>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2016 - Tour de France (02.07-24.07)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Rafał Majka - Thibaut Pinot 2,25 Bet365 ✅ 101-157
Obaj walczą o grochy i pewnie obaj znajdą się w ucieczce. Jak pisał Psotnick święto narodowe Francuzów dziś, a wtedy zawsze chętni są do wygrywania. Moim zdaniem jednak Pinot słabo wygląda w górach. Majka, który szykował się na pomoc Contadorowi w ostatnim tygodniu, wygląda dużo lepiej. Na etapie 9 był wyżej niż Francuz. Do tego przed wyścigiem zapowiadał chęć zwycięstwa na dzisiejszym etapie. Na wygraną etapu nie gram bo różne rzeczy się mogą dziać ale moim zdaniem Polak będzie wyżej niż Pinot.
e/zabek mnie wyprzedził ????
To oprócz tego jeszcze drugi typ:
Bauke Mollema - Purito Rodriguez 1,90 Betsson ✅ 10-15
Purito ma już jednak swoje lata i coraz rzadziej przyjeżdża z najlepszymi. Jak pisał zabek, pomocy mu brakuje, a i sam na etapie 9. nie wyglądał najlepiej. Z drugiej strony Mollema, który wtedy kilka razy mocniej pociągnął ale to się na nim odbiło i przyjechał w grupce razem z ww. Purito. Wtedy jednak był mniej wymagający podjazd niż dziś. Nawet za najlepszych lat Rodriguez raczej nie specjalizował się w tak trudnych górach. Mollema z kolei moim zdaniem jest w niezłej formie. Oczywiście z najlepszymi nie powalczy, ale doświadczonego Hiszpana myślę że wyprzedzi na mecie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +82
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Mozemy smialo powiedziec ze zyjemy w ciekawych czasach bo takiego wyscigu nie bylo w historii kolarstwa i pewnie juz nie bedzie :;/:
Froome ktory traci rower i biegnie w stronę mety :wowsdf:
Dopero po pewnym czasie dostaje rower ...
Jesli ktos nie oglądał na żywo to naprawde warto poświęcić czas żeby to zobaczyć...
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mozemy smialo powiedziec ze zyjemy w ciekawych czasach bo takiego wyscigu nie bylo w historii kolarstwa i pewnie juz nie bedzie :;/:
Froome ktory traci rower i biegnie w stronę mety :wowsdf:
Dopero po pewnym czasie dostaje rower ...
Jesli ktos nie oglądał na żywo to naprawde warto poświęcić czas żeby to zobaczyć...
Warto chociaż nawet jeśli ktoś oglądał to i tak nie wie do końca co się stało ???? Czemu motor zahamował i czemu Froome biegał z rowerem a w końcu go zostawił i poleciał do mety ????
Ciekawe jak to wszystko sędziowie załatwią, bo gdyby mieli mieszać w czasach to szkoda Mollemy. Ten najszybciej się ogarnął po kraksie i sporo zyskał.
Ja bym reagował w zależności od tego jaka była przyczyna kraksy. Jeśli motocyklista sam z siebie wyhamował to jednak bym mieszał czasami, żeby brać pod uwagę czasy z momentu wypadku. W końcu to wina organizatorów, bo to oni coraz częściej na trasy wypuszczają nieodpowiedzialnych ludzi w samochodach i motorach.
Jeśli natomiast to wina kibiców (co najbardziej możliwe patrząc na to co tam się działo) to bym wyniki zostawił bo taki urok tego sportu. Nie raz kibice utrudniali, przewracali i tak będzie chyba coraz częściej, jak patrzy się na trasy.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Jak ktoś chce zobaczyć sam wypadek to podrzucam link: https://twitter.com/ProCyclingStats/status/753606082598141952
Teraz pytanie co zdecyduje dyrekcja wyścigu. Neutralizacja? Wtedy poszkodowany na pewno będzie Mollema. Czy zostawienie wyników? Jakie jest wasze zdanie. Co byście zrobili? Ja bym osobiście zostawił takie wyniki.
Ja tez bym zostawil wyniki chociaz to rozwiązanie które jest też ma swoją logikę. Trzeba pamiętać że zadanie nie było łatwe i zawsze znajdzie sie ktoś komu sie takie a nie inne roztrzygnięcie nie spodoba.
Z dużym prawdopodobieństwem Froome i Porte dojechaliby razem z Molemą a nawet smiem twierdzić że ten czas mieliby jeszcze lepszy więc ta strata 5,05 z pozwala zakonczyc etap tak jakby mialo być

Froome raczej zadowolony i restza tez nie protestuje poki co ????
The Ventoux is full of surprises. In the last kilometer, a motorbike broke in front of us and made us crash. Another motorbike came from behind and broke my bike. That&#39;s how I became a walker. I knew the car with my spare bike was five minutes behind. I&#39;m very happy with the commissaires&#39; decision. It&#39;s the correct one. Thanks to them and to the Tour de France organization.”
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
LIVE 13 etap - ITT
Alejandro Valverde - Nairo Quintana 1 @ 2.17 betsson ✅ 15 - 20
Valverde dużo lepszy czasowiec od Kintany. W generalce wysoko - 6. Jeśli pojedzie dobrze to jest w stanie nawet na podium awansować. Także nie ma co odpuszczać. Co więcej, dzisiaj znowu silny wiatr czego Kolumbijczyk nie lubi. Sporo też płaskiego terenu co premiuje Hiszpana. Dla mnie to para 60/40, także kurs to value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
@Panowie

Mam pytanie czy moze ktos udostepnic linka do transmisji dzisiejszego etapu TdF ??
Niestety nie mogłem oglądać tego wyścigu na żywo a jedynie śledziłem relację LIVE z aplikacji TdF :;/:
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

Stage 16. Moirans-en-Montagne - Bern. 209 km
Cancellara, Fabian - Van Avermaet, Greg
Match-Up: Cancellara, Fabian @ 2.49 ✅ 6-10

Cancellara jedzie dzisiaj do domu i to dosłownie, można się spodziewać, że Szwajcar będzie chciał na własnej ziemi to zaznaczyć aktywną jazdą, zwłaszcza w ostatnim sezonie swojej kariery. Od dawna dzisiejszy etap ma zakreślony w swoim kajeciku, do tej pory raczej się woził w tym wyścigu, więc w odpowiednim momencie sił nie powinno brakować. Dlatego trochę nie rozumiem takiego kursu na Fabiana przeciw Van Avermaetowi, zwłaszcza, że na win etapu jest notowany wyżej od Belga. No ale nieważne.. Dzisiaj etap niby płaski, ostatnia szansa przed Paryżem dla sprinterów, ale raczej nie tych klasycznych Kittelów czy Cavendishów, bo trasa nie taka łatwa, bardziej pod puncherów, a może i pod ucieczkę gości z dobrymi silnikami w nogach (Cancellara? Sagan? Nie zdziwiłbym się gdyby odskoczyli w końcówce). Tak czy siak, trochę przesadzony kurs na Fabiana, obaj powinni być w czubie, a końcówka różnie może się potoczyć i wtedy taki kurs będzie swoje wart.

Stage 16. Moirans-en-Montagne - Bern. 209 km
Winning Margin (sec.): 0-1 - No @ 2.73 ⛔
Kursy z Marathonu
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
@psotnick
Ja wiem, że etap już się rozpoczął, jednak dorzucę kilka słów. Kittel czy Cavendish spokojnie są w stanie dojechać w czołowej grupie, etap aż taki trudny nie jest moim zdaniem. Co do Cancellary to jest dobry kierunek. W kuluarach mówiło się, że nawet może dojechać do Berna, a tam wycofać się z wyścigu i skończyć karierę. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale na pewno dzisiaj pełna mobilizacja.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
@psotnick
Ja wiem, że etap już się rozpoczął, jednak dorzucę kilka słów. Kittel czy Cavendish spokojnie są w stanie dojechać w czołowej grupie, etap aż taki trudny nie jest moim zdaniem. Co do Cancellary to jest dobry kierunek. W kuluarach mówiło się, że nawet może dojechać do Berna, a tam wycofać się z wyścigu i skończyć karierę. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale na pewno dzisiaj pełna mobilizacja.
Jednak końcówka była bardzo selektywna, i zakręty i pod górę i kostka jeszcze na dłuższym odcinku niż można się było spodziewać, widać nie wszystko da się wyczytać z profilu. Klasyczni sprinterzy nie istnieli, no ale to człowiek mądry po fakcie. Najlepiej wszystko opisał sam Cancellara w wywiadzie przed etapem. Ale i tak chyba największe spustoszenie na końcówce zrobił Martin tą ucieczką przez cały etap ze średnią 47-49km/h i to najbardziej zrobiło selekcję, bo peleton musiał cały czas kontrolować. Tak czy siak fajny ciekawy etap.
 
E 76

elcrackk

Użytkownik
Na drhtv.com.pl zawsze puszczają etap z Eurosportu.

To jak już napisałem to polecam na jutro:
Tejay van Garderen- S. Reichenbach 1 @1,66 ⛔ całoroczny
Dużo tłumaczyć nie trzeba, spora różnica klas zawodników, na każdym górskim etapie Reichenbach tracił do TvG. Tylko ostatnio Szwajcar odjechał w ucieczkę, dlatego nadrobił do Amerykanina ponad 4 minuty, ale ma już zbyt mała stratę do grupy liderów, żeby ktokolwiek jutro go puścił. W bezpośrednim starciu bez większych szans z Tidżejem, tym bardziej, że jutro na koniec dwa podjazdy 10 i 13 km o średniej 8%. W ogóle dla mnie bet popłynął i zestawienie tej pary wydaje mi się dziwne, TvG jest zdecydowanym faworytem, mimo słabszego ostatniego etapu w górach, gdzie przyjechał w grupie za najgroźniejszymi rywalami w generalce.

E: ???? dla TvG, cały wyścig w 10, żeby woczraj jako jedyny odpaść w przedbiegach, dramat...
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
Mikel Nieve - Sergio Luis Henao typ 2 kurs około 2
Kolumbijczyk poza jednym etapem górskim 15tym cały czas straż przyboczna Frooma, właśnie na tym etapie Nieve był przed nim. Po 2 dniach odpoczynku wliczając etap poniedziałkowy wszystko powinno wrócić do normy i Henao powinien zameldować się nieznacznie za Froomem.
Niestety teraz Nieve głównym pomocnikiem;) -
Rodriguez- Meintjes typ 2 kurs 2.2
Krótko Meintjes , bo jest w lepszej formie, walczy o białą koszulkę i dojeżdża przed Hiszpanem, a taki kurs to value w jego stronę. plus
Chris Froome - Nairo Quintana 1 kurs 1.4 plus
Po dniu przerwy Froom jeździ zazwyczaj jeszcze lepiej, Nairo póki co nie przekonuje, a w Angliku widać jeszcze rezerwy i pewnie będzie chciał załatwić wszystko na jutrzejszym etapie, gdyby nawet dojechali razem, Anglik lepiej finiszuje i praktycznie na każdym etapie stara się zajmować wysokie miejsca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Kto wygra etap 17? Typ: Christopher Froome @ 3.57 Pinnacle

Po dniu przerwy kolarze wracają na trasy Tour de France, a raczej należałoby napisać Tour de Suisse, gdyż dzisiejszy etap w całości będzie wiódł przez Szwajcarię. W mojej ocenie dzisiejszy etap jest niemal idealnie skrojony pod Froome&#39;a. Na ostatnich 35 kilometrach mają miejsce bowiem dwa bardzo ciężkie podjazdy:
Km 166.5 - Col de la Forclaz (1 527 m) 13 kilometre-long climb at 7.9% - category 1
Km 184.5 - FINHAUT-EMOSSON (1 960 m) 10.4 kilometre-long climb at 8.4% - category H
dlatego też jeśli nawet uprzednio sformuje się ucieczka, to Team Sky powinien ją spokojnie dojść. Tym bardziej, że ma tam kto pracować: Landa, Poels, Henao, Thomas i Nieve. Później Brytyjczyk powinien wykończyć kolegów pracę i spokojnie wygrać, tym bardzie, że na ostatnich metrach nachylenie będzie sięgać powyżej 12%. Obecne Sky to w mojej ocenie podobnie dominująca drużyna, co US Postal za czasów najlepszych lat Armstronga. Niedość bowiem, że drużyna jest bardzo silna, to jej lider również jest w doskonałej formie.
 
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Na drhtv.com.pl zawsze puszczają etap z Eurosportu.
To jak już napisałem to polecam na jutro:
Tejay van Garderen- S. Reichenbach 1 @1,66
Z tym typem bym bardzo uważał, gdyż Reichenbach będzie jechał przez swoją rodzinną miejscowość Martigny, gdzie będzie też usytuowana lotna premia. Z pewnością będzie chciał się tam pokazać, a że jest to przed samymi dwoma decydującymi podjazdami, więc kto wie czy nie będzie znowu jakiejś ucieczki w której się załapie? To że w górach daje sobie radę pokazał już na 15 etapie, gdzie był 4. Na 16 był 16, tak więc widać, że szykował się na etapy w Szwajcarii, no a dziś jedzie przez miejscowość w której się urodził i wychował więc motywacja będzie podwójna!!!
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

Tour de France - 17 etap
Stage Head-to-Head C. Froome/R. Porte
Typ: Richie Porte (AUS) @ 2.95
11 -10

Dzisiaj chyba małe szanse na uformowanie się mocnej ucieczki. Przewaga Froome’a w generalce jeszcze nie decydująca (1:47 nad 2. Mollemą, 2:59 nad Quintaną) i dzisiaj Sky może chcieć postawić kropkę nad i bo etap idealny dla nich do kontroli. Zwłaszcza po cyrkach na Mont Ventoux, które pokazało, że nigdy nie możesz być niczego pewnym. Sky na tyle mocne (Landa, Thomas, Nieve, Poels) że najpierw mogą zrobić selekcję na Col de la Forclaz, a potem jeszcze zostanie 2-3 pomocników Froome’owi pod finałową wspinaczką Finhaut-Emosson. Porte jako jeden z nielicznych dotrzymywał Froome’owi koła na podjazdach i nie zdziwi mnie jeśli dzisiaj również sobie nawzajem pomogą. Strata Porte’a na tyle duża (4:27), że nie jest realnym zagrożeniem, za to może liderowi pomóc zrobić przewagę nad innymi włącznie Quintaną (który jak na razie nie wydaje się być w najlepszej formie), a to może nawet Tasmańczyka wsadzić na podium. Sytuacja korzystna dla obu. Obaj znają ten podjazd z Dauphine 2014, kiedy ograł ich Contador, teraz to doświadczenie może mieć kluczowe znaczenie kiedy depnąć, kiedy zacząć decydujący atak itd. Froome strasznie pazerny na wygrane (co pokazał kiedy w Montpellier chciał się ścigać nawet z Saganem), ale może kiedy już zrobią przewagę to po starej znajomości puści Porte’a po etap, bo swój już ma na koncie.

Head-to-Head (etap) R. Porte/B. Mollema
Typ: Richie Porte (AUS) @ 1.72
10-18 Richie Porte - Nairo Quintana Typ: Richie Porte @ 1.93
10-1 6
betsafe
Konsekwencja powyższego. Umówmy się, Mollema nie walczy o wygraną w Tourze, ale o zachowanie podium, co i tak będzie jego życiowym sukcesem. Nie widzę go jako inicjującego ataki, raczej jazda defensywna i pilnowanie najgroźniejszych rywali do podium, a ma czego bronić bo wyrobił sobie całkiem sporą przewagę w generalce (0:58 nad Yatesem, 1:12 nad Quintaną). Nie wiem czy noga pozwali złapać koło jak pójdzie konkretny atak Froome’a (na Ventoux sytuacja była jednak wyjątkowa), a Porte pokazał, że potrafi wytrzymać to tempo. A że końcówka etapu będzie bardzo selekt ywn a to pokazuje profil ostatnich 30km.

Kursy z bwinu
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
zielone-pionki 14

zielone-pionki

Użytkownik
Lajf Etap 17
Mollema - Porte 2 @ 1.72 zł bet356 18-10 ✅
Porte dla mnie bardzo dobry góral, dużo lepszy od Mollemy. Ładnie reaguje na przyspieszenia któregoś z liderów do tego bardziej doświadczony.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom