>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Tour de Romandie (23.04 - 28.04.2013)

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP



Kolejna etapów, tym razem w Szwajcarii, w zasadzie ostatnie mocne przetarcie przed Giro.Jedzie całkiem niezła obsada bo są m.in Froome, Valverde, Spilak, Hesjedal, Gesink, Peraud czy Cunego.Z prologiem sześć etapów, co ciekawe aż dwie indywidualne, krótkie czasówki także można patrzeć w kierunku Martina.Faworytem jest Frooms i nie ma się czemu dziwić bo najsilniejszy kolarz w stawce a i ponadto na czas sobie radzi dobrze.Uważam, że jak Porte przetrwa trzeci i przede wszystkim czwarty etap to jest w stanie powalczyć o wysoką pozycję w wyścigu bo już w tym roku pokazał, że moc na takich terenach ma a i na czas też jest dobrym specjalistą.

Rozkład jazdy :

Prolog - 23 April : Le Chable - Bruson ITT, 7.50 km
1. etap - 24 April : Saint-Maurice - Prilly, 176.40 km
2. etap - 25 April : Prilly - Granges, 190.30 km
3. etap - 26 April : Payerne, 181.00 km
4. etap - 27 April : Marly - Les Diablerets, 188.50 km
5. etap - 28 April : Genčve ITT, 18.70 km

Lista startowa KLIK






Sportingbet :




Oferta na razie w Sportingbecie, Bet365 i Pinnacle.

Zapraszam do dyskusji.​
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tony Martin wygra prolog - 6,00 (Bet365)⛔

Oł kaman, jakby powiedzieli Amerykanie.Jutro 7,5 km, ale Niemcowi to różnicy nie robi czy to jest długa jazda czy też krótka.Co prawda jest pod górę, ale przy jego świetnej jeździe, sylwetce rytmowi to nie powinno to przeszkadzać.Nie rozumiem dlaczego Frooms jest aż tak faworyzowany, Tony jeździł w Szwajcarii już bardzo dobrze, ponadto w tym roku podobnie krótką czasówkę wygrał na TA.Obawiałbym się jeszcze ewentualnie Maloriego, ale to Martin jest głównym faworytem tej czasówki w mojej opinii a, że są dwie to dla niego dwie szanse na etapowe zwycięstwa, z których powinien skorzystać.W dodatku nie wiem czy Froomsowi będzie na rękę prowadzenie w generalce po pierwszym etapie bo oznacza to tylko, że Sky będzie musiało wszystko kontrolować do końca, a nie jest to zawsze korzystne.W każdym bądź razie po kursie 6,00 to grzech nie zagrać Niemca.

Ponadto z par to propozycja następująca :

Martin - Westra 1 - 1,45 Bet365✅

Tak jak wyżej.Martin dla mnie faworytem całego etapu i mimo, że Westra jeździ dobrze ITT to raczej nie widzę dla niego szans w parze z kolarzem Omegi.

