>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2017 - Giro d'Italia (05.05-28.05)

Status
Zamknięty.
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi

Giro d&#39;Italia. Stage 4. Cefalu - Etna. 181 km.
Miejsca 1-3: Tiralongo, Paolo @ 13.00 ⛔ próbował ataku ale forma nie ta..
Zwycięzca: Tiralongo, Paolo @ 51.00 ⛔
Kursy z unibetu

Typ tylko na pozór z kosmosu, bo jest sporo przesłanek żeby się ku niemu skłonić. Przede wszystkim Tiralongo to Sycylijczyk z krwi kości, pochodzi z Avoli niedaleko trasy tego etapu, Etnę zna jak własną kieszeń, widzi ja z własnego okna i wspinał się dziesiątki razy w treningu, za to jeszcze nigdy w wyścigu. Więc jutro będzie miał niepowtarzalną okazję, bo to przecież jego ostatnie Giro i ostatni sezon dla 39-letniego kolarza. Astana po wycofaniu się Aru i tragicznej śmierci Scarponiego to ekipa przetrącona ale też bez lidera i każdy jedzie na swoje konto. Tiralongo wielokrotnie w wywiadach powtarzał, że będzie chciał uhonorować zmarłego przyjaciela właśnie w Giro. O tym, że chodzi o Etnę powiedział wprost parę dni temu w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport (omówienie pod powyższym linkiem, warto sobie wrzucić w Tłumacza). I faktycznie, nie ma chyba lepszej okazji niż etap z metą na własnych śmieciach, trasę zna na wylot, wie gdzie zaatakować itd. Od ekipy też powinien dostać wsparcie, bo Cataldo, Kangert, Zeits, Hansen to zaprawieni w bojach gregarios, zwłaszcza zmotywowani śmiercią swojego kapitana to powinna być duża siła na etapie. Dodatkowo to dobry moment na takie akcje, to dopiero początek wyścigu, pierwsza poważniejsza wspinaczka i wątpię, żeby faworyci do generalki odkrywali już teraz wszystkie karty, to nie w stylu Quintany, Nibali też raczej nie będzie wchodził w paradę swojemu długoletniemu gregario, który chce uhonorować śmierć innego długoletniego gregario, a może i przyjaciela. To dobre okoliczności dla powodzenia ucieczki, w którą, jeśli wierzyć wywiadom, Tiralongo będzie chciał się zabrać. Co z tego wyniknie to inna sprawa, ale Sycylijczyk potrafi wygrywać etapy na Giro, w ostatnich latach 3 razy (2011, 2012, 2015). Motywacji nie trzeba mu dodawać, bo ma jej aż nadto.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
4. etap po dniu przerwy wiedzie na Etnę. Psotnick ciekawie opisał Tiralongo ale ja jeszcze zwrócę uwagę na jedną rzecz. W środę etap płaski kończący się w Mesynie, a więc rodzinnym mieście Vincenzo Nibalego. Kto na Etnie założy Maglia Rosa, ten Sycylię powinien opuszczać w różowej koszulce. Tiralongo ma spore szanse na zwycięstwo ale w sytuacji, kiedy liderzy nie będą atakować. Gdyby Rekin z Mesyny chciał w środę triumfalnie wjechać do swojego miasta jako lider to giganci zaatakują i wtedy to rozstrzygną między sobą.
Pierre Rolland - Rui Costa 1,75 MarathonBet ✅ 14-26
Rolland razem z Formolo mają być liderami Cannondale. W Rollanda nie wierzę, że jest w stanie powalczyć w generalce bo on zawsze w pewnym momencie pęka. Następuje to jednak dopiero w drugim, trzecim tygodniu ale pierwsze góry przejeżdża przyzwoicie. Ostatnio w formie jest dobrej. W Tour of the Alps pokazał, że góry potrafi przejechać na wysokich pozycjach.
Rui Costa dobrze wjeżdżał podjazdy w lutym na Bliskim Wschodzie. Tutaj jednak inny wymiar gór, do tego forma rywali w innym miejscu. Rui Costa to znakomity kolarz klasyczny ale góry to nie było nigdy jego królestwo, szczególnie takie profile jak jutrzejszy. W ucieczkę nie pójdzie, bo za wysoko jest w generalce. Jego celem jest tu wygrać etap i w drugiej części wyścigu powinien powalczyć o wygraną z ucieczki. Żeby jednak tak się stało to musi najpierw trochę stracić minut, żeby go puścili.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Ciężko przewidzieć jakie taktyki podejmą poszczególne zespoły. Gdyby to był TDF raczej należałoby się spodziewać nudnej wspinaczki na remis. W giro może być różnie, tym bardziej, że zwycięzca najprawdopodobniej założy koszulkę lidera.
Quintana V @6.50 bet365 , pinn 5.93, ub 5.75
bez dwóch zdań najlepszy góral w stawce, po takim kursie nie można nie zagrać.
Gdyby ten etap rozgrywany był w 2 lub 3 tygodniu byłoby max 2.50.
Tajay van Garderen @81 + top3 1/4 bet365
Raczej nikt mu nie pozwoli odjechać w ucieczce, ale kolarz mocno niedoceniany. Na królewskim etapie Tour De Romandie oderwał się od grupy górali i pogonił za Yatesem i Porte, zajmując 4 miejsce. Kurs 20.00 na top3 to wielkie nieporozumienie - niestety zagrać go trzeba w brytyjskim stylu czyli polowa stawki na wygrana, połowa na top3.
Na cyclingnews mamy z nim dziś wywiad, gdzie zapowiada atak. Wcześniej wiele było o jego zmianach mentalno-treningowych przed tym sezonem. Grałem go wcześniej na top6 i top10 w całym giro.
Jeszcze o samej górze, a raczej wulkanie. Byłem jakiś czas temu na wyciecze autokarowej po Sycylii. Autobus ledwo zipiał wspinając się po serpentynach...
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Quintana, Nairo - Kruijswijk, Steven 3.45⛔ marathonbet: 11-20
Wszystko rozumiem glowny faworyt do wygrania Giro no ale bez przesady 1.32 na nairo to jakis zart nic nie wiemy jaka jest forma nairo i stevena .Pierwsz test jutro i po etapie bedziemy wiecej moze wiedziec jak komu noga podaje .ja wchodze w Kruijwijka bo taki kurs to żal nie zagrac a cos czuje ze ogarnie holender i przyjedzie wyzej niz Quintana.Z Nibalim trzy razy grałem w parze z Quintana i Vicenzo dal zarobic to jutro licze ze inny kolarz podtrzyma moja statystyke plusów choc wiem ze to inny etap niz te co byly pierwsze trzy.Quintana ma jeszcze czas na odpalenie i ciekawy jestem sam jak jego formy bo buki go faworyzuja do wygrania Giro ja widze inaczej na koncu giro .
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Quintana, Nairo - Nibali, Vincenzo 2.39✅ marathonbet 11-10
moja ulubiona para na Giro wiec dalej jedziemy kierunek Etna. jutro pierwszy z etapów co zacznie sie walka w generalce faworyci moze przyjada na remis choc mysle ze klasyfikacje sie przetasuje.Jestem spokojny o ten typ skoro uzytkownik Sumada 90
tak to widzi ze Nibali moze odpalic to Quintana pojedzie za nim i bedzie pilnowal zeby nic nie stracic .W tym planie Nibalego cos napewno jest zeby wjechac do Mesyny z rózowym trykocie .TYlko wyscig sie zaczyna i dlugo do konca a druzyny to on nie ma zeby jechac 3 tygodnie no moze ze za chwile ja odda i w tym wypadku to ten plan ma sens.Wracajac do tego beta to co przemawia za Nibalim wedlug mnie to chec pokazania rywalom panowie sprawdzam jak u was forma i bedzie szukał zeby sie oderwac .Ktos zostanie z tylu jak Nibali ruszy bo on nie kalkuluje dlatego podoba mi sie jego jazda umie pociagnac,forma chyba jest jutro sie wszystko wyjasni jak kolega Sasa sa wyzej napisał ze autobus zipiał po serpentynach mysle ze nie jeden kolarz bedzie sie czuł jutro podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Vincenzo Nibali - Nairo Quintana typ: 1 @2,55 Unibet
Wreszcie przyszła pora na górski etap i już teraz powinno być ciekawie. Nairo Quintana jest faworytem do wygrania całego wyścigu, jest też jednym z głównych faworytów do wygrania tego etapu. Jego głównym rywalem w całym wyścigu jest właśnie Vincenzo Nibali. Wobec tego bardzo możliwe jest, że jeden będzie drugiego pilnować. Jak jeden zdecyduje się na odjazd, to drugi nie odpuści i ruszy za nim. Możliwe, że żaden z nich nie zdecyduje się na jakąś szarżę i obaj zanotują ten sam czas. Nie wiemy też zbytnio jaka jest forma u obydwu kolarzy. Widzę to tak, że obaj kolarze będą jechali mniej więcej równo i dopiero przed metą będą jakieś próby oderwania się od rywala, o ile coś takiego w ogóle nastąpi. Wobec tego wszystkiego różnie może być jeśli chodzi o to kto pierwszy przekroczy linię mety, stąd w kursie 2,55 na Nibalego widze value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Nairo Quintana - Steven Kruijswijk Typ: Steven Kruijswijk @ 2.90 Unibet
Nairo Quintana to główny faworyt do wygrania jubileuszowej, setnej edycji Giro d&#39;Italia, Jednak zgodnie ze starą kolarską maksymą wyścigu nie wygrywa się w pierwszym tygodniu, tak też nie spodziewam się, aby Kolumbijczyk już na dzisiejszym etapie demolował rywali. Zdobycie różowej koszulki i jej obrona przez drużynę Movistaru, aż przez tyle etapów zdecydowanie nie jest w interesie Movistaru. Również odkrywanie wszystkich kart przed rywalami nie jest w interesie Quintany, zaś pokazanie pełnej mocy ma nastąpić w trzecim tygodniu. Dziś Nairo zapewne przyjedzie w grupie faworytów, w której powinien być również Steven Kruijswijk. Holender już przed rokiem spisywał się świetnie na trasach Giro i w obecnej edycji również powinien pokazać się z dobrej strony. Co ważne dla powyższego typu, poza tym że jest dobrym góralem to potrafi również nieźle zafiniszować z mniejszej grupy, a już na pewno jest w tej specjalności szybszy od Quintany. Mając powyższe na uwadze, jak również zaproponowane kursy uważam, iż typ na Holendra to naprawdę dobra inwestycja.
Adam Yates - Bauke Mollema [etap 4] Typ: Yates @ 1.65 STS
Mollema jest liderem Trek Segafredo, ale dużo się mówi o tym, iż ten start jest raczej przetarciem lub nawet przygotowaniem do Tour de France, gdzie wspierać ma Alberto Contadora. Holender jak dotąd w Giro startował raz i ukończył na 12 pozycji. Jest to kolarz nieźle jeżdżący po górach, któremu jednak coś brakuje by zaliczyć do grupy głównych faworytów. Adam Yates to z kolei jeden z najbardziej utalentowanych górali. Zaledwie 24-letni Brytyjczyk ma już na swoim koncie 4 miejsce w ubiegłorocznej edycji Tour de France i do Włoch przyjechał zapewne po coś więcej niż tylko koszulkę dla najlepszego młodzieżowca. Jak sam powiedział w wywiadzie (link http://www.cyclingnews.com/news/adam-yates-champing-at-bit-as-giro-ditalia-start-looms/ ) cieszy się na myśl, iż pierwsza wspinaczka odbędzie się w tak wczesnej fazie wyścigu. W mojej ocenie choć Mollema wydaje się być nieco szybszym kolarzem na kresce do takiego pojedynku wcale nie musi dojść. Finałowy podjazd pod Etnę jest długi i wymagający (Etna (kat. 1; 17,9 km; 6,6%, maks. 12%) i pomiędzy kolarzami na pewno powstaną różnice czasowe. Yates to lepszy wspinacz od Mollemy i dlatego też spodziewam się, że będzie wyżej od Holendra na mecie dzisiejszego etapu.
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Teraz na ten typ jest kurs 2,03 (jakbyś np. chciał powiększyć zakład). Swoją drogą ciekawe skąd taki skok kursu.
Poleciały kursy na outright na niego - pewno gdzieś zapowiedział, że będzie chciał załapać się w ucieczkę. Na fali spadków na V, pograli też w parach.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś trochę wysiłku więc jutro etap dość płaski. Początek może pagórkowaty ale potem bez trudności, więc etap powinni zgarnąć sprinterzy. Trasa znów wiedzie wzdłuż wybrzeża, a trzeba pamiętać jak Quick-Step rozbił peleton na Sardynii. Teraz co prawda aż takiej wichury nie będzie ale będzie wiać od strony morza.

Phil Bauhaus - Jakub Mareczko 1,55 Unibet ⛔ 5-2
Kuba Mareczko ściga się z sukcesami w Chinach, a nawet w Turcji. Tutaj jednak poziom jest o kilka klas wyższy i robi się problem. Tylko raz próbował coś tu powalczyć na mecie, na 1. etapie ale miejsce 16. dopiero. Za nim zaraz Thomas i reszta liderów na generalkę. Z kolei Bauhaus może o zwycięstwa nie walczy ale okolice 10. miejsca to są jego możliwości. Patrząc na poziom rywali to jest nieźle, tym bardziej, że to chłopak młodszy od Mareczka. Kuba często się gubi na trasie a tu problemem może być nawrót na rondzie 1,5 km przed metą. Jak ktoś nie zajmie dobrego miejsca tam, to może już się pożegnać z dobrym miejscem.
Andre Greipel - Fernando Gaviria 1,90 MarathonBet ⛔ 4-1
Krótko - Greipel moim zdaniem lepiej wygląda. Gaviria wygrał 3. etap dzięki pracy Jungelsa i reszty zespołu. Urwali wszsystkich na wiatrach i Gaviria musiał ścigać się tylko z Nizzolo, który miał pół roku przerwy i jeszcze nie jeździ na swoim najwyższym poziomie. Greipel wtedy został i już mu się nie udało ich dojechać. Na wcześniejszych etapach Gorilla bez większych trudności wyprzedzał Kolumbijczyka.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Caleb Ewan - Fernando Gaviria typ: 1 @1,53 Marathonbet
Ten etap może być inny niż pierwsze trzy, gdyż etap piąty jest zaraz po trudnym czwartym etapie w górach. Wiadomo, że górskie etapy to jest coś bardzo nieprzyjemnego dla sprinterów. Różnie może być z motywacją kolarzy. Jedni powalczą, a drudzy mogą chcieć spokojniej przejechać, żeby się zregenerować na następne etapy. Motywacji nie powinno zabraknąć Calebowi Ewanowi. W przeciwieństwie do Gavirii on nie ma jeszcze wygranego etapu w tym wyścigu. W sumie dobrze jechał pierwszy i drugi etap, ale na pierwszym etapie był drugi, a na drugim etapie skończył pechowo. Kurs nie jest powalający, ale dla mnie Caleb Ewan jest faworytem do zwycięstwa etapowego oraz faworytem w parze z Gavirią.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Giro d&#39;Italia. Stage 5. Pedara - Messina. 159 km.
Sbaragli, Kristian - Gibbons, Ryan : Sbaragli, Kristian @ 1.65 ✅ 6-7
Marathon

Dość osobliwe zestawienie dwóch sprinterów w obrębie jednej grupy. Przecież to Sbaragli jest pierwszym wyborem Dimension Data na sprinty, a Gibbons jego ostatnim rozprowadzaczem. Fakt, że zwykle prowadzi go za rączkę niemal do kreski, ale to Włoch kończy dzieło. Tak było na pierwszych 2 etapach sprinterskich, na trzecim boczny wiatr podzielił peleton i Sbaragli się zagubił w dalszych grupach i wtedy Gibbons był przed nim. Ale to raczej wypadek przy pracy niż prawidłowość. Wprawdzie jutro też można się spodziewać wiatru na kilkudziesięciu kilometrach trasy prowadzonej wzdłuż wybrzeża, a i w samej Mesynie będzie zakrętasów co nie miara. Tym bardziej liczę że tym razem Gibbons z ekipą wyciągną wnioski i będą bardziej czujni doprowadzając swojego lidera go do finiszu.
 
marcin5555 1,3K

marcin5555

Użytkownik
Nibali, Vincenzo - Yates, Adam :Nibali, Vincenzo⛔34-31
Kurs: 1.78 marathonbet
Dalej daje szansę Nibalemu tym razem para z Adamem .jeden i drugi to wysokie miejsce w generalce ale myślę że dziś nibali będzie lepszy przyjeżdża do rodzinnego miasta to dla niego dodatkowy plus żeby się pokazać wiadomo. sprinterz rozdają dziś karty i nibali może myśleć o miejscu powyżej pierwszej dziesiątki .yates dziś będzie jechał czujnie i nic nie stracić. jak to wczoraj tomek jaronski powiedział w eurosporcie quintana to nawet wczoraj nosa nie wychylil za Nibalemu. yates spokojnie przejedzie etap dla Orici liczy się dziś CalebEwen i na. jego cała grupa będzie pracować a yates myślę że będzie zwolniony z pracy będzie pilnował miejsca w generalce
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś Pibernik się pomylił w obliczeniach i na okrążenie przed metą chwilę zdążył pocieszyć się z wygrania etapu ????
Jutro niby płasko:

Ale ta końcówka raczej eliminuje walkę sprinterów:

Niby tylko 2 km ale jednak nawet 10% przez chwilę i tego z rozpędu się raczej nie weźmie. Jutro kolarze typu Stuyvena, Haasa czy Dylana Theunsa mogą swoje ugrać.
Nairo Quintana - Domenico Pozzovivo 1,62 1xBet ⛔ 11-19
Etap dla liderów bez większego znaczenia. Taka końcówka to jednak szansa, żeby urwać sekundę czy dwie. Ten króciutki podjazd preferuje zdecydowanie niskiego Włocha, który uwielbia dynamiczne podjazdy. Tutaj jedzie aktywnie i na mecie melduje się wysoko zazwyczaj. Quintana raczej spokojnie, głównym celem to nie tracić głupio. Kolumbijczyk raczej tylko będzie reagował na zachowanie innych, Pozzovivo powinien tu skoczyć do przodu, bo on takie hopki lubi.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Fernando Gaviria - Jasper Stuyven typ: 2 @2,00 Marathonbet
Dość ciekawy etap się szykuje. ciekawy, bo naprawdę trudno jest wskazać faworytów do zwycięstwa. Z jednej strony końcówka etapu nie należy do najłatwiejszych, ale z drugiej strony nie można skreślać sprinterów. Bukmacherzy uważają, że zarówno Gaviria jak i Stuyven należą do grupy faworytów. Ja większe szansę daję ejdnak Stuyvenowi. Ten etap raczej jemu bardziej leży. Gaviria już wygrał dwa etapy, jeden z nich był wczoraj i jakoś mi się nie wydaje, żeby tu znowu miał wygrać albo mocniej powalczyć o to zwycięstwo. Dla Stuyvena jest to dobra szansa na to, żeby powalczyć o etapowe zwycięstwo i powinien spróbować ją wykorzystać. Stawiam na to, że dojedzie do mety przed Gavirią. Co ciekawe np. w Unibet faworytem tej pary jest Stuyven i tam jest tylko 1,75 na niego.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Giro d&#39;Italia. Stage 6. Reggio Calabria - Terme Luigiane.
Ewan, Caleb - Greipel, Andre : Greipel, Andre @ 1.94 ✅ 190-134
Marathon

Na razie to nie jest Giro Ewana, raz miał pecha, ale częściej po prostu źle rozegrany finisz przez Orikę, a bez wsparcia Australijczyk traci wiele, bo jeszcze jest zbyt niedoświadczony, żeby korzystać z koła innych sprinterów. A dzisiaj też raczej te zmarszczki na ostatnich kilometrach nie będą sprzyjać Ewanowi, to raczej końcówka dla mocniejszych sprinterów, którzy umieją finiszować pod górkę. Greipel do takich należy, doświadczenia też mu nie brakuje, przy tych młokosach z którymi się ściga to wręcz matuzalem, umie się znaleźć w tłumie i nie jest uzależniony od swojego pociągu. I wyniki są: na koncie już wygrany etap i jak na razie na płaskich etapach zawsze w top10.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
7. etap

Jutro znów pierwsza część etapu wzdłuż wybrzeża, a wiatr ma być spory. Etap niby dla sprinterów ale jutro się okaże, czy ktoś z uciekinierów nie zrobi niespodzianki.
Kristian Sbaragli - Phil Bauhaus 1,91 MarathonBet ⛔ 127-22
Sbaragli ma niesamowitego Gibbonsa do pomocy i obaj szturmują miejsca w TOP10. Bauhaus tylko wczoraj był o jedną pozycję przed Włochem. Na wcześniejszych etapach to Sbaragli był szybszy. Bardziej doświadczony Sbaragli jest tu tuż za najlepszymi czyli Greipelem, Gavirią i Ewanem. Bauhaus takie pozycje zajmuje przy wybitnym dniu. Okolice 10. miejsca to jego zasięg i nie wydaje mi się, żebyśmy jutro oglądali fajerwerki oglądali, jak to było ostatnio gdy zajął 5. miejsce.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Caleb Ewan - Andre Greipel typ: 2 @2,13 Marathonbet
Czeka nas płaski etap, więc prawdopodobnie któryś ze sprinterów go wygra. W tej parze bukmacherzy jako faworyta widzą Caleba Ewana. Ja co do tego mam poważne wątpliwości. Caleb Ewan póki co po prostu zawodzi. Jeszcze nie wygrał on żadnego etapu i ostatnio coś nie błyszczy i to tak delikatnie mówiąc. Andre greipel ma już na swoim koncie wygrany etap. Z pewnością ma on ochotę na więcej. W tym wyścigu niemal na wszystkich etapach wygląda solidniej od Caleba Ewana. Ewan wczoraj jechał słabiutko. Nie wiem czy celowo odpuścił, czy miał znowu jakiś problem, tak czy siak stawiam na Greipela w tej parze. Według mnie ten etap wygra Andre Greipel, ewentualnie Gaviria.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Giro d&#39;Italia. Stage 7. Castrovillari - Alberobello. 224 km.
Ferrari, Roberto - Stuyven, Jasper
Best finishing position: Ferrari, Roberto @ 1.95 ⛔ 50-5
Unibet

Wczoraj Stuyven zbłaźnił się na finiszu, dał się frajersko objechać Dillierowi i prawie pewna wygrana etapowa przeszła mu koło nosa i jeszcze przez to nie zgarnął koszulki punktowej. Pewnie będzie chciał się zrehabilitować, ale łatwo nie będzie, bo Belg przecież ma w nogach ponad 200km we wczorajszej ucieczce, więc dzisiaj nie może być najświeższy. A dziś znowu długi etap (224 km) z ciekawą końcówką raczej dla sprinterów. Ferrari to nominalnie główny rozprowadzacz Modolo, ale jak on nie wydoli to i sam potrafi skutecznie zafiniszować, tak jak zrobił to na drugim (2. miejsce) czy piątym (8.) etapie. Można nawet pokusić się o opinię, że na Giro wygląda lepiej niż jego lider. Wczoraj odpoczywał w grupet to, zmarszczki to nie do końca jego bajka, ale dzisiejszy profil powinien mu bardziej pasować, czy na swoje konto czy dla Modolo, w obu przypadkach powinien być w czubie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom