>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2016 - Wiosenne Klasyki

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Już jutro zaczynamy prawdziwe ściganie, bo wyścigu w Katarze, Omanie czy innym Dubaju z wyścigami kolarskimi nie wiele mają wspólnego ;) Na przetarcie OHN i KBK niestety synoptycy nie przewidują opadów na ten weekend, a szkoda. Obsada ciekawa, transmisja w ES także można poprzyglądać się jak wygląda forma &quot;brukarzy&quot; u progu sezonu.

▶ Terminarz Wiosennych Klasyków:


27.02.2016 - Omloop Het Nieuwsblad
28.02.2016 - Kuurne-Brussel-Kuurne
05.03.2016 - Strade Bianche
13.03.2016 - Paris-Troyes
16.03.2016 - Nokere-Koerse
18.03.2016 - Handzame Classic
19.03.2016 - Classic Loire Atlantique
19.03.2016 - Mediolan-San Remo
23.03.2016 - Dwars door Vlaanderen
25.03.2016 - E3 Prijs Vlaanderen
27.03.2016 - Gandawa - Wevelgem

02.04.2016 - GP Miguel Indurain
03.04.2016 - Paryż-Camembert
03.04.2016 - Ronde van Vlaanderen
06.04.2016 - Scheldeprijs
10.04.2016 - Paryż - Roubaix
10.04.2016 - Klasika Primavera de Amorebieta
13.04.2016 - La Fleche Brabançonne (Brabancka Strzała)
17.04.2016 - Amstel Gold Race
17.04.2016 - Tro-Bro Léon
20.04.2016 - La Fleche Wallonne
24.04.2016 - Liege - Bastogne - Liege



Zapraszam do dyskusji i podawania typów!
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Tom Boonen - Jurgen Roelandts 2 @ 2.78 Pinnacle ⛔ 11-20
Jutro rozpoczynamy wiosenne klasyki. Ktoś patrząc na typ zastanowi się pewnie dlaczego chce grać przeciwko jednemu z najlepszych brukarzy świata. Wszakże jest to Czterokrotny zwyciezca Paris-Rubaix, trzykrotny Ronde van Vlaanderen, Gent-Vevelgem i pięciokrotny E3 Prijs Vlaanderen (E3 Harelbeke). Sprawa jest bardzo prosta - kontuzja jaką odniósł Tom w Abu Dhabi Thour w zeszłym roku. Złamana szczęka i trwały uszczerbek na zdrowiu w postaci częściowej utraty słuchu. Mówiło się o przerwie nawet 6 miesięcznej, wrócił dużo szybciej. Na rower wsiadł po 4 tygodniach. Przełożył jednak pierwszy start, aby się nie przemęczać i nie wystartował w Tour de San Louis. W tym sezonie, raptem 4 miejsce na jednym etapie w Volta a la Comunitat Valenciana, gdzie stawka spritnerów była słaba, więcej nie finiszował. Podczas Volta ao Algarve również przyjeżdżał daleko. Jak na takiego kolarza jak Tom to trochę słabo, ponieważ zawsze na początku sezonu wyglądał solidnie. Forma to tak naprawdę niewiadoma, jak sam mówił w wywiadach to była najgroźniejsza kontuzja i może nie tyle się boi, co jednak nie czuje się już tak pewnie. Boonen miał dobre wyniki w Omloop Het Nieuwsblad, jak chociażby 3 miejsce w tamtym roku. Często jednak miał też średnie, a nawet słabe wyniki, gdzie zajmował odległe miejsca. Często tak było jak w planach miał stary w Paris-Rubaix czy we Flandrii, tak samo jest w tym roku i to raczej będą jego główne cele w tym sezonie. Nie ma co ukrywać, że to jednak dużo ważniejsze wyścigi niż Omloop Het Nieuwsblad. W dodatku w Etixie jest komu finiszować - Terpstra czy chociażby Vandenbergh spokojnie są w stanie powalczyć o zwycięstwo. Z drugiej strony mamy Jurgen Roelandts, czyli naprawdę niezłego brukowca. Sam fakt 3 miejsca we Flandrii w 2013 roku o tym świadczy. W tamtym sezonie niezłe wyniki 7 w Harelbeke, 7 w Gent-Vevelgem, 8 we Flandrii i 21 w Paris-Roubaix. Nie startował tutaj w zeszłym roku, jednak dwa lata temu był 13. Raczej na zwycięstwo nie ma odpowiednich umiejętności, jednak na miejsca w top10 jak najbardziej, może nawet powalczyć o top5 czy nawet o podium. To jest typ raczej przeciwko Boonenowi niż na Jurgena. Kurs to zdecydowana przesada szczególnie ze względu na to, że nie wiadomo tak naprawdę w jakiej dyspozycji jest Tom. Nie ma co ukrywać, ale wada słuchu utrudnia utrzymanie odpowiedniej równowagi, co na brukach może mieć znaczenie. Moim zdaniem warte spróbowania jakąś mniejszą stawką, takie 1-1,5j.
e: Dokładam 1j i razem gram za 2,5j, przytoczę jeszcze wypowiedź Toma
Wyścigi w Hiszpanii i Portugalii były dobrym przygotowaniem do brukowych klasyków. Weekend otwarcia w Belgii nigdy nie był dla mnie głównym celem sezonu. Staram się koncentrować na klasykach, które są dla mnie naprawdę ważne
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Luke Rowe - Jens Keukeleire 1 @ 1,65 Bet365, Pinnacle, Unibet ✅ 4-79 łatwo, prawie 5 minut przewagi
Rowe liderem Sky na ten wyścig. Dwa lata z rzędu był przybocznym Stannarda który wygrywał ten wyścig w 2014 i 2015 roku, a Rowe dojeżdżał odpowiednio 11 i 9. Teraz Stannarda nie ma, nie ma także Thomasa, ani Kwiatkowskiego, więc młody Brytyjczyk ma wolną rękę. Jeden z nielicznych wyścigów brukowych gdzie jedzie na siebie więc wynik powinien być przyzwoity. Później będzie tylko i wyłącznie pomocnikiem. Keukeleire to dobry zawodnik jeśli chodzi o bruki, ale on z formą nie wchodzi, aż tak szybko. Poza tym w Orice to on jest szykowany na Flandrię i Paris-Roubaix więc nierozsądne byłoby gdyby był już teraz był w najwyższej formie. Płaska stawka na ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
psm 921

psm

Użytkownik
A ja się wystraszyłem grania par,dobrze podobierane były a i czasu mi trochę zbrakło.Trzymam kciuki za Van Avermetem, ale stawiam że wygra Boonen,w parach grałbym przeciwko Kristoffowi bo on na pewno na jutro sie szykuje.
Co dawid myślisz o tym młodym Groenewagenie na jutro delikatniutko? 2 razy ograł Bouhanniego w Valencji,rośnie talent
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Co dawid myślisz o tym młodym Groenewagenie na jutro delikatniutko? 2 razy ograł Bouhanniego w Valencji,rośnie talent
Talent niewątpliwy. Już rok temu go do notesu wpisałem, potencjalnych kocurów no i się nie myliłem, chyba. Ciężko wyczuć czy jutro będzie finisz z peletonu, czy jakaś akcja dnia. Jednak i tak na liście startowej jest sporo dobrych sprinterów, lepszych od młodego holendra.
Ja przewiduję jakąś akcję na max 10 kolarzy, sporo drugich noży w drużynach którzy mają ten weekend dla siebie i każdy będzie chciał coś ugrać.
 
psm 921

psm

Użytkownik
Strade Bianche
Kwiatkowski-Nibali 1 1,75 pinnacle
⛔20-15

Faktem jest że rzadko startują ale innym faktem jest że jeszcze rzadziej wygrywają Strade Bianche wybitni górale,nawet Ci szybcy...No był blisko Valverde ale i jemu się nie udało więc z jakiej racji Nibali,z całym szcunkiem bo bardzo go lubię miałby walczyć tu z Kwiatkiem,który spokojnie dotrzyma mu tempa pod takie podjazdy a potem ogra na finiszu jesli by do tego doszło choć nie sądzę.Tak na serio pierwsza poważniejsza próba przed Michałem w nowych barwach bo Hiszpania to było tylko wprowadzenie i testy gdzie z reszta świetnie wypadł.Gołaś i Kennaugh do pomocy powinni wystarczyć w trudnych momentach no i ta cierpliwość i czucie podczas klasyków które Flowerman posiada i wie kiedy przede wszystkim przeczekać,no i jeszcze jedno,już tu wygrał co otworzyło mu bramę do wielkiego kolarstwa!... Nie prognozuję jutro wygranej ale win w parze z rekinem po tym kursie sądzę że to value.
ps. Na Kwiatka juz wzrosło do 2,23...
Bakelants-Ulissi 2 2,35 ✅ 29-7
Też moim zdaniem kursy przesadzone,już nie pamiętam kiedy Belg nawojował coś w klasykach.Pokazał niezłą formę na początku sezonu ale w podrzędnych francuskich wyscigach.To samo można rzec o Ulisesie,w Australi na mocno obsadzonym Santos... 2 na drugim pagórkowatym etapie,czwarty na królewskim,poprzedni sezon całkiem udany.Obaj jadą jako jedynki,dla mnie Włoch dziś zdecydowanie w czubie.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
@psm
W normalnych warunkach jak najbardziej byłoby to do grania. Michał jest na pewno szybszy niż Nibali na finiszu, pokazał już tutaj w 2014 roku wygrywając. Nibali na razie wygląda nieźle, wygrał Oman. Tutaj może ustąpić Rosie, który w tamtym roku był 5. Jednak tak naprawdę nie wiadomo jak obecnie wygląda sprawa z Kwiatkowskim. Jest on po grypie żołądkowej, która czasami potrafi przez dłuższy okres odbijać się na formie. Sky zawsze może pojechać też na Puccio, który tutaj zawsze dosyć wysoko przyjeżdża. Nie ma co się naapalać na mocne granie, bo postawa Michała jest tutaj niewiadomą. Jednak oczywiście trzymam kciuki za Flowermana, a Tobie życzę powodzenia!.
 