Thiago Machado - Wilco Kelderman 2 - 2,20✅ Bet356 i Sportingbet

Tutaj w stronę młodego Holendra.Oby dwaj jeżdżą dobrze krótkie czasówki więc dla mnie powinna to być para wyrównana stąd też idę w stronę Wilco, którego zawsze obserwuje podczas TT i wypada okazale także myślę, że jest w stanie pokonać Portugalczyka i po takim kursie zagram za parę złotków.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tony Martin - Lieuwe Westra 1 @ 1,45 bet365 ✅ 16-30
Nie mam czasu na obszerne analizy. Gram na Martina bo uważam że jutro może wygrać. Westra w tym roku czasówki jeździ słabo na Paris Nice był dopiero 18. Na wyścigu w Portugalii czasówkę wygrał Martin, Westra był 4. Szybkie krótkie techniczne czasówki to spory bonus w tej parze dla Martina i dlatego zagram na zawodnika z Omegi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Tak jak wspomnieliście dzisiaj zaczyna się ciekawy wyścig w Szwajcarii. Bardzo ciekawa obsada, ten wyścig to kolejny etap przygotowań do Giro. Pewnie faworyci wyścigu we Włoszech nie pojadą tego wyścigu na maksa, ale i tak powinno być ciekawie. W wyścigu zobaczymy także dwóch Polaków - Majka i Szmyd. Szkoda, że nie ma relacji w Eurosporcie, ale tam teraz promują się Turki.
Na początek krótki prolog. Wiadomo takie krótkie odcinki są bardzo specyficzne i każdy błąd kolarza rzutuję na wynik końcowy. Faworytem dla mnie jest na pewno Tony Martin. Jeśli Niemiec pojedzie tą czasówkę na 100% to ma spore szansę na wygraną. Kurs bardzo ciekawy, za drobne można spróbować.
Zwycięzca prologu - Tony Martin 4,00 ⛔ /Martin trochę słabiej niż się spodziewałem
I dalej pojedynki:
Simon Spilak - Alejandro Valverde 2,50 bet365 ⛔ /49 - 8 Spilak zawiódł i to nie tylko mnie
Spilak pojechał dobry wyścig w tamtym roku - 8 miejsce w klasyfikacji generalnej + 11 miejsce w czasówce kończącej wyścig. Zawodnik Katiuszy w tym roku w dobrej formie. Dobrze radzi sobie także na ITT - 6 na Paris-Nicea oraz 5 miejsce na Vuelta Ciclista al Pais Vasco. Valverde jakoś w tym sezonie mnie nie przekonuję. Wg mnie to właśnie Spilakowi będzie bardziej zależało na dobrym wyniku w tym prologu. Liczę, że Valverde nie pojedzie na maksa. Po takim kursie na pewno można spróbować.
Rui Costa - Roman Kreuziger 1,45 bet 365 ✅ 5 - 50 / tutaj zgodnie z planem
Dwóch solidnych zawodników z których zdecydowanie lepiej na czas jeździ Rui Costa. Portugalczyk miał już kilka dobrych wyników w tym sezonie. Spotkali się na czasówce podczas Vuelta Ciclista al Pais Vasco. Rui Costa był 12, a Kreuziger 24. Wg mnie to kolarz Movistar będzie dzisiaj górą.
Tony Martin - Lieuwe Westra 1,25 bet365 ✅ 16 - 30 /Martin mimo słabszego występu dał radę
O tym typie wspomniał Qozi, sam tez pisałem wyżej typując Martina na faworyta prologu. Nie ma się co powtarzać. Kurs poleciał w dół co świadczy, że ludzie grają na Martina. Ja również to polecam.
Peter Velits
- Tobias Ludvgison 1,55 bet365 ⛔ 87 - 53 /Velits zdecydowanie poniżej oczekiwań
Velits to solidny czasowiec. Można powiedzieć, że to jego specjalność. Przyznam, że Szwed z Argos-Shimano to dla mnie trochę anonim. Stawiam w tej parze na solidność, czyli na Velitsa. Jeśli pojedzie na swoim poziomie - miejsce w Top-20 to powinien pokonać młodego Szweda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jak dla mnie to za trudna końcówka dla Martina, bo on pewnie pojedzie na czasowym rowerze, a i ja go w prologach nigdy nie widzę na najwyższych pozycjach.
Popieram za to Velitsa i Costę. Co do Spilaka to też jest dla mnie jednym z faworytów, choć para z Valverde trudna, bo pewnie będzie sobie chciał powetować niepowodzenie w LBL. W sb jest w parze z Peraud, ale limit...
Na generalkę:
Spilak - Westra 1 1.71 sporting&quot;37 złotych&quot;bet ✅
Na Słoweńcu już sporo kasy można było zarobić w tym sezonie, a Westrze na górskich odcinkach nie ufam.
Kiserlovski - Rujano 1 1.40 ✅
Z Rujano dalej uważam, że będzie jak za jego przygody w Quick Stepie. On jest niereformowalny, a do tego ostatnie doniesienia dopingowe.
Chorwat wraca po kontuzji z zeszłorocznego TdF i już notował przyzwoite wyniki w 2 szeregu. Do tego dostał &quot;1&quot;, więc powinno być jeszcze lepiej.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Krótkie podsumowanie prologu. Co do mojego typowania to wyszło średnio. Zawiódł mnie przede wszystkim Peter Velits. Może miał jakieś problemy an trasie - później postaram się to jakoś sprawdzić. Trasa dla Martina okazała się faktycznie chyba zbyt trudna.
Prolog dla Froome&#39;a, który pokazuję, że forma na Giro idzie w górę. Z dobrej strony pokazali się Talansky, Rui Costa, Pinot czy Richie Porte. Cieszy również postawa Polaków. 14 miejsce Szmyda i 22 Majki to na pewno dobre wyniki.
Trzeba czekać na ofertę na jutrzejszy etap i myślę, że podam coś ciekawego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Frooms nie jedzie w Giro hehe ???? , ale forma przed TdF najlepsza i pewnie będzie dominował we Francji.
No tak, ale wtopa ???? Wiggins liderem Sky na Giro, a Froome na TdF. Coś mi się pochrzaniło. Po zeszłorocznym TdF dyrektorzy Sky musieli ich rozdzielić. Nie zmienia to jednak faktu, że Froome w formie i jest głównym faworytem do wygrania Tour de Romandie.
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
tak jak kulu wspomnial Froome jest mega faworytem do wygrania
A chce tutaj napisać ze dopiero zaczynam sie wkrecać w kolarstwo wiec prosze sie zbytnio nie sugerować mogąbyc to zupelnie nie obiektywne moje widzi misie
na jutrzejszy Etap proponuje:
Froome - Talansky 1 @ 1.75 bet365
Na ten wyscig ekipa Sky przyjechała w mocnej obsadzie i beda jechać na Froom&#39;a który chce sie przygotować pod TdF, Talansky to solidny kolarz, jednak wyżej jako górala oceniam mozliwosci Frooma ktory ma tez mocniejszych kolegów Porte Kyrlienka ( choć ten mał mała kraksę na jednym z klasyków ).
Zastanawiałem sie żeby pograc przeciwko Baso bo bardzo sie meczył na tym prologu i na Valverde w parze z Cuneo , co o tym sadzą eksperci ?
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Valverde powinien sobie poradzić z Cunego, ale po lepszym kursie w betstfku jest Moser w parze z Cunego. Moreno pokazał dziś moc w prologu i po cichu liczę, że może nam zastąpić Sagana ;)
Cunego zatracił w ostatnich sezonach prędkość i jedyną szansą dla niego będzie atak, bo w sprincie nie daję mu większych szans.

Co do wyników, to fajnie pojechali nasi, w końcu Sylwek z Majką na wysokich miejscach.
Talansky pięnie i na pudle powinien skończyć ten wyścig. Zaskoczyła też jazda Kiserlovskiego. Frumi zgodnie z planem, lokata na wygraną w TdF czeka, ale to jeszcze trochę czasu.
Tragiczny Basso i lepiej raczej nie będzie, TOP10 w Giro będzie sukcesem. Zawiódł też Kreuziger.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Profil dzisiejszego etapu wskazuję, że w walce o wygranie etapu zobaczymy sprinterów. Niestety nie udało mi się znaleźć profilu ostatniego kilometra, ale wygląda na to, że jest płasko. Faworyci do wygrania etapu to na pewno Mark Cavendish, Elia Viviani, Matthew Goss, Francesco Gavazzi czy Gianni Meersman. Jesli końcówka jest trochę trudniejsza to powalczyć mogą także Alejandro Valverde czy Moreno Moser. Dużo może zależeć od tego czy na mecie są bonifikaty sekundowe - niestety nie udało mi się tego nigdzie sprawdzić.
Jeśli chodzi o propozycję na dzisiaj ciężko znaleźć ciekawe pary. Myślę, że próbować coś z tego:
Gianni Meersman v Matthew Goss 1,95 sportingbet ⛔ 1 - 7
Dużo tutaj zależy od taktyki Omegi i jak dokładnie wygląda końcówka tego etapu. Zawodnicy Omegi nie mogą rozprowadzać Cavendisha i Meersmana ???? Wg mnie postawią na Cavsa to Goss spokojnie pokona Belga, który w tym sezonie jest w dobrej formie - 2 wygrane etapy na Volta a Catalunya. Goss to typowy sprinter. W tym roku wygrał etap na Tirreno-Adriatico. Wcześniej wygrywał etap na Giro di Italia, Paryż-Nicea + wyścig Mediolan-San Remo. Więc jeśli dojdzie do walki Meersman - Goss to tu także spore szanse ma Australijczyk.
Moreno Moser - Damiano Cunego 1,85 sportingbet ⛔ 69 - 66
W pojedynku dwóch Włochów stawiam na tego młodszego. Moser wczoraj dobrze pojechał prolog co pokazuję, że jest w dobrej dyspozycji. Na zeszłorocznym TdP udowodnił, że potrafi dobrze finiszować. W tym wyścigu także celuję w dobry wynik. Cunego jest chyba z roku na rok coraz słabszy, już nie ta szybkość co kiedyś. Trochę podobny jest do Basso czyli taki nijaki ???? Stawiam w tym pojedynku zdecydowanie na Mosera.
A co do pary Froome - Talansky to raczej odpuściłbym sobie. Na tym etapie to nie oni będą walczyć o czołowe miejsca i ciężko przewidzieć kto jak przyjedzie.
EDIT:
Dziś moje typowanie wyszło słabo. Omega pojechała na Meersmana i to on wygrał dzisiejszy etap. Druga para trochę niefartownie.
Końcówka dzisiejszego etapu nie była dla Cavendisha - stracił ponad 11 minut. W generalce bez zmian.
To chyba na tyle z suchych wyników i krótkich opisów. Niestety wyścigu nie ma w Eurosporcie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Słaba ta oferta, na razie przeciętne etapy a i profile nie ułatwiają rozszyfrowania końcówki bo mimo, że jutro wydaje się płaska to faworytem Meersman a gdzieś z wysokim kursem Cav także coś z tą końcówką może być nie tak.Także z h2h zagrałbym tego Cava, ale jakby się potwierdziło, że jest płasko bo kurs niezły.Jak macie jakieś dane to wrzućcie.
Ponadto pytanie - działa Wam procyclingstats ? Mnie od paru dni nie i wkurza bo tam najlepsze źródło i najszybsze.
 
