>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2018 - Tour de France (07.07-29.07)

Status
Zamknięty.
colorados 334

colorados

Użytkownik
Primoz Roglić top 3 kurs. 2 STS
Forma rośnie w górę, jeszcze dwa etapy które mogą zmienić klasyfikację jutro etap górski plus w sobotę czasówka, w obliczu lekkiego kryzysu Fromma , sądzę że typ warty ryzyka , tym bardziej, że Słoweniec jeździ bardzo dobrze na czas, a dyspozycja jest naprawdę solidna, a szansa wskoczenia na podium i osiągnięcie życiowego rezultatu na pewno go dodatkowo zmobilizuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
E 0

ermano

Użytkownik
Panowie, chcialem sie podzielic wiedza i prosic o uzupelnienie, skad bierzecie stawkowania rynku.
W moim przypadku, zaczynam od Pinnka. Chyba kazdy spisuje od nich kursy H2H. Zaczynaja od plytkiego 100$ zeby pozniej podniesc na 300$. Nastepnie zagladam na Uni, oni zaczeli reklamowac sie nawet w kolarstwie, Giro. Tam rozpoznanie drabinki winner. Ta wiedza do porownania z calorocznym, oni znowu maja najlepsza plynnosc dzieki najwiekszej bazie klientow. Kolejna jest nasza naziemna Fortuna! Oni maja jakies inne zrodlo stawek, nie moge wyczaic czy sciagaja z netu czy maja swojego eksperta. Koncze na Bwin bo tam najczesciej przeszacowania na niemcach, ktore od razy sa do... &#39;bij niemca&#39;. Powyzsze, oprocz Pinnka sa rowniez do zagrywek Live. Czy ktos doda jakies zrodlo?
Na dzisiaj, wiele scenariuszy mozliwych. Walka Rafala z ucieczki bedzie na pewno. Czy wielcy dadza widowisko, czy pogodzeni z podzialu podium. Roglic zaatakuje, ale gdzie?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Na dzisiaj, wiele scenariuszy mozliwych. Walka Rafala z ucieczki bedzie na pewno. Czy wielcy dadza widowisko, czy pogodzeni z podzialu podium. Roglic zaatakuje, ale gdzie?

Sky będzie pilnować. Na ataki liczyć trzeba Martina - walczak z niego, forma dobra, a nikt go nie bierze poważnie przed jutrzejszą czasówką, gdzie pewnie straci więcej niż dziś będzie w stanie odrobić. Do tego Dumoulin, Roglic - ja więcej nie widzę szans na poważne ataki szczerze mówiąc. Quintana poobijany i nie wiadomo, jak będzie się czuł. Boje się tylko, że te ataki to będą 2-3km przed szczytem Aubisque i walka na zjazdach.

19. etap

Profil etapu
Rafał Majka - Adam Yates 1,75 Fortuna ✅ 5-42
Rafał jest najmocniejszy na ten moment spoza kolarzy walczących o generalkę. Moim zdaniem dziś wcale nie musi iść w ucieczkę, żeby coś ugrać. Może równie dobrze trzymać się faworytów i na Borderes czy Aubisque zaatakować z grupy. Nikt go nie będzie gonił, a już w taki sposób wygrywał etapy. Do mety zjazd ale w niedzielę pokazał, że trochę ćwiczył ten element i nie traci już, tak jak kiedyś. Tu nie ma dojazdu płaskiego do mety - jeśli zrobi przewagę na szczycie to jest w stanie to dowieźć.
Po Adamie więcej się spodziewałem ale szybko strzelił i walczy o etapy. Już miał prawie zwycięstwo w kieszeni, tylko upadek na zjazdach pozwolił rywalom go wyprzedzić. Może to się odbić na zjazdach dziś - ostrożniej, bez ryzyka. Do tego forma wg mnie gorsza na ten moment niż Majki.
Rafał Majka - Warren Barguil 1,45 Unibet ✅ 5-23
Majka jw. Barguil to chyba brał udział we wszystkich możliwych ucieczkach. W dyspozycji jest o wiele gorszej niż w zeszłym roku, co pokazywał już na Delfinacie, a tu potwierdza. Co odjazd to dość szybko puchnie w górach, ostatnio już jako jeden z pierwszych z ucieczek. Poszedł w ilość, a nie jakość i teraz zbiera tego owoce.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
20. etap (ITT)
Profil etapu
Maciej Bodnar - Jonathan Castroviejo 1,70 Fortuna ⛔ 54-14
Maciek wygrał w zeszłym sezonie podobną czasówkę - czyli przedostatni dzień Wielkiej Pętli i na trasie podjazd. Wtedy to było 1,2km, 9,5%. W tym roku bliżej mety jest 900m, 10,2%. Wystarczająco konkretnie, żeby zmniejszyć szanse Castroviejo. Ten lubi płaskie trasy i chociaż w górach coraz lepiej jeździ i prowadzi peleton z ramienia Sky, to jednak na czas to mu przeszkadza. Najlepsze wyniki osiąga po typowo płaskich terenach. Po drugie to sporo pracował na tym wyścigu, co może mieć wpływ na to, co dziś będzie na trasie. W zeszłym roku był dopiero 28. ze stratą półtorej minuty.
Bodnar pracował dużo dla Sagana ale w pierwszej części wyścigu - w drugiej jechał spokojnie w grupetto. Miał czas nabrać sił i nastawić się na dziś. Do tego początek sezonu może w jego wykonaniu nie był najlepszy ale w ostatnim czasie coraz lepiej sobie radzi w jeździe indywidualnej - zdecydowanie wygrał MP. Myślę, że forma idzie w górę.
 