psm 921

psm

Użytkownik
Zero napinki,max 2/10 i to raczej do dubla,w normalnych okolicznościach żaden buk nie wystawiłby na Siene takiej pary i po takim kursie,może prędzej na Amstel ale nie tu
 
psm 921

psm

Użytkownik
No to jutro zaczynamy piękny tydzień klasycznego kolarstwa.Na dobry początek jeden z ważniejszych klasyków,mianowicie Mediolan-San Remo.Wszystkie czołowe ekipy wytoczyły najcięższe działa klasycznego kolarstwa,może po za Astana,która na niewielkie pagórki nie bardzo ma co wytoczyć więc we Włoszech prawdopodobnie z czysto marketingowego punktu widzenia pojedzie Rekin z Mesyny ,Vicenzo Nibali.Najmocniej wyglądają; Tinkoff z mistrzem świata Peterem Saganem (pseudonim The Second ;) ),którego wspomagać będą m.in.,nasz Maciek Bodnar,Kreuziger,Bennati.Grupa Sky naszpikowana gwiazdami t.j. zwycięzca tegorocznych etapówek Volta Algavre i Paris-Nicea Geirant Thomas,Michał Kwiatkowski,a także Viviani,Stannard,Rowe ale na moje oko to Ben Swift będzie tu walczył o czołowe lokaty.Katusha ze Spilakiem i faworyzowanym przez bukmacherów Norwegiem Kristoffem no i Trek z wiecznym pechowcem na tym wyścigu,czyli Fabianem Cancellarą,którego najbardziej wspomagać będą Felline i Bonifazio,którzy tak naprawdę w przypadku większej grupy na finiszu sami powalczą o jak najwyższe pozycje.Po za tym Movistar z Valverde,Amodorem czo Lobato,który zdaje się miałby tu najiększe szanse ale chyba bez formy.Orica z Matthewsem,którego na pewno mocno wspomogą Albasini,Yetes,a może na finiszu Mezgec.Lotto Soudal z gallopinem,Debusscherem i Roelandtsem,tu nazwiska znane ale raczej nie na ten wyścig.Lampre z Modolo i Ulissim,których też na straty nigdy spisywać nie wolno.Etixx z Boonenem,Stybarem i mocnym w ostatnim czasie Brambillą.Dimension Data z Boassonem Hagenem i słabym jak narazie Cavendischem,a także z bochaterem jednego z etapów Tirreno-Adriatico Stephenem Cummingsem.Cofidis z szybkim Bouhhanim.BMC ze świeżo upieczonym winnerem T-A Gregiem Van Avermetem.AG2R z Bakelantsem no i polski akcent,czyli CCC Sprandi z davide rebellinem,ale też szybkim Bartkiem Matysiakiem.
Jak widać jest moc,a to oznacza że będą eMOCje. Bukmacherzy jak już wcześniej napisałem faworyzują Kristoffa wyceniając jego zwycięstwo na 5zł za wydaną złotówkę,a pudło można jeszcze złapać po 2,10 na unibecie.Zaraz po nim,pewnie nieprzypadkowo drugi jest Peter Sagan,a na jego win jest 5,50.Potem Matthews po 7,5 i Cancellara za 10.Pary póki co wyjątkowo pierwszy na razie wystawił tylko unibet.Dobra,tyle tego króciutkiego wstępu ;) ,teraz zapraszamy do dyskusji,przemyśleń i typowania !!!

Ja osobiście nie dawałbym szans typowym klasycznym sprinterom choć w przeszłości wygrywali ten wyścig wielokrotnie.Piękne walki staczali tu Zabel z Cippolinim i Freire,wygrywał też Pozzato,Ciołek,Goss czy Cavendisch ale czasy się zmieniły...Ekipy mają w swoich szeregach mocnych kolarzy,którzy poświęcają swoje często nie małe szanse na porwanie peletonu aby zoptymalizować szanse na wygraną swojego lidera.Tym sposobem do San Remo w ostatnich latach dojeżdżały grupy po kilku lub dwudziestu kilku kolarzy.Wspomniałem że pechowcem w tym wyścigu (o ile można nazwac pechem sześciokrotne podium)jest Fabian Cancellara,który wygrał tu tylko raz,kiedy udało mu się samemu odjechać ale wielokrotnie kończył wyścig w top 10, w tym cztery razy na drugiej pozycji,a to dlatego że w odjeździe zawsze załapał się ktoś szybszy kto wykorzystał na kresce pracę Spartakusa.W tym roku Szwajcar pokazał już że jest piekielnie mocny,wygrał Strade Bianche i klasyk w Hiszpanii na początku roku i dwie czasówki;na Algarve i Tirreno-Adriatico.W oparciu o doświadczenia dobrze zdaje sobie sprawę że aby wygrać musi odjechać sam i jestem pewien że tego spróbuje.Potrafi to jak mało kto i jest w super formie,ale chętnych sępów żeby z tego skorzystać na pewno nie zabraknie więc pierwszy mój typ na ten wyścig to;
Fabian Cancellara zakończy w top 3 3,00 unibet,sts⛔
Pograłbym też coś w stronęBoasson Hagena,na pewno będzie w czubie,na razie jest w parze z Matthewsem na Unibecie,szanse na kresce w przypadku wspólnego finiszu ma co prawda mniejsze ale kursy 1,40 do 2,70 trochę przecenione.Tym niemniej poczekam na coś ciekawszego.
edit;
Boasson Hagen w top 3 5,50 unibet⛔
Pary byly raczej słabe,a coś mi mówi że Norweg odegra dziś ważną rolę w wyścigu dlatego pograłem go na podium równolegle z Fabianem.Obaj w świetnej formie więc może któryś siądzie,a najlepiej oba
Super akcja Michała,już myślałem że się uda,ale Fabian tempo narzucił ogromne i jak się okazało na swoja niekorzyść bo zrobił robotę sprinterom,Boasson Hagen też próbował ale zaczął o wiele za wcześnie
 
psm 921

psm

Użytkownik
Dwars door Flanderen
Niki Terpstra wygra 10.00 bet365 ⛔35
Jestem pewien że Niki spróbuje zaatakować,zbyt dużo szybkich żeby tu na coś liczyć,wygrywal już ten wyścig dwukrotnie,2 i 4 lata temu wiec kolej na 2016 ;) Faworytów co nie miara więc oczywiście cienko max 1j może i pół.Belgowie mają na pewno w głowie wczorajsza tragedię i różnie to na nich podziała,na jednych mobilizująco,na innych wrecz odwrotnie,tak czy siak część już odpadła,niestety...Mam tylko nadzieję że nie bedzie sytuacji z zeszłorocznej Flandrii gdzie przykleił sie Kristoff i juz było wiadomo jak sie skończy,na szczęście grałem wtedy Norwega,ale tu jest gdzie się zrywać i taki czasowiec jak Terpstra ma spore szanse,co pokazuje z reszta historia.
 
psm 921

psm

Użytkownik
E3 Prijs Herelbeke
Kwiatkowski-Boom 1 1,61 bet365
✅✅✅ 1-6
Nie ma narazie kursów na pinku,na unibecie 1,50 to biorę póki nie polecą.Moim zdaniem Sky tylko na Kwiatka,Stannard bez formy,Rowe tak samo,Kwiato prezentuje się najlepiej i to on moim zdaniem będzie liderem.Boom i jego sukcesy to zamierzchła przeszłość,w zeszłym roku nie ukończył tego wyścigu,w tym 25 na San Remo,żadnego top 10 w etapówkach,no nie wiem skąd te kursy.
ps Etixx piekielnie mocny skład,Martin,Stybar,Terpstra,Trentin,Vandenbergh,Boonen.No zdziwię się jak któryś na pudle nie stanie,kusi mnie Stybara na pudło zagrać po 4,5 jest na unibecie
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jurgen Roelandts - Tom Bonnen 1 @ 1,55 Unibet ⛔ defekt Jurgen potem już brakło życia do gonienia :]
To jest ten czas kiedy Roelandts zaczyna łapać zwyżkę formy, notabene tak jest co roku, na Mediolan San Remo 3 miejsce i to jest ten przejaw gotowości na wiosenne klasyki w wykonaniu zawodnika Lotto. W ekipie ma Benoota i Wallays&#39;a i wygląda to bardzo obiecująco. Bonnen natomiast liderem jutro raczej nie będzie skoro w ekipie jest Terpstra, Stybar czy może nawet Martin. Ogólnie Etixx zabiera mocną ekipę i raczej postarają się o dość konkretną selekcję a tego Tomek może nie przetrwać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
psm 921

psm

Użytkownik
Tak jak pisałem wyżej,kusiło mnie zagrać Czecha na podium i zagram ale niestety już kurs poleciał.Wszyscy faworyci w bardzo dobrej formie i na pewno będzie bardzo,bardzo ciekawie.Ja to widzę tak,czy to Cancellara czy Terpstra czy Stybar wiedzą że na kresce jeśli chodzi o szybkość mają nikłe szanse z Van Avermetem,a co już z Kristoffem i Saganem,czyli spróbują na pewno.Jako że Stybar w sporo lepszej formie na dzień dzisiejszy od Nikiego to chyba on będzie nr 1 w Etixxie,który jak już wspomnieliśmy wystawił tu cały arsenał klasycznych armat.Granie Sagana czy Fabiana po 1,9 na podium to złodziejstwo ale na 4 za Stybara już się skuszę.
Zdenek Stybar w top 3 4,0 unibet ⛔(15)

 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Sagan ????
Sponiewierany równo ???? ten chłopak w tym roku będzie zawsze drugi.
Nie tylko w tym roku. To jest kolarz drugie miejsce. A dałem sobie dla lepszego oglądania zwycięstwo Michała po 3.25, no ale Sagan jak dziecko dał się ograć ????
 
psm 921

psm

Użytkownik
3 dni De Panne etap 1
Alexander Kristoff wygra 8,219 pinnacle
✅✅✅
Zwycięzca sprzed roku narazie sporo poniżej oczekiwań,powygrywał trochę u Arabów i póki co to tyle.Na K-B-K Stuyven zostawił go z nagrodą pocieszenia.Na Paris-Nice czwarty na dwóch etapach gdzie przegrał oba sprinty z Matthewsem,Bouhannim czy Greipelem i jeden wygrany sprint niestety 21 sekund za plecami Lutsenki.W San Remo zabrakło sił na finisz i 6 pozycja,o Harelbeke nie wspomne...90% kolarzy wzięło by te rezultaty w ciemno ale to nie poziom ambicji Norwega.Moim zdaniem podobnie jak bukmacherów jest faworytem,Katusza ma dosyć silny skład żeby dowieźć lidera przez te pagórki a i nie wykluczam ataku samego Kristoffa.Kuznetsov pokazał się już z dobrej strony ostatnio,Lagutin czy Guarnieri też powinni być wsparciem.Nie gram tego grubo bo jest trochę szybkich kolarzy w razie finiszu z większej grupy,Greipel,Kittel,Mezgec,Modolo,Viviani,Słowacki zaciąg z Tinkoffa który ciągnął za sobą będzie biedny Maciek... ale oni wszyscy raczej na jutro,dziś pagórki ich mocno przetrzebią. Rywali bardziej widzę w Stannardzie,którego zagrałem cieniutko alternatywnie po kursie 17 na zwrot w razie porażki Olka.Powalczyć też moim zdaniem może Boom,może jakaś akcja Martina...zobaczymy
 
Otrzymane punkty reputacji: +106
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom