>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo - rozmowy, dyskusje, ciekawe linki i filmiki.

muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Na temat składów ekip w nowym sezonie fajne zestawienie transferów i ich oceny.
Ja osobiście z częścią ocen bym polemizował ;) no ale rozumiem, że pewnie ostatni sezon decydował w wielu przypadkach. W Quick Stepie pewnie któryś kolejny młodziak odpali, więc o nich nie ma co się martwić ???? CCC to dla mnie poniżej krytyki, ale tu raz że to wszystko późno było robione, a dwa, że poniekąd obrazuje też przez jaki pryzmat pomarańczowi byli postrzegani do tej pory w peletonie, jeśli chodzi o wszystkie aspekty funkcjonowania teamu.
Co do Rafała, fajnie, że wraca na Giro, zobaczymy jaki skład tam pośle Bora, ale wiadomo, że skoro Ackermann będzie jechać to z automatu 3 miejsca dla pomocników odpadają, skoro kreują go na nową gwiazdę to 2 kolarzy minimum muszą dać mu do pomocy, Formolo pojedzie pewnie przynajmniej na początku jako drugi lider, Poljański, Grosschanter pewnie no i ... no właśnie kto? ???? Buchmann, który też jest pompowany pewnie Konrad&#39;a co najmniej dostanie na Tour, więc tu już górali znowu zbyt wielu do pomocy na Giro nie będzie. Oby Rafał powalczył o minimum top5, bo inaczej poleci w tej hierarchii zespołu i nie tylko zespołu...
Swoją drogą, będąc przy Borze, Sagan w nowym sezonie już ostatecznie stracił argument o słabej drużynie na bruki, teraz na papierze Bora w ścisłym topie w tej specjalności, zobaczymy jak się to przełoży na wyniki. W każdym razie fajny sezon nam się szykuje, a start wbrew pozorom już nie tak daleki ;)
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Prezentacja strojów ekipy CCC Team:
https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJxlzMENACAIQ9GNDFAKuv9ixpsp15f2uzlZu60rNjuw~%3BBM3FegGMST1haOSs0ztZD65R~_8ggg~-~-.bps.a.10155687076190723&amp;amp;type=1&amp;amp;__tn__=HH-R

Nieźle to wygląda. Zostają przy pomarańczowych koszulkach, za to spodenki w stylu BMC zostają czarne. Na plus, że CCC i Miłek postanowili zachować swoje barwy - zawsze to jeden zespół mniej na czerwono, będzie łatwiej odróżniać na ujęciach z helikoptera ???? Oby tylko ten pomarańczowy kolor był tak wyraźny jak do tej pory.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
W 2019 ciekawie się szykuje we Włoszech bo planują zawitać Zakarin i Nibali, który wstępnie planuje zrobić dublet - Giro i Tour.
Oprócz wspomnianych wcześniej Majki, Zakarina i Nibalego kolejni kolarze zapowiadają swój występ w Giro: Simon Yates, Carapaz, Valverde, Pozzovivo (na dwóch liderów Bahrain?), Bernal (będzie liderem?), Dumoulin i Miguel Angel Lopez. Już na ten moment zapowiada się o wiele mocniejsza obsada niż w tym roku. Jeszcze niech Mas się zgłosi ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Oprócz wspomnianych wcześniej Majki, Zakarina i Nibalego kolejni kolarze zapowiadają swój występ w Giro: Simon Yates, Carapaz, Valverde, Pozzovivo (na dwóch liderów Bahrain?), Bernal (będzie liderem?), Dumoulin i Miguel Angel Lopez. Już na ten moment zapowiada się o wiele mocniejsza obsada niż w tym roku. Jeszcze niech Mas się zgłosi ????
Giro szykuje się fenomenalne. Kolejne zapowiedzi za nami: Roglic, Mollema, Landa, Jungels, do tego Sky ma wystawić ciekawy skład z Bernalem i Sosą.
Dariusz Miłek: &quot;celem jest zwycięstwo w Tour de France&quot;
https://rowery.org/2018/12/19/dariusz-milek-celem-jest-zwyciestwo-w-tour-de-france/
https://rowery.org/2018/12/19/dariusz-milek-celem-jest-zwyciestwo-w-tour-de-france/
Na razie wygląda to kiepsko jeśli chodzi o skład ale trzeba pamiętać, że projekt powstawał dość późno, gdzie już najlepsi kolarze BMC byli po słowie z innymi ekipami. Ciężko było ściągnąć kogoś z absolutnego topu ale skoro pozyskanie Thomasa było tak blisko jak Dariusz Miłek mówi, to znaczy że pieniądze nie są tu wielkim problemem. Tak więc po roku spokojnej pracy ten skład może się bardzo wzmocnić, na co liczę ????
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jak team wypali w tym sezonie to może skuszą Rafała, któremu podporządkowaliby część ekipy pod wybrany grand tour
Którą część ekipy? Na razie to oni nie mają nikogo, kto nadaje się pojechać w większe góry, trzeba więc sprowadzić co najmniej 3-4 górali i wtedy można myśleć o generalce. No chyba że ma jechać samotnie, jak to w zwyczaju mają w Quick-Step.
Moim zdaniem lepiej po pierwszym sezonie byłoby się skupić na klasowym sprinterze, kogoś na klasyki i jakimś perspektywicznym góralu. Zauważ jak Orica/Michelton ewoluuje z teamu harcowników na team górski - to jest dobry kierunek.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Giro szykuje się fenomenalne. Kolejne zapowiedzi za nami: Roglic, Mollema, Landa, Jungels, do tego Sky ma wystawić ciekawy skład z Bernalem i Sosą.
No i niebiańscy oficjalnie z Bernalem jako liderem ????
Taka obsada Giro sprawia, że... to w sumie ostatnia szansa dla Majki na pokazanie, że warto dawać mu szanse jako liderowi. TOP5 byłoby potwierdzeniem, że należy do (szeroko pojmowanej) czołówki grand tourowców. Jak i tu zawiedzie to za pewne skończy jako pomocnik dla młodszych kolegów z Bory.
Słowa Miłka zarówno te od TDF jak i Thomasie traktuję z przymrużeniem oka. Na razie to niech oni się skupią na tym składzie, który mają i budowaniu pozytywnego wizerunku team&#39;u, żeby móc zbudować mocniejszą drużynę.

Jak team wypali w tym sezonie to może skuszą Rafała, któremu podporządkowaliby część ekipy pod wybrany grand tour
Rafał nie po to przedłużał kontrakt żeby wybierać się do CCC. Chyba, że naprawdę zawali Giro i mieliby go degradować do roli pomocnika to może jakaś solidna wizja z dobrymi wzmocnieniami mogłyby go przekonać, ale i wtedy Miłek musiałby wykupić jego kontrakt z Bory, co może nie być takie łatwe, jak się wydaje.
Zauważ jak Orica/Michelton ewoluuje z teamu harcowników na team górski - to jest dobry kierunek.
A ja tam wolę większą jednorodność, a nie wszyscy się przebranżawiają na zespoły na Wielkie Toury/profil górali :p ale wiem o co chodzi, to prawdopodobnie takim szlakiem podąży/będzie chciało podążyć CCC
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
A ja tam wolę większą jednorodność, a nie wszyscy się przebranżawiają na zespoły na Wielkie Toury/profil górali :p ale wiem o co chodzi, to prawdopodobnie takim szlakiem podąży/będzie chciało podążyć CCC
Oj zaraz wszyscy ???? Quick-Step trzyma się swojej działki, czyli sprinty i klasyki. Lotto też co prawda zaczynają walczyć w górach ale tylko w tygodniówkach ???? Mi się najbardziej podoba, jak ekipę budują w Bahrajnie. Dennis, Tratnik jako wzmocnienie na czasówkach, Dennis przecież też się pcha w góry, gdzie doszedł jeszcze Caruso ???? Do tego młody Bauhaus na sprinty, a sekcję klasyki wzmocnił Teuns.
CCC tu chyba zdominuje wszystkie informacje ale nie ma co się dziwić - pierwszy raz taka sytuacja, że mamy polską ekipę w pierwszej lidze. Pierwszy start - Santos Tour Down Under i liderem Mareczko. Niby są trzy sprinty ale nie ma takich klasycznych etapów płaskich. Trzeba hopkowatą trasę przejechać, a Mareczko lubi się zgubić.
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Pierwszy start - Santos Tour Down Under i liderem Mareczko. Niby są trzy sprinty ale nie ma takich klasycznych etapów płaskich. Trzeba hopkowatą trasę przejechać, a Mareczko lubi się zgubić.
Mareczko się lubi zgubić, ale wydaje się, że to ostatni dzwonek dla Kuby bo zacząć potwierdzać, że ma potencjał i po prostu wskoczyć na wyższy poziom. No i trzeba pamiętać, że kilku kolarzom jego pokroju przeskok do drużyn z najwyższej dywizji pomagał zrobić skok jakościowy. Trzeba wierzyć, że Mareczko się zacznie rozwijać.
Patrząc na powoli uzupełniającą się listę startową w Australii to widać, że szykuje nam się raczej dość standardowy zestaw na starcie. Ciekawe czy Porte znowu zacznie z wysokiego &quot;C&quot; u siebie, czy może da łaskawie wygrać komuś innemu na Willunga Hill ;) no ale wcześniej jeszcze przedsmak i krajowe czempionaty Australii i Nowej Zelandii, przynajmniej namiastkę prawdziwych emocji będzie można powoli łapać ;)
Jeszcze tak na marginesie, żeby nie rozbijać na posty- Jonas Koch w CCC. Według mnie dobry krok, solidny i jeszcze mogący się rozwinąć kolarz, który zna już środowisko. Chociaż i tak wydaje mi się, że ze 2-3 nazwiska więcej u pomarańczowych by nie zawadziły...
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Oprócz wspomnianych wcześniej Majki, Zakarina i Nibalego kolejni kolarze zapowiadają swój występ w Giro: Simon Yates, Carapaz, Valverde, Pozzovivo (na dwóch liderów Bahrain?), Bernal (będzie liderem?), Dumoulin i Miguel Angel Lopez.
Do zestawu dochodzi jeszcze Aru, obsada kozacka, oby tylko nie było tak, że z dużej chmury mały deszcz...
Co raz więcej wiadomo o składzie SKY na Włochy. Bernal liderem, a poza nim Moscon, Geoghegan Hart i Sivakov. Ciekawe kogo z doświadczonych zawodników wyślą, bo nie wierzę, że wyślą samych kolarzy w kategorii na białą koszulkę (chociaż kadrowo powinni dać radę) ;)
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
https://rowery.org/2019/03/19/team-sky-zmienia-sie-w-team-ineos/
Czyli najbogatsi będą jeszcze bogatsi... A ja się martwiłem czy dadzą radę znaleźć finansowanie na obecnym poziomie. Innymi słowy szykuje się nam jeszcze większy odjazd tego teamu, mnie to mocno irytuje jednak, najlepszy obecnie zespół na GT a do tego (prawie) wszystkie największe młode perełki kuszone pieniędzmi wybierają ten sam zespół, no średnio widzę rywalizację w przyszłości... Chociaż swoją drogą to ciekawe, że zmiana szyldu jednak w maju, a nie na koniec roku jak było zapowiadane.
Swoją drogą to moją uwagę przykuły uwagi czasówki z Tirreno, Education First niesamowity progres na czas, Langeveld i przede wszystkim Bettiol w ścisłym topie, Martinez mistrzem kraju w ITT, do tego drużynówka w Kolumbii (umknęło mi to wcześniej) skoszona przed niezłymi paczkami, no nie spodziewałem się tego ;)
Sorry za post pod postem, ale trochę czasu tym razem upłynęło od ostatniej wiadomości ;)
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Takie małe pytanie do fachowców. Na fortunie jest zaklad czy Sagan wygra conajmniej 2 wyścigi z serii cycling monuments? Możecie się ustosunkować do tej kwestii?
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Takie małe pytanie do fachowców. Na fortunie jest zaklad czy Sagan wygra conajmniej 2 wyścigi z serii cycling monuments? Możecie się ustosunkować do tej kwestii?
Monumenty to najstarsze wyścigi kolarskie, wszystkie mają historię stuletnią. Jest ich 5 czyli w kolejności: Mediolan-San Remo, Roonde van Vlaanderen (bruki), Paryż-Roubaix (bruki), Liege-Bastogne-Liege i Il Lombardia na koniec sezonu w październiku.
Mediolan-San Remo było w sobotę, wygrał Alaphillipe. Il Lombardia to wyścig bardziej dla górali, więc tam go w ogóle nie widzę. Liege-Bastogne-Liege to w ostatnich latach był wyścig dla kolarzy lubiących ścianki. W tym roku jednak trochę końcówka łatwiejsza, bo od ostatniego podjazdu aż 15 km do mety. Tu dla Sagana większe szanse, że może się zabrać w grupkę. Roonde i Roubaix tradycyjnie bruki, gdzie Sagan jest mocny ale często też pechowy.
Ogólnie typ można uprościć, że Sagan wygra dwa wyścigi z trzech: Flandrię, Roubaix i LBL. Co prawda do Flandrii jeszcze dwa tygodnie, tydzień później Roubaix i na koniec Liege-Bastogne-Liege ale na ten moment nie widzę takiej formy Sagana, żeby mógł ugrać aż dwa monumenty. Choć trzeba pamiętać, że ostatnio miał problemy zdrowotne. Ostatnio takie coś się udało Cancellarze w 2013.
Wg mnie będzie bardzo ciężko, konkurencja jest mocna, a też rywale często nie pomagają mu - jak jest w grupie to nie chcą gonić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Generalnie zgadzam się z sumada90 . Ja Petera w tym roku za bardzo nie widzę jako zwycięzcy żadnego monumentu niestety... Trochę tych problemów zdrowotnych przyciąga, lista faworytów na tych, na których może powalczyć jest niebywale długa, a i nie zawsze wygra ktoś z pierwszego szeregu (patrz Hayman 3 lata temu na PR). Do tego oglądając MSR miałem wrażenie, że Pete jest trochę... grubszy niż rok temu, wiadomo, że na brukach do Roubaix to nie będzie problemem, ale czy zdąży się lekko wycieniować do Flandrii, no nie wiem :&gt; Chociaż to też mogą być skutki przeziębienia, którego go męczyło i dlatego takie wrażenie, sam nie wiem,
Zwrócę tylko uwagę, że wyjątkowo jedna rzecz może przemawiać za Saganem- będzie miał on na brukach bodajże najmocniejszą ekipę do pomocy w historii swoich startów ;) do Quick Stepu może daleko, ale nie powinno być takich sytuacji, że w kluczowych momentach Peter zostaje sam lub tylko z jednym kolarzem, max dwoma z trójki Oss-Burghardt-Bodnar. Awizowani na teraz Gatto i Drucker to już spory zastrzyk w porównaniu z zeszłym rokiem. Nie zmienia to faktu, że mnie to nie przekonuje do stawiania Sagana jako faworyta nr 1, a już na pewno nie daje mu to takiego handicapu, żeby wygrać oba brukowe monumenty. Na LBL Sagan pewnie nawet nie będzie liderem zespołu, o ile naprawdę wystartuje ;) Po to ściągali Schachmanna chyba, a jeszcze są te wszystkie Konrady, Formola i Majki (chociaż dla tych 2 ostatnich to zmiany w trasie na pewno na minus...)
Ostatnia kwestia to kurs. 7,5 na 2 zwycięstwa to nie powiem, według mnie średniawa. Zwłaszcza, że na win we Flandrii już mamy kurs 4,5, na Paryż Roubaix kursy u konkurencji oscylują w okolicach min. 3,3, na LBL według mnie będzie jeszcze wyższy. Czy ja wiem czy ten kurs warty ryzyka, chyba, że for fun za jakieś drobniaki, ale to ja bym poczekał na to jak Peter będzie wyglądał na E3 lub Gent-Wevelgem, co by za darmo nie karmić buka.
Jak już tak długoterminówki rozpatrujemy to widzę w forbecie kurs 10 na to, że Rafał Majka skończy Giro w TOP10. I w sumie widzę w tym value. Wiem, że niby Majka ostatnie lata zawodził w GT, ale jednak co innego jechać jako lider na Giro a co innego Wielką Pętlę. A Rafał na Giro poniżej pewnego poziomu nie schodził, konkurencja będzie mocna, ale skoro Bora podobno wierzy jeszcze w Majkę to powinni mu przynajmniej w jakimś stopniu podporządkować Formolo i tą niesprinterską część grupy, którą wyślą do Włoch. Warto niby poczekać aż drużyny zaczną odkrywać karty, ale kurs wtedy zapewne się zmieni, muszę to przemyśleć ;)
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Jak już tak długoterminówki rozpatrujemy to widzę w forbecie kurs 10 na to, że Rafał Majka skończy Giro w TOP10. I w sumie widzę w tym value. Wiem, że niby Majka ostatnie lata zawodził w GT, ale jednak co innego jechać jako lider na Giro a co innego Wielką Pętlę. A Rafał na Giro poniżej pewnego poziomu nie schodził, konkurencja będzie mocna, ale skoro Bora podobno wierzy jeszcze w Majkę to powinni mu przynajmniej w jakimś stopniu podporządkować Formolo i tą niesprinterską część grupy, którą wyślą do Włoch. Warto niby poczekać aż drużyny zaczną odkrywać karty, ale kurs wtedy zapewne się zmieni, muszę to przemyśleć ;)
Też nad tym myślałem, Majka zawsze we Włoszech dobrze sobie radził. Wolę jednak poczekać na składy, bo boje się, że mu wepchną pod pachę rezerwowego lidera w postaci Formolo czy Konrada (Buchmann ma chyba pojechać Francję), który zamiast pracować, będzie się woził i czekał na swoją szansę. Wielkim plusem będzie to, że Sagan jedzie Wielką Pętlę, a jak on jedzie, bo od razu pół składu jest wystawiane pod niego. Tu na szczęście go nie będzie, chociaż na pewno sprintera wystawią w osobie Ackermanna lub Bennetta.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Karol Domagalski (Team Hurom) miał poważny wypadek na trasie drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego, jaki prowadził z Niepołomic do Nowego Targu. Na jednym ze zjazdów 29-latek uderzył w betonowy przepust. Jak poinformowała jego żona Martyna Domagalska, kolarz jest w ciężkim stanie i walczy o życie.
 
soczy 606

soczy

Użytkownik
Masakra liczę że wróci do zdrowia. Froom przywalił w mur na zjeździe już jest po operacji i czuje się w miarę stabilnie. Miał kilka poważnych złamań.
 
Do góry Bottom