>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2017 - Tour de France (01.07-23.07)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mikel Landa - Alexis Vuillermoz 1,80 MarathonBet ✅ 8-16
Vuillermoz to dobry kolarz na klasyki, bardziej wymagające krótkie sprinty pod górę ale nie na takie etapy jak jutro. Wczoraj próbował zabrać się w ucieczkę i szczerze mówiąc to nie wiem, czy w końcu mu się udało - za dużo ich odjechało, żeby wszystkich spamiętać. Tak czy inaczej to dziś etap zabójca i nie wiem, czy się zdecyduje na ucieczkę, bo to jest jedyna szansa, żeby na metę wjechał przed Landą. Landa z kolei będzie chyba obok Thomasa głównym pomocnikiem Frooma. Wygląda, że na pierwszy ogień idą Knees i Rowe, potem Kwiatkowski, Henao, Nieve i na koniec liderzy Sky na Giro. Do końca może się nie utrzyma, jeśli będzie musiał pracować ale przed kolarzem Ag2r powinien wjechać.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Pierre Rolland wygra 9 etap @ 17.00 STS
Hype wokół Pinot zajeb...ty, jednak chłop choć za pewne dzisiaj porwie się na górskie premie to jednak wątpię by liczył się w walce o wygraną na etapie. W mojej ocenie kilometry przejechane podczas Giro d&#39;Italia mocno odłożyły mu się w nogach i w starciu ze świeższymi rywalami raczej nie będzie miał szans. O wiele wyżej cenię szanse innego z &quot;dzielnych Francuzów&quot; Pierre Rollanda. Kolarz Cannondale jest liderem swojej ekipy, zaś na swoim koncie ma już stratę która powinna skutkować odpuszczeniem go w ucieczce (ponad 15 minut). Wczoraj przyjechał z najlepszymi co potwierdza, iż jego forma jest co najmniej niezła. Dlatego też zamiast mam ryzykować Pinot po kursie @ 8.00, to wolę Rollanda po kursie @ 17.00.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Porte R. 1.45 - Quintana N. 2.35 STS
Na dziś para z mniejszym kursem może na dokładkę do kuponu. Lider BMC Racing Team kontra lider Movistar Team. Na pewno oboje bardzo mocni kolarze ale znając charakterystykę ich jazdy prędzej zaatakuje Port wiadomo że Nairo ze swoim stylem jazdy za bardzo się nie wychyla i rzadko przeprowadza ataki a jak już taki jest to tylko pozorny. Do tego w BMC zostali jeszcze do pomocy lepsi pomocnicy a Movistar już na początku stracił Valverde więc Quintana musi liczyć tylko na siebie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jarlinson Pantano - Warren Barguil 1,68 MarathonBet ⛔ 28-2
Barguil to swego czasu, obok Bardeta i Pinot, była wielka nadzieja francuskiego kolarstwa na wygranie Wielkiej Pętli w przyszłości. O ile Romain czy Thibaut krok po kroku podążają w tym kierunku, to Barguil ewidentnie się zatrzymał i pewnego poziomu przeskoczyć nie może na wielkich tourach. W tym roku wiosnę miał niezłą ale na Tour de Romandie doznał kontuzji miednicy. Wrócił na Douphine i forma gdzieś zginęła - w górach ciężko mu utrzymać koło najlepszych. Wczoraj walczył w ucieczce i zajechał się mocno, więc dziś powinien szybko odpaść i odpoczywać.
Pantano pojedzie na Contadora. Przy fatalnej dyspozycji Mollemy to na nim i Zubeldii powinna się opierać pomoc liderowi. Kolumbijczyk z harcownika przemienił się w solidnego gregario. Liczę, że definitywnie odpadnie dopiero na Mont du Chat - na Barguila w takiej formie Columbier już powinno być za trudne.
 
