• Witamy na bukmacherskie.com

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że niedługo ruszy nowa wersja forum. Będzie wiązało się to z wieloma nowymi możliwościami i funkcjonalnościami. Forum zyska także nowy, odświeżony wygląd, który z pewnością przypadnie Wam do gustu. Co równie ważne, nowa wersja będzie bezpieczniejsza, ale także szybsza od poprzedniej, co w ostatnich czasach bywało problematyczne. Inauguracją nowej wersji strony będzie 1. kwietnia. Każdy użytkownik otrzyma na swój e-mail informacje i instrukcje jak aktywować swoje konto. Koniecznie upewnijcie się, że Wasz adres mailowy ustawiony w profilu jest aktualny. Jeśli macie pytania dotyczące przejścia forum na nową wersję, możecie śmiało zadawać je w TYM dziale.

KONKURS: Austria - Polska [1. kolejka kwalifikacji Euro 2020] do wygrania 15 freebetów!

1. Betrally

Kolarstwo 2019 - Pozostałe wyścigi

Temat na forum 'Kolarstwo' rozpoczęty przez sumada90, Styczeń 9, 2019.

Więcej tematów od sumada90
    1. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      1274
      Reputacje:
      9118
      Kwiatkowski liderem na Paryż-Nicea!!! W zeszłym roku wygrał Tirreno-Adriatico, a w tym walczy o triumf w wyścigu w stronę słońca. Świetna jazda na płaskich etapach na wiatrach, gdzie mocno się wykruszyła stawka faworytów. Nawet potrafił się obronić po defekcie na 2. etapie, a wydawało się że straci. Jutro czasówka, oby zrobił przewagę.

Dziś zaczął się również wspomniany Tirreno-Adriatico. TTT i kraksa ekipy Bory, gdzie poszkodowani byli Majka i Gatto. Obaj wjechali w kibica, który dostał zaćmienia mózgu i zapragnął przejść na drugą stronę ulicy. Na szczęście dojechali do mety, więc może to nie będzie nic poważnego.

2. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      1274
      Reputacje:
      9118
      Tirreno-Adriatico

1. etap
      Profil etapu
      Ben Hermans - Gianluca Brambilla 2,00 Etoto :minus: 60-39
      Nie ma zabawy w sprinty, od razu finisz pod górę. Brambille obserwuje od lat, kiedyś nawet myślałem, że będzie z niego niezły góral, ktory nawet duże wyścigi będzie jeździł na siebie. Nie wiem co poszło nie tak ale w ostatnich dwóch latach słabo to wygląda. Jeśli widzisz niezłe miejsce Brambilli na etapie dużego wyścigu - to znak, że był w ucieczce. To mu pozostało, jedyna nadzieja, że zajmie dobrą pozycję. W tym roku jeździ jak przyzwyczaił. W Portugalii niby miejsca nienajgorsze ale jak sie prześledzi jego straty na etapach do zwycięzcy i fakt, że tam jakaś mega mocna obsada nie była to trochę to blednie. Ma być liderem Treka ale źle to wróży.
      Hermansowi powinien pasować profil. On takie podjazdy spokojnie, niezbyt trudne lubi jeździć. Odkąd się przeniósł do ekipy z Izraela jest liderem pełną gębą. Wyniki jeśli ktoś popatrzy tylko na miejsca gorsze niż Włoch. Ben jednak jechał Walencję - wyścig trudniejszy i bardzo mocno obstawiony. Oczywiście, nie walczył z najlepszymi o zwycięstwo ale tutaj stawka była bardziej wyrównana i jego straty do topu nie były duże. Do tego taki ma styl, że jak tylko ma możliwość to jeździ w czubie swojej grupy.

Ostatnia edycja: Marzec 14, 2019
    3. Grzesznik Dobrze znany użytkownik

Grzesznik
      Polubienia:
      121
      Reputacje:
      574
      Paris-Nice
      Etap 5 Kwiatkowski - Pozostali --> Kwiatkowski 1,60 w STS:minus:
      Dawno mnie tu nie było. Sezon powoli się zaczyna, kolarze się rozkręcają. Wczorajsza jazda Kwiato bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jak dał zmianę to rozerwał peleton. Widać, że jest w gazie, że noga podaje. Zwycięstwo w wyścigu jest bardzo realne. Dziś ma szansę znacznie się do tego zbliżyć wygrywając etap jazdy indywidualnej na czas.
      1,60 to co prawda mało, ale na początek sezonu do dubelka z derbami Milanu w sam raz.

Ostatnia edycja: Marzec 15, 2019
      sumada90 lubi to.
    4. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      1274
      Reputacje:
      9118
      Gdyby ktoś na jutro chciał sie skusić na Tirreno zagrać Sagana z Modolo (w Etoto nawet kurs 2,00) to informuję: u Sagana ostatnio sześć dni biegunki, kilka kilo mniej. Dziś się nie utrzymał z najlepszymi. Sam mówi, że z dnia na dzień coraz lepiej ale dalej jest słaby. Jutro sprint ale są wcześniej podjazdy więc łatwo nie będzie dla sprinterow.
      Rzuciłem się na początku na ten typ ale coś mi się to wydało podejrzane, że tak wystawili kursy i w sumie lepiej chyba odpuścić.

Grzesznik, Waldi1979 i jozzy22 lubią to.
    5. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      1274
      Reputacje:
      9118
      Ale się dzisiaj etap szykuje na Paryż-Nicea. Mocny podjazd do mety. To nie jest to samo co rok temu na Tirreno, gdzie Kwiatkowski się bronił, tutaj będzie o wiele trudniej. Ciekawe jak pojedzie Bernal. Na razie jechał na Kwiatkowskiego, sam mówi, że nie będzie nikt ryzykował wygranej etapu, kiedy mogą przegrać koszulkę. Ciekawe jednak, czy myślał o koszulce dla Michała czy dla siebie... Będzie bardzo ciekawy wyścig ale zanosi się, że nie tylko ten ostatni podjazd. Ciągle wieje, dziś też na trasie ma być bardzo wietrznie. Kwiatkowski i Sky mogą to spróbować wykorzystać bo po co ryzykować na ostatnim podjeździe, że ktoś może im ukraść wyścig skoro można próbować zgubić rywali na wiatrach? Na wcześniejszych etapach to się udawało. Warto obejrzeć.

e/ profil dzisiejszego etapu na Paryż-Nicea. Od 15 transmisja w Eurosporcie.

Tirreno-Adriatico

4. etap

Profil etapu
      Richard Carapaz - Roman Kreuziger 2,60 Etoto / 2,80 Unibet :minus: 12-14
      Mocno pod prąd ale jak ja widzę takie końcówki to od razu szukam Carapaza. 1,9km o średnim nachyleniu 10,7%, całe dwa kilometry równo i mocno pod górę. Potem krótki zjazd. Jeden podjazd to mało? To robimy pętle i podjeżdżamy dwa razy. Po tym nie będzie czasu się zjechać, więc kto zostanie ten game over. Dlatego gram przeciwko Carapazowi. W zeszłym roku to ciągle powtarzałem i za każdym razem moje słowa się potwierdzały - Ekwadorczyk to góral typowy, długie podjazdy to jego klimaty. Na krótkich, sztywnych o dużym nachyleniu robi się kłopot i po prostu traci. Nie ma depnięcia i kiedy inni atakują on spływa w dół. Tak było w zeszłym roku na Giro, tak było w Szczyrku na Tour de Pologne. Formę ma niezłą ale profil jest typowo nie dla niego. Jeśli zostanie już na pierwszej rundzie to może sporo stracić. Te zjazdy są bardzo krótkie i nie będzie czasu się zjechać.
      Kreuziger zawsze sobie dobrze radził w klasykach. On takie podjazdy lubi. Forma może nie jest znakomita ale z wyścigu na wyścig wydaje mi się, że idzie coraz lepiej i coraz mniej traci do najlepszych. Dla niego profil nie jest przeszkodą ale nawet pewnym handicapem.
      Kurs bardzo wysoki ale i typ ryzykowny. Ja gram przede wszystkim nie tyle co na Romka ale przeciwko Carapazowi.

4. etap
      Laurens de Plus - Sam Oomen 1,95 Etoto / 1,85 Unibet :minus: 140:19 kraksa de Plusa
      Typ między dwoma perspektywicznymi kolarzami, których nie ukrywam lubię i z ciekawością patrzę na ich rozwój.
      Obaj nie są liderami swoich ekip. De Plus jeździ w Jumbo Visma, więc lideruje Roglic. O Słoweńca jestem spokojny, on powinien być w czubie i de Plus nie powinien być uwiązany do pomocy. Sam jeździ w tym sezonie bardzo dobrze, to kandydat na wielkiego kolarza. Takie podjazdy nie są mu straszne - mimo młodego wieku potrafił na Barbanckiej Strzale wejść to TOP10. Co więcej, najlepsze wyniki zazwyczaj uzyskuje na trasach, gdzie w końcówce jest ścianka.
      Oomen w zeszłym roku ogromny postęp - 9. miejsce w generalce na Giro, mimo to jakoś wydaje mi się, że w Sunwebie nie do końca jest doceniany. Tutaj wg mnie nie tylko akcje Dumoulina stoją wyżej ale i Soren Kragh Andersen będzie wyżej w hierarchii. To wszystko z powodu czasówki indywidualnej na ostatnim etapie. Obaj w tej specjalności biją Sama o głowę. Z tego powodu myślę, że dziś Oomen może nieć niewdzięczne zadania pracy dla obu kolegów. Soren Kragh był chory na początku miesiąca, przez to musiał odpuścić Omloop ale teraz wydaje się, że jest wszystko ok. Gdyby obaj jechali na siebie to dawałbym szanse 50-50. Po przeanalizowaniu ekip stawiam na de Plusa.

