>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2016 - Volta Ciclista a Catalunya (21.03-27.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pierwsze w tym roku starcie najlepszych kolarzy. Na starcie tegorocznej Volty ustawią się Chris Froome, Alberto Contador czy Nairo Quintana. Mocną ekipę na ten wyścig zabiera Brytyjczyk i na papierze wydaje się że zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France w Katalonii powinien mieć wyścig pod kontrolą. Z froomem przyjeżdża niedawny zwycięzca Paris Nice Thomas, ponadto Nieve, Poels, Roche i Kierienka mogą stanowić niesamowite uderzenie na górskich etapach a tych jest wiele na tym wyścigu i żaden &quot;przypadkowy&quot; zawodnik tego wyścigu nie wygra. Contador zabrał z drużyny Paris Nice tylko Trofimowa i Poljańskiego. Może to i lepiej, bo Contador jako złoty strzał ewidentnie lepiej się czuje na górskich etapach, aniżeli zawodnik którego drużyna dyktuje tempo na podjazdach. Quintana natomiast przyjeżdża ze swoim bratem oraz Winnerem Anaconą. Ubiegłoroczny zwycięzca Richie Porte ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu w barwach SKY-owców tym razem w BMC pojedzie w tandemie z Tidżejem, a także jako gregario Sanchezem. BMC zabiera bardzo mocną ekipę i przy odrobinie szczęścia mogą ten wyścig ukończyć na podium. Z papierowych tygrysów zapominać nie można o Fabio Aru, młody Włoch już w zeszłym roku pokazał jaki wielki ma talent i w starciu z najlepszymi góralami wcale nie musi stać na straconej pozycji. Bardet, Dan Martin, Purito, Pozzovivo, Uran i cała plejada znakomitych górali na pewno stworzy niesamowite emocje.

▶ Rozkład jazdy:
Stage: 1 - 21 March : Calella, 175.80 km
Stage: 2 - 22 March : Mataró - Olot, 178.70 km
Stage: 3 - 23 March : Girona - La Molina (Alp), 172.10 km
Stage: 4 - 24 March : Bagŕ - Port Ainé, 172.20 km
Stage: 5 - 25 March : Rialp - Valls, 187.20 km
Stage: 6 - 26 March : Sant Joan Despí - Vilanova i la Geltrú, 197.20 km
Stage: 7 - 27 March : Barcelona (Montjuďc), 136.40 km

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI ORAZ PODAWANIA TYPÓW WRAZ Z ANALIZAMI!
 
psm 921

psm

Użytkownik
Od 5 lat pierwszy etap rozgrywany jest dookoła Calelli,profil sprzyja harcownikom i historia potwierdza że często ucieczki mają tu szanse powodzenia.W tych pięciu latach tylko raz na metę w Calelli wjechał cały peleton,w 2014r. przyprowadził go Luka Mezgec.Przed rokiem byliśmy dumni z Maćka Paterskiego,który do spółki z Rollandem i De Clercq&#39;em dojechał z przewaga 2,30 i wygrał etap.Ja osobiście sądzę że i w tym roku ucieczki będą miały spore szanse.Grupy liderów wiedzą że będzie multum okazji do odrobienia ewentualnej straty więc skupią się raczej na pilnowaniu się nawzajem.A lubiących uciekać w stawce nie brakuje,jest Kruijswijk,Arredondo,Chavanel,Txurruka z Orici,wspomniany De Clercq,może Sylwek spróbuje,a jakby by,ł zakład na tych,którzy spróbują uciekać pierwszy na mojej liście byłby De Gent.
typy;
Van der Sande-Van Genechten 2 2,05 sts ✅ (140-133)na farcie ale weszło
Tak jak mówiłem,sądzę że wygra jakiś harcownik ale nie znaczy to że nie będzie walki na kresce o jak najlepszą lokate między szybkimi zawodnikami.I tu dziwia mnie i to mocno kursy w tej parze.Van der Sande to żaden sprinter,na Handzame Classic poza setką,dookoła Andaluzji na sprinterskich etapach 7 i 9,przegrał ze wszystkimi szybkimi.W zeszłym roku niezłe lokaty na Vuelcie,nawet jedno podium i stąd pewnie jest faworytem,ale nie dla mnie.Van Genechten to solidny sprinter,na Paris-Nicea 9 i 10,nie ma szalu ale miał tam naprawdę z kim przegrywać.4 na Algarve,5 i 6 dookoła Valencji.Walczy w zasadzie za każdym razem jak jest szansa na szybka końcowke czego nie powiedziałbym o Van der Sande,a majac na uwadze jeszcze jeden ważny aspekt,mianowicie to ze kolarze Lotto Soudal bardzo często uciekają niekoniecznie Sande będzie się pchał do przodu.Myśle że po tym kursie warto pograć.
Gianni Meersman- Simon Gerrans 2 1,6 unibet✅ (141-42)
Meersman mnie nie przekonuje,3 co prawda w Handzame ale tam szybki był w sumie tylko młody Groenewegen.Po za tym na moje oko to Alaphilippe będzie tu walczyl z Etixxu a nie Belg.Gerrans mocno zaczął sezon wygrywając Santos Tour w generalce i dwa etapy,pokonując na sprinterskich końcówkach Swifta i Nizzolo,potem prawie nie startował ale to może być tylko dobry znak,dziś jak dla mnie jeden z faworytów na podium.
Pograłem jeszcze Gilberta w parze z Tiralongo po 1,6,✅ ale nie zdąrzyłem wkleić bo juz znikła oferta.Też nieporównywalnie szybszy jest Belg.Co prawda Tiralongo jak na górala to zawsze znajdował sie z przodu peletonu ale Gilbert może tu nawet próbować solowych ataków
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pierwszy etap pokaże kto przyjechał na poważnie się ścigać czy tylko nabijać kilometry. Jak kolega wyżej w akcji dzisiaj widzę harcowników, za dużo podjazdów by sprinterzy (których i tak jest niewielu) mogli ułożyć pociągi na finiszu. Także sensowne jest granie dzisiaj live.
Na generalkę H2H trudne, może po 1 etapie pojawią się ciekawsze, a jak nie to pozostanie gra H2H na konkretnych etapach.
 
psm 921

psm

Użytkownik
Bet365 wystawił już ofertę na jutrzejszy etap.2,62 na Nasera to kpina,dziś jakoś niemrawo było ze strony puncherów i dojechała grupa,jutro nie dawałbym peletonowi żadnych szans,w zasadzie od 30km przed metą jest już delikatnie pod górkę i podjazd kilkanaście km przed kreską,nie ma tam gorskiej premii ale wysokość jest jeszcze większa niż na Els Angels z premią pierwszej kategorii.Też jest tam stroma ścianka,nie opisana ale fajnie widać na oficjalnej stronie wyścigu.Nie ma opcji żeby nie szły tam ataki,a jak nawet grupa jakaś większa tam podjedzie to finisz też lekko pod górkę.Pierwszy który mi przychodzi na myśl w takiej sytuacji,czyli z grupy to Gerrans ale raczej powiedzie się taki atak i jutro dojedzie harcownik,Roche mógł sobie siły zostawić na jutro zamiast dziś bezsensownie atakować,dużo wieksze szanse na powodzenie na tej górce zwazywszy że już nie daleko do mety.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nacer Bouhanni nie wygra 2 etapu @1,537 Pinnacle ⛔ demolka Nacera, frajerzy 3 rowery za nim na finiszu ????
Początkowo chciałem grać h2h Nacera ze Swiftem i atakować Brytyjczyka, ale po przeanalizowaniu stwierdziłem, że lepiej będzie pograć bezpieczniej. Finisz jest bardzo wymagający, Cofidis może mieć problem z doprowadzeniem Nacera do finiszu na wysokiej pozycji, a to uniemożliwi zajęcie wysokiego miejsca. Ostatnie km są cały czas pod górę, raz lżej raz mocnej i trzeba mieć sporo pod nogą aby na finiszu mieć jeszcze moc. Ostatnio sprint w Olot wygrał Valverde a to już pokazuje że typowi sprinterzy raczej o wygraną nie powalczą.

Alberto Contador wygra Volta Ciclista a Catalunya EW @ 5,50 Bet365

Pograłem jeszcze wygraną Contadora w wyścigu. Nie wiem czy zasadny jest ten typ, ale po przegranej Paris Nice o 4 sekundy, Contador musi sobie gdzieś odbić ten wynik. Tym bardziej że są pogłoski że Krzychu da poliderować Poelsowi i Thomasowi. Nairo natomiast jeszcze nie teraz jest w szczycie formy, także na wygraną może mu brakować. Contador jeszcze oprócz tego wyścigu pojawi się na Pais Vasco a potem do czerwca jedzie trenować na Teneryfę. Zaznaczam opcję EW w razie miejsca na podium mamy praktycznie zwrot stawki (kurs 2,13 na TOP3).
 
psm 921

psm

Użytkownik
No i ta gra przeciwko Naserowi to jak dla mnie też opcja dnia,wcześniej długo było zawieszone i nie było na to kursu,teraz jeszcze skoczyło na pinku na 1,578,chyba juz tylko podpucha im została... Po za tym pary dziadowskie,widać że podobierane tylko po sąsiedzku z wczorajszego etapu,na Gerransa tylko win,przeciwko słabemu Meersmanowi tylko sts dał Impey&#39;a po 1,45.Gram tylko ten zakład co Dawid,a symboliczna dwójka na tym etapie idzie na Gilberta.Nikomu ważniejszemu(tzn liczącemu się góralowi)raczej nie pozwolą zakładać koszulki lidera.Gilbert to już nie te lata ale wczoraj się wyróżniał jadąc z przodu,końcówka dziś jakby pod niego,ile to już razy atakował na takich finiszach...
Philippe Gillbert wygra 2 etap 22,00 sts 2zł ⛔ (3)
 
psm 921

psm

Użytkownik
Dookoła Katalonii etap 3
Zakarin-Bardet 2 2,23 pinnacle✅ (8-3)
Jak narazie to Purito jest liderem Katiuszy na ten wyścig i pewnie dopiero jakby nie szło i strata bedzie spora Zakarin dostanie wolna rękę na któryś z etapów,on nawet pewnie zdaje sobie sprawę że przy takiej obsadzie o generalce może śnić ale tez wie że mają już do niego respekt i nikt z liderów raczej go nie puści.tak czy siak jak Purito skoczy to myślę że Rusek odpuści,a Bardet w niezlej formie bedzie walczył do końca.Pozzo raczej narazie bez Formy więc AG2R na 90% na młodego_Oman i P-N pokazały że od począku sezonu jest mocny i top 10 jutro spokojnie powinno być.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Ja osobiście uważam, że Rodriguez nie odegra dzisiaj kluczowej roli, ba całkiem możliwe, że przyjedzie ze sporo stratą. Myślałem nad zagraniem na Martina w parze właśnie z Purito, kurs na starcie był 2,75 w becie, jednak czekałem na ofertę Pinka, aż wreszcie odpuściłem. U Hiszpana widać forma na razie mizerna. Równie dobrze może oddać pałeczkę Zakarinowi, który na razie wygląda naprawdę nieźle, zupełnie jak w tamtym sezonie, a sam może robić kilometry. Martin na razie ciałkiem nieźle, wygrany etap w Walencji, a oprócz tego raczej wysoko na etapach, co ważne wyżej jak Purito. Jednak obecnie już kursy nieopłacalne zupełnie do gry.
Co do samego wyścigu to moim zdaniem Krzychu weźmie Katalonie. Naprawdę niezła ekipa. No chyba, że znowu odpuści ten wyścig. Jest przecież po ciężkim zgrupowaniu. Alberto ma za słabych pomocników, żeby tutaj odjechać, mimo że forma jak na ten moment całkiem niezła. Kintana jak to Kintana, będzie wysoko, ale raczej TOP3 to co najwyżej. Raczej rzadko się zagina na tym etapie sezonu, a dopiero co wrócił z Kolumbii, choć tam na pewno nie próżnował. Jeśli ktoś ma tutaj powalczyć to pewnie Fabio Aru, który nawet jeśli nie będzie miał tyle mocy w nogach co przeciwnicy to będzie jechał swoją ambicją i fantazją, także ataków nie powinno zabraknąć czy takiej stawce. Połączenie Porte i TVG może wyjść średnio, a to będzie test przed Tourem, gdzie mają razem jechać. Przykład Radioshacka sprzed kilku lat, gdzie pojechali właśnie na wielką pętle z 4 liderami, a skończyło się bardzo słabym wynikiem. Moim zdaniem hierarchia w zespole to bardzo podstawowa sprawa, tym bardziej, jeśli nie ma się bardzo mocnych pomocników.
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Ja osobiście uważam, że Rodriguez nie odegra dzisiaj kluczowej roli, ba całkiem możliwe, że przyjedzie ze sporo stratą. Myślałem nad zagraniem na Martina w parze właśnie z Purito, kurs na starcie był 2,75 w becie, jednak czekałem na ofertę Pinka, aż wreszcie odpuściłem. U Hiszpana widać forma na razie mizerna. Równie dobrze może oddać pałeczkę Zakarinowi, który na razie wygląda naprawdę nieźle, zupełnie jak w tamtym sezonie, a sam może robić kilometry. Martin na razie ciałkiem nieźle, wygrany etap w Walencji, a oprócz tego raczej wysoko na etapach, co ważne wyżej jak Purito. Jednak obecnie już kursy nieopłacalne zupełnie do gry.

Co do samego wyścigu to moim zdaniem Krzychu weźmie Katalonie. Naprawdę niezła ekipa. No chyba, że znowu odpuści ten wyścig. Jest przecież po ciężkim zgrupowaniu. Alberto ma za słabych pomocników, żeby tutaj odjechać, mimo że forma jak na ten moment całkiem niezła. Kintana jak to Kintana, będzie wysoko, ale raczej TOP3 to co najwyżej. Raczej rzadko się zagina na tym etapie sezonu, a dopiero co wrócił z Kolumbii, choć tam na pewno nie próżnował. Jeśli ktoś ma tutaj powalczyć to pewnie Fabio Aru, który nawet jeśli nie będzie miał tyle mocy w nogach co przeciwnicy to będzie jechał swoją ambicją i fantazją, także ataków nie powinno zabraknąć czy takiej stawce. Połączenie Porte i TVG może wyjść średnio, a to będzie test przed Tourem, gdzie mają razem jechać. Przykład Radioshacka sprzed kilku lat, gdzie pojechali właśnie na wielką pętle z 4 liderami, a skończyło się bardzo słabym wynikiem. Moim zdaniem hierarchia w zespole to bardzo podstawowa sprawa, tym bardziej, jeśli nie ma się bardzo mocnych pomocników.

2.50 w sts na Martina
 
psm 921

psm

Użytkownik
Ja bym nie zagrał na Martina w tej parze nawet po 3,50,ale mniejsze z tym,nie zwykłem krytykować tu typów, nie rozumiem tylko dlaczego Purito miałby odpuszczać i ponosić tu stratę.Nie jednokrotnie przyjeżdżał na wiosnę do Hiszpanii po nieudanych Omanach i innych Katarach,albo nawet po T-A i odgrywał główne role czy to na Katalonii czy Baskach.A po za tym to Katalończyk i u siebie nie odpuści w życiu,3 ostatnie starty w Katalonii; 2014-1 w GC i etap(akurat trzeci),2013- 2 w GC 2,3msc na etapach,2010- 1 w GC 2,3 na etapach.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Ja bym nie zagrał na Martina w tej parze nawet po 3,50,ale mniejsze z tym,nie zwykłem krytykować tu typów, nie rozumiem tylko dlaczego Purito miałby odpuszczać i ponosić tu stratę.Nie jednokrotnie przyjeżdżał na wiosnę do Hiszpanii po nieudanych Omanach i innych Katarach,albo nawet po T-A i odgrywał główne role czy to na Katalonii czy Baskach.A po za tym to Katalończyk i u siebie nie odpuści w życiu,3 ostatnie starty w Katalonii; 2014-1 w GC i etap(akurat trzeci),2013- 2 w GC 2,3msc na etapach,2010- 1 w GC 2,3 na etapach.
Spodziewałem się, że Purito przyjedzie z większą stratą. Co nie zmienia faktu, ze Martin pozamiatał. Moim zdaniem Rodriguez w tym sezonie nie odegra żadnej znaczącej roli i będzie miał duży problem nawet o top5 TdF, ba nie zdziwi mnie brak miejsca w 10. Tak samo jak wspominałem, to Zakarin wygląda obecnie najlepiej z Katiuszy. Kwestia taka, że na razie nie ma jeszcze umiejętności, aby bić się o podium wielkich tourów, jednak już teraz spokojnie jest w stanie zrobić wyniki na TOP10, jeśli wyciągnął odpowiednie wnioski z tamtego sezonu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Purito już swoje lata ma, do tego nie ma Moreno u boku także fajerwerków spodziewać się nie można. Ale pewnie pojedzie Vueltę w tym roku i tam zdobędzie to swoje miejsce, czwarte miejsce :grin:
Contador dzisiaj pozamiatał Frooma i Quintanę, Ci dwaj jeszcze daleko w polu z formą. Jak Pistolet tego nie wygra, to będzie katastrofa ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Chris Froome - Alberto Contador 2 @ 1,652 Pinnacle ✅ 8-4 easy ;)
Na ten moment nie widzę możliwości aby Froome odjechał Contadorowi w górach. Obaj kolarze są zdecydowanie w innym miejscu. Hiszpan dzisiaj dość swobodnie kasował wszystkie próby ataku, poczynając od Quintany a kończąc na Porte. Froome ani razu nie próbował, w wywiadach po etapie ciągle sugerowanie że jest Thomas i Poels wysoko w generalce wobec tego ciągle pozostaję przy tym że Sky może pojechać na Holendra. Końcówka jutro pod Contadora, można spodziewać się ataku na 4-5 km przed metą. Wszak ciągle musi zerwać Martina żeby wygrać Katalonię.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Contador wygra 4 etap @ 3.40 Bet365 ⛔⛔⛔

Alberto naprawdę mocny, do Touru jeszcze sporo czasu, a on już na wysokich obrotach (oby nie za wcześnie). Wczoraj wyraźnie mocniejszych od reszty faworytów, przegrał tylko z Martinem dla którego ta końcówka była idealna. Dzisiaj trudniejszy finisz i jeśli faworyci nie puszczą ucieczki to ja tu widzę El Pistolero na pierwszym miejscu.

Martin-Zakarin @ 2.25 Bet365 ⛔⛔⛔

Wiem, że Zakarin jest mocny, w dodatku w obecnej sytuacji jest numerem 1 Katiuszy, ale bez przesady. Martin też się umie wspinać, ma szanse wygrać ten wyścig i będzie bronił swojej przewagi. Wczoraj nadrobił na Rosjaninem 12 sekund więc myśle, że stawianie kolarza Etixxu w roli doga jest nie na miejscu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom