>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2017 - Tour de France (01.07-23.07)

Status
Zamknięty.
bejrut 1,5K

bejrut

Użytkownik
10 etap Tour de France. Kittel wygra etap, typ NIE - kurs 1.9 w STS.
Kolejny sprintetski etap o nie wierzę że Kittel po raz kolejny wygra. Dzisiaj liczę na Katushe że w końcu wykonają dobrą robotę o wyprowadzą Kristoffa na finiszu. Na poprzednich etapach było blisko więc teraz czas na win. W pozostałych teamach też mobilizacja duża by powstrzymać Kittela więc myślę że po raz kolejny nie dadzą się ograć na finiszu. Typuje że wygra ktoś z trójki - Kristoff, Greipel, Boaseon Hagen.
 
maer 215,2K

maer

Typer A-League
No to dzisiaj kolejny etap płaski czyli typowy dla sprinterów chociaż w tej edycji do tej pory można użyć określenie sprintera Kittela który w tym sezonie w Tour de France na sprinterskich etapach prezentuje wyborną formę i już raczej nie odpuści koszulki najlepszego sprintera a powiem więcej może teraz wygrać zgodnie z prawem serii kolejny etap a może nawet te dwa z rzędu.
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Stage 10. Perigueux - Bergerac. 178 km.
Selig, Rudiger - Colbrelli, Sonny : Selig, Rudiger @ 1.68 ✅ 4-9
Marathon

Dość ciekawe zestawienie z wyraźnym faworytem, przynajmniej moim zdaniem. Selig po wykluczeniu Sagana jest teraz pierwszym wyborem Bory na sprinty i trzeba przyznać, że godnie zastępuje swojego lidera. W dwóch finiszach w top10 (9, 7), zresztą już wcześniej dawał próbki swojego talentu na Giro. Z kolei Colbrelli raczej zawodzi, w pierwszych 2 sprintach coś tam jeszcze plumkał, ale ostatnio nie zabiera się nawet do finiszowania, albo czyni to z pewną taką nieśmiałością. Nie zdziwię się jak teraz to Grega Bole będzie pierwszą opcją sprinterską dla Emiratów. Tak czy siak to młody Niemiec powinien być wyżej na mecie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Dzień 11, etap 10. Po dniu przerwy wracamy do rywalizacji.. na &quot;rozgrzewkę&quot; mamy sprint i M. Kittel wielki faworyt. Jego najgroźniejsi rywale już nie jadą mowa tuta tutaj o Saganie, Demaire więc kto mu teraz zagrozi?
Myślę, że ani Greipel ani Kristoff nie są na tyle mocni aby wyprzedzić Kitella.
Matthews nadrobił sporo punktów do klasyfikacji punktowej nad Kittelem ostatnio więc teraz Kittel nie może już sobie pozwolić na stratę, dziś typuję zwycięstwo Marcela.
M. Kittel zwycięzca 1,70 eFortuna ✅✅✅
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
11. etap


Michael Matthews - Edvald Boason Hagen 2,05 STS ⛔ 4-3 Dał się zablokować i nawet nie powalczył
Powtarzam typ. Dziś nie wyszło ale to tylko podbiło kurs, a z wczorajszych przemyśleń nie zmieniłbym nawet przecinka (wczorajsza analiza). Zgodnie z przewidywaniami Hagen z czołówką nie powalczył i zajął 10. miejsce. To Matthews spisał się poniżej możliwości. Wczoraj wspominałem o trudnych zakrętach w końcówce i okazało się, że one utrudniły etap Australijczykowi. Ekipa się źle ustawiła przed pierwszym zakrętem i to w sumie go załatwiło. Po wyjściu zaraz drugi zakręt i był zbyt daleko czołówki, żeby miał się włączyć do walki. Tylko tyle i aż tyle - nie umiejętności zabrakło tylko dobrego ustawienia. Jeśli to jutro Sunweb to poprawi, to powinno wszystko wrócić do normy.​
 
luczyk 95

luczyk

Użytkownik
Wracam po dwuetapowej nieobecności. Trochę się działo, ale nie o tym chciałem.
- 11. etap (12.07.2017)
Nie wiem dlaczego, ale buki wystawiają dość wysoki kurs na Kristoffa w pojedynku z Greipelem. A w jakim gaziem jest ostatnio to chyba każdy widzi. Dziś dojechał jako dwunasty, na przedostatnim sprinterskim etapie był dziewiąty. Ewidentnie jest bez formy i nawet mimo fantastycznej pracy kolegów z grupy to ewidentnie nie ma tego depnięcia. Z kolei Norweg w ostatnim czasie prezentuje się bardzo solidnie. Trzyma się blisko podium, nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu. W ostatnich trzech sprinterskich etapach w H2h trzykrotnie górą był Norweg i myślę, że jutro się to nie zmieni. Dlatego kurs 2,00, jaki wystawiają niektórzy bukmacherzy to moim zdaniem spory value.
Andre Greipel - Alexander Kristoff 2 @ 2,00 expekt
E: Greipel rzeczywiście pod formą. Szkoda jedynie, że Kristoff nie potrafił tego wykorzystać.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Zgoda w 100%. Atak w takim momencie to przyznanie się do własnej słabości. Jeśli czuł się mocno to mógł zaatakować jak Froome się ogarnął. I do tego tłumaczenie, że nie widział (jechał za jego plecami), a Fulgsang, że przecież Froome mógł nie mieć siły i udawać.... Litości, lepiej czasem zachować milczenie niż się odezwać i rozwiać wątpliwości. Szacunek dla żółtej koszulki się należy, ktokolwiek w niej jedzie.
Że Fair Play powoli znika ze sportu to raczej nie jest powód, żeby jak najszybciej je zaorać i zapomnieć - sport też wychowuje, a przynajmniej kiedyś tak było. Po to były/są takie zasady, żeby w miarę możliwości wygrywali najlepsi, a nie najbardziej cwani czy Ci mający szczęście. W kolarstwie i tak olbrzymi wpływ na wynik mają wypadki losowe - chyba wystarczy.
Pytanie za 100 punktów Czy gdyby Aru lub jakikolwiek inny kolarz nie będący liderem w czołowej grupie miał defekt, to reszta w tym lider też by poczekali...? Czy zasada Fair Play działa tylko w jedną stronę...
Edyta:
http://www.pro-cycling.org/index.php?kategoria=wiadomosci&amp;amp;artykul=33193
Zdarzenie, do którego doszło podczas końcówki etapu, zostało uwiecznione na nagraniu wrzuconym do mediów społecznościowych. Na filmie widać jak ekipa Quick-Step Floors na 7,2 km do mety jedzie prawą stroną drogi, a jeden z nich delikatnie przesuwa się w stronę Francuza, po czym ten prawą ręką uderza w zawodnika niebieskich.
Po zakończeniu etapu sędziowie nałożyli na Bouhanniego minutę kary w klasyfikacji generalnej i grzywnę w wysokości 200 CHF, ale nie pozbawili go zdobytej w sprincie 6. pozycji.
Kpina w porównaniu kary dla Sagana za sportową walkę.
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Na dzisiejszy etap wybrałem typ - Czy Rüdiger Selig (GER) będzie w Top 10? Według mnie TAK 1,60. Etap jest przejazdówką do Pirenejów dość długi bo 203,5 km jest to ostatnia szansa dla sprinterów na pokazanie się następne 2 dni to góry i pagórki. Kolarz BORY na ostatnich płaskich przejazdach zajmował miejsca właśnie w top 10 (4,7,9) więc typ jak najbardziej ma szansę na &quot;wejście&quot;.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Pytanie za 100 punktów Czy gdyby Aru lub jakikolwiek inny kolarz nie będący liderem w czołowej grupie miał defekt, to reszta w tym lider też by poczekali...? Czy zasada Fair Play działa tylko w jedną stronę...
Dumoulin na Giro czekał na Quintane, który miał defekt bodajże albo się przewrócił, już nie pamiętam dokładnie. W koszulce wtedy jechał Holender, więc jak widać potrafi to działać w obie strony. Tu nikt nie mówi, że trzeba czekać bo ktoś został, tylko żeby nie było wykorzystywania defektow innych atakami w tym momencie, jak to zrobil Aru.
 
muminsc 384

muminsc

Użytkownik
Czy Rüdiger Selig (GER) będzie w Top 10? Według mnie TAK 1,60
Został liderem swojego zespołu, myślę, że chce jak najlepiej wykorzystać swoją szansę. Dobry typ.

Ja oprócz pojedynku Greipel- Kristoff 2 ( Greipel forma w dół, zmęczenie)
znalazłem też ciekawy zakład 13:05
Bouhanni N. 1.45- Boasson Hagen E. 2.35 ✅
Wg mnie Bouhanni ma duże aspiracje, ale nie nadrabia umiejętnościami, frustracja rośnie, nic dobrego ogółem. Hagen jedzie coraz to lepiej, dobrze finiszuje, w sobotę 2. wczoraj 10. (Bouhanni wczoraj 6. co prawda). Myślę, że dziś panowie zamienią się miejscami. Francuz dostał karę, myślę że będzie to dziś miało wpływ na jego postawę.
Długi etap, w 2. cześći 45 km minimalnie pod górkę ale cały czas systematycznie, co faworyzuje wg mnie Norwega.
Przy kursie 2.35 sts za średnią stawkę czemu nie.

Powodzenia
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Stage 11. Eymet - Pau. 203,5 km
Cimolai, Davide - Boudat, Thomas : Boudat, Thomas @ 2.07 ⛔ 6-18
Marathon

Ostatnia szansa dla sprinterów przed całą serią górskich i pagórkowatych etapów. Wczoraj Cimolai po raz pierwszy był liderem FDJ na sprinty, po wykluczeniu Demare&#39;a, i nie wyglądało to zbyt okazale. Rozbity pociąg a i chyba niezbyt dobra szybkość Włocha sprawiły że był daleko (14). Boudat też nie miał szczęścia do rozprowadzaczy, jeden zostawił go na czele zdecydowanie zbyt wcześnie, bo już 1.5km przed metą i Francuz zaskoczony nie bardzo wiedział co robić. A mimo takich przygód i tak był wyżej od Cimolaia (11-14). Dlatego nie bardzo wiem czemu dzisiaj sprinter FDJ jest w faworytem w tym zestawieniu, bo szybszy wydaje się Francuz z Direct Energie.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Fuglsang - Froome Typ: 2 @ 2.10 STS
Jak dla mnie rasowe fifty/fifty, a co więcej nawet znajduję parę argumentów by faworyzować kolarza SKY w tej parze. Jak powszechnie wiadomo na etpach jak ten dzisiejszy faworyci do walki o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej starają się przyjeżdżać tuż za finiszującymi sprinterami. Ta miejscówka jest bowiem stosunkowo bezpieczna, jeśli chodzi o unikanie kraks, jak również zabezpiecza przed ewentualnymi stratami czasu. Na poprzednich etapach raz Duńczyk, raz Brytyjczyk byli wyżej. Chris co prawda stracił Gerainta Thomasa, który go ochraniał w tego typu sytuacjach, ale Kwiato z powodzeniem też sobie powinien poradzić. Z kolei Fuglsang jest jednym z dwóch liderów w Astania, a co więcej mniej obytym w wyścigach rangi Tour de France.
 
luczyk 95

luczyk

Użytkownik
- 12. etap (13.07.2017)
Nie kumam kursów na H2H pomiędzy Bauke Mollemą, a dość dobrze spisującym się do tej pory Alexisem Vuillermozem. Kursy na Francuza wahają się w granicach 2,00-2,20. Mollema z tegorocznego TdF ma bardzo mało wspólnego z Mollemą z zeszłego Touru. Natomiast Vuillermoz zamierza powalczyć o klasyfikację górską, dodatkowo jako reprezentant gospodarzy będzie miał dodatkową motywację, żeby pokazać się na królewskim etapie. Owszem, Mollema to doskonał góral i umiejętności z pewnością posiada większe niż kolarz AG2R. Jednak to Francuz będzie jechać na 120%, a Holender jest dość dobrze znany ze swojej chimeryczności. Ciekawe czy tym razem moje argumenty będą zasadne.
Bauke Mollema - Alexis Vuillermoz 2 @ 2,20 expekt
Na spokojnie. Vuillermoz dojechał jako 19-ty. Mollema odpadł dość wcześnie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
12. etap
Jutro Pireneje i znów etap dla górali i to etap z tych trudniejszych.


Alberto Contador - Mikel Landa 2,05 Unibet ⛔ 14-4
Contador pękł z wielkim hukiem w niedzielę i stracił sporo minut. To jest jednak typ kolarza, który walczy do końca i nawet jeśli wynik będzie słaby to będzie atakował i sprawi, że wyścig będzie ciekawszy. Ma ostatnio spore problemy na sztywnych podjazdach, gdzie kiedyś przecież skakał i odjeżdżał. Jutro aż tak stromo nie jest, dopiero ostatnie 3 km. Liczę, że Hiszpan będzie długo jechał w czołówce. Nawet jak skoczy to za nim nikt nie będzie mocno gonił, bo ma ponad 5 minut straty.
Landa jest tylko pomocnikiem Frooma. Odpadł im Thomas, więc jeden gregario w górach mniej. To, czy Landa dojedzie wysoko na metę jest uzależnione tylko i wyłącznie od rywali Chrisa - Aru, Bardeta, Quintany. Jeśli ich zespoły popracują mocno na podjazdach to zespół Sky zacznie się sypać. Liczę szczególnie na Movistar. Podobnie przy atakach Froome będzie od razu zajeżdżał swoich pomocników, jednego po drugim. W niedziele nie było walki w czołówce - wszystkim wystarczyło, że urwali Contadora i Quintanę. Jutro nowy etap, nowe cele. Jeśli pójdą ataki, to Henao, Nieve czy Landa szybko mogą spłynąć w dół.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Ciekawy typ z tym Contadorem. Ja go widzę nawet jako jednego z faworytów do wygrania etapu. Trzeba sobie zadać pytanie- po co Contador ma teraz jechać? Klasyfikacja generalna już jest przegrana, podium już też raczej poza zasięgiem, więc warto powalczyć o wygranie jakiegoś etapu. Ten etap jest prestiżowy. Rzeczywiście Contador to jest ambitny kolarz i moim zdaniem powalczy o zwycięstwo już na tym etapie.
A może Quintana wreszcie coś by pokazał? Jeśli nie podejmie jakiegoś większego ryzyka, to odjedzie z niczym z tego wyścigu...
 
L 180

lukbor

Użytkownik
Czy zawodnik zespołu Astana będzie w Top 3? TAK 2,70 Bwin
Dzisiaj bardziej ryzykowny typ z mojej strony. Patrząc jednak na klasyfikację jak najbardziej z szansami na pozytywną realizację. W Astanie mamy 2 zawodników walczących w klasyfikacji generalnej a mianowicie ARU FABIO na 2 miejscu +0,18 i FUGLSANG JAKOB na 5 miejscu +1,37. Wg mnie obaj będą dziś atakować by spróbować wyprowadzić włocha na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej a więc TOP 3 bardzo realny.
 
maer 215,2K

maer

Typer A-League
No to dzisiaj Kittel zostanie sporo z tyłu bo etap typowo dla górali, szkoda że Majka musiał się wycofać ale Quintana, Contador, Froome i tak dalej myślę że swoje zrobią, według mnie Nairo Quintana może zacząć swoją grę w odrabianie strat do lidera.
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Tak na szybciutko bo wyścig za 3 minuty a nie miałem wcześniej czasu...
Tak jak kolega wyżej napisał Nairo musi dzisiaj pokazać co tak naprawdę potrafi (jaką ma formę), póki co traci dużo do czołówki więc dziś musi coś odrobić.
Ja dziś typuję pary:
1. N. Quintana - S. Yates 1,60 ⛔
2. F. Aru - R. Uran 1,60 ⛔
3. D. Martin - R. Bardet 1,65 ⛔
Tak jak wspomniałem, Nairo dziś musi dać z siebie 200%. Fabio dziś moim zdaniem jest jednym z faworytów, Uran pokazał ostatnio, że potrafi jeździc po górach ale czy drugi etap będzie dla niego także taki udany? Wątpię. Martin jest faworytem również do wygrania etapu.
eFortuna
 
luczyk 95

luczyk

Użytkownik
Fantastycznie oglądało się dzisiejszy finisz. Nie doceniłem trochę Urana, który pokazał, że jest w życiowej formie. Moc Bardeta i Aru, który detronizuje samego Froome&#39;a i to generalnie jest wiadomość nr 1. Landa, który jest pomocnikiem nr 1 zostawił Froome&#39;a i starał się pojechać na siebie. Dla Chrisa to był jednak zbyt ostry podjazd. 4 kandydatów do końcowego triumfu. Myślę jednak, że jutro będzie dzień dla uciekinierów, a faworyci pojadą na zero.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom