>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kilka pytań początkującego

sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Dlaczego hardcore ? skoro to sport to powinienem spokojnie ograć tych 3 leszczy ale niestety jeden z tych trzech może i leszcz ale ma niesamowite szczęście !
Tak naprawdę przy 4 osobach i dwóch miejscach płatnych nie musisz grać zeby wygrac wystarczy zebys bronił swojego stacka i nie tracił ciemnych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robertbyku 70

robertbyku

Użytkownik
Poczytaj literaturę, dużo ona daje. Mi pomogła bardzo, najlepiej przeczytaj kilka książek. Ja np jedną z pozycji, które tu podałem pożyczyłem... z publicznej biblioteki! Nie musisz wcale kupować.
@lothar, dziękuję za zaproponowanie jednostołowych s&amp;g, zdecydowanie lepiej się gra. Dziś wygrałem, zwyżka kapitału ciągle jest.
 
chris4 1

chris4

Użytkownik
Właśnie nie przepuściłem praktycznie żadnej kasy ! też wierzyłem że ok poker to hazard ale Texas holdem to już sport i ..... byłem o dwa kliknięcia od zakupów książek i na całe szczęście się wstrzymałem kupiłem zamiast książek do pokera książki do szachów ( japońskich) a te kilkanaście turniejów za mały cash też mnie nie zrujnowało a przekonało mnie że że to nie sport ( np dziwnym trafem zawsze któś z większym stackiem wygrywał all in niż ja mimo że od pre flopa byłem lepszy.) ( może dlatego by turnieje trwały 5-6 godzin a nie 8-9 godzin :)
No dobrze Panowie, skoro poker to sport to o naukę proszę !
Otóż gramy sobie raz na tydzień z bratem i kolegami w texasa, czasami na cash a ostatnio w turnieje. Gramy przeważnie we czterech ( przeważnie tylko taki skład jest) co dwie kolejki podnoszone są blindy. turniej kończy się jak dwie osoby odpadną a dwie osoby są wygrane. Proszę o wskazówki jak mam podnieść swoje umiejętności sportowe !? dodam że moi partnerzy nigdy nie przeczytali nawet artykułu w necie na temat strategii ( jeden z nich grał dużo w dobieranego) i popełniają mnóstwo błędów ( według teorii) np mają bardzo ale to bardzo duży % oglądalności flopa a nawet rivera. Często wchodzą z blotkami i jak jest cień szansy na strita &quot;pchają się do rivera. To że Ja podbiję 2 czy 3xBB nie ma znaczenia bo w 90% wchodzą no i jest ten jeden szczęściarz co dostaje strita. Więc jak ja mam grać by zacząć wygrywać?
Dodam coś od siebie odnośnie tego, co pogrubiłem.
Często zdarza się, że nawet mając pojęcie o podstawach gry, gdy grasz z kimś, kto nie ma o tym absolutnie pojęcia i traktuje to jak rozrywkę, będzie wchodził z byle czym. Znam to, wiem, o czym mówisz - czasem sami ze znajomymi gramy mini-turniej jednostołowy (6 osób) i wśród nich są osoby, które tak grają. Irytujące, w teorii do ogrania za każdym razem, ale jednak nie. Jedyne, co można tu zrobić, to wchodzić z mocnymi rękami, rzadko blefować (bo i tak będą sprawdzać), mieć na uwadze, co oni mają. Wyciągać tylko wtedy, gdy masz dobry układ, maksimum w takim wypadku.
Profesjonaliści też czasem padają na wczesnej fazie turnieju, gdy amatorowi zdarzy się na turnie lub riverze ułożyć kolor, streeta, czy seta, mając na ręce kiszkę. Idzie się wkurzyć, no ale taki jest poker. Bronić ręki, nie wchodzić z byle czym, czekać na dobrą okazję - to jedyne rady ode mnie, grając wśród swoich znajomych ???? W długim terminie, grając w taki sposób, na pewno będziesz na plus ???? Nie oceniaj rozgrywki na podstawie ledwie paru zagrań.
Nie mogę tego jednak porównać z wyżej wymienionym i polecanym turniejem s&amp;g 9os - niebo, a ziemia. Ludzie są świadomi gry. Na YT jest mnóstwo filmików instruktażowych o pokerze, więc do wyboru, nic, tylko znaleźć i oglądać ????
EDIT: Albo jeszcze inaczej, możesz przeczekać, aż jedna z tych osób sama się wyeliminuje. Ty czekasz na mocny układ, a reszta niech się bije o żetony ???? Czasem nic nie robiąć możesz trafić na miejsce premiowane ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
lothar 251

lothar

Użytkownik
Właśnie nie przepuściłem praktycznie żadnej kasy ! też wierzyłem że ok poker to hazard ale Texas holdem to już sport i ..... byłem o dwa kliknięcia od zakupów książek i na całe szczęście się wstrzymałem kupiłem zamiast książek do pokera książki do szachów ( japońskich) a te kilkanaście turniejów za mały cash też mnie nie zrujnowało a przekonało mnie że że to nie sport ( np dziwnym trafem zawsze któś z większym stackiem wygrywał all in niż ja mimo że od pre flopa byłem lepszy.) ( może dlatego by turnieje trwały 5-6 godzin a nie 8-9 godzin :)
No dobrze Panowie, skoro poker to sport to o naukę proszę !
Otóż gramy sobie raz na tydzień z bratem i kolegami w texasa, czasami na cash a ostatnio w turnieje. Gramy przeważnie we czterech ( przeważnie tylko taki skład jest) co dwie kolejki podnoszone są blindy. turniej kończy się jak dwie osoby odpadną a dwie osoby są wygrane. Proszę o wskazówki jak mam podnieść swoje umiejętności sportowe !? dodam że moi partnerzy nigdy nie przeczytali nawet artykułu w necie na temat strategii ( jeden z nich grał dużo w dobieranego) i popełniają mnóstwo błędów ( według teorii) np mają bardzo ale to bardzo duży % oglądalności flopa a nawet rivera. Często wchodzą z blotkami i jak jest cień szansy na strita &quot;pchają się do rivera. To że Ja podbiję 2 czy 3xBB nie ma znaczenia bo w 90% wchodzą no i jest ten jeden szczęściarz co dostaje strita. Więc jak ja mam grać by zacząć wygrywać?
Dla mnie granie turnieju w 4 osoby z dziwną strukturą (2 miejsca płatne) mija się lekko z celem, w takich przypadkach grałbym cash (no ale to już zależy od Waszych preferencji). Granie short handed ( na krótkim stole) to specyficzny rodzaj rozgrywki, który nie jest wcale łatwy dla początkujących graczy. W takiej grze szerzej dobierasz ręce, grasz agresywniej, częściej zagrywasz, grasz 3bet itd. Dlatego tak jak Robertowi poleciłbym turnieje Sit&amp;Go na 9 czy 8 osób, w których masz po pierwsze więcej czasu na obserwację gry przeciwników, selekcję rąk i zastosowanie wiedzy z książek, filmów instruktażowych. Żeby stawać się lepszy musisz grać z lepszymi. Tak to wygląda z mojej perspektywy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pagni 138

pagni

Użytkownik
Dzięki Panowie za rady i wskazówki.
Myślałem że po moim prowokacyjnym &quot;poker to nie sport&quot; zostanę stąd &quot;wykopany&quot; a tu proszę miłe rozczarowanie i zamiast &quot;kopniaka&quot; wiele rzeczowych uwag i wskazówek.
Jeszcze raz dzięki i samych wygrywających układów w Nowym roku i oby każdy turniej kończył się płatnymi miejscami.
Paweł
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Hazard nie zależy od gry, a od grającego. Jak ktoś idzie na całość to prędzej czy później go wyczyszczą w każdej grze.

Mnie poker nie przekonuje, bo to taka gra gdzie na dłuższą metę wygrywa ten bogatszy. Jak ktoś nie dysponuje dużymi funduszami, to nie powinien przystępować do tej gry, bo bogatszy nie będzie, a szybko go wyczyszczą i napiszą by się... poduczył
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Hazard nie zależy od gry, a od grającego. Jak ktoś idzie na całość to prędzej czy później go wyczyszczą w każdej grze.

Mnie poker nie przekonuje, bo to taka gra gdzie na dłuższą metę wygrywa ten bogatszy. Jak ktoś nie dysponuje dużymi funduszami, to nie powinien przystępować do tej gry, bo bogatszy nie będzie, a szybko go wyczyszczą i napiszą by się... poduczył
Poczytaj o wyzwaniach pokerowych poker stars,gościu z 10 zainwestowanych dolarów zrobił 100 tyś dolarów w ciągu roku. Granie odpowiedniego bankroll managment ogranicza szanse bankructwa do minimum.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Ja od siebie chciałbym dodać, co rozpoczynają przygodę w Pokera.
Nie zaczynajcie nauki grając w Freerolach. Tam się nie nauczysz grać, gdyż większość to amatorzy którzy wchodzą z byle czym i nie jesteś w stanie opanować pewnych rzeczy.
Najlepszej wpłacić kilka $ i próbować grać na stołach o niskim Stakes 0.02/0.04.
Nawet grając w sieci można w pewnym momencie odczytać pewną osobę przy stole.
Poker to gra strategiczna i inteligentna z domieszką szczęścia.Nie polega tylko na tym by cały czas ładować All Inn gdy nasza Ręka to K K.Bo na Flopie może wypaść wszystko.Przede wszystkim najważniejsze jest by odczytać gracza, nie wystarczy dobra ręka.Jak to powiedział Daniel Negreanu &quot;Nie ma idealnego rozdania&quot;
A tak na marginesie, wybiera się ktoś do Czech na Redbet Poker Open?

edit.
I jeszcze jedno dużo ludzi pyta jeśli mamy przed odsłoniętym Floppem Rękę A,A. Jak najlepiej to rozegrać.
Najlepiej jest włożyć około 25% swojego cash do Puli, by zostało jak najmniej osób przy rozdaniu.Nie jest dobrym rozwiązaniem od razu wchodzić ALL Innem.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
gościu z 10 zainwestowanych dolarów zrobił 100 tyś dolarów
A co mnie obchodzi &quot;gościu&quot;. Ja mam zarabiać, a nie jakiś gościu.
Poza tym nie zasłaniaj się jakimś gościem, tylko napisz ile Ty zarobiłeś
Bo takich co mają szwagra, wujka, znajomego co kosi kapuchę na pokerze, na zakładach, na giełdzie czy robiąc różne biznesy jest pełno.
Wkurzają mnie takie teksty z wujkiem, szwagrem, znajomym, czy &quot;gościem&quot;...
Więc pokaż gościu na co ciebie stać, bo takie teksty to cienkie bolki piszą
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
wincent 150

wincent

Użytkownik
A co mnie obchodzi &quot;gościu&quot;. Ja mam zarabiać, a nie jakiś gościu.
Poza tym nie zasłaniaj się jakimś gościem, tylko napisz ile Ty zarobiłeś
Bo takich co mają szwagra, wujka, znajomego co kosi kapuchę na pokerze, na zakładach, na giełdzie czy robiąc różne biznesy jest pełno.
Wkurzają mnie takie teksty z wujkiem, szwagrem, znajomym, czy &quot;gościem&quot;...
Więc pokaż gościu na co ciebie stać, bo takie teksty to cienkie bolki piszą
Pojęcia dziecko nie masz o czym piszesz
http://pl.pokerstrategy.com/news/world-of-poker/Boku87-challenge-2_23041/
http://pokernewsboy.com/online-poker-news/boku-sucessfully-turns-5-into-100000/3521

A ty lepiej idź grać w bingo
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
A co mnie obchodzi &quot;gościu&quot;. Ja mam zarabiać, a nie jakiś gościu.
Poza tym nie zasłaniaj się jakimś gościem, tylko napisz ile Ty zarobiłeś
Bo takich co mają szwagra, wujka, znajomego co kosi kapuchę na pokerze, na zakładach, na giełdzie czy robiąc różne biznesy jest pełno.
Wkurzają mnie takie teksty z wujkiem, szwagrem, znajomym, czy &quot;gościem&quot;...
Więc pokaż gościu na co ciebie stać, bo takie teksty to cienkie bolki piszą
Chłopcze, opisano ci że da się z jak najmniejszego kapitału zrobić całkiem niezłe pieniądze.To że ty nic nie wygrałeś nie znaczy że nikt nie może.
Ja osobiście gram w pokera 10 lat. Pierwsze pieniądze wygrałem po około pół roku gry było to 100$ w jednym z turnieju 9 miejsce.Ale nie o to chodzi chodziło mi by mniej więcej opanować pewne kwestię a gdy to mi się udało potem szło całkiem nieźle,z 50$ za rozwiązanie Quizu na pokerstrategy z Titan Poker udało się wygrać 3500$
Nie ma czegoś takiego by ktoś cie nauczył grać w Pokera ty musisz sam się nauczyć pojąc różne formy i sam to ogarnąć, jeśli chcesz się nauczyć.Do tego samo w sobie Nauka w Pokera, takie coś nie istnieje nie da się nauczyć grać, w Pokerze trzeba nie co częściej myśleć, przede wszystkim i to jest największa nauka.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Smiesza mnie takie artykuly napisane przez strony ktore zarabiaja na werbowaniu nowych graczy i w zaden sposob nie sa obiektywne i nie mozna im wierzyc, smiesza mnie &quot;challenge&quot; grane przez pracownika PS na sofcie PS, smieszy mnie fakt, ze ludzie wierza, ze gosciu zamienia magicznie $100 w $10 000 w ciagu dwoch tygodni (gdyby to bylo takie latwe to juz dawno tysiace ludzi by tak robilo), smiesza mnie grafy takie jak ten w ktorym gosciu nie przegrywa:

smiesza mnie chwyty marketingowe PS, smieszy mnie w kolko powtarzane nowemu graczowi by gral jak najwiecej i to nie na malych limitach czy freerollach tylko najlepiej niech walnie gruba kase i zacznie grac na wyzszych stawkach, smieszy mnie gadanie cymbalow ktorzy twierdza, ze umiejetnosci w Pokerze ONLINE sie licza...ehh gdyby sie liczyly az tak bardzo jak to niektorzy probuja wmawiac to taki gracz jak dla przykladu Daniel Negreanu mialby raczej wieksza przewage nad przeciwnikami i jego wyniki byly by lepsze niz przedstawia ten graf:

I fakt, ze pan Daniel juz dawno postanowil dac sobie spokoj z gra na PS i gra tam za male stawki bo doskonale wie, ze jego umiejetnosci nie maja ONLINE szans...
Bo takich co mają szwagra, wujka, znajomego co kosi kapuchę na pokerze, na zakładach, na giełdzie czy robiąc różne biznesy jest pełno.
Bo widzisz, bmw14.5 w Pokerze jest tak jak w religii. Nikt Boga nie widzial, nikt z nim nie gadal, nikt go fizycznie nie spotkal ale masa ludzi w niego wierzy...
Tak samo jest z tym gostkiem. Myslisz, ze panowie na tym forum poznali tego gostka? Myslisz, ze go widzieli na wlasne oczy, myslisz, ze z nim zamienili kilka slow? Nie. Cos przeczytali, widzieli obrazek, poczytali forum 2+2 i zobaczyli swiatelko pokerowych niebios... ???? i uwierzyli i teraz zawziecie bronia swojej wiery opartej jedynie na jakichs plotkach... ????
PS. Tak dla zasady powiem, ze jestem wierzacy ????
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Smiesza mnie takie artykuly napisane przez strony ktore zarabiaja na werbowaniu nowych graczy i w zaden sposob nie sa obiektywne i nie mozna im wierzyc, smiesza mnie &quot;challenge&quot; grane przez pracownika PS na sofcie PS, smieszy mnie fakt, ze ludzie wierza, ze gosciu zamienia magicznie $100 w $10 000 w ciagu dwoch tygodni (gdyby to bylo takie latwe to juz dawno tysiace ludzi by tak robilo), smiesza mnie grafy takie jak ten w ktorym gosciu nie przegrywa:



smiesza mnie chwyty marketingowe PS, smieszy mnie w kolko powtarzane nowemu graczowi by gral jak najwiecej i to nie na malych limitach czy freerollach tylko najlepiej niech walnie gruba kase i zacznie grac na wyzszych stawkach, smieszy mnie gadanie cymbalow ktorzy twierdza, ze umiejetnosci w Pokerze ONLINE sie licza...ehh gdyby sie liczyly az tak bardzo jak to niektorzy probuja wmawiac to taki gracz jak dla przykladu Daniel Negreanu mialby raczej wieksza przewage nad przeciwnikami i jego wyniki byly by lepsze niz przedstawia ten graf:



I fakt, ze pan Daniel juz dawno postanowil dac sobie spokoj z gra na PS i gra tam za male stawki bo doskonale wie, ze jego umiejetnosci nie maja ONLINE szans...



Bo widzisz, bmw14.5 w Pokerze jest tak jak w religii. Nikt Boga nie widzial, nikt z nim nie gadal, nikt go fizycznie nie spotkal ale masa ludzi w niego wierzy...

Tak samo jest z tym gostkiem. Myslisz, ze panowie na tym forum poznali tego gostka? Myslisz, ze go widzieli na wlasne oczy, myslisz, ze z nim zamienili kilka slow? Nie. Cos przeczytali, widzieli obrazek, poczytali forum 2+2 i zobaczyli swiatelko pokerowych niebios... ???? i uwierzyli i teraz zawziecie bronia swojej wiery opartej jedynie na jakichs plotkach... ????

PS. Tak dla zasady powiem, ze jestem wierzacy ????


Calanau Miałem to fajnie skomentować i napisać ci coś ale, chyba nie ma sensu bo i tak nic nie zrozumiesz.Ludzie doszukują się wszędzie oszustwa, w Piłce że od razu ustawek, w Pokerze bo po drugiej stronie grają boty czy ludzie podstawieni.Wiadomo może okazać się co nie co prawdą, ale na litość boską jeśli komuś innemu wpadnie na River: 2 do trójki a my mamy 2 A w ręce i już doszukujemy się oszustwa hehe.

Zapraszam jak najwięcej osób na turniej do Rozvadova 29 Kwietnia.
Jeśli wiesz że potrafisz grać a sądzisz że w Sieci z tymi umiejętnościami nie masz szans to zobaczysz jak to wygląda w rzeczywistości. Gwarantuję zdziwisz się.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Calanau Miałem to fajnie skomentować i napisać ci coś ale, chyba nie ma sensu bo i tak nic nie zrozumiesz.Ludzie doszukują się wszędzie oszustwa, w Piłce że od razu ustawek, w Pokerze bo po drugiej stronie grają boty czy ludzie podstawieni.Wiadomo może okazać się co nie co prawdą, ale na litość boską jeśli komuś innemu wpadnie na River: 2 do trójki a my mamy A A w ręce i już doszukujemy się oszustwa hehe.
Zapraszam jak najwięcej osób na turniej do Rozvadova 29 Kwietnia.
Jeśli wiesz że potrafisz grać a sądzisz że w Sieci z tymi umiejętnościami nie masz szans to zobaczysz jak to wygląda w rzeczywistości. Gwarantuję zdziwisz się.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Poker LIVE to inna gra niz poker w sieci.
Gralem w Pokera w kasynie (nie mieszkam w Polsce by nie bylo) i wiem jak wyglada ta gra gdy usiadziesz przy stoliku z ludzmi, masz krupiera i grasz przez kilka godzin.
Mowisz, ze nie da sie mi nic wytlumaczyc bo i tak nie zrozumiem...sproboj, a nie sie odrazu poddajesz. Tak samo moge powiedziec o was chlopaki, ze niewazne jakie informacje bede wam przedstawial to i tak wy bedziecie wiedziec swoje. Ja przynajmniej podaje wam jakies dane - wy narazie nic.
A co do tego grafu tego gostka to na moje oko przypomina ten graf:

Czyli jednym slowem gosciu jest &quot;immune for variance&quot; ... a chyba kazdy pokerzysta online wie, ze to jest niemozliwe...
...ale spoko kazdy moze miec swoje zdanie ????
 
prof 4,9K

prof

Użytkownik
@Calanau
Sory ale piszesz takie farmazony ze sie tego czytac nie da. Nawiazywanie do Negrenau nie jest dobre bo to maskotka starsow i nie jest on regularsem i probka jaka to wrzuciles nie jest w ogole miarodajna. Po drugie turnieje na jego stawkach sa najbardziej swingowa odmiana zaraz po grach hyper turbo.
smieszy mnie gadanie cymbalow ktorzy twierdza, ze umiejetnosci w Pokerze ONLINE sie licza
No to widocznie jestem jednym z tych cymbałów
Jak sie ma umiejetnosci to mozna crushowac dane stawki. W szczegolnosci jak ktos ogarnia dobrze Omahe i Omahe8 gdzie przewaga umiejetnosci moze byc jeszcze wieksza niz w holdemie.
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
@Calanau
Sory ale piszesz takie farmazony ze sie tego czytac nie da. Nawiazywanie do Negrenau nie jest dobre bo to maskotka starsow i nie jest on regularsem i probka jaka to wrzuciles nie jest w ogole miarodajna. Po drugie turnieje na jego stawkach sa najbardziej swingowa odmiana zaraz po grach hyper turbo.

No to widocznie jestem jednym z tych cymbałów
Jak sie ma umiejetnosci to mozna crushowac dane stawki. W szczegolnosci jak ktos ogarnia dobrze Omahe i Omahe8 gdzie przewaga umiejetnosci moze byc jeszcze wieksza niz w holdemie.
Nie da się nikomu wytłumaczyć tego jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym mówi więc to strata czasu by móc mu to wbić do głowy.
Umiejętności Online jak i na żywo są potrzebne, a wiesz jaka to umiejętność ??
Myślenie.;)
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Nie da się nikomu wytłumaczyć tego jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym mówi więc to strata czasu by móc mu to wbić do głowy. Umiejętności Online jak i na żywo są potrzebne, a wiesz jaka to umiejętność ?? Myślenie.
Widzisz, ja przynajmniej nie boje sie pokazac jak mi idzie. Pokazuje wyniki jakie mam i je komentuje. Ty jedyne co potrafisz to obrazac innych choc sam z mysleniem masz pod gorke. Pokaz swoje wyniki. Pokaz jak ci idzie. Udowodnij swoja teze przedstawiajac swoje dane. Potem mozemy rozmawiac, bo jak narazie to wydajesz sie byc malym dzieckiem.
 
Do góry Bottom