>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Kryzys finansowy w Polsce i na Świecie

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
troche to smieszne
Nie rozumiem, dlaczego śmieszne? Drachma uwolniłaby im eksport, który jest sparaliżowany przez €. Oprócz tego znacząco obniżyłyby się ceny wycieczek, dzięki czemu odnotowaliby znaczący wzrost w turystyce.
Zdaje sobie sprawę, że jesteśmy świadkami celowego ataku na przeciętnego greka, ale on jest &quot;Bogu ducha winien&quot;, winni są ludzie którzy im te pieniądze pożyczali. Dla przykładu spójrz na nasze polskie podwórko, nie czujesz się osaczony przez te wszytkie karty kredytowe, kredyty, nie dzwonią do ciebie tydzień w tydzień z &quot;atrakcyjną&quot; promocją kredytu.

Ludzki dramat nigdy nie jest śmieszny... nawet jak dotyczy nieznajomego ci bliżej greka.
 
A 0

ajatoco

Użytkownik
kurde nie zauwazyliscie ze co jakis okres czasu swait dotyka kryzys ? tak bylo , jest i bedzie , ten kryzys tez przeminie , wroci wszystko do normy i to wszystko tylko po to by znowu za jakis czas powrocic ???? taka jest kolej rzeczy
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Finansowy czarodziej. Tusk wyciąga z kapelusza setki milionów złotych



Parę tygodni temu Platforma skrupulatnie i bardzo krytycznie wyceniała plan gospodarczy PiS. Minister finansów zarzucał partii Jarosława Kaczyńskiego, że program jest finansową piramidą, która doprowadzi do bankructwa finanse państwa. Rostowski obliczył, że plan PiS kosztowałby w 2013 roku 62 miliardy złotych. Cóż, przy przedstawionym dziś programie finansowym Platformy, jest to tylko kieszonkowe.

Tusk bowiem zaproponował: wydłużenie do roku urlopu macierzyńskiego z 80% pensji, 40 miliardów na nową spółkę Inwestycje Polskie, 60 miliardów na energetykę, dokończenie budowy dróg (bardzo długa lista bardzo kosztownych inwestycji), miliony złotych w pobudzenie innowacyjności. Do tego dziesiątki milionów na przedszkola i żłobki i dziesiątki albo setki na kolejne obietnice, których już nie zdołaliśmy zapisać. Bo tyle ich było.

Donald Tusk obiecał nam więc wszystkim w środku kryzysu potężny socjal. Panie premierze, dziękujemy. Czy minister finansów już o tym wie?

Na Twitterze ktoś napisał, że nos Tuska jest coraz dłuższy i właśnie minął Plac Trzech Krzyży.

Redakcja naTemat
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Wrzucę tu taki cytat znaleziony pod jednym z artykułów,myślę że ciekawie mówi o relacji bank-klient:

&quot;Pewien bardzo stary Indianin potrzebował pożyczki w wysokości 500$. Udał się do lokalnego banku. Bankier wyciągnął formularz i zaczął zadawać pytania:
- Na co zamierza pan przeznaczyć pieniądze ?
- Na podróż do miasta żeby sprzedać, to co wykopałem z mojej ziemi. - Jaki proponuje pan zastaw ??
- Nie wiem co to zastaw - odpowiedział Indianin
- To jest coś wartościowego, co pozwoli pokryć koszty pożyczki, gdyby pan jej nie był w stanie spłacić... Może ma pan jakieś pojazdy?
- Mam pickupa Chevy z 1949 r. Bankier potrząsnął głową...
- A może ma pan jakiś żywy inwentarz?
- Mam konia...
- Może być - powiedział bankier przyznał pożyczkę pod zastaw konia.
Kilka tygodni później starzec przyszedł ponownie do banku. Wyciągnął gruby zwitek banknotów, odliczył 500$ i naliczone przez bankiera odsetki...
- Tu są pieniądze, które pożyczyłem - powiedział wręczając je bankierowi
- A co zamierza pan zrobić z resztą pieniędzy? - spytał bankier
- Włożyć do kieszeni - odparł Indianin
- A może złożyłby je pan w depozycie w naszym banku?
- Nie wiem co to depozyt...
- Cóż, wpłaca pan pieniądze do naszego banku, my się o nie troszczymy, pilnujemy ich, a jak ich pan potrzebuje, to je pan wypłaca...
Stary Indianin pochylił się w stronę bankiera, spojrzał na niego podejrzliwie i spytał:
- A jaki pan proponuje zastaw?
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Gdzie tu o kryzysie? Chłopie ogarnij się i nie zaśmiecaj forum, dobra?
Spokojnie, nie gorączkuj się. Zwykła pomyłka. Przecież widać, że to tekst z listopada a nie z marca. Prawdopodobnie zamieniłem linki albo ten pozostał mi w schowku, został niechcący wklejony i tyle.
Chyba, co nie jest niemożliwe, cytowany portal na tę konkretną podstronę wrzucił nowy materiał.
-------------
(Sorry za powtórzenia posta. Sprawy techniczne).
 
Do góry Bottom