Ostatnia edycja: Marzec 16, 2019
    6. sumada90 Administrator Członek Załogi

OP
      OP
      sumada90
      Polubienia:
      1274
      Reputacje:
      9118
      Jeszcze dwa słowa o Paryż- Nicea. Szkoda, że nie udało się Michałowi wygrać wyścigu ale ten podjazd za trudny na ten moment. Sky podjęło jedyną rozsądną decyzję, czyli poświęcili Kwiatkowskiego, za to Bernal mógł bronić koszulki dla zespołu. Może to i lepiej - widać, że forma nie jest najlepsza. Szczyt ma być na Ardeny, przede wszystkim na Liege-Bastogne-Liege. Za to w Tirreno dobrze jedzie Rafał Majka. Szkoda tej kraksy na TTT, bo mógł wykręcić dobry wynik.

Tirreno - Adriatico
      7. etap (ITT)
      Profil etapu
      Nelson Oliveira - Joey Rosskopf 1,65 Unibet / 1,65 STS :plus: 12-47 upadek Rosskopfa
      Oliveira to bardzo solidny czasowiec. Nigdy faworytem do wygranych nie jest ale w tej szerokiej czołówce się plasuje. Solidnie wygląda od początku sezonu, w Walencji na podobnej trasie 6. miejsce, blisko najlepszych. Jemu wielkiej różnicy nie robi, czy na czas jest 10 czy 30km. Brakuje tego błysku, który pozwoliłby walczyć o zwycięstwo ale TOP10 to jego poziom.
      Rosskopf mnie nie bardzo przekonuje. Bardzo chimeryczny i jeździ w kratkę. Preferuje długie czasówki, bo tam potrafi niezłe wyniki wykręcać (jak 2. miejsce na Vuelcie w zeszłym roku). Na krótkich wygląda to o wiele gorzej. To jest kolarz bardziej wytrzymałościowy niż szybki. Jutro tylko 10 km czyli klasycznie jak na początek sezonu. Może być trochę za mało, żeby kolarz CCC miał się zameldować w czołówce.

Ostatnia edycja: Marzec 19, 2019 o godzinie 18:10
      Muminiasty i jozzy22 lubią to.
    7. Muminiasty Znawca - Kolarstwo

Muminiasty
      Polubienia:
      118
      Reputacje:
      1030
      No to i ja coś spróbuję z Tirreno, słabo z czasem i możliwością śledzenia na bieżąco transmisji, więc opieram się głównie na suchych wynikach i skrótach, od Milano San Remo mam nadzieję, że cały sezon klasyków będzie wyglądać lepiej ;)

Klasyfikacja generalna Tirreno-Adriatico
      Zwycięzca Primoz Roglić 1,65 STS:plus: 1 sekunda :D liczyłem na trochę więcej, ale siedzi ;)
      Sprawa jest prosta 10 km i 25 sekund do Adama Yates'a. Słoweniec bez wątpienia jest lepszym czasowcem. Co przemawia przeciwko Roglicowi? Widać było na królewskim etapie, że to jeszcze nie jest najmocniejsza wersja Primoza. Pokrętnie to jeszcze Adam był lepszy na czasówce od swojego brata w Andaluzji, a jak wiadomo Simon wygrał ITT na Paryż-Nicea ;) no ale mnie to nie przekonuje. Rok temu Roglić wygrał z Adamem na tej trasie o 36 sekund, czyli jakby pojechali tak samo to wyścig dla Słoweńca i to z zapasem ;) Mówi się, że koszulka lidera zawsze daje jakiś handicap dla kolarza na czasówkę/ostatni etap, ale w mojej opinii to będzie za mało i Roglić da radę odrobić te 2,5 s/km.
      Żeby nie było to typ nie jest jakiś pewny, gram bardziej, żeby się z powrotem wdrożyć i widzę spore szanse, a pary h2h na etap poza opisaną powyżej według mnie raczej niewarte gry :)

Ostatnia edycja: Marzec 19, 2019 o godzinie 20:54

Poleć forum