G 99

gdziemojnick

Użytkownik
Dziś przed nami ostatni istotny etap Touru, a tutaj taka cisza ? W mojej opinii buki wystawiły dzisiaj kilka błędnych kursów. Chciałbym przytoczyć tu kilka w mojej opinii &quot;okazji&quot; wraz z krótkim uzasadnieniem i prosić o opinię bardziej doświadczonych użytkowników.
Kwiatkowski - Bodnar, gdzie STS proponuje na Maćka @2,50. To jest para na którą najbardziej czekałem i chciałem iść w Maćka nawet przy bardziej wyrównanych kursach. Zawodnik z Bory często na tym Tourze przyjeżdżał w grupetto, nie zaginając się specjalnie. Kwiato natomiast wykonywał tutaj katorżniczą pracę na każdym trudniejszym etapie. W normalnych warunkach trochę lepszym czasowcem jest Michał, jednak mając w nogach trzy tygodnie ciężkiej jazdy nogi są już zupełnie inne. Drugą sprawą jest fakt, że czasówka jest jedynym etapem gdzie Bodnar może się pokazać, więc powinien pojechać maxa, czy Kwiato będzie się zaginał ? Moim zdaniem nie musi, swoją robotę świetnie odwalił na tym wyścigu, a wczoraj pytany przez Huzarskiego, czy zostało coś w nogach na dzisiejszą czasówkę odpowiedział pokrętnie, że nie bardzo.
Kwiatkowski - Castroviejo STS daje 2,20 na Hiszpana. Argumentacja bardzo podobna, obaj są świetnymi czasowcami jednak Hiszpan swoje prace kończył już na płaskich odcinkach, potem spokojnie dojeżdżając do mety, powinno mu zostać w nogach znacznie więcej.
Roglić - Dumoulin w STS 2,10 na Holendra. Tutaj jestem najmniej przekonany. Z jednej strony uważam, że Tom jest teraz najlepszym czasowcem na świecie, z drugiej Roglić który na czas jeździ również świetnie wyglądał nieco lepiej na ostatnich etapach. Choć, czy na pewno różnica w ich obecnej dyspozycji jest aż tak duża ? Roglić wczoraj szarpał, bo taki ma styl jazdy, Tom zawsze swoim tempem, więc ciężko było się spodziewać po nim ataków, jednak te straty które poniósł były spowodowane już wyłącznie tym, że jest słabszy na zjazdach.
Kruisvijk - Zakarin w Fortunie 1,50 na Holendra. Tu już typowe skojarzenia, gdzie Tatar nie wydaje mi się być po prostu ekspertem w tej dziedzinie. Poza tym ma już pewne miejsce w top 10 ( Junglels aż czterech minut nad nim nie zrobi, prawda ? ), a i w przód raczej nie ma co patrzeć, do Quintany też niemała strata. Steven wydaje mi się być lepszym specjalistą w tej konkurencji, poza tym musi bronić pozycji przed Landą i Bardet&#39;em.

Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat.
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
tylko sam profil czasówki jest bardziej górska, a Michał Kwiatkowski w tym elemencie jest lepszy niż Bodnar, kwestia jak też do niej podejdą, jaka będzie ich motywacja póki co
Fromme - Jungels typ 1 totolotek ale kurs marny 1.35 ????
 
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Jestem, ze tak powiem niedzielnym obserwatorem kolarstwa. Wypowie sie ktos?
2.92 na Frooma nad Thomasem w fortunie
Z tego co wiem Froom jest dobrym czasowcem plus jest czwarty a strat nie ma duzych. Z kolei lider ma ponad 2min przewagi. Warte zagrania?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
fortunie
Z tego co wiem Froom jest dobrym czasowcem plus jest czwarty a strat nie ma duzych. Z kolei lider ma ponad 2min przewagi. Warte zagrania?
Froome w ostatnim czasie jeździ coraz gorzej czasówki. Thomas na czas też jest niezły, do tego na ten moment wydaje się o wiele mocniejszy. Froome w ostatnich dniach pokazuje słabość.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Kruisvijk - Zakarin w fortunie 1,50 na Holendra. Tu już typowe skojarzenia, gdzie Tatar nie wydaje mi się być po prostu ekspertem w tej dziedzinie.
Zakarin czasówki przyzwoicie jeździ, jak trzeba to bym nawet powiedział, że lepiej niż przyzwoicie. Forma Tatara zwyżkowała w ostatnim tygodniu, ja bym po 1,5 nie grał osobiście tego.
poza tym musi bronić pozycji przed Landą i Bardet&#39;em.
z tym Landą (w sumie Bardet też) to rozumiem czysta kurtuazja ;) bo Bask to bardziej poziom Majki na czasówkach.
Według mnie kurs na Bodnara w parze z Kwiatkiem zawyżony, nawet patrząc na profil powinny być bardziej wyrównane. Michał im dłuższa czasówka tym słabsze wyniki, niestety takie realia, przemawia za nim w sumie jedynie profil.
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
ryzyk fizyk na Bodnara z Kwiatkowskim ???? w sumie Kwiatkowski i tak raczej nie ma szans na zwycięstwo przy walce liderów więc może odpuści;)
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
zwycięzca etapu Roglic kurs 2 jednak postawię dzisiaj na etapowe zwycięstwo Słowaka jest forma, pewność , mniej przejechanych kilometrów od największych rywali , ale też bez szaleństw, bo jak dla mnie po takim Thomasie na przykład nie wiem czego do końca się można spodziewać, nigdy nie wykazał oznak zmęczenia, liczę, że będzie jednak spokojnie kontrolował swoją przewagę
 
S 265

sasa_sa

Użytkownik
Mój kolega alkoholik napił się piwa po dłuższej przerwie abstynencji, jak mówił dla zabawy.
Co działo się przez następne 2 tygodnie nie pamięta do dziś ????
 
colorados 334

colorados

Użytkownik
Mój kolega alkoholik napił się piwa po dłuższej przerwie abstynencji, jak mówił dla zabawy.
Co działo się przez następne 2 tygodnie nie pamięta do dziś ????
najwyżej zabraknie mi na piwo, a może to i lepiej ????
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
No i czasówka nam trochę namieszała ;) Można żałować, że to był ostatni etap w zasadzie, według mnie na Giro lepiej była umiejscowiona, no ale trudno.
Przede wszystkim: MICHAŁ, CHAPEAU BAS! Świetny etap w wykonaniu Kwiata, sam osobiście spodziewałem się znacznie gorszej jazdy, a tu proszę. Ogólnie SKY pokazało w końcu pełny potencjał swoich czasowców, a to cieszy. Froome zmusił Dumoulin&#39;a do wysiłku, wskoczył na podium, czyli mamy Toma z dwoma drugimi miejscami i Chrisa zwycięstwo plus 3. miejsce na Giro i TDF- nic tylko gratulować, chociaż plotek i teorii o ich wyczynach będzie przybywać.
Roglić chyba się spalił jednak. Poczuł tą szansę na podium i chyba przemotywowany wystartował, szkoda, ale i tak świetny występ! Bodi dzisiaj na pewno poniżej możliwości, ale i ten profil nie dla niego, a skoro nie czuł się na siłach i bał podejmowac ryzyka no to wynik jest jaki jest. Warto odnotować dobrą czasówkę Majki, jednak takiego typu czasówki jak chce to potrafi ;) aż się prosi rozkminiać co by było gdyby nie ten słaby drugi tydzień. No nic mam nadzieję, że jego trenerzy odpowiednio przeanalizują sytuację i wyciągną odpowiednie wnioski, a w przyszłości jeszcze powalczy o pozycję w generalce, niekoniecznie TdF.
Co do innych, Kragh Andersen od roku co raz fajniejsze wyniki na czasówkach, w zupełnie inną stronę poszedł niż jego rodak Wurtz Schmidt, który obniża loty w tej specjalności. Jungels, Soler, Hepburn na miarę potencjału, dobry wynik Yates&#39;a, Kung poza dychą to jednak niespodzianka lekka, ale przed nim w zasadzie sami czasowcy (poza AY), którym lepiej pasuje taki pomarszczony profil.
Co do całego wyścigu podsumowań to można się rozpisywać, ale ja mimo wszystko czuję niesmak tym, co robi SKY, więc sobie daruję ;) jeszcze trzeba będzie pomyśleć nad czymś na jutro, żeby zakończyć wyścig jakimś pozytywnym akcentem, ale trzeba czekać na pary...
___________________________________________
jak to mozliwe ze motocykl żle prowadzi kolarza ??! Widać że Bodnar wkurzony...
Czasami się zdarza, Maciek mógł być na to zły, ale czasówka niestety poniżej oczekiwań mu wyszła.
Co sie stalo z Rogliczem?
Według mnie przemotywowany, wyczuł, że podium w zasięgu i nie chciał przegrać tego na swojej obecnej specjalności. Może też trudy wyścigu. Organizm reaguje inaczej jednak po 3 tygodniach ścigania. Pierwszy raz ex-skoczek musiał się pilnować 3 tygodnie, jechał z dnia na dzień i może zapłacił za to. Trochę szkoda go, bo zasłużył na to podium, ale w przyszłości sobie z nawiązką to pewnie odbije.
 
