>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kiedy przedawnienie przestępstwa za nielegalne zakłady?

J 18

jarcow

Użytkownik
Czysto hipotetycznie: puściłem zakład u bukmachera bez polskiej licencji. Przyjmijmy że zostało to zakwalifikowane jako przestępstwo, to po jakim czasie się to przedawnia?
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
To przestępstwo skarbowe i najpierw muszą je udowodnić,a to nie takie proste.Przedawnienie następuje po 5-ciu latach(jest pomysł,żeby po 10-ciu!),ale przestępstwa skarbowe nie przedawniają się,a poza tym Skarbówka może dowolnie wydłużać termin przedawnienia w każdej sprawie,np.niezapłacenia podatku ( tak było w sprawie mojego krewniaka,w której byłem świadkiem.Robiliśmy wszystko,żeby przedłużać czas rozprawy i kiedy minęło ustawowe 5 lat,Skarbówka nagle wyłączyła możliwość przedawnienia i wszystko na nic).
A co,chcesz sam na siebie donieść? ????
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Tak dla jasności:
Przestępstwo skarbowe niepodlegające przedawnieniu dotyczy m.in.nieujawnionych dochodów pochodzących z nielegalnego źródła,czyli jesteśmy nieprzedawnialni,stawiani na równi z handlarzami narkotyków,stręczycielami,czy sprzedawcami bimbru! ????
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
Moim zdaniem nie jest tak i po 5 latach pieniądze się legalizują. Przykładowo 1 Stycznia 2013 wpłynął przelew z bahu na konto to od 1 Stycznia 2018 jest to kasa legalna.
&quot;Artykuł 44 kodeksu karnego skarbowego (dalej: k.k.s.) stanowi, że karalność przestępstwa skarbowego ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynęło lat: l 5 - gdy czyn stanowi przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat&quot;
Jest specjalny wątek na forum, w którym zadałem to pytanie aby rozwiać wątpliwośći.
https://forum.bukmacherskie.com/threads/porady-prawne-na-forum-pytania-problemy-uzytkownikow.147506/
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Oczywiście,jest taki przepis,ale do dowolnego zastosowania prze US.Byłem,jak już wspomniałem,świadkiem w sprawie podpadającej pod ten przepis,a US i tak wyłączył możliwość jej przedawnienia,mimo że chodziło o dochód LEGALNY,ale nie uwzględniony w zeznaniu.Tutaj zaś chodzi o dochód NIELEGALNY!Zatem nie ma co liczyć na przedawnienie,zwłaszcza,gdy w grę wchodzą znaczące sumy.
I jeszcze jedno:ten przelew z BaH-u dotyczył okresu sprzed Ustawy.
 
S 2K

szatan666

Użytkownik
Oczywiście,jest taki przepis,ale do dowolnego zastosowania prze US.Byłem,jak już wspomniałem,świadkiem w sprawie podpadającej pod ten przepis,a US i tak wyłączył możliwość jej przedawnienia,mimo że chodziło o dochód LEGALNY,ale nie uwzględniony w zeznaniu.Tutaj zaś chodzi o dochód NIELEGALNY!Zatem nie ma co liczyć na przedawnienie,zwłaszcza,gdy w grę wchodzą znaczące sumy.
I jeszcze jedno:ten przelew z BaH-u dotyczył okresu sprzed Ustawy.
No ale jeśli US zaczyna sprawę to wtedy bieg przedawnienia zostaje wstrzymany, moim zdaniem to jest kluczem twojej historii.
A co do przelewu z 2013 to przecież podpada on pod ustawę hazardową, tylko poprzednią, która jednak w kwestii sankcji nie różni się praktycznie od nowej.
Ale już nie chcę się spierać, bo tak jak wspomniałem pewności nie mam, dlatego zadałem to pytanie w przeznaczonym wątku ????
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
No ale jeśli US zaczyna sprawę to wtedy bieg przedawnienia zostaje wstrzymany, moim zdaniem to jest kluczem twojej historii.
Chyba dokładnie chodzi o to właśnie. Jeśli US wszczyna postępowanie to bieg przedawnienia zostaje zatrzymany
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Tak dla jasności:
Przestępstwo skarbowe niepodlegające przedawnieniu dotyczy m.in.nieujawnionych dochodów pochodzących z nielegalnego źródła,czyli jesteśmy nieprzedawnialni,stawiani na równi z handlarzami narkotyków,stręczycielami,czy sprzedawcami bimbru! ????
Co to k. za bzdura ???????? Po co wypisujesz takie brednie ?????? Człowieku w Polsce nie ma takiego przestępstwa, które się nie przedawnia - nawet te najcięższe jak morderstwo się przedawnia, pedofilia, wszystko, a ty tu tu bredzisz o tym, że skarbowe się nie przedawnia ??? Może k. w Chinach.
W całym cywilizowanym świecie wszystkie przestępstwa się przedawniają. W USA kobiety (moim zdaniem słusznie) wywalczyły bodaj w latach 90-tych brak przedawnienia dla pedofilii - moim zdaniem słusznie, bo te ofiary są czasami w stanie mówić o tym po latach... Ale nieważne - to jedyny mi znany przykład braku przedawnienia...
Trochę pokrewną instytucją jest zatarcie skazania i tu od niedawna w Polsce nie zacierają się przestępstwa pedofilii, ale o jakim ciężarze gatunkowym mówimy w stosunku do błahych z kks ?
Jeśli się mylę to podaj mi podstawę prawną tych swoich rewelacji (i sam ciebie przeproszę), a jak nie to przeproś wszystkich za pisanie głupot i stresowanie ludzi...
Chyba dokładnie chodzi o to właśnie. Jeśli US wszczyna postępowanie to bieg przedawnienia zostaje zatrzymany
Tak dokładnie - wszczęcie jakiegokolwiek postępowania przerywa bieg przedawnienia, ale i tu są dość skomplikowane reguły... Generalnie jeśli od czasu popełnienia czynu minął bardzo długi okres czasu kary nie można wykonać. Oczywiście ma to też duże znaczenie przy orzekaniu... Oczywiście mówimy o tych bzdurach z zakresu prawa karno-skarbowego bo w przypadku zbrodni z kk inaczej też sędziowie patrzą...
Czasami przeraża mnie brak znajomości prawa u ludzi, no, ale pewno lekarz by to powiedział o mnie, że przeraża go brak mojej wiedzy na temat zdrowia... ????
chodziło o dochód LEGALNY,ale nie uwzględniony w zeznaniu.Tutaj zaś chodzi o dochód NIELEGALNY!.
Kolejna rewelacja użytkownika &quot;dymultra&quot; ???? W głowie się nie mieści jakie ty wypisujesz bzdury !
Jeśli uzyskam LEGALNIE dochód ze sprzedaży samochodu w wysokości 20 tyś, ale nie wpiszę go do zeznania czyli nie zapłacę podatku popełniam przestępstwo skarbowe, a mój czyn jest NIELEGALNY. Jeśli uzyskam dochód z nielegalnego zakładu to popełniam przestępstwo z ustawy hazardowej, czyli samej gry, natomiast nie ma tu nic do rzeczy nieudokumentowany dochód bo w Polsce dochody z przestępstw nie są opodatkowane... ???? Co najwyżej sąd może zasądzić przepadek takich dochodów, ale to z narkotyków, papierosów czy alkoholu lub kradzieży sądy tak zasądzają, ale wątpię żeby zasądzały jeśli dochód byłby z gry...
W ogóle nie pojmuję jak wy się nakręcacie na to ? Od czasów Pana K. nikt już nie prowadzi takiej krucjaty... Może PiS kiedyś zacznie, ale nawet wtedy jak sądy będą nadal niezależne od władzy nie przewiduję wysokich kar... Jak ktoś z tego żyje to już dawno siedzi na Bahamach i ma w d. to polskie prawo, a jak ktoś gra stawkami po 10 - 100zł jak pewno 99,9% ludzi z tego forumka to sąd mu co najwyżej dowali grzywnę z 1000 - 2000 i to będzie wszystko... A wy tu rozkminiacie biegi przedawnień itd jak by chodziło co najmniej o to jak byście molestowali 14 letnią koleżankę ... ???? Szkoda słów... ????
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
W ogóle nie pojmuję jak wy się nakręcacie na to ? Od czasów Pana K. nikt już nie prowadzi takiej krucjaty... Może PiS kiedyś zacznie, ale nawet wtedy jak sądy będą nadal niezależne od władzy nie przewiduję wysokich kar... Jak ktoś z tego żyje to już dawno siedzi na Bahamach i ma w d. to polskie prawo, a jak ktoś gra stawkami po 10 - 100zł jak pewno 99,9% ludzi z tego forumka to sąd mu co najwyżej dowali grzywnę z 1000 - 2000 i to będzie wszystko... A wy tu rozkminiacie biegi przedawnień itd jak by chodziło co najmniej o to jak byście molestowali 14 letnią koleżankę ... ???? Szkoda słów... ????
Nie rozumiem Ciebie w niektórych kwestiach. Tutaj piszesz, że nie ma jakiegoś zagrożenia, że nawet jak złapią, to dadzą karę 1000-2000 zł. W temacie ustawy hazardowej masz jakoś całkiem inne spojrzenie na tą sprawę. Tam ciągle powtarzasz, że sam nie grasz u nielegalnych bukmacherów, bo byś po nocach nie mógł spać ze strachu, że Cie złapią i ogólnie z Twoich postów w tamtym temacie wynika, że jak złapią to będzie tak przechlapane, że pozostanie tylko sznur albo skok z mostu. Zdecyduj się w końcu jak to z tym jest ;)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie rozumiem Ciebie w niektórych kwestiach. Tutaj piszesz, że nie ma jakiegoś zagrożenia, że nawet jak złapią, to dadzą karę 1000-2000 zł. W temacie ustawy hazardowej masz jakoś całkiem inne spojrzenie na tą sprawę. Tam ciągle powtarzasz, że sam nie grasz u nielegalnych bukmacherów, bo byś po nocach nie mógł spać ze strachu, że Cie złapią i ogólnie z Twoich postów w tamtym temacie wynika, że jak złapią to będzie tak przechlapane, że pozostanie tylko sznur albo skok z mostu. Zdecyduj się w końcu jak to z tym jest ;)
Nie ma żadnej sprzeczności... Moje przypuszczenia, że sądy będą dawały małe grzywny są tylko przypuszczeniami i nie ma żadnej pewności, ale nawet jeśli to się sprawdzi sama świadomość sprawy w sądzie, listonosz przynoszący pisma z prokuratury i sądu, czyli jednym słowem cała ta walka ciągnąca się miesiącami potrafi człowieka wykończyć, a człowieka młodego jak wy - szczególnie ???? Dlatego nie warto....
 
Do góry Bottom