>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kursy na Betfair a prawdopodobieństwo

dukat 7

dukat

Użytkownik
Witam.
Jak niektórzy użytkownicy wiedzą (a inni nie) na Betfair gram dość długo. Jednak ostatnio zacząłem spoglądać na tą giełdę z nieco innej strony. Zacząłem porównywać kursy live na BF i innych bukmacherów. I mam takie spostrzeżenie, że kursy live live na BF utrzymują się troszkę dłużej (chodzi mi szczególnie o niskie kursy) niż u bukmacherów. Jest to banalnie proste do wytłumaczenia, gdyż na BF jest mniejsza marża, a co za tym idzie kursy spadają wolniej. Jednak nasuwa mi się takie pytanie. Czy jeśli kurs na jakieś zdarzenie wynosi 1,01, to można faktycznie przyjąć, że to zdarzenie ma 99% szans na zwycięstwo?? Jeśli chodzi o normalną firmę bukmacherską, to oczywiście, że nie. Ale co jeśli chodzi o kurs na BF???
Co wy o tym sądzicie? Zależy mi głównie na opiniach innych użytkowników, również dość długo grających na BF. Pomijam sprawę prowizji. Uznajmy, że nie ma żadnej prowizji. Czy wtedy (przy płynnym i ustabilizowanym rynku) można przyjąć że kurs jest faktyczną odwrotnością prawdopodobieństwa?
Czekam na wasze opinie.
 
cepinho21 9

cepinho21

Użytkownik
Generalnie raczej sami musimy szacować prawdopodobieństwo a nie liczyć prawdopodobieństwo na podstawie kursu rynkowego...
1.01 może mieć prawdopodobieństwo 99% i mieć value 1 ale w praktyce wydaje mi się że kursy typu 1.01 mają prawdopodobieństwo nie większe niż 95% czyli value &lt; 1.
 
jannek 389

jannek

Użytkownik
Witam, sprawa dosc prosta, sam tez jestem uzytkownikiem betfair, i gdy czas mi na to pozwala, a nie jest go ostatnio malo sledze rynki bez wchodzenia z jakakolwiek kwota, i z moich spostrzezen wynika ze 1.01 nie wchodzi czesto, zdecydowanie czesciej niz w 1% przypadkow jak powiedzial Dukat a nawet czesciej niz powiedzial to Cepinho ktory uwzglednil w optymistycznym wypadku 5%
jednak trzeba tez uwzglednic jakie zdarzenia mamy na mysli, w U/O prawdopodobienstwo nie trafienia kursu 1.01 jest znacznie wieksze niz zagranie barcy prowadzacej 2-0 u siebie, jednak i takie wypadki sie zdarzaja tu na przyklad stuttgart prowadzac 3-0 do przerwy i 1.01 wydoczny juz tylko po stronie LAY moze okazac sie zgubny
jesli chodzi o gre 1.01 - nie gram takich rzeczy, choc zdarzy mi sie grubo przylozyc all-ina na jakies zdarzenie jednak kurs wtedy musi wynosic od ok. 1.07 do 1.2, trafie- pieknie mam 10% lokate nie trafie - staram sie sprzedac, nie dzielac straty na 2-3 zdarzenia, a zostajac z calkowita strata przy zdarzeniu ktore wczesniej obstawilem, a wychodzac na 0 lub maly minus ze zdarzenia przeciwnego ktore potem uznaje za mozliwe do wejscia,
przyklad Monaco - granollers nie tak dawno
monaco kupiony po 1.2 musialbyc sprzedany po 1.8 i tylko goraca glowa monaco uratowala moj budzet przed znacznymi stratami
dlatego tez 1.01 nie jest warte gry nawet na bf
 
O 98

ozon1

Użytkownik
Przy kursach 1.01 jako calosci , przewaga nie istniej , zdziwil bys sie jak dokladnie 1 na 100 zakladow nie wchodzi, czasami wystepuja lekkie odchylenia na niektorych rynkach ,ktore wydaje sie nam ze mozna ominac selekcja ale jest to bardzo ciezko zrobic w dlugim okresie czasu.
Wystepuja tez okresy spadku , ze zaklady z tym kursem zdazaja sie o wiele czesciej.Wbrew pozora jest pare osob zwlaszcza na forum BF, ktorzy wychodza bardzo konkretnie grajac lay takie kursy, ich przewaga jest jeszcze roznorodnosc formy stawkowania przy tak wysokich kursach.
Przez to rynki dzialaja na siebie tak , ze bardzo sie rownowaza.
Swego czasu mialem przeanalizowane wszystko lacznie z koniami.
 
krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
na damski tenis ponoć warto grać tam często zdarzają się taki dziwne sytuację iż 1.01 wchodzi, no może ciężko taki znaleźć, ale warto w wielu przypadkach grać te poniżej 1.1
 
O 98

ozon1

Użytkownik
Dzisiaj ciekawostka wlasnie na niskie kursy w pilce , liga hiszpanska
real sociedad - atl. madryt 5 goli od 71 minuty , obojetnie kto na jakim underze gral kursy 1.01 mial gruba wtope , ci co grali lay te wyniki dzisiaj konkretnie do przodu.
 
G 30

gareth

Użytkownik
Obecnie mam inny sposób, który zajmuję mnie na BF, lecz kiedyś grałem na kursach poniżej 1.04. Miałem (i mam) parę zasad:
Nigdy nie obstawiałem meczów &quot;jak leci&quot;, tj. tylko dlatego, że jest np. kurs 1.01
Nigdy nie obstawiałem w pierwszej połowie.
Nigdy na kursach remisu (nawet tam nie patrzę).
Nigdy nie sugeruję się innymi bo na bf to emocję gonią ludzi, patrzę czy kurs ma sens.
NIGDY nie wtopiłem na kursach poniżej 1.04
Dlaczego dalej szukam innych sposobów? Bo ręka mi drżała jak postawiłem 1000 funtów dla tak małego zysku. I mały kurs nie pomożę, dalej strach. Proszę spojrzeć na ostatnie mecze Chelsea. Czy Drogba jest mniej grożny w 85 minucie niż 1? Może troszkę, ale jednak...

Dzisiaj w 40 minucie na Man City było już 1,01 bodaj. Ja nic nie obstawiłem a potem już nie dało się wcisnąć. Nie szkodzi. I tak zarobiony gdzie indziej.

Dukat
Zmiany kursów i długość zależą też od płynności. Dzisiejszy mecz Racingu w Lidze Argentyńskiej to była bonanza. Dałem Lay na 4.9 i przed dobre 10 minut kurs należał w całości do mnie przy czym najbliższa wartość jaką ludzie byli skłonni położyć to było 5.5 a Quilmes, którego kurs dotyczył był ciągle w ataku.
U buków natomiast kurs poszedł znaczniej do góry, na zachętę jak przypuszczam, co nie uszło mojej uwadze i skwapliwie z tego skorzystałem. Gdy już było &quot;niemal pewne&quot;, że Quilmes strzeli kurs spadł na 4.4, ALE CO WAŻNE dla ciebie, ludzie &quot;po drodze&quot; łyknęli i mój kurs. I musieli wyłożyć hajs.
Buki natomiast mają programy, które wyliczają kursy w zależności od równowagi lub jej braku przy wpływach na stronę. Po prostu buk ma w **** kto wygra, ważne by wszystkie OBSTAWIONE zobowiązania na strony ogółem wynosiły poniżej 100% wpływów co będzie buka zyskiem. I dlatego szybsze wachania. Kursy mają zrównoważyć wpływy ale nie muszą być &quot;przełamane&quot; przez pieniądze. Ehh, ciężko mi tłumaczyć bo już późno ale jeśli dobry jesteś z bf to widzisz ile pieniędzy na niskich kursach. One wszystkie muszą być przełamane/wzięte/wycofane by kurs mógł pójść dalej. I dlatego kursy utrzymują się na bf dłużej. Ale też nie zawsze i nie wszędzie. Nie na każdych rynkach. Czasem ludzie są szybsi od automatów buków zwłaszcza jak jest ich tysiące a nie trzech.
P.S wiele sposobów omawianych na tym forum było już wieki temu opisane na forach bf. Zwłaszcza gra na 1 tik po niskich kursach.
Lepiej dać back na 1.03 i Lay na 1.02 niż sam back na 1.01. Różnica w sytuacji liczy się w sekundach a nie w ryzyku. Tak krótko jak ktoś się bawi kursami poniżej 1.04
 
G 30

gareth

Użytkownik
Gareth chyba źle zrozumiałeś ja miałem na myśli grania LAY na niskie kursy w damskim tenisie
Obawiam się, że o damskim tenisie to ja nic nie wiem.
Chciałem odnieść się do uwagi Dukata o szybszych/wolniejszych zmianach kursów. Nie odpowiadałem wprost na jego pytanie bo nawet nie powinien go zadać. Opisałem troszkę moje zasady gry na back na niskie kursy w np. piłce nożnej lub koszykówce. To wszystko. Tenis nie ruszam ????
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Nie odpowiadałem wprost na jego pytanie bo nawet nie powinien go zadać.
Nie zgadzam się ;) Po to jest forum, żeby dyskutować, więc miałem prawo zadać każde pytanie. A po za tym chciałem tylko poznać zdanie innych grających i porównać je z moim własnym ????
Jako umysł ścisły podchodzę do bukmacherki, poprzez pryzmat matematyki. I do niedawna myślałem, że przy odpowiednim stawkowaniu jestem w stanie uzyskać nieco lepsze kursy niż te oferowane na BF. Jednak przekonałem się, że ten wbudowany kalkulator na BF pokazuje przekłamania. Tzn przy niektórych stawkach rzeczywista wygrana jest inna niż on pokazuje. Uprzedzę wasze wypowiedzi: tak mam włączoną opcję uwzględniającą prowizję). I dlatego ostatnio doszedłem do wniosku, że dzięki prowizji znowu jesteśmy skazani na porażkę.
A co do scalpingu na jeden tick to faktycznie, uważam że jest to dużo lepsze niż granie kursu 1,01 ot tak na &quot;pałę&quot;
Pozdrawiam ????
 
krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
No niestety, tak to bywa, dlatego warto zacząć grać na giełdzie a nie obstawiać u buka, przy giełdzie może nie zarobisz tyle, ale jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli to zawsze można ciąć straty, giełda zakładów to zupełnie inne spojrzenia na bukmacherkę.
Co do skalpowania to powiem wam iż mi to wgl to nie wychodzi, nie wiem może za mało grałem kurczę gram pierwsze 15 minut na początku meczu niby wszystko okej, ale jakoś mam problem z odsprzedaniem nie wiem z reguły to tylko sprzedawałem o tick niżej, a grałem na rynkach z dużą płynnością itd.
 
R 0

romektomek

Użytkownik
prawdopodobieństwo zdarzenia a kurs
Witam, dopiero dzisiaj zalogowałem się na forum i jest to mój pierwszy post. Zaciekawiłem się twoim pytaniem bo jest ono tak własciwie najważniejsze w prowadzeniu gry. Oszacowanie prawdopodobieństwa danego zdarzenia jest dośc trudne a w zasadzie w warunkach domowych nie do zrealizowania, łatwo jest natomiast określic prawdopodobieństwo zdarzenia mając wstępne dane takie jakie np. oferuje giełda zakładów. Ja do tego celu używam exela i np. funkcji rozkładu prawdopodobieństwa Poissona ,która idealnie pasuje do rynków under/over . Na podstawie swoich analiz mogę cie zapewnić że bardzo często kursy 1.01 czy 1.02 są przeszacowane, a prawdopodobieństwa wystapienia zdarzeń są duzo większe niz te które z nich wynika, oczywiscie często zdarza się tak że jest też w drugą stronę. Generalnie to własnie przy tak małych kursach są największe odchylenia, wynika to przede wszystkim z tego że przy kursach są stosowane zaokrąglenia i tak np. często przy prawdopodobieństwie zdarzenia 0.985 można złapać kurs 1.02 a w zasadzie jest regułą że przy prawdopodobieństwie 0.998 wystepuje jeszcze kurs 1.01. pozdro
 
Do góry Bottom