muminsc 384

muminsc

Użytkownik
Co sie stalo z Rogliczem?
Koła mu się źle kręciły..
A tak na poważnie, to zaliczył swój drugi TdF na 4. miejscu w generalce. Świetny wynik moim zdaniem. A branie pod uwagę wczorajszy etap w kontekście dzisiejszego ITT to się nie przekłada. 3 tygodnie jazdy, a ciężko Słoweńcowi rywalizować z zawodnikami typu Tom D i Froom, bo to są wyjadacze.
8 lat temu pierwszy swój etap ITT wygrał Tom jak zaczynał jazdę w Giro, ostatnio MŚ czyli cały czas &quot;moc&quot;.
Froom to zawsze Froom, dziwny gość, jeśli chodzi o typowanie to ja go osobiście nigdy nie ruszam.
A wracając do Roglica to jak dla mnie to kolarz pokroju choćby naszego Rafała, w TdF miał lepszego kompana do jazdy Słoweniec co pewnie pomogło.
Ciekawy wyścig, aczkolwiek widać 4. pierwsze miejsca dziś (3x SKY, 1x Tom D), mówią wiele kto tak naprawdę rozdaje karty.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Roglic i tak wielki wynik wykręcił, bo osobiście nie wierzyłem, żeby był w stanie przejechać 3 tygodnie bez wpadek. Dziwny ten wyścig - żeby czterech najlepszych w generalce było tak dobrymi czasowcami. Świat się zmienia, gdzie są prawdziwi górale? Jeden w szpitalu a reszta?

e////
Wyścig zapowiadał się super a jak zwykle wyszła klapa.
Po raz kolejny Tour utwierdza mnie w przekonaniu, że jest najsłabszym z trzech wielkich wyścigów jeśli chodzi o emocje i walkę. Wg mnie Giro bije ich na głowę - rywalizacją, ułożeniem trasy, stroną internetową i aplikacją ???? Może Francja ma lepszą obsadę, szczególnie na sprintach ale dzięki temu na Giro jest sporo niespodzianek, sporo ścigania. Wielka Pętla wygrywa historią i reklamą, bo dla kibica coraz ciężej się ogląda ostatnie edycje. To jest moja opinia, a chętnie poznam Wasze:movember:
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Wyścig zapowiadał się super a jak zwykle wyszła klapa. Gdyby nie Tom, to mielibyśmy dramat i jeszcze gorszy Tour jak ten 2012. Chyba jedyny facet z jajami co wpojedynke może pokonać Sky. Niestety zabrakło Richiego bo on ze swoim wynikiem z drużynówki mógł byc tutaj wielkim faworytem przy takiej stawce. Wątpię czy Thomas by go gdzieś odczepił i pewnie decydowała by dzisiejsza czasówka i mielibyśmy maleńkie różnice. Movistar po prostu dramat. Quintana lepiej niech zmieni profesje bo on będąc takim dziwadłem raczej już nic nie osiągnie. Landa rok temu będąc pomocnikiem w Sky jedzie lepiej niż w tym roku gdzie był jedną z dwóch najważniejszych kart.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom