>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Komputer do biura

siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Witam

Wziołem się za unowocześnienie komputera. Był on używany w biurze ale ostatnio Ojciec kupił do niego Windowsa 8 Pro no i troche zamula. Procek 2600+ sempron na płycie Asrock k8nf4g-sata2 , pamięć 2 giga na ddr więc już to wszystko historia. Polecił mi żebym go troche unowocześnił więc kupiłem używaną płyte ASUS P5KPL-CM z procesorem Intel core duo e6600 za 150zł myśle że do tego windowsa starczy. Jeszcze musze dokupić pamięć na ddr2 i zasilacz bo ten co jest to za mały 200w. Podpowie mi ktoś jaki kupić zasilacz i czy dysk też wymienić na szypszy.
 
T 0

tom_gaper_bet

Użytkownik
Xp szkoda instalować bo nie jest już wspierany. Ja bym rozważył win 7 - pytanie tylko x32 czy x64. Wybór zależy od tego ile pamięci dokupisz. Myślę jednak, że pewnie 2GB lub więcej stąd ostatecznie poleciłbym Ci win 7 x64 (rozumiem, że systemu nie wliczasz w budżet ???? ).

Pamięci polecam Goodram, Crucial natomiast z zasilaczy z czystym sumieniem mogę polecić chieftec. Ważne żebyś nie brał jakiegoś &quot;no name&#39;a&quot;, które działają jak tykająca bomba.

W kwestii dysku wszystko zależy od budżetu. Jeśli chciałbyś zobaczyć widoczne przyspieszenie to polecam jakiś dobry ssd na partycję systemową (sam używam Samsung SSD 830 64GB i bardzo sobie chwalę).

Mam nadzieję, że pomogłem ????
 
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Xp szkoda instalować bo nie jest już wspierany. Ja bym rozważył win 7 - pytanie tylko x32 czy x64. Wybór zależy od tego ile pamięci dokupisz. Myślę jednak, że pewnie 2GB lub więcej stąd ostatecznie poleciłbym Ci win 7 x64 (rozumiem, że systemu nie wliczasz w budżet ???? ).

Pamięci polecam Goodram, Crucial natomiast z zasilaczy z czystym sumieniem mogę polecić chieftec. Ważne żebyś nie brał jakiegoś &quot;no name&#39;a&quot;, które działają jak tykająca bomba.

W kwestii dysku wszystko zależy od budżetu. Jeśli chciałbyś zobaczyć widoczne przyspieszenie to polecam jakiś dobry ssd na partycję systemową (sam używam Samsung SSD 830 64GB i bardzo sobie chwalę).

Mam nadzieję, że pomogłem ????
Ojciec już kupił oryginalnego Windowsa 8 Pro Box więc nie będe się cofał do Xp bo to już jest historia albo kupował Win 7 bo to mija się z celem. Jeśli chodzi o ten zasilacz to ilo watowy kupić ? Moim zdaniem 350w lub 400w powinien starczyć bo grafika jest zintegrowana na tej płycie którą kupiłem i zupełnie to wystarczy do biura. Jeśli chodzi o pamięć to chyba 2 GB starczy.
 
T 0

tom_gaper_bet

Użytkownik
Do oszacowania mocy zasilacza polecam skorzystać z jakiegoś z kalkulatorów np &quot;enermax.outervision.com&quot; (przepgraszam za taką postać ale mam blokadę na linki ze względu na małą liczbę postów na forum). Po kolei wprowadzasz co masz w PC i gotowe. Myślę, że nie ma sensu brać powyżej 350W ale nie znam dokładnej specyfikacji Twojego sprzętu.
 
siara_1984@wp 196

siara_1984@wp

Użytkownik
Dobra zamówiłem zasilacz CHIEFTEC SFX-350BS jeszcze tylko zostało kupienie ramu
Ram też już zamówiony Mushkin 996760 800MHz 2+2 GB w dualu CL5
 
Do góry Bottom