lay czy back . I pytanie czy do tego typu gry jest jakaś stała reguła ? Od 3 miesięcy staram się znaleźć może nie &quot; złoty środek&quot;, ale wskazówki czym się kierować , aby zmniejszać ryzyko i wychodzić z danego spotkania z kilku procentowym profitem .

Link do filmu youtube : /watch?v=phuFDZRt19c
 
A 22

asza

Użytkownik
1. Przed meczem postawił zakład po kursie 3,2 za 20$ over 2,5 zysk 44$ (3,2 x 20 = 64 64 - 20 = 44) co widać w 13s.
Jeśli mecz zakończy się wynikiem over 2,5 zarabia 44$
2. Kolejny zakład ma zawarty na wygraną Velez po kursie 2,44 za 20$ co jest pokazane w 17s
3. W 21s widać zawarte zakłady na dokładny wynik:
0 - 0 za 4$ po kursie 6,4 Jeśli mecz zakończy się wynikiem 0 - 0 zyska 21,6$ przegrywając pozostałe zakłady (21,6$ - 20$ z ad.1 - 20$ z ad.2 - 11$ z ad.3 razem i tak na minusie -29,4$)
1 - 0 za 4$ po kursie 8,4 Jeśli mecz zakończy się wynikiem 1 - 0 zyska 29,6$ przegrywając pozostałe zakłady (29,6$ - 20$ z ad.1 - 20$ z ad.2 - 11$ z ad.3 razem na i tak minusie -21,4$)
1 - 1 za 4$ po kursie 7 Jeśli mecz zakończy się wynikiem 1 - 1 zyska 24$ przegrywając pozostałe zakłady (24$ - 20$ z ad.1 - 20$ z ad.2 - 11$ z ad.3 razem na minusie -27$)
2 - 1 za 3$ po kursie 16,5 Jeśli mecz zakończy się wynikiem 2 - 1 zyska 46,5$ przegrywając pozostałe zakłady (46,5$ + 20$ z ad.1 (bo over 2,5) - 20$ z ad.2 - 12$ z ad.3 razem na plusie 34,5$)
Najgorszy scenariusz dla tego gracza to wynik 2:0 dla Tigre Nie ma obstawionego takiego wyniku i nie wchodzi zakład over 2,5 czyli praktycznie traci wszystko co postawił
4. W 43s kupuje kurs na dokładny wynik 0 - 0 za 2$ po kursie 5.9 w obawie że mecz skończy się wynikiem 0:0 co zwiekszy jego zysk o 9,8$ w przypadku zakończenia meczu wynikiem 0:0 -29,4 z ad.3 + 9,8 = - 19,6 i tak dalej minus
5. W 1:17 pada bramka na 0 - 1 dla Velez - kupuje lay (że Velez nie wygra) poświęcając część zysków z ad.2 - zabezpiecza się w razie porażki Velez. Tzn. Poświęcił tyle zysku na zakład lay, że teraz w przypadku przegrania meczu przez Velez odzyska postawione 20$ z ad.2 - co widać w 1:33s że pod nazwą Tigre i The Draw -20$ zmieniło się na 0,00$ Mógł kupić lay po tak korzystnym kursie bo to Velez strzeliło pierwszego gola wychodząc na prowadzenie. Gdyby Tigre strzeliło pierwsze nie mógł by tego dokonać.
Jeśli mecz zakończy się wygraną Velez i wynikiem over 2,5 zarobi najwiecej - Ze wzgledu na zakłady które zawarł na początku czyli ad.1 i ad.2 (czyli jego przewidywania co do wyniku meczu i tu inwestuje najwięcej kasy)
Ad.3 jest jego zabezpieczeniem gdyby mecz potoczył się inaczej niż przewidywał w zakładach ad.1 i ad.2
6. W 2:12 pada bramka na 1:1 i w 2:34 kupuje zakład lay over 2,5 na wypadek zakończenia meczu wynikiem 1:1 podobna sytuacja punkt 5
Załóżmy że mecz skończy się teraz wynikiem 1:1
Wówczas z ad.2 ma zwrot 20$ czyli na wychodzi na zero
Z ad.1 Traci 10$ a nie 20$ bo kupił lay punkt 5
Liczymy za ad.3 Wchodzi 1 - 1 za 4$ po kursie 7 czyli 24$ - ad.2 tutaj zwrot czyli - 0$ - ad.1 czyli -10$ - minus ad.3 czyli -11$ i minus ad.4 - 2$ = 1$
Czyli w przypadku zakończenia meczu wynikiem 1 - 1 Odnotowuje zysk 1$
Teraz wyczekuje bramki albo ze strony Velez ablo ze strony Tigre
Jeśli Tigre strzeli patrz ad.3 wynik 2 - 1 czyli 34,5 na plusie pomniejszony o kwotę z laya z ad.6 i z ad.4(2$) plus zwrot za ad.2 czyli +20$
7. W doliczonym czasie ma cholerne szczęście pada bramka na 2:1 Wygrywa zakłady Ad.1 Ad.2 pomniejszone o kwoty z lay z ad.5 i ad.6 i back(2$) z ad.4

Uff mam nadzieje że nie namieszałem za bardzo ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
L 0

lukasz001

Użytkownik
Dzięki wielkie asza za te wszystkie objaśnienia . Musiałem to dwukrotnie przeczytać , zerkając przy tym na filmik , ale to już ze względu na fakt , że mimo iż prościej nie da się tego opisać to i tak wydaje się dla laika dość ciężkie do zrozumienia ^^ . Natomiast nasuwa mi się kilka pytań . Mianowicie
1. Czy to jest rodzaj tradingu ? Niby teraz jest nowy interfejs strony betfair i jest tam opcja cash out i nie wiem czy to cokolwiek zmienia - czy ten rodzaj gry jest opłacalny nadal ? Pytam , bo widzę , że dłużej w tym temacie jesteś i ogarniasz te i owe sposoby .

2. Czy jest jakaś zasada co do wysokości kursów ? Czy jeśli np . bohater obstawił na początku ad.1 over 2.5 za 3.2 to czy ja mogę zagrać w podobny sposób np z kursem 2..34 , no i jeśli mogę tak zagrać to jak to się przekłada na późniejszy okres gry ?

Póki co mam swoich 30 euro , próbowałem troche surebetów , pograłem trochę na zasadzie - 70 minuta meczu wynik 1:1 i obstawiałem under 5.5 za 1,01 , ale ryzyko i profity słabo się kalkulują . Później starałem się obstawiać takie wyniki tuż po strzeleniu gola przez którykolwiek zespół , wtedy zazwyczaj kurs podnosi się , ale nie wiem czy to opłacalne na dłuższą metę , BO przy tej grze za np. 1,05 musiałbym 20 razy pod rząd trafić takie wyniki , bez wpadki by wyjść w ogóle na 0 .

Jest jakaś rada ? Czy ten sposób który załączyłem w linku jest dobry czy szukać dalej?
 
A 22

asza

Użytkownik
Dla mnie to co odróżnia giełde betfair od zwykłego bukmachera, to możliwość zarobienia na meczu przed jego rozpoczęciem na ruchach kursów. Np. Jest 18 maj 2014 godzina 20:05 Pięć minut po wygranym przez Legie meczu z Górnikiem Zabrze 3:2. Legia wygrała wszystkie 8 meczy po 16 marca. Kolejny mecz grają z Ruchem Chorzów dokładnie za tydzień 25 Maja. Wow niezła passa myślisz sobie. Wygrali 8 kolejnych meczy to i wygrają kolejny. Tak pomyśli 90% graczy i bd stawiać na Legie. I teraz Twoja kolej kupujesz kurs ze Legia wygra zaraz po meczu z Górnikiem wtedy można było załapać 1.55. Tydzień później przed rozpoczęciem wynosił on już 1.46 przed rozpoczęciem i po tyle go sprzedajesz zarobione 9 ticków. Bez względu na wynik spotkania Ty już zarobiłeś.
Link do kursów przed meczem
http://www.oddsportal.com/soccer/poland/ekstraklasa/legia-ruch-AqmpdDyA/#1X2;2
Kurs swój 1.55 mogłeś wystawić na giełdzie i czekać aż ktoś go kupi.
Albo po prostu postawić u innego bukmachera i sprzedać w dniu rozpoczęcia meczu na giełdzie, kiedy to była największa masówka na Legie i kurs na nią spadał najbardziej. Nie ważne, że przegrała mecz, Ty zarobiłeś na różnicy kursów.
Link do obliczenia zysku na różnicy w kursach
http://www.betcalc.com/backlaycalc.php
Po drugie to co odróżnia giełde od bukmachera to sposób naliczania prowizji. Gdzie u buka jest ona zawarta w każdym zakładzie, na giełdzie jest liczona dopiero od ugranego zysku na danym rynku.
Ad.1 Cash out to po prostu kupienie przeciwnego zakładu po najbardziej atrakcyjnym kursie w danej chwili w postaci jednego klikniecia. Czyli jeśli masz kupiony back po 1.56 załóżmy a lay bd wynosić 1.59 to klikniecie opcji cash out po prostu sprawi iż kupisz ten lay. Gdy kupisz lay niższy niż back i wtedy masz zysk np. lay 1.54 w innym wypadku strate.
Ad.2 Jeśli możesz założyć się po kursie 3.2 że bd więcej niż 2.5 bramki to dlaczego miał byś się zakładać na to samo zdarzenie po niższym kursie?
Chociaż sam nie grałem za dużo na giełdzie. To uważam granie na rynkach in play za loterie:p. Równie dobrze mecz z przykładu mógł zakończyć się wygraną 2:0 dla Tigre i nasz bohater praktycznie mógł wszystko stracić. Bo niby skąd ma wiedzieć jak zakończy się mecz?
Są rózne strategie typu lay the draw możesz zajrzeć do dzialu Tradingu na forum
Niestety nie ma jakiegoś określonego sposobu, który gwarantował by Ci pewne wygrane ;).
 
Do góry Bottom