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Stage 9. Nantua - Chambery. 181,5 km.
Top 3: Pinot, Thibaut - Yes @ 3.00 ⛔
Stage 9. Winner: Pinot, Thibaut - Yes @ 9.00 ⛔
Marathon

Pinot wyraźnie odpoczywał do tej pory w tegorocznym Tourze. Już blisko 25min straty do lidera co wyraźnie wskazuje, że czai się na etapowe zwycięstwo. Dzisiaj dobra okazja, królewski etap, bardzo trudny i długi z wieloma sztywnymi wspinaczkami (i zjazdami), włącznie z monumentalnymi Grand Colombier (8,5 km; 9,9%, maks. 22%) i ostatnim podjazdem pod Mont du Chat (8,7 km; 10,3%; maks. 15%). Jak już było powiedziane, Francuz w żaden sposób nie zagraża liderom generalki, więc nikt nie powinien go specjalnie trzymać na smyczy. Umiejętności ma wystarczające, dobry wspinacz, coraz lepiej zjeżdża i jak na swoją specjalność kolarską to całkiem szybki. A to może mieć znaczenie, bo ostatnim podjeździe do mety jeszcze zostaje długi zjazd plus 12km płaskiego terenu. Na dzisiaj to wydaje się ciekawa opcja.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś etap rzeźnia: z trasy zeszli Gesink, Malori, Thomas ma złamany obojczyk, Porte wylądował w szpitalu ze złamanym obojczykiem i miednicą. Do tego jeszcze Majka, który w takim stanie dojechał do mety ciągnięty przez Kwiatkowskiego:
https://web.facebook.com/rafalmajkaofficial/photos/a.300657043356635.74559.299477363474603/1406520582770270/?type=3&amp;amp;theater
Jutro decyzja, czy Rafał pojedzie dalej.
Oprócz tego wyścig zakończył Demare z powodu przekroczenia limitu czasowego. Wczoraj balansował na krawędzi, dziś już popłynął. W walce o zieloną koszulkę mocno zagina się Matthews i ma coraz większe szanse.
Organizatorzy powinni się chyba zastanowić, czy granica pomiędzy atrakcyjnością wyścigu, a bezpieczeństwem kolarzy nie została przekroczona.
Pytania, które rzucam pod dyskusję:
1. Czy Waszym zdaniem Rafał powinien się wycofać? Moim zdaniem jednak powinien odpuścić. Pod koniec miesiąca rusza Tour de Pologne - to byłoby dobre przetarcie przed Vueltą, na której mógłby się teraz skupić. Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby był w stanie powalczyć jeszcze o etap tutaj.
2. Co myślicie o ataku Aru chwilę po zgłoszeniu przez Frooma defektu?
http://video.eurosport.com/cycling/tour-de-france/2017/tour-de-france-controversy-as-fabio-aru-and-nairo-quintana-attack-after-chris-froome-is-swaps-bike_vid990000/video.shtml
Kilka lat temu takie coś byłoby nie do pomyślenia. Quintana też nie lepszy cwaniak, który takie numery lubi wykorzystywać. Podobnie było na Giro, jak Dumoulin z powodu rozwolnienia musiał odwiedzić pobocze, a w tym czasie akurat Movistar podkręcił tempo.

Ogólnie co do wyścigu, to chyba trójka najlepsza się powoli wyłania: Froome, Aru i Bardet. Quintana po Giro nie daje rady, Contador już nie ta forma co kiedyś. Szkoda Martina, który jedzie świetnie, a przydarzyła się kraksa.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
1) Ciezko powiedziec... Wszystko zalezy jak sie bedzie Rafal czul bo jesli na tyle dobrze zeby jako tako jechac i powalczyc na ktoryms z gorskich etapow to niech jedzie ale szczerze watpie zeby po takich urazach mial szanse walczyc o koncowy sukces w gorach.

2) Co do Aru to pomimo calej sympatii do niego nie popieram tego typu akcji bo ewidentnie widzial ze Froome zglasza problemy a mimo tego zaatakowal w mysl zasady ze cel uswieca srodki. Z drugiej strony uczciwemu Porte ktory zwalnial widziac cala sytuacje przytrafila sie taka przykra niespodzianka.
Quintana jak sumada juz slusznie zauwazyl ladnie przycwaniakowal, w razie czego on nie atakowal i nie wykorzystywal nieszczescia Frooma -- on tylko zlapal kolo Aru ???? Nie przekreslal bym jednak jeszcze jego szans choc nie jestem jego sympatykiem ze wzgledu na zbyt duza pasywnosc ktora mnie bardzo czesto irytuje.
 
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Za takie coś powinny być dyskwalifikacje albo kary jakieś, a nie np za Sagana wydumaną winę. Jak nie ma w peletonie zasad fair play to trzeba je przywrócić odgórnie.
-------------
Chyba można dołożyć tez Urana do faworytów do podium. Zwłaszcza po tych wycofaniach zawodników. Dzisiaj wyglądał zaskakująco świetnie, i nie chodzi nawet o wygrany etap.
Tu filmik jak Kwiato przyprowadza Majkę na metę. Duch w narodzie nie ginie ????
https://twitter.com/GazetteDesSport/status/884075517334433793
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Generalka

Nairo Quintana - Top 3 - [Tak] @9.00 0,4/10 1xBet @7 STS
Top 5 [TAK] @3 (po podatku) 0,6/10 STS

Top 5 glownie dla tych co grali ze mna ARU - top5.
Dzis Kolumbijczyk stracil 1&#39;15 do czolowki tracac na ostatnim podjezdzie w pewnym momencie kolo.
Ciezko przewidziec jak bedzie to dalej wygladalo ale mysle ze kursy sa mocno przesadzone biorac pod uwage ze jednak Quintana jest/byl tutaj glownym obok Frooma kandydatem do triumfu poza Porte ktory dzis zakonczyl udzial w wyscigu.
36 sek starty do 5 miejsca i 1&#39;22 do podium to nie jest strata nie do odrobienia.
Yates moze nie wytrzymac trudow tak dlugiego wyscigu, Martin.D to moim zdaniem nie ta liga a Fuglsang moze sie tutaj skupic na walce o jak najlepsze miejsce dla rewelacyjnego Aru takze 5 miejsce moze byc do zrobienia nawet bez jakis wiekszych fajerwerkow ze strony Kolumbijczyka.
Co do podium bedzie troche trudniej ale Kolumbijczyk jest w stanie to osiagnac przy obecnej dyspozycji o ile sie nie przeszarzowal z tegorocznymi planami wygrania 2 tourow.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Chyba można dołożyć tez Urana do faworytów do podium. Zwłaszcza po tych wycofaniach zawodników. Dzisiaj wyglądał zaskakująco świetnie, i nie chodzi nawet o wygrany etap.
Myślisz, że Uran da radę trzy tygodnie przejechać tak jak wczoraj? O ile co do Yatesa to jest moim pewniakiem, że będzie w trzecim tygodniu pękać, to Uran jest dla mnie zagadką. Wysoko powinien być ale czy jest aż tak dobry, żeby powalczyć o podium? Ja na ten moment, jak pisałem wcześniej, na podium widzę Frooma, Aru, Bardeta tylko jeszcze nie wiem, w jakiej kolejności. Chyba w tym roku trochę za mało gór, żeby urwać Chrisa i jego nieziemską ekipę.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Za takie coś powinny być dyskwalifikacje albo kary jakieś, a nie np za Sagana wydumaną winę. Jak nie ma w peletonie zasad fair play to trzeba je przywrócić odgórnie.

Come on. Jazda na rowerze to nie love story i rywalizacja odbywa się na wielu płaszczyznach. Tomek Jaroński mówi, że ostatnie kilometry nie powinny rozgrywać się na zjazdach, bo mamy upadki, ale to też jest element kolarskiego rzemiosła. Jeden zjeżdża lepiej drugi gorzej. To tak jak jeden jest lepszy na czas, a inny lepszym sprinterem. Wypadki mogą zdarzyć się podczas sprintu vide Sagan/Cav, czasówce (Valverde), jak również na zjeździe (Porte, Majka). Na podjeździe można jedynie wyzionąć ducha vide Tom Simpson. :-(

Co do ataków podczas defektów sprawa jest analogiczna. Choć wydaje się to mało etyczne/rycerskie, ale to wynika to z tego, że ktoś jechał mniej uważnie i na coś najechał lub po prostu ma minimalnie gorszy sprzęt,

Oczywiście lepiej by było, aby rywalizacja odbywała się w równych, niemal klinicznych warunkach, ale wtedy odrzemy to z całej dramaturgii. Pytanie czy ktoś będzie chciał to oglądać...

Koniec końców wypadek, defekt etc. zdarzy się raz jednemu raz drugiemu, ale i tak suma szczęścia wynosi zero... tak jak w bukmacherce ;)
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Ja powiem tylko tyle. Zasady Fair Play zasadami, teraz już raczej tych zasad nie ma w sporcie. Tak jak mówicie, R. Porte zachował się fair bo zwolnił ucieczkę ale teraz pytanie... GDYBY nie zwolnił ucieczki i uciekł razem z nimi oczywiście mówiło by się, że nie poczekali na Froome itd, że wykorzystali sytuację... Ale teraz być może Porte walczył by dalej o Mistrza Tour de France ???? Bo wtedy na zjeździe nie było by tylu kolarzy z nim i może by się to inaczej potoczyło.
Więc dla jednych wyszło na plus a dla niego na wielki minus. A po drugie to jest Tour.. z wieloma etapami takie sytuacje się zdarzają więc czemu by tego nie wykorzystać??? ????
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
No dobra dobra Panowie ja rozumiem ze kolarstwo to nie jest Love Story i tutaj faceci sa twardzi jak skala ale jednak nie bede pochwalal tego typy zachowan ala Fabio Aru...
Ja nie mowie ze jesli jedzie grupa i jeden ma defekt to reszta ma stanac w miejscu i czekac opowiadajac sobie dowcipy i dlubiac w nosie tylko niech jada dalej tak jak jechali ale inna sprawa jest zeby akurat w tym momencie przeprowadzac atak :;/:
Troche na zasadzie -- jedyna szansa zeby Cie pokonac to poczekac az sie wypier.....sz
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Troche na zasadzie -- jedyna szansa zeby Cie pokonac to poczekac az sie wypier.....sz
Zgoda w 100%. Atak w takim momencie to przyznanie się do własnej słabości. Jeśli czuł się mocno to mógł zaatakować jak Froome się ogarnął. I do tego tłumaczenie, że nie widział (jechał za jego plecami), a Fulgsang, że przecież Froome mógł nie mieć siły i udawać.... Litości, lepiej czasem zachować milczenie niż się odezwać i rozwiać wątpliwości. Szacunek dla żółtej koszulki się należy, ktokolwiek w niej jedzie.
Że Fair Play powoli znika ze sportu to raczej nie jest powód, żeby jak najszybciej je zaorać i zapomnieć - sport też wychowuje, a przynajmniej kiedyś tak było. Po to były/są takie zasady, żeby w miarę możliwości wygrywali najlepsi, a nie najbardziej cwani czy Ci mający szczęście. W kolarstwie i tak olbrzymi wpływ na wynik mają wypadki losowe - chyba wystarczy.
________________________
RAFAŁ MAJKA WYCOFUJE SIĘ Z TOUR DE FRANCE
Komentarz Rafała:
Wszystko mnie boli, ale tak naprawdę trzeba się cieszyć, że nic sobie nie złamałem. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego doszło do upadku. Mechanik Risto, który przybiegł z rowerem prawie się wywrócił. Być może w tym miejscu było coś rozlane. Chcę podziękować całemu zespołowi. Koledzy czekali na mnie, ale postanowiliśmy, że pojadą dla Emanuela, aby uratować generalkę. Słowa uznania dla Michała Kwiatkowskiego, dzięki któremu ukończyłem wczorajszy etap. Nie mogę oddychać z bólu i taka dalsza jazda nie ma sensu. Musieliśmy podjąć taką decyzję i skupić się na zdrowiu oraz kolejnych wyścigach.

Źródło

Czyli celem staje się obecnie Vuelta. Jak pisałem wczoraj, mam nadzieję, że kolejnym wyścigiem, na jakim się zjawi będzie Tour de Pologne. Na wygraną oczywiście nie liczę, będzie mógł na spokojnie rozkręcić nogę przed Hiszpanią, podobnie jak ma w planach Nibali.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
10. etap

Po dniu przerwy znowu sprint. Odpadli już Sagan, Cavendish. W niedzielę w limicie czasu nie zmieścił się Demare. Czy Kittel nie ma już z kim przegrać?


Michael Matthews - Edvald Boason Hagen 1,70 STS ⛔ 13-10
Australijczyk mi ostatnio imponuje. Wyczuł szansę na wywalczenie zielonej koszulki i walczy na każdej premii i każdym finiszu. W sprintach ciągle w TOP10, dwa razy w najlepszej trójce. Jest szybki i na każdym etapie to potwierdza.
Hagen dobry wynik zrobił tylko w piątek, gdzie zajął drugie miejsce. Pięknie go wtedy wyprowadził van Rensburg po długiej prostej. Jutro będzie trudniej, bo na ostatnim kilometrze dwa zakręty po 90 stopni. Nie licząc piątku to Norweg jest widoczny w końcówkach ale moim zdaniem zachowuje się bardzo często jak jeździec bez głowy. A to prowadzi peleton na 1 km przed metą, przy czym za nim nie ma nikogo z jego ekipy, a to znowu gdzieś się zgubi. Z tego powodu ani razu nie był w dziesiątce, nie licząc wspomnianego drugiego miejsca. Jeden dobry etap wiosny nie czyni. Podbił trochę kursy na Hagena ale to Matthews jest w lepszej dyspozycji i na ten moment jest po prostu szybszy.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
z Daniel Mclayem cos sie dzialo na ostatnim etapie ze jest w parze z Cimolaiem ? Cimolai dramatycznie na plaskim a McIay w czolowce. O co tu chodzi ? To podpucha bo Daniel jest poobijany czy co
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
z Daniel Mclayem cos sie dzialo na ostatnim etapie ze jest w parze z Cimolaiem ? Cimolai dramatycznie na plaskim a McIay w czolowce. O co tu chodzi ? To podpucha bo Daniel jest poobijany czy co
Z McLayem chyba wszystko ok. Cimolai jeździ w FDJ, a Demare przekroczył limit czasowy i został zdyskwalifikowany. Od jutra Cimolai dostanie swoją szansę, bo teraz albo pomagał Demarowi albo się bujal. Sytuacja jak z Seligiem po wyrzuceniu Sagana.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Kristoff A. 1.57 - Groenewegen D. 2.10
Oferta na jutro bardzo wymieszana praktycznie każdy sprinter który może się liczyć jest podany z to kursy bardzo niskie bo będzie trudno o niespodzianki. Ja wybrałem zawodnika z Team Katusha - Alpecin Alexander Kristoff który w dotychczasowych etapach płaskich zawsze był w czołówce oprócz etapu 2 gdzie dojechał na 15 miejscu. Przeciwnik zawodnik Team LottoNL-Jumbo także stara się w sprintach ale na tą chwilę nie za bardzo wychodni mu jest w czołówce ale nie tej ścisłej z Kristoffem ma na tą chwilę bilans 1 do 3. Co do niedzielnego etapu teraz ogólnie w sporcie mało jest zachowania fair-play więc to także oddziałuje na kolarstwo.
 
skilorrpl 12

skilorrpl

Użytkownik
Jutro kolejny etap sprinterski , po dniu przerwy . Kolarze odpoczywali , regenerowali się po królewskim etapie niedzielnym który zrobił spore spustoszenie w peletonie ( Thomas, Majka , Porte) Wielu kolarzy w Peletonie jest już mocno poobijanych .. Teraz dwa płaskie etapy - jedne z ostatnich w których mogą powalczyć typowi sprinterzy .Sprinetów pozostało niewielu ... o Wygrna na 10 etapie liczyc powinni się Niemcy - kittel, greipel - australiczyk Mattheus i Norweg Boaseon Hagen . Na tapete biore pojedynek niemiecki Kittel v Greipel ... Drugiemu wyścig nie wychodzi jak do tej pory i wydaje mi się że nie ma szans w pojedynku z Kittelem .. Stad typ Kittel v Greipel @ 1.35
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom