>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2016 - Paris - Nice (06.03-13.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pierwsza poważna wieloetapówka w tym roku, na starcie ustawią się tuzy światowego kolarstwa. Listę zawodników otwiera główny faworyt wyścigu Alberto Contador Velasco, po raz pierwszy w tym sezonie jedzie z Rafałem Majką i będzie to swoiste zgrywanie się przed Tour de France. Saxo zabiera piekielnie mocną drużynę do Francji, Kiserlovski, Paulinho, Poljański czy nowy nabytek Trofimow są w stanie w pełni kontrolować sytuację na górskich etapach. Co prawda poza Contadorem nie ma zawodników z pierwszego szeregu na klasyfikację generalną, ale Geraint Thomas będzie liderował Team Sky, do tego dokładamy Roche, Nieve i Henao i Brytyjczyk ma otwartą drogę do podium wyścigu. Na dobry wynik liczy Richie Porte z BMC, Australijczycy zapewniają swojemu liderowi bardzo silną ekipę i jestem przekonany że Diabeł Tasmański będzie walczył o wygraną w Paris-Nice. Ponadto liczyć będzie się zawodnik gospodarzy Romain Bardet który w ubiegłym sezonie świetnie się spisywał w takich wyścigach, AG2R zapewnia mu wsparcie w postaci Alexisa Vuillermoza ten tandem będzie na podjazdach jechał wysoko w peletonie. Poza czwórką którą wymieniłem jako papierowych tygrysów na starcie pojawi się Tom Dumoulin, znany z szaleńczych szarż na ubiegłorocznej Vuelcie, młody Yates, dobry w tygodniówkach Spilak z Katiuszy, Rolland w nowych barwach Connondale. Duet Rosa i Kangert z Astany dostają wolną rękę na ten wyścig i też będą aktywni. Wymieniać można wielu bo jeszcze Baskowie z Movistaru jadą silną drużyną, jednak bez wyraźnego lidera. Trasa w tym roku bardzo mocno preferuje w klasyfikacji generalnej typowych górali, etap 3 kończący się końcówką a&#39;la Purito na Mont Brouilly czy też etap 6 z finałową wspinaczką na La Madone d&#39;’Utelle. Etapy dla zjazdowców, sprinterów a także czasówka, więc każdy znajdzie coś dla siebie i emocji nie powinno zabraknąć. ▶ Rozkład jazdy: Prologue - 6 March : Conflans-Sainte-Honorine ITT, 6.10 km
Stage: 1 - 7 March : Condé-sur-Vesgre - Vendôme, 198.00 km
Stage: 2 - 8 March : Contres - Commentry, 213.50 km
Stage: 3 - 9 March : Cusset - Mont Brouilly, 168.00 km
Stage: 4 - 10 March : Juliénas - Romans-sur-Isčre, 195.50 km
Stage: 5 - 11 March : Saint-Paul - Salon-de-Provence, 198.00 km
Stage: 6 - 12 March : Nice - La Madone d’Utelle, 177.00 km
Stage: 7 - 13 March : Nice, 134.00 km

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW WRAZ Z ANALIZAMI :!:
 
psm 921

psm

Użytkownik
Chętnie bym pograł w stronę Coppela ale tylko parze z Keldermanem pod górkę nie do wzięcia,aczkolwiek na tak krótkim dystansie przed własna publicznością dzielny Francuz powalczy i trzymam za nim kciuki ale niestety na sucho... Co do zwyciezcy to nie dziwie się kursom,z taką formą na takim odcinku raczej nie ma opcji żeby Dumoullin nie założył dziś żółtej koszulki.A do grania pobieram co innego;
G.Thomas-Chavanel 1 1,58 pinnacle ✅
Nie oszukujmy się,czasy Chavanela dawno odeszły w niepamięć podczas gdy Brytyjczyk to bardzo dobry czasowiec,pokazał sie już w tej konkurencji z dobrej strony w tym sezonie podczas Volta a Algavre czy coś tam ;).. ustąpił tam w ITT tylko Spartakusowi i Tonemu M. Tu jedzie jako lider i na bank zwycięstwo w KG mu chodzi po głowie,dla mnie typ petarda 8/10
No i w ostatniej chwili wpadł mi w oczy jeszcze jeden;
Matthews-Porte 2 3,50 bet365 ⛔
To jakieś nieporozumienie,Tasmańczyk to wciąż świetny czasowiec,może dystans niepowalający ale górka jest,z Matthewsa czasowiec żaden i kursy dla mnie to nieporozumienie.W zeszłym roku na czasówce pod górke 9,8km(wiem wiem że dziś aż tak stroma nie jest) Matthews 58 Rysiek wygrywa,dziękuje,dobranoc...value ogromne
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Chętnie bym pograł w stronę Coppela ale tylko parze z Keldermanem pod górkę nie do wzięcia,aczkolwiek na tak krótkim dystansie przed własna publicznością dzielny Francuz powalczy i trzymam za nim kciuki ale niestety na sucho... Co do zwyciezcy to nie dziwie się kursom,z taką formą na takim odcinku raczej nie ma opcji żeby Dumoullin nie założył dziś żółtej koszulki.A do grania pobieram co innego;
G.Thomas-Chavanel 1 1,58 pinnacle
Nie oszukujmy się,czasy Chavanela dawno odeszły w niepamięć podczas gdy Brytyjczyk to bardzo dobry czasowiec,pokazał sie już w tej konkurencji z dobrej strony w tym sezonie podczas Volta a Algavre czy coś tam ;).. ustąpił tam w ITT tylko Spartakusowi i Tonemu M. Tu jedzie jako lider i na bank zwycięstwo w KG mu chodzi po głowie,dla mnie typ petarda 8/10
No i w ostatniej chwili wpadł mi w oczy jeszcze jeden;
Matthews-Porte 2 3,50 bet365
To jakieś nieporozumienie,Tasmańczyk to wciąż świetny czasowiec,może dystans niepowalający ale górka jest,z Matthewsa czasowiec żaden i kursy dla mnie to nieporozumienie.W zeszłym roku na czasówce pod górke 9,8km(wiem wiem że dziś aż tak stroma nie jest) Matthews 58 Rysiek wygrywa,dziękuje,dobranoc...value ogromne
Kurs na Porte to na pewno value i to spore. Ja osobiście nic na razie nie grałem. Buki tak wystawiły kursy pewnie ze względu na ubiegłoroczny prolog, gdzie wyżej był kolarz Orici.
A co do Dimoulina to ja natomiast zastanawiałem się nad graniem, że nie wygra tego prologu. Mimo, że zapowiadał na początku sezonu, że odpuszcza wieloetapowe wyścigi i będzie koncentrować się na czasówkach, to mimo wszystko mam wrażenie, że lepiej czuje się na dłuższych czasówkach, takich od 15 km w górę. Jest tutaj kilku kolarzy, którzy potrafią jeździć na czas i takie krótkie ITT szczególnie. Będzie gdzieś na styk i nie powinno być między pierwszą 3 wielkich różnic.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nacer niesamowity bandyta na finiszach ????
Tak jak go lubię tak po raz kolejny przesadził i dyskwalifikacja (tzn. przesunięcie na 3 miejsce) w pełni zasłużona, tak nie można jeździć. Chociaż Matthews bez winy też nie jest. Kittel chyba stracił moc i to nie jest już ekstraliga sprinterów.
Co do generalki to chciałem przeczekać te 3 pierwsze etapy i teraz już można coś pograć, czekam tylko na kursy.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Nacer niesamowity bandyta na finiszach ????
Tak jak go lubię tak po raz kolejny przesadził i dyskwalifikacja (tzn. przesunięcie na 3 miejsce) w pełni zasłużona, tak nie można jeździć. Chociaż Matthews bez winy też nie jest. Kittel chyba stracił moc i to nie jest już ekstraliga sprinterów.
Co do generalki to chciałem przeczekać te 3 pierwsze etapy i teraz już można coś pograć, czekam tylko na kursy.
Kittel w Dubaju objeżdżał wszystkich jak chciał. Jeśli tylko będzie w głównej grupie to robi wszystkich z dużą łatwością. Czekam na Giro i Tour. Sądzę, że po dwa etapy na każdym spokojnie wygra, a może i więcej.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Romain Bardet - Rui Costa 1 @ 1.943 Pinnacle ZWROT
Jutro dwukrotny podjazd Mont Brouilly (3 km, 7,7%, max. 25%), w tym ten drugi kończący etap. Jest to jeden z dwóch etapów gdzie etap kończy podjazd. Także jutro powinny iść pierwsze ataki i powinny powstać różnice czasowe. Czemu gram na Francuza? Sprawa prosta, jest to lepszy góral. Jest to krótki podjazd jednak dosyć sztywny, a to może być problemem na byłego mistrza świata - Rui&#39;ego Costy, który jednak przy mocniejszym tempie ma problemy w górach. Co więcej dosyć średnio wygląda kolarz Lampre. Było już kilka etapów, gdzie powinien powalczyć o zwycięstwo, a jednak nie odegrał znaczącej roli. Spotkali się w Omanie, gdzie na 6 etapów tylko raz wyżej był Costa, na płaskim etapie. Na tych trudniejszych, kończących się podjazdami czy dojazdem pomniejszego peletonu to Bardet prezentował się lepiej. Nieźle wygląda na finiszach, uważnie i przede wszystkim nie boi się ataków.
Czy Bardet odegra kluczową rolę na 3 etapie?​
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Geraint Thomas - Tom Dumoulin 1 @ 1,621 Pinnacle ▶ zwrot etap anulowany
Thomas mocno rozpoczął sezon od wygranej w Portugalii, na podjazdach wyglądał bardzo przyzwoicie, wraz z drużyną minimalizował straty do najlepszych górali, a dzięki czasówce wygrał wyścig, na Paris Nice może być podobnie. Contador na pewno jutro spróbuje a Thomas będzie musiał go przypilnować tym samym przyjedzie także na wysokiej pozycji. Dumoulin sam mówi że w tym roku skupia się na czasówkach, co prawda w Omanie na Zieloną Górę przyjechał tylko kilka sekund za Nibalim, jednak mimo wszystko Brytyjczyk to lepszy góral, tym bardziej że końcówka aż na 9% nachylenia i może to być ciut za dużo dla Tomka.
Alberto Contador wygra Paris-Nice @ 3,50 Bet365 ⛔ jednak Thomas o 4 sekundy :]
Jako że jutro spodziewam się przepalenia nogi przez Contadora to jest to ten moment kiedy powinien być najwyższy kurs na Hiszpana. Obecnie ma 33 sekund straty w KG, a tak na prawdę to do najgroźniejszych rywali mniej, 19 sekund do Dumoulina (mimo wszystko trzeba go liczyć), 14 sekund do Thomasa, 6 sekund do Porte. Izzaguire, Bardet czy Kelderman mimo wszystko nie powinni zagrozić Hiszpanowi. Contador nie przyjechał tutaj na wakacje, czego potwierdzeniem jest to że walczy na bonifikatach czasowych, ma do pomocy Majkę a takiego gregario na tym wyścigu nie ma nikt. Hiszpan weźmie ten wyścig i ma na to czas na dwóch a nawet na trzech etapach, bo na zjazdach z Col d&#39;Eze też może odjechać.
 
psm 921

psm

Użytkownik
3 raz próbowałem posta wkleić ale mnie wylogowywało przez tel także już sie nie produkuje,ja pograłem Westre z Matthewsem po 2.62,liczę że kangur już dziś nie da rady,a Holender jest w stanie dojechać w czubie jak dostanie pozwolenie,a powinien bo narazie najlepszy z Astany
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP

Taka pogoda na dzisiejszym etapie. Kolejny raz rozmowa o tym, że powinien być wykorzystany protokół pogodowy. A jakie jest wasze zdanie?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wyścig ku słońcu hehehe :grin:
Będzie neutralizacja na bank, nie ma możliwości aby w takiej pogodzie puścili kolarzy na zjazdach.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Wyścig ku słońcu hehehe :grin:
Będzie neutralizacja na bank, nie ma możliwości aby w takiej pogodzie puścili kolarzy na zjazdach.
No i mamy oficjalną informację - neutralizacja.
e: Ostateczna decyzja - etap anulowany.
 
luxik23 191

luxik23

Użytkownik
Geraint Thomas - Tom Dumoulin 1 @ 1,621 Pinnacle ▶ zwrot etap anulowany
Thomas mocno rozpoczął sezon od wygranej w Portugalii, na podjazdach wyglądał bardzo przyzwoicie, wraz z drużyną minimalizował straty do najlepszych górali, a dzięki czasówce wygrał wyścig, na Paris Nice może być podobnie. Contador na pewno jutro spróbuje a Thomas będzie musiał go przypilnować tym samym przyjedzie także na wysokiej pozycji. Dumoulin sam mówi że w tym roku skupia się na czasówkach, co prawda w Omanie na Zieloną Górę przyjechał tylko kilka sekund za Nibalim, jednak mimo wszystko Brytyjczyk to lepszy góral, tym bardziej że końcówka aż na 9% nachylenia i może to być ciut za dużo dla Tomka.
Alberto Contador wygra Paris-Nice @ 3,50 Bet365
Jako że jutro spodziewam się przepalenia nogi przez Contadora to jest to ten moment kiedy powinien być najwyższy kurs na Hiszpana. Obecnie ma 33 sekund straty w KG, a tak na prawdę to do najgroźniejszych rywali mniej, 19 sekund do Dumoulina (mimo wszystko trzeba go liczyć), 14 sekund do Thomasa, 6 sekund do Porte. Izzaguire, Bardet czy Kelderman mimo wszystko nie powinni zagrozić Hiszpanowi. Contador nie przyjechał tutaj na wakacje, czego potwierdzeniem jest to że walczy na bonifikatach czasowych, ma do pomocy Majkę a takiego gregario na tym wyścigu nie ma nikt. Hiszpan weźmie ten wyścig i ma na to czas na dwóch a nawet na trzech etapach, bo na zjazdach z Col d&#39;Eze też może odjechać.
Dawid warto nadal grać Contadora @ 4 ? Po tym anulowaniu etapu.
 
psm 921

psm

Użytkownik
sorry że się wtrącam bo pytanie imienne ale jak grać gc to dziś,jutro jak Bercik skoczy to będzie 1.8. i pozamiatane,ja bym jednak grubo się nie pchał bo jest jeszcze początek sezonu i nie jest to cel nr1,ale i tak ma największe szanse na win
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Można jeszcze po 5 etapie pograć, bo nie powinno być znaczących zmian w klasyfikacji generalnej. Dzisiaj etap dla sprinterów, jutro dla jakiegoś punchera bo sprinterzy przy nieco mocniejszym tempie na 10km podjeździe przy nachyleniu 9,5% popłyną. Bliżej mety też jest kilka hopek także typowi spriterzy nie dojadą. Ale tak jak psm pisze lekko spokojnie, najlepiej płaską stawką ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Lieuwe Westra - Michael Matthews 1 @ 1,66 Bet365 ✅ 20-63 prawie 18 minut różnicy ????
Kompletnie nie rozumiem tego H2H. Jak można na królewskim, górskim etapie zestawić górala, co prawda nie najwyższego poziomu, ale bardzo solidnego, ze sprinterem? to jest must bet na jutrzejszy etap. Matthews jest liderem i chyba tylko dlatego takie zestawienie. Westra jest 7 w generalce, wyżej z Astany jest Lutsenko który po dzisiejszej szarży awansował na 2 miejsce. Astana ma dwóch na których może pojechać, to Sanchez i Westra, na pewno obaj będą w czołowej grupie na ostatnim podjeździe i tam zdecydują kto jest mocniejszy. Australijczyka nie powinno już być w czołówce peletonu u podnóża La Madone d&#39;’Utelle.
Stawka podwójna.
e: Zgodnie z planem Matthews strzał na 20 km przed metą :wink:
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Odnośnie Contadora jeśli ktoś ma jeszcze ochotę pograć (nadal jest kurs 4).
Hiszpan powinien przepalić silnik po takich słowach Seana Yatesa:
Jutro ważny dzień, czekamy na ten etap. Będzie ciężko, bo nie ma ani kawałka płaskiego, ale przynajmniej prognoza pogody się zgadza. Alberto nastawia się na ten finisz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom