>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Kolarstwo 2018 - Tour de France (07.07-29.07)

Status
Zamknięty.
E 0

ermano

Użytkownik
cos dziwnego dzieje sie na Matthewsie. Byl on jednym z faworytow a wogole nie bedzie w czubie. Pary z Saganem juz polecialy.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
cos dziwnego dzieje sie na Matthewsie. Byl on jednym z faworytow a wogole nie bedzie w czubie. Pary z Saganem juz polecialy.
Teraz widzę, że Michael się rozchorował podobno w nocy i dzisiaj szykuje mu się walka o przetrwanie...
Edit: Matthews nawet nie wystartuje do etapu według live&#39;u na stronie.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Latour ostatni pomocnik Romka na takich etapach - w zeszłym roku bardzo podobny etap i Latour 17 , a Vuilermoz (nieco luźniejsze zadania) 41
https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2017/stage-5-teams/today/profiles
Widziałeś w ogóle końcówkę dzisiejszą? Tam jest 1km o nachyleniu 4,8%, przy czym końcówka się wyplaszcza, porównujesz to do etapu dla górali z końcówką 6 km o nachyleniu 8,5%?
Dzisiaj ostatnie 37 km to kopia z końcówki Tour de Finistere, filmik jest ogólnodostępny, ostatni kilometr od 18:55
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Widziałeś w ogóle końcówkę dzisiejszą? Tam jest 1km o nachyleniu 4,8%, przy czym końcówka się wyplaszcza, porównujesz to do etapu dla górali z końcówką 6 km o nachyleniu 8,5%?
Dzisiaj ostatnie 37 km to kopia z końcówki Tour de Finistere, filmik jest ogólnodostępny, ostatni kilometr od 18:55
Przepraszam masz racje, robie 7 rzeczy jednocześnie - sprawdziłem typ podjazdu natomiast nachylenia mi się zlały ......a już wiem dlaczego , ostatnie 3 km dziś to wg procyclingu 6,9 7,2 10,7 oraz 6,2 na końcu na tym wypłaszczeniu - tam było 5km (2 dłużej) i nachylenia od 6,7 do 9,5 . Tu łagodniej - ale ten kilometr 10,7 może być za ostry dla mnie dla Vuilermoza
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przepraszam masz racje, robie 7 rzeczy jednocześnie - sprawdziłem typ podjazdu natomiast nachylenia mi się zlały ......a już wiem dlaczego , ostatnie 3 km dziś to wg procyclingu 6,9 7,2 10,7 oraz 6,2 na końcu na tym wypłaszczeniu - tam było 5km (2 dłużej) i nachylenia od 6,7 do 9,5 . Tu łagodniej - ale ten kilometr 10,7 może być za ostry dla mnie dla Vuilermoza
10,7% to jest na podjeździe 50km przed meta. Nawet gdyby mialo byc za trudno, w co watpie, to jest wystarczajaco duzo czasu na zjechanie sie.
Finiszowy km to średnio 4,8% wg oficjalnej strony, czyli dla Alexisa idealnie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
6. Etap
Profil etapu + ostatni podjazd
Końcówka to 2km, 6,9% ale taki wynik robi początek ścianki (10%), bo druga część mocno się wypłaszcza, więc wcale nie musi wygrać najlepszy puncher, bo będzie chwilka żeby się zjechać, jeśli ktoś nieznacznie zostanie z tyłu. Na mecie decydować będzie szybkość. To wypłaszczenie mocno utrudnia typowanie, bo podobnie jak w ostatnich latach pewnie wjedzie większa grupka i nie wszyscy już będą walczyć o pozycje, a jedynie o czas.
Wyniki na Mur de Bretagne w ostatnich latach:
2011 rok
2015 rok
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Wczorajsze top7 etapu wow, same największe kozaki wyścigów klasycznych, tylko Kwiatka trochę brak, no ale ma tu inną rolę do odegrania, czy właściwą to już temat na inną dyskusję ;) na dzisiaj faktycznie jest kilka scenariuszy patrząc na profil, przyznam że finiszu z 2011 za bardzo nie pamiętam, za to w 2015 całkiem spore emocje jednak były. Szykuje nam się fajny etap, liderzy nie będą chcieli stracić, a taki Valverde powalczy pewnie o bonifikate na mecie, dla kilku kolarzy to idealna szansa powalczyć o etap: Alaphillipe, Dan Martin, wspomniany Piti, Gilbert, GvA broniący koszulki-może dzisiaj ktoś pokona Sagana ;) dzisiaj spróbuję jeden typ tylko dlatego, że kurs zachęcił, ale bez szaleństw ze stawką.
Etap 6
Greg van Avermaet - Philippe Gilbert 2.20 STS/forbet ✅ 12-31 łatwo ????
O ile wczoraj byłem skłonny grać w stronę Philippe&#39;a (po kursie 2,7 w takiej parze wczoraj rano), ale się niestety rozmyśliłem, tak dzisiaj zagram na GvA. Ta para na takich etapach to dla mnie zawsze 50/50, więc trzeba próbować wyższy kurs. Jakby meta była na ściance (czytać kończyło po 1 km tej górki) Philippe byłby niekwestionowanym faworytem, tu jednak jest czas i miejsce na zjechanie się czoła i szansa na finisz z większej grupki a to już raczej faworyzuje Grega. Wczoraj niby przegrał pojedynek ale to &#39;zasługa&#39; m. in. tego, że na ostatnim kilometrze nagle znalazł się odsłonięty na czele i jak przystało na lidera nie oglądał się tylko jechał, więc w konsekwencji na finiszu rywalom łatwiej było go objechać. Do tego dzisiaj Quick Step ma na takie profile też Alaphillipe&#39;a i może być tak, że Gilbert będzie dbać o Francuza w końcówce i go wyprowadzać. Po kursie powyżej 2 w mojej opinii warto próbować Grega.
 
Otrzymane punkty reputacji: +39
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Legalne dziwnie ofertę kopiują z zagranicy. Na etap dla sprinterów wybierają wszystkie pary górali, a te sprinterów, gdzie kursy na jednego z kolarzy są poniżej 1,5:sarcastic:

7. Etap

Profil etapu
Andre Greipel - Alexander Kristoff 1,65 Unibet ✅ 8-13
Greipel zapowiadał, że forma rośnie i na Tour będzie wysoka. Na razie wygląda, że miał rację. 3. i 4. miejsca już złapał na etapach, gdzie sprint był na lekko wznoszącym terenie. Gorilla natomiast zawsze preferował sprinty po równym. Jak dla mnie to Andre jest zaraz za czołówką Sagan-Gaviria na tym wyścigu i walczy o czołowe miejsca. Kristoff fajnie zaczął ale sam musi walczyć, a on nie do końca potrafi bez pomocy ustawić się na kole innych. Trochę się miota na sprintach. Mimo, że dyspozycję złapał wysoką to moim zdaniem jednak na ten moment jest wolniejszy od Greipela.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Dziś najdłuższy etap tegorocznego touru - 231 km. Płasko i bez emocji. Jedna premia górska czwartej kategorii, czyli do przygarnięcia jeden punkt. Jutro ponownie płaski etap z tą różnicą, że będą dwie premie górskie czwartej kategorii. Czyli w sumie przez 2 dni mamy 3 punkty do zgarnięcia w klasyfikacji górskiej. Cóż za emocje :)
Dziś i jutro zdecydowanie do pogrania Gaviria który tutaj na sprintach rządzi, i takie miejsca jak 1-3 po kursie 1,30 w STS to raczej pewniaki na podbicie do AKO. Myślę również, że Sagan na tych dwóch etapach raczej nie ma szansy na win, a w sobotę nawet na miejsca 1-3. Do tego jak pisał wyżej sumada90 Andrea Greipel dziś a już na 100% jutro może być wysoko. Andrea narazie tak przemyka gdzieś bokiem 3, 4 miejsce, nic się o nim nie mówi, a forma widać, że zwyżkuje, może dziś sprawdzi nogę a jutro na płaskim finiszu odpali? Zna bardzo dobrze peleton więc jak siądzie na kole Gaviri to może być bardzo ciekawie.
Moje typy na dziś:
Gaviria - Groenewegen --&gt; Gaviria 1,45 STS
Demare - Greipel --&gt; Grepiel 1,90 STS
Gaviria 1-3 --&gt; 1,35 STS

Pamiętajmy jednak, że Gaviria może złapać gumę na 5,5km przed metą i będzie kicha.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Wczoraj trochę się działo. Zaimponowało mi wczoraj kilku kolarzy. Przede wszystkim Dan Martin, świetnie to rozegrał, piękny pokaz mocy i dobry timing. Fuglsang i Roglic wczoraj wysoko, mimo, że musieli gonić peleton, Słoweniec nawet dwukrotnie, widać, że jest moc. No i jednak Rafał. Nikt go nie typuje do wysokich miejsc, słaba drużyna na góry, a on na etapie, na którym normalnie by pewnie coś stracił jak kilku innych liderów, przyjeżdża wysoko, z najlepszymi kolarzami na takie etapy. Nie chcę żeby to brzmiało jak pompowanie balonika, ale naprawdę liczę, że Majka trochę emocji nam dostarczy jednak. No i warto odnotować wywiad po etapie z Huzarskim, gdzie było widać ten luz i pewność siebie u Rafała, to szczegóły ale wróżą dobrze, trzeba jednak czekać na bruki i pierwsze góry żeby móc realnie szanse Majki oceniać.
____________________
Popieram granie w stronę Andre Greipela. Pójdę nawet krok dalej i podam propozycję zakładu z STS:
Ilość wygranych etapów Andre Greipel powyżej 0,5 kurs 3,60
Typ mocno na czutke, pod rosnącą formę Andre i statystykę ;) Na 15 przejechanych wielkich tourów Niemiec nie wygrał etapu na 3: dwóch Vueltach, które były pierwszymi jego takimi wyscigami (najlepsze miejsce 2 i 4) i zeszłorocznym Tourze (najlepsze miejsce 2). Andre w międzyczasie był w różnej formie ale coś tam zawsze upolował. Wiadomo, są szybsi od niego kolarze, on sam walczy również z naturą, bo wieku się nie oszuka. Zostało 5 etapów z szansą na sprint dla Andre: dzisiaj jutro, na etapie 13., 18. i ostatni z metą na Polach Elizejskich. Część rywali pewnie z czasem odpadnie, ja jakąś szansę na powodzenie mimo wszystko widzę, więc za jakieś drobne spróbuję.
Na dzisiaj najlepsze typy już podane w sumie ;) ja zaproponuję grę, której normalnie bym nie ruszał, ale znowu kursy przesadzone...
Dylan Groenewegen - Peter Sagan 2.35 STS ✅ 1-3, Dylan rakieta, a jeszcze 300 metrów przed metą był zamknięty
Kurs na Holendra przesada. Ja wiem, że Peter poniżej pewnego poziomu nie schodzi, jest w formie i dużo przemawia za mistrzem świata. No ale Dylan w tym sezonie to top sprinterów i dzisiaj końcówka dla niego przyjemna, sądzę, że dzisiaj to on powalczy dość poważnie o zwycięstwo. Do tego dwa ostatnie etapy przejechał sobie na luzie i oszczędzał nogę, zaś Sagan się zaginał. W fortunie kursy w tej parze w miarę wyrównane tak dla porównania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Etap 7.
F. Gaviria Top 2 @ 1.70 ✅
P. Sagan Top 5 @ 1.37 ✅
A. Kristoff - M. Cavendish @ 1.40 ⛔
@ 3.26 Fortuna ⛔
Taki wesoły kuponik na dzisiaj ode mnie. I na tym wypadałoby skończyć, bo typy w żadnym stopniu nie są oryginalne, wszystko zostało opisane przez przedmówców.
Z kronikarskiego obowiązku:
Gaviria najlepszy sprinter na tym wyścigu, świetnie rozprowadzany. Fajny kurs na miejsca 1-2, a mamy zabezpieczenie gdyby ktoś dzisiaj odpalił.
O Saganie już pisałem. Dzisiaj trzeba wziąć poprawkę na to, że a) ostatnie dwa etapy ostro walczył na końcowych podjazdach podczas gdy reszta sprinterskiego towarzystwa dojeżdżała bez zaginki w grupetto b) dzisiaj typowo płaska końcówka. Jednak ten kurs na pierwszą piątkę Słowaka pobieram, jemu zawsze chce się walczyć, bo zbiera punkty do zielonej koszulki. Dla porównania w STS dają 1.45 na top 3.
Parę Kristoff - Cavendish ładnie opisał już sumada na poprzedniej stronie. Niestety Brytyjczyk to w tym momencie jedynie nazwisko, on nawet nie walczy na ostatnim kilometrze, Kristoff natomiast kręci się w topce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
grzesznik 800

grzesznik

Użytkownik
Z tego co widzę, dobre miejsce Rafała jest efektem ubocznym pracy zespołu na Sagana. Mówił wczoraj Bodnar, że Rafała przewożą w czole peletonu na kole Sagana bo tam jest najbezpieczniej. Dzięki temu unikają ryzyka wywrotek w grupie, a z tego co widzimy to jest bardzo niebezpiecznie. Efekt jest taki, że wczoraj jak zamknął oczy na podjeździe to zgubił Sagana i wjechał na metę piąty.
Szukałem w H2H jakiejś pary z Majką na płaskie etapy, bo wygląda naprawdę fajnie ta taktyka Bory. Jednak nic typu Majka-Froom nie znalazłem. A np. na dziś Froom-Yates jest w STS.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
8. etap
Profil etapu

Marcel Kittel - Andre Greipel 2,05 STS ⛔ 15-92
Etap dziś znowu dla sprinterów ale to nie jest trasa płaska jak po stole. Sporo nieznaczących hopek ale to nie jest profil, który pasuje Kittelowi. Ten lubi równy dojazd, wszystkie trudności na trasie mają na niego spory wpływ, potrafi zostać nawet na lekkich i krótkich podjazdach. Drugie to jego podejście do ścigania się, którego nie rozumiem. W mojej ocenie, po tylu już obserwowanych etapach, brakuje mu ambicji. Ściga się jeśli na ostatnim kilometrze jest wysoko, dobrze rozstawiony. Niech jednak tylko coś idzie nie po myśli, czegoś zabraknie to nawet nie widać chęci walki - odpuszcza od razu. Przykład wczoraj - Kittel wjeżdża ostatni w peletonie. Co robi natomiast Greipel, który na pierwszym z ostatnich zakrętów całkowicie się pogubił z Lotto? Wyrwał sam do przodu, atakował z drugiej linii i zajął może nie imponujące 8. miejsce, ale z takiej pozycji wyjściowej zrobił natomiast sporo. Greipela opisywałem już wczoraj. Etap może nie był po myśli ale wybronił się. Kittel świetnie zaczął ale ostatnio w wybitnej formie to nie był.
I drugi typ:
Mark Cavendish - Andre Greipel 1,70 STS ⛔ 8-92
Opisywałem Cavendisha na początku tygodnia i w sumie mało co mam do dodania. Może tylko końcówkę wczorajszego etapu:


2:13 - Cavendish to ten w białym i pomarańczowych butach za Saganem (w zielonej koszulce) (Greipel z lewej - pierwszy czerwony to Laporte, drugi czerwony to Greipel). Stary dobry MaxMan nigdy by po czymś takim nie odpuścił tylko rozpychał się głową. Teraz jakby szuka usprawiedliwienia słabego sprintu, bo już na jednym z etapów podobnie robił. Do tego widać, że brakuje szybkości.
Greipel opisany wyżej i wczoraj.
e/Wszystko świetnie poszło tylko sędziowie dołożyli swoje ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Dobrze opisane, ale zabrakło mi najpewniejszej, w mojej opinii pary z Greipelem, więc ją podam ;)
Andre Greipel - Alexander Kristoff 1,70 STS ⛔ 92-6 ????
Greipel na tej stronie już opisany dość dokładnie, więc nie będę powtarzać, wystarczy przewinąć kilka poprzednich postów. Natomiast Kristoff, no cóż raz mu zaufałem i mało brakowało, a bym się przejechał, problemy z objechaniem Degenkolba to jednak niezbyt dobry sygnał. Norwegowi brakuje ewidentnie i szybkości i przyspieszenia, nie wiem czy coś poszło nie tak z formą, bo przecież wejście w wyścig miał obiecujące.
Drugi typ na dzisiaj to:
Fernando Gaviria - Dylan Groenewegen 1,65 forbet/fortuna ⛔ 93-1
Po takim kursie to już można w tej parze Gavirii zaufać. Wczoraj Dylan dał zarobić, a przy okazji podbił kursy na Kolumbijczyka, więc jest okej. Wczoraj Holendrowi pomógł silny wiatr od czoła, wychodząc z dalszych pozycji korzystał z osłony jadących przed nim, Gaviria i Sagan musieli niemal od początku z tym walczyć i to w mojej opinii zadecydowało. Oczywiście Groenewegen jest w tym roku w wysokiej formie i jest bardzo szybki, ale czuję, że Gaviria dzisiaj weźmie rewanż.
Dodatkowo:
Peter Sagan TOP 3 1,6 fortuna ✅ 2 Jednak zmiany...
Tu nie ma co się rozpisywać. Słowak cały czas się kręci w czołówce, czy jest w mega formie, czy korzystając ze słabości rywali to już inna sprawa. Zbiera te punkty na zieloną koszulkę i poza top3 na sprinterskich końcówkach nie wypada, więc wierzę, że tak będzie i dzisiaj. Jedyne zagrożenie widzę w tym, że dzisiaj pofałdowany teren i może w końcu jakaś ucieczka zagrozić peletonowi, chociaż nie bardzo w to wierzę.
Szukałem w H2H jakiejś pary z Majką na płaskie etapy, bo wygląda naprawdę fajnie ta taktyka Bory.
Dzisiaj mamy taką parę:
Bob Jungels - Rafał Majka 2,10 forbet/2,05 STS ⛔ 34-35 No już bliżej być nie mogło...
Za drobniaki spróbuję. Rafał korzysta bardzo dużo na aktywności Bory na rzecz Petera Sagana. Dotychczasowe pozycje obu kolarzy na sprinterskich to odpowiednio 15,14,25 i 32 Jungelsa i 10,54,50,21 Majki - jak widać 2 razy wyżej był Rafał, 2 razy wyżej Bob. Przy czym na drugim etapie Rafał został spowolniony przez tą kraksę w końcówce. Za drobne można puścić, ale bez szaleństw, bo to mimo wszystko zawsze jest loteria wśród kolarzy nie walczących o zwycięstwo.
_____________________________________________
Dzisiaj trochę więcej typów, bo jutro prawdopodobnie się wstrzymam, chyba, że znajdę jakąś perełkę ;) Ewentualnie pod wieczór lub jutro rano naskrobię kilka słów o etapie, te bruki na poprzednich Tourach to były jednak trochę loteryjne.
E: Sorry, że tak późno, pewnie nikt nie zdążył, ale może na live komuś się przyda. Ja zdążyłem po wysłaniu postu jeszcze zagrać te typy.
 
plusgresja 3K

plusgresja

Użytkownik
Myślicie, że za jakieś dwie godziny będzie jeszcze możliwość obstawiania live Greipel vs Kristoff? Bo chciałbym to połączyć z Kerber na live, że wygra seta, a niestety w fortunie nie można łączyć zakładów LIVE z prematch...
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Orientuje się ktoś czy decyzja zapadała przed czy po dekoracji zwycięzcy?
Jeśli ufać kolejności na twitterze wyścigu to przed. Wcześniej była informacja o przesunięciu na koniec peletonu niż fotki z dekoracji
E: down, sasa_sa faktycznie, za krótko przewinąłem, mea culpa ;) zagraniczne może i tak, ale STS i Fortuna nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom