• Witamy na bukmacherskie.com
    1. Betrally

Kolarstwo 2018 - Pozostałe Toury

Temat na forum 'Kolarstwo' rozpoczęty przez sumada90, Styczeń 15, 2018.

Więcej tematów od sumada90
    1. Grzesznik Dobrze znany użytkownik

Grzesznik
      Polubienia:
      75
      Reputacje:
      409
      Pierwszy etap wyścigu po wczorajszym szczęśliwym dla Polski prologu, gdzie Michał Kwiatkowski wygrał i został liderem wyścigu.
      Dzisiejszy etap to górski odcinek 179km naszpikowany premiami górskimi 3 i 4 kategorii. Etap zapowiada się bardzo ciekawie, podobnie jak pierwsze włoskie etapy któregoś tam (już nie pamiętam którego) Tour de Pologne. Drużyny będą się wzajemnie pilnować, a jeśli pójdzie jakiś odjazd to będzie to odjazd po żółtą koszulkę. Czyli nie będzie czajenia się, wysyłania przekaźników itp.
      Sky ma koszulki i gdyby udało im się utrzymać lidera do środy, to będą mieć dużą szansę aby utrzymać koszulkę już do końca, gdyż spodziewam się, że zdeklasują w drużynowej jeździe na czas pozostałe ekipy.
      Będzie o to jednak bardzo trudno.
      Pozornie dzisiejszy etap może wydawać się nie pisany pod Michała. Meta jest jednak już za ostatnim podjazdem więc możemy się spodziewać rozstrzygnięć dziś podobnych do jednodniowych wyścigów klasycznych. Jeśli Sky podholuje Michała na ostatnie wzniesienie, to może pójść nawet zwycięski atak.

Mając to wszystko na uwadze proponuję następujący typ na dziś:
      Bardet R. - Yates A. --> Yates A. 1,98 STS (a jeszcze przed chwilą było 2,05).:minus::minus::minus:
      oraz
      Alaphilippe J. - Kwiatkowski M. --> Kwiatkowski 2,05 STS:minus::minus::minus:

Liczę, że Kwiato utrzyma się w czubie do ostatniego szczytu i ruszy na zjeździe po triumf. Bardet zapewne przyjedzie w grupie z liderami, ale zapewne za szybszym od niego Yatesem.

Ostatnia edycja: Czerwiec 4, 2018
      Santoro86 lubi to.
    2. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      471
      Reputacje:
      6651
      2. etap
      Rudy Molard - Daniel Martin 1,74 Etoto :plus: 19-44
      Jutro profil podobny do tego z dziś tylko jakby w powiększeniu - większe te podjazdy. Walka jednak znowu powinna się rozegrać pomiędzy kolarzami tymi co dziś. Cięższe podjazdy mogą jednak skasować kilku słabszych zawodników. Na liderów nie liczę bo czy jest sens walczyć jutro o sekundy, skoro od czwartku cztery etapy typowo górskie? Moim zdaniem tu etap dla harcowników, a górale będą kontrolować. Martina więc w czubie nie widzę, a w głównej grupie spokojnie wjeżdżającego na metę.
      Etap natomiast powinien pasować Molardowi. Podjazdy, potem zjazd i płasko - na takich profilach osiągał w tym sezonie dobre wyniki. Jest na tyle mocny, że na podjazdach średnie tempo powinien utrzymać, potem na kresce też będzie w stanie powalczyć. Do tego lubi wjeżdżać w czole grupy, więc to też plus, gdyby miał wjechać razem z Martinem.

Ostatnia edycja: Czerwiec 5, 2018
      Grzesznik lubi to.
    3. Grzesznik Dobrze znany użytkownik

Grzesznik
      Polubienia:
      75
      Reputacje:
      409
      Przed dzisiejszą jazdą drużynową na czas, moje plany lekko pokrzyżował upadek Michała w końcówce wczorajszego etapu. Team Sky wystartuje przez to jako przedostatni zespół, a to oznacza, że Mitchelton-Scott będzie mógł kontrolować czasy i reagować na trasie. Czy dadzą radę? Ponoć Michałowi po wczorajszym nic groźnego się nie stało. Zebrał szlify i jest poobijany, ale to nie pierwszy raz w karierze. Powinien dziś być jednym z filarów grupy Sky. Nie zmienia to jednak faktu, że do ostatecznego triumfu w dzisiejszym etapie jest kilku pretendentów. W mojej ocenie walka o podium rozegra się między Sky, Mitchetlon-Scott, Quick-Step. Może dołączy BMC, choć tu mam spore wątpliwości. Niby indywidualnie wypadli dobrze, ale mnie nie przekonują w tym wyścigu.
      Moje typy na dziś motywuję głównie klasyfikacją generalną, w której wysoko są zawodnicy Quick-Step. Proponuję:
      BMC-QS-Floors --> QS Floors 2,90 STS:minus::minus::minus:
      Nie mogę przejść obojętnie obok takiego kursu. QS mają w pierwszej piątce wyścigu Jungelsa i Alaphilippe, poważna szansa na awans w generalce. Swoje dokręci reszta ekipy, podczas gdy BMC przyjechał w lekko rezerwowym składzie po Giro.
      Chciałem wcześniej grać Sky, ale po kursach w STS to się kompletnie nie opłaca. Któryś dotknie pedałem na rodzie i będzie klapa.

Ostatnia edycja: Czerwiec 6, 2018
      sumada90 i Muminiasty lubią to.
    4. Muminiasty Użytkownik

Muminiasty
      Polubienia:
      45
      Reputacje:
      516
      Dla jakichś emocji na najmniej ciekawy rodzaj etapów
      Team SKY - BMC Racing Team @3,60 STS :minus: 1-2 Jednak SKYowcy nie zawiedli
      A ja tam zaufam BMC, a w sumie to bardziej zagram przeciwko SKY, zwłaszcza po takim kursie. W SKY niby 7 kolarzy, każdy z nich indywidualnie to co najmniej dobry czasowiec. Ale ile razy już drużyna niebiańskich zawodziła kiedy na papierze wyglądali najmocniej? Wystarczy wspomnieć chociażby tegoroczne Tirreno- Adriatico. No i do tego szlify u Kwiatka i lekko poobijany Thomas, nie wiadomo jak na dzisiejszej dość długiej czasówce będą się czuć, zwłaszcza, że pozycja na rowerze czasowym będzie wzmagać dyskomfort. BMC niby bez największych gwiazd na czas, ale mamy chociaż Bevina, Bohliego czy Bookwaltera, a przede wszystkim to zespół, który już od kilku lat zadomowił się w TOP 3 ekip jeżdżących TTT i tu upatruje główne szanse. Są mega zgrani i nawet jak brakuje najmocniejszych czasowców potrafią pojechać świetnie. O ile jestem w stanie zrozumieć faworyzowanie SKY w tej parze, to taka ogromna różnica kursów dla mnie jest niewytłumaczalna i próbuję to wykorzystać.

I na czutkę (oraz idąc tropem typu @Grzesznik'a ) za drobniaki zagram wygraną Quickstepu na dzisiejszym etapie :minus:, po kursie 12 w STS, który też wg mnie jest przesadzony.

Ostatnia edycja: Czerwiec 6, 2018
      sumada90 i Grzesznik lubią to.
    5. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      471
      Reputacje:
      6651
      Sky ładnie objechało dziś czasówką wszystkich i znów Kwiatkowski liderem. Teraz jednak cztery etapy górskie.

4. etap
      Geraint Thomas - Romain Bardet 1,74 Etoto :minus: 3-4
      Ciekawe co zrobi jutro Sky na etapie. Mają lidera, drugie i trzecie miejsce w generalce to Moscon i Thomas. Czy Thomas będzie się rwał do przodu? Moim zdaniem nie za bardzo wypada atakować kolegę z zespołu i po prostu jutro SKY powinno kontrolować resztę. Do tego też nie wierzę w Brytyjczyka jako zwycięzcę tego wyścigu. Pechowy w tym roku, wydaje się, że jest w słabszej formie niż na Tirreno i ja osobiście nie widzę w generalce super wyniku i w górach się nie utrzyma z czołówką. Ag2r 1:30 straty dziś. Ktoś powie, że dużo, a ja myślę, że dobry wynik wykręcili bo zazwyczaj fatalnie jeżdżą. Bardet już ma prawie 2 minuty straty, więc trzeba zacząć odrabiać. Etap, który mu powinien pasować, bo premiuje skaczących górali jak Romek czy Yates. Do tego jego styl jazdy wskazuje, że już jutro powinien spróbować nogi i jeśli nie uda się wcześniej, to chociaż przed metą wyskoczyć i sekundy złapać.

Ostatnia edycja: Czerwiec 7, 2018
      Muminiasty lubi to.
    6. Muminiasty Użytkownik

Muminiasty
      Polubienia:
      45
      Reputacje:
      516

Tour de Suisse Etap 1

Mapa, profil, opis etapu

Zaczynamy kolejną etapówkę, która jest etapem przygotowań do Tour de France, na start drużynowa czasówka. Nie wiem dlaczego forBet nie ogarnął nazw zespołów i liczę, że w razie co to nie spowoduje, że będzie zwrot, w nawiasach podaje nazwy jakie znalazłem u nich.

Bora-Hansgrohe (Bora-Argon18)- Mitchelton-Scott(Orica Greenedge) @1,75 forBet :minus:4-5 Nie powiem, jestem mocno zaskoczony postawą Bory
      Dla mnie sprawa prosta, australijska grupa to czołówka w takich próbach, zaś kolarze Bory delikatnie mówiąc bez szału. Motory napędowe w Borze to Maciek Bodnar i Daniel Oss, do tego solidne "silniki" na takie próby Burghardt i Peter Sagan. Drużyna Mitcheltona w swoim nienajmocniejszym składzie, ale mamy przdee wszystkim takich kolarzy jak Hepburn, Meyer, do tego reszta co najmniej przyzwoici kolarze do jazdy na czas. Stawiam zdecydowanie na zgranie i to, że Mitchelton to drużyna kładąca nacisk na takich próbach.

Groupama FDJ (FDJ) - Astana @2,00 forBet :minus: 8-20 Astana żałosna :czerwona:
      Typ bardziej przeciwko FDJ, które tutaj wysyła nam mocno sprintersko nastawioną część grupy. Szczerze to ja tam nie widzę choćby jednego przyzwoicie jeżdżącego na czas zawodnika, a do tego początkowa część etapu jest pofałdowana. Kazachska grupa, której będzie zależeć na jak najmniejszych stratach Fuglsanga wygląda minimalnie lepiej na papierze. Duńczyk sam w sobie całkiem nieźle jeździ na czas, do tego niezły Kangert i przyzwoity koń pociąg Gruzdev. Żeby nie było tak łatwo to Astana w tym roku słabo jeździ drużynowe czasówki, ciężko ocenić dlaczego, ale to mogło mieć wpływ na wystawione kursy. Ja jednak widzę minimalną przewagę kolarzy Astany, a że kurs na nich jest wyższy to pobieram.

Ostatnio modyfikowane przez sumada90: Czerwiec 10, 2018
      Grzesznik i sumada90 lubią to.
    7. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      471
      Reputacje:
      6651
      2. etap
      Profil etapu

Magnus Cort Nielsen - Sonny Colbrelli 1,80 Etoto :plus: 112-99
      Etap mocno utrudniony ale do sprintu powinni się szykować najmocniejsi sprinterzy. Tacy w stylu Demara, Sagana czy właśnie Colbrelliego. Włoch w tym sezonie jest mocny, na Romandie wysokie lokaty. Walczy na sprintach, im trudniejszy dojazd, tym większe szanse ma bo reszta się wykrusza.
      Cort Nielsen się zapowiadał na niezłego sprintera ale brakuje mu szybkości i bardziej teraz idzie w stronę klasyków. Jest wytrzymały, potrafi przejechać trudny teren, więc tam może odnosić kiedyś sukcesy. Na sprintach jednak brakuje mu mocy i nie potrafi powalczyć nie tylko z czołówką światową, ale ostatnio nawet w gorzej obsadzonych wyścigach nie potrafi zakręcić się w czubie.

Ostatnia edycja: Czerwiec 10, 2018
      Grzesznik i jozzy22 lubią to.
    8. Grzesznik Dobrze znany użytkownik

Grzesznik
      Polubienia:
      75
      Reputacje:
      409
      Po mojej słabej skuteczności na Criterium du DAuphine wracam do typowania przy okazji szwajcarskiej etapówki. Musi być lepiej.
      Dziś 185km etap z licznymi wzniesieniami i premiami górskimi 3 kategorii. Meta po zjeździe więc przebieg etapu i finisz będą podobne do wczorajszego jak i do tych które mieliśmy w Criterium w bodaj 1 i 2 etapie. W czołówce dzisiejszych zmagań stawiam Sagana i Grega Van Avermaeta.
      Liczę dziś na finisz z grupy, z której najszybszy będzie Sagan. Jeśli jednak Peter jakimś cudem by odpadł, wówczas Greg będzie miał szansę na popis na ostatnim wzniesieniu i zjeździe.
      Moje typy z STS:
      Van Avermaet - Vichot --> Van Avermaet 1,52 STS:plus: 13:30
      Sagan-Gaviria --> Sagan 1,40 STS:minus:3:2

Ostatnia edycja: Czerwiec 11, 2018
      Nikt i sumada90 lubią to.
    9. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      471
      Reputacje:
      6651
      4. etap
      Profil etapu

Jakob Fuglsang - Simon Spilak 1,86 Etoto :minus: 64-40 Nie spodziewałem się aż tak łatwego podjazdu
      Profil, który powinien pasować obu kolarzom, bo podjazd nie jest jakiś ekstra wymagający, a potem krótki zjazd do mety. Zaufam Fuglsangowi, który podobnie jak w tamtym sezonie, w tym okresie roku znów ma formę. Na Romandie na podobnym etapie odjechał reszcie i na solo wygrał.
      Spilak to ubiegłoroczny zwycięzca ale w tym roku ciężko znaleźć u niego chociaż przebłyski formy. W górach się wyraźnie męczył do tej pory w kraju Basków czy na Kryterium. Szybko odpadał i nie dawał oznak, że będzie lepiej. Czy teraz nagle wystrzeli z dobrą dyspozycją? Moim zdaniem małe szanse.

Ostatnia edycja: Czerwiec 12, 2018
      Grzesznik lubi to.

Poleć forum