>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2012/2013 ?

darius010 1,3K

darius010

Forum VIP


Już niedługo starują najlepsze piłkarskie rozgrywki piłkarskie świata. Kto według was jest faworytem do zwycięstwa? Real, Barcelona, może Chelsea obroni tytuł? Faworytem bukmacherów,
zresztą jak zwykle klub z Katalonii ;).



Zapraszam do dyskusji.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Faworyci jak zwykle ci sami. Przydałaby sie powtórka sezonu 2003/2004, gdzie w finale były takie drużyny jak Porto i Monaco. Dla mnie największe szanse mają Barcelona, Real i Bayern i jeśli nie trafią na siebie we wcześniejszych fazach to dla mnie są to &quot;pewniaki&quot; do półfinałów. Każdy z tych zespołów już w ubiegłym sezonie był niesamowicie mocny, teraz tylko się wzmocnili. Chelsea również powinna być groźna ale wszyscy wiemy jak to jest z obroną tytułu. Ekipy z Manchesteru jakoś mnie nie przekonują, u Fergusona to już nie ta sama drużyna co kiedyś, transfery dosć ciekawie ale od kilku lat jakoś nie bardzo ich widze, by znów wywalczyli trofeum. City co prawda wreszcie wygrało ligę ale przykład Chelsea pokazuje, ile trwa budowanie zespołu. Podobnie PSG (kurs 16 na zwycięstwo to chyba jakieś nieporozumienie). Daleko może zajść Juventus Turyn. W ostatnich sezonach nie było go w Lidze Mistrzów i chyba stąd taki kurs. Ekipę maja mocną, wielu ciekawych graczy i dominują w lidze włoskiej, która co prawda mocno osłabła. Inter w tym sezonie tylko w LE, Milan wysprzedaje największe gwiazdy i ciężko tu myśleć o jakichkolwiek sukcesach. Ogólnie jeśli miałbym grać coś na ten moment to pomyślałbym o typie na Bayern Monachium i Juventus Turyn. Kursy na potentatów hiszpańskich nie warte stawiania, a nie widze tu na ten moment innych zespołów. No może jeszcze Chelsea ale obronić trofeum będzie niesamowicie ciężko.
 
J 0

jqtnm

Użytkownik
Będę mocno kibicował BVB, ale wiadomo, jaką mają grupę - to raz. Dwa - że coś mi się wydaje, że będzie im ciężko pokazać w CL taką formę jak w Bundeslidze, bo nie wiem, czemu, ale wydają mi się lekko &quot;prowincjonalną&quot; drużyną.
 
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Ktoś dobrze napisał, Barcelona, Real i Bayern to pewniacy do półfinałów, jeżeli nie trafią na siebie wcześniej. To chyba obecnie trzy najmocniejsze kluby jeżeli chodzi o kadrę. Pewnie wspomnicie o City, ale ja bym nie porównywał tego tworu szejka do tych potęg, które chyba nie przypadkowo wymienił obok siebie Mourinho mówiąc o historii, tradycjach czy sukcesach.
Zaskoczyć może Juventus, który nikt nie zna. Oczywiście do tego City czy Chelsea. Nie wierzę w United, i nowe twory czyli PSG i Zenit. Ferguson ma słaby środek pola i mało ciekawe zestawienie boków obrony, które przy Coentrao i Arbeloi, Alvesu i Albie czy Lahmie i Alabie wygląda naprawdę blado.
Dla mnie głównego faworyta trzeba szukać w trójce - Real, Barcelona, Bayern, z moim minimalnym wskazaniem na ,,Królewskich&quot;
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ja bardzo jestem ciekawy jak wypadnie Borussia, kolega wyżej też wspomniał. Pewnie, grupa ciężka, w sumie odpadają w przedbiegach ale tak na dobrą sprawę to może nie z Realem ale z City, gdyby przełożyli dyspozycje z ligi na LM to może mogliby powtórzyć to co osiągnęło Napoli. Zwłaszcza, że nie wierzę Manchester City, wydaje mi się że gdy przyjdzie rywalizacja z Realem to mecz będzie wyglądał jak ten ubiegłoroczny z Bayernem.

Co do głównych faworytów Real, Bayern, Barca chociaż uważam, że w dwumeczu Real przejdzie Barcelonę, ewentualny finał Barca - Real też dla Madrytu ale tak będzie jeśli Bayern się nie wmiesza.
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Zaskoczyć może Juventus, który nikt nie zna. Oczywiście do tego City czy Chelsea. Nie wierzę w United, i nowe twory czyli PSG i Zenit. Ferguson ma słaby środek pola i mało ciekawe zestawienie boków obrony, które przy Coentrao i Arbeloi, Alvesu i Albie czy Lahmie i Alabie wygląda naprawdę blado.
Śmiechu warte.
Słaby środek pola? Tamten sezon się już dawno skończył. Wiadomo ze po 3 kolejkach nie można dużo oceniać, ale transfer Kagawy, odsunięcie od składu Andersona i ewidentny zakaz gry Carricka z przodu mówią same za siebie. Fergie chce wrócić do Europy.
Boki obrony słabe? Alba ???? Ile on zagrał meczów w Barcelonie, że już stawiasz go nad Evrą? W reprezentacji jest ważny, ale jak sprawdzi się na najwyższym poziomie klubowym, zobaczymy. Coentrao czy Arbeloa to temat pod dyskusje, tylko tacy piłkarze są o wiele bardziej rozpoznawani na świecie. Real, Barca, rep. Hiszpanii i Portugalii. Anglia poszła mocno w cień i nic dziwnego ze tak piszesz, lecz z drugiej strony czasami można by się cofnąć przed takim postem. Powrót do składu Rafaela to najlepszy ruch Fergusona od półtora sezonu. Na drugiej stronie Evra, w środku Vidic. Serb wróci na dobre i znowu ta obrona, to będzie istny hegemon w PL i wielka siła w Europie.
Co do dalszych części, o środek pola nie ma się co martwić. United od 2009 roku brak środka pola odrabiają mocnymi skrzydłami i cofającym się Rooneyem, który od dwóch lat, jak sam przyznał - wstąpiła w niego wena do spokojniejszego grania i frajdę sprawia mu rozgrywanie. Teraz po transferze Kagawy wygląda to jeszcze lepiej. Dodatkowo Van Persie z przodu, napastnik na pewno klasy światowej, a nie ligi angielskiej.
Dla mnie to jest Real, Barca z przodu i od dwóch flanek będą &quot;podgryzać&quot; ze tak to nazwę Bayern i Man United.
Jestem tego pewny, a Ferguson nie pozwoli na drugą taką kompromitacje. Poza tym niektórym trzeba przetrzeć oczy, bo to, że raz zrobiliśmy z siebie pajaców nie znaczy ze tak będzie co sezon. Grupa łatwa, zdecydowanie łatwiejsza niż rok temu ale to już nie ma znaczenia.
Spodziewam się wielu typów przeciwko United w grupie i wcale to niby dziwne nie będzie, ale zakodujcie sobie, że ten sezon będzie już normalny w LM. Może na finał jeszcze nie jesteśmy tak zgrani jak w 08,09,11 lecz na ćwierć czy pól przy dobrych wiatrach spokojnie.
Co do PSG. Dla mnie to zagadka. Bardziej życzę jakiegokolwiek sukcesu Zenitowi. Też bodajże 90 milionów na dwa transfery, ale mądre i przemyślane pod wizją realnej rywalizacji w Europie na wysokim poziomie.
Juventus za darmo mistrza Włoch nie zyskał. Wg mnie to jest ich powrót na lata. Jak do znudzenia powtórzę, do starej elity, po powrocie Juventusu i Szpakowskiego brakuje nam jeszcze Liverpoolu.
Porto wygląda blado. Odejście AVB, Falcao już dawno temu. Dosyć niedawno Guarin. Teraz Hulk i Alvaro Pereira. Szkoda tego klubu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
k42a 112

k42a

Użytkownik
Nie lubię typować zwycięzców w tego typu rozgrywkach, kiedy na rozstrzygnięcie przyjdzie czekać cały sezon. W gronie faworytów jak zwykle Real i Barca, zawsze dobrze spisujący się w Europie Bayern, do tego na pewno jakaś angielska drużyna namiesza - obstawiałbym City. Chelsea chyba jednak jeszcze za bardzo przemeblowana i ze zbyt niedoświadczonym trenerem aby dojść nawet do 1/2. United wtopy zeszłosezonowej nie powinno powtórzyć, ale i tak dla nich nawet 1/4 będzie niezłym wynikiem, o Arsenalu nie ma nawet co pisać, samo 1. miejsca w grupie, przed Schalke będzie dobre. Z kolei u City jedyną osobą, która mi się nie podoba to trener Mancini - facet przez całą swoją trenerską karierę miał szczęście jak mało kto. Co by daleko nie szukać - w ostatnim sezonie zapewnił sobie mistrza minutę przed końcem sezonu. Z takim składem to wstyd. W niebieskiej części Manchesteru są pieniądze, są zawodnicy, ale nie ma kto tego wszystkiego tak naprawdę poukładać.
Teraz rzut oka na ten &quot;drugi rząd&quot; - uwagę zwracają na pewno drużyny PSG i Zenitu. Ci pierwsi mają problemy od początku sezonu, jednak nie ma się czego dziwić, dużo nowych piłkarzy, sporo indywidualności, trzeba im dać czas na zgranie się. W ostatnim meczu ligowym mogliśmy zobaczyć próbkę ich możliwości. 1/4 w zasięgu, tak samo jak w przypadku graczy z Petersburga. Dużo rosyjskich gwiazd, do tego kilka głośnych transferów (Hulk i Witsel), do tego coach Spalletti, który zna się na swoim fachu. Niesamowitym atutem będą ich mecze u siebie, jak wszyscy wiemy na Rosji wszystkich gra się trudno.
Dużych nadziei nie pokładałbym w Borussi (sama ich grupa nie pozwala na wielkie oczekiwania) oraz Porto i Milanie, które straciły swoje wielkie nazwiska i dawny blask.
 
C 0

canton

Użytkownik
Liga Mistrzów to nie liga krajowa, gdzie gra każdy z każdym. Na tym etapie LM nie wiadomo, jak się ustawi drabinka spotkań i faworyci mogą zagrać &quot;finał&quot; już na etapie ćwierćfinałów...Jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że może czekać nas powtórka z rozgrywki, jednak ja stawiam na Bayern w tej edycji LM. Mają w swojej bundes sporą przewagę już na początku rozgrywek. Dobrze się gra z taką tabelą. Drobne wpadki meczowe zdarzają się. Ważne, aby nie były to mecze kluczowe.
 
dani88 30

dani88

Użytkownik
Faworytów do tytułu upatrywałbym w tych klubach:
FC Barcelona,Real,Bayern,Juventus,Chelsea.
Wiadomo że 2 potęgi z plw.Iberyjskiego będą kandydatami do wygrania LM i o tym się długo nie ma co rozpisywać,posiadają badzo dużo świetnych zawodników w dodatku sporo strzelają a to mocno przybliża do zwycięstw.
Bayern odżył,lideruje w Bundeslidze ale w tych rozgrywkach spisuje się średnio mimo to uważam że klasowa niemiecka drużyna także ma duże szanse na triumf.
Juventus pewnie zmierza po obrone tytułu mstrzowskiego,ekipa odbudowana(oby na lata) i w tym sezonie zajmuje pzoycje lidera jakoś sobie nie wyobrażam aby łacznie z Chelsea nie wyszli z grupy.Właśnie &quot;The Blues&quot; obrońcy tytułu,prowadzą w Premier League nie mają trudnej grupy a mimo to są niżej notowani niż M.City który będzie miał ciężką przeprawe aby wyjść choćby z 2 miejsca.
Naturalne będzie że jeśli &quot;faworyci&quot; się spotkają wcześniej przed finałem to któryś odpadnie na pewno,a to z kolei jest szansą dla innej ekipy a by sprawić niespodzianke...Kto wie?
 
voriax 12

voriax

Użytkownik
na moje nie da sie wytypować na dzień dzisiejszy,można jedynie sobie postrzelać,faworyci są praktycznie co roku ci sami ,ale nikt nie jest w stanie powiedzieć czy za 4 miesiące Bayern nie będzie grał padaki totalnej ,czy Chelsea utrzyma te dyspozycję hmmm to wszystko gdybanie więc dla jaj w ankiecie dałem na BATE ????
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
mnie ciekawi Borysów.
Zauważcie jedną rzecz, że co roku jest czarny koń w LM. Ale on się nie objawia nagle, nie zapewnia sobie awansu dalej w ostatnich minutach etc.
na przestrzeni ostatnich lat to na pewno Szachtar, Tottenham. Ekipy które szły pewnie do czasu aż nie odpadły, przy tym nie mając wielkiego szczęścia. Załatwiali wszystko na boisku.
BATE ma na razie to samo. Zasłużenie rozgromiło Lille i po fajnych bramkach Bayern. Mają ekipę, przede wszystkim w ataku, więc powodzenia trzeba im życzyć.
Co do faworytów - ciągle to samo. To powoli nudne jest ale nic tego nie zmieni.
Mimo wszystko półfinały i finały mimo co chwilę tych samych drużyn są bardzo fajne i emocjonujące.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Na razie to nie ma co dyskutować kto wygra a kto nie ,początek sezonu ,nie każdy zespół jeszcze wszedł w rytm co widać po wynikach w lidze,dyskusję będzie można rozpocząć bo awansach z grup ,bo na razie ciężko coś wywnioskować podobnie było w tamtym roku kto by pomyślał że Chelsea grając jak grała wygra LM
 
homel 918

homel

Użytkownik
roku kto by pomyślał że Chelsea grając jak grała wygra LM
Tylko ja :]
Jak w tamtym sezonie LM mialem przeczucie z ta Chelsea to teraz zupelnie nie wiem.
Opierając sie na doswiadczeniu a nie przeczuciu;
Barcelona Juventus Man United - ktos z tej trojki skromnym zdaniem mym, &quot;czarnym koniem&quot; moglby byc Man United ale czy jest w stanie wylaczyc z gry Messiego albo tak go zneutralizować by nie strzelał? Ciezko to sobie wyobrazic, dlatego glowny kandydat Barcelona , ale Juve moze zrobic niespodzianke. Dam sobie wszystkie zęby wyrwać jesli zwyciezca nie bedzie ktos z tej 3 ;]
 
M 56

medjyk

Użytkownik
Jak dla mnie głównym faworytem w tym roku jest Real. 2 lata temu wygrali Puchar Króla, w zeszłym roku ligę i teraz na pewno dla Mourinho celem numer 1 jest Champions League, tym bardziej, że w lidze tracą 8pkt i mimo, że można to jeszcze odrobić będzie ciężko. W zeszłym roku liczyli na finał, a był półfinał i odpadnięcie z Bayernem, teraz na pewno są zmotywowani. Drugi faworyt to na pewno Barcelona, która mimo wielu szans odpadła z Chelsea - także w półfinale. Bayern w tym roku jest jeszcze silniejszy, ale chyba najbardziej skupiają się na przerwaniu dominacji Dortmundu w lidze. Powinni zajść daleko, może nawet finał, ale w tym sezonie raczej znowu nie wygrają. Z klubów angielskich to United - w tym roku mają znów trochę problemów, ale z grupę powinni wygrać, 1/8 też, a dalej będą coraz większe schody i to nie będzie raczej ich rok. Na razie nikt nie obronił tytułu, nawet Barcelona, tak więc Chelsea nie ma dużych szans tym bardziej, że brakuje im rasowego snajpera w dobrej formie. Torres dużo podaje, asystuje, ale ma problem z wykorzystywaniem sytuacji chociaż idzie mu coraz lepiej. Może jakby kupili Falcao w środku sezonu to by mieli większą szansę, ale wątpię. Swoją drogą się zastanawiam czemu go dotąd nie kupili, ale wracając do tematu to też powinni zajść daleko, ale wygrana to byłoby coś niesamowitego - mało prawdopodobne. City czy PSG mają dobrych zawodników, ale to jeszcze nie są drużyny gotowe na takie sukcesy - zobaczymy czy wyjdą z grupy bo mogą mieć problemy. Dla Juventusu też jeszcze zawcześnie. Innych nawet nie ma co wymieniać. W każdym sezonie są jakieś niespodzianki, ale powtórzenie np. roku 2004 kiedy Porto wygrało z Monaco w finale, w perspektywie paru najbliższych lat jest prawie niemożliwe. Jeżeli już coś stawiać to najlepiej narodowość zwycięscy - Hiszpania - kurs 1,9 w bah-u.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
sadzę że Borussia może powalczyc o wyższe cele w tym roku i przyszlym. 2012/2013
Też tak myślę i sądzę jednak mogłeś się bardziej postarać by rozwinąć swoją wypowiedź.
W tym roku w Lidze Mistrzów ciekawe oblicza pokazało kilka zespołów szczególnym zaskoczeniem jest Borussia która wyszła z grupy śmierci gdzie na początku wydawało się że podopieczni Kloppa nawet nie zmieszczą się do ligi europy a tutaj niespodzianka miła z polskim akcentem. Kolejnym zaskoczeniem jest Malaga która gra na przekór właścicielowi i wszystkim i wyszła sobie z grupy. Natomiast jeśli uda się Szachtarowi wyjść z grupy może to być sensacja gdyby obrońca tytułu nie zdołał awansować nawet do 1/8...
To tyle a faworytów jest wielu Real, Barca czy Manchester myślę że ktoś z tej trójki zdobędzie trofeum nie liczyłbym na Monachium które gra z meczu na mecz słabiej...
 
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Doberman, a Ty mogłeś swojej wypowiedzi nie rozwijać.
Borussia miała nie zmieścić się nawet w LE? Ciekawe. Czyli to Ajax miał straszyć Real i City? Śmiechu warte. Borussia zagrała to samo, co pokazuje w Bundeslidze od dwóch sezonów i jak widać wystarczyło, żeby wygrać ,,grupę śmierci&quot; w tym ograć ,,wielki&quot; Real.
Bayern gra z meczu na mecz coraz słabiej, też ciekawe.A tego jak gra United to nie widzisz? Ale co to ma do rzeczy, jak oni grają? Zwłaszcza w kontekście LM. Jaki to ma wpływ na decydujące mecze LM w marcu, kwietniu czy maju? Bayern czy United wygrali swoje grupy, a ich forma zapewne będzie inna w marcu, podobnie jak Realu, Barcelony czy Borussii.
Bukmachery widzą to teraz tak:
Barca 3,50
Real 4,50
Bayern 8,50
Borussia, United - 10,0
Juventus 16,0
 
S 2

someone2012

Użytkownik
Doberman o czym ty piszesz ? szachtar już wyszedł z grupy a ty piszesz jeśli im się uda wyjść ? mają już gwarantowane wyjście i na pewno dadzą odpocząć swojemu podstawowemu składu i zagrają na remis co promuje szachtar i juve.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Doberman o czym ty piszesz ? szachtar już wyszedł z grupy a ty piszesz jeśli im się uda wyjść ? mają już gwarantowane wyjście i na pewno dadzą odpocząć swojemu podstawowemu składu i zagrają na remis co promuje szachtar i juve.
Popatrzyłem na liczbę punktów a nie na bramki faktycznie Szachtar jest już wk olejnej rundzie, Jest to zaskoczenie jednak na tym etapie zakończą swój udział jestem pewien trafią na kogoś z dwójki Real, Barca i niestety zostaną już na Ukrainie.
 
Do góry Bottom