wer890 300

wer890

Użytkownik
Trzeba poczekać do 4 etapu panowie zaczynaja sie góry.
tez nie dziala mi ta strona choc wczoraj zaskoczyla , ale maja jakis &quot;remont&quot;
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Cavendish wczoraj miał problemy z rowerem, stąd taka duża strata.
Plan był dzisiaj tak, aby doprowadzić Cavendisha do sprinterskiego finiszu, Jeśli to miałoby się nie udać, wtedy ja miałem być liderem. Niestety, Mark miał problemy z rowerem. Wtedy do przodu mogłem ruszyć ja. Jestem w dobrej formie, moim celem jest kolejne zwycięstwo jutro, bądź pojutrze. Nigdy nie wiadomo.
Gianni Meersman
Końcówka dzisiejszego etapu płaska, choć jak wskazują zawodnicy trudniejsza niż wczoraj.
Myślę, że jutrzejsza końcówka będzie trudniejsza, dla mnie jest to dobra informacja.
Francesco Gavazzi
Jutro może być ponownie sprinterski finisz, ale z mniejszą ilością zawodników. Myślę, że może ich być 60. Wszyscy czekamy na ten etap i mam nadzieję, że będziemy wysoko.
Danilo Wyss
Bez dokładniejszej mapki ciężko ruszyć ten etap. Oferta jak wspomniał Qozi słaba. Spróbuję zagrać chyba: Meersman - Gavazzi 1,50 sportingbet ✅ 3 - 6
Na korzyść Belga na pewno forma - 2 wygrane etapy w Katalonii + wczorajszy etap. Dobrze finiszuję na trudniejszych końcówkach, ma wsparcie mocnej drużyny. Na dodatek na mecie czekają bonifikaty - wygrywając dzisiejszy etap wskakuję na podium w generalce. Jedyny minus to obecność w jego drużynie Cavendisha. On jak wiadomo ma specjalne prawa i Omega może rozprowadzać właśnie Cavendisha. Wiele zależy od tego jak faktycznie trudna jest końcówka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Na początek krótko o dzisiejszym etapie. Finisz z około 80 osobowego peletonu wygrał Litwin Ramunas Navardauskas. Na plus ponownie Meersman, dobrze finiszowała także dwójka z Astany Gasparotto i Gavazzi. Wyniki wskazują, że etap był zbyt trudny dla klasycznych sprinterów. Cavendish, Goss, Viviani , Durbrigde czy Ferrari stracili ponad 11 minut. W generalce bez większych zmian.
Szperając trochę na temat wyścigu znalazłem kanał gdzie można oglądać wyścig. Rai Sport 2 (kanał 346 na nc+) pokazuję wyścig na żywo - jutro transmisja zaczyna się od 16. Dziś o 23 godzinna powtórka drugiego etapu. Może uda się dowiedzieć czegoś więcej o dzisiejszym oraz jutrzejszym etapie.
Jakieś propozycję na jutrzejszy etap napiszę jutro rano. Zamierzam oglądać powtórkę z dziś, poszperam trochę i myślę, że znajdę coś ciekawego. Na pierwszy rzut oka etap dla sprinterów. Wszystko powinno rozegrać się na finiszu z dużej grupy. Buki największe szanse dają Meersmanowi, który jest w bardzo dobrej formie.

EDIT:

Oglądałem tą powtórkę i w końcówce było bardzo mocne tempo. Dużo ataków, skoków jednak nikomu nie udało się odjechać na dłużej. Końcówki etapów są trudne dla sprinterów. Bardzo dużo zakrętów, wysypek to na pewno utrudniania rozprowadzanie.
Zgodnie z tym co wczoraj pisałem moje propozycje na dzisiejszy etap. Profil etapu trochę pagórkowaty więc pewnie Cavendish odpadnie gdzieś po drodze. W końcówce trochę podjazdów, a na koniec zjazd do mety. Zapowiada się ciekawa końcówka.

Gianni Meersman
- Ramunas Navardauskas 1,33 bet365 ✅ 1 - 15 / tutaj zgodnie z planem
Przyznam, że Belg bardzo podoba mi się w tym sezonie. Wczoraj trochę pechowo wszedł w ostatni zakręt i finiszował z dalszego miejsca przegrywając minimalnie z Litwinem. Na ostatnich metrach pokazał dużą moc. Dla Navardauskasa wczoraj triumf to najlepszy wynik w karierze, sam się tego nie spodziewał. Dziś powinno dojść do finiszu z dużej grupy i stawiam, że Meersman będzie w trójce. Powinien spokojnie wygrać z zawodnikiem Garmin.
Enrico Gasparotto - Michael Albasini 1,65 bet365 ⛔ 77 - 3 / Gasparotto atakował na ostatnich kilometrach dlatego nie finiszował, Albasini na plus
Gasparotto i Gavazzi to dwójka zawodników Astany która ma walczyć na finiszach z grupy. Gasparotto wczoraj bardzo dobrze pojechał zajmując drugie miejsce. W swojej karierze ma już kilka sukcesów po finiszach z grupy. Albasini nie jest dla mnie typowym sprinterem. Dotychczas dwa razy lepszy był Włoch, dziś też stawiam na zawodnika Astany.
Matthew Goss - Mark Cavendish 1,50 bet365 ⛔ 137 - 136 / niefart
Końcówka wydaję mi się zbyt trudna dla Cava. Pewnie strzeli gdzieś po drodze i nawet nie będzie miał okazji finiszować, a jeśli po drodze odpada to przyjeżdża daleko z tyłu. Goss trochę lepiej radzi sobie w trudniejszym terenie. Na razie na obu etapach był wyżej, w środę zafiniszował na 7 miejscu. Typ przede wszystkim przeciw Cavendishowi.
Dla chętnych relacja na żywo Rai Sport2 - godzina 16
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom