>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga szwedzka - Eliteserien 2009

Status
Zamknięty.
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
a to liczą się wszystkie starty, czy tylko pierwsze 5 ?

a bo jak pojedzie 6 razy to może przekroczyć 13...chociaż może być na styku
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
  1. Piraterna Motala - Dackarna Malila 1 @ 1.83 ⛔

Jak już wielokrotnie wspominałem &quot;Piraci&quot; to typowy &#39;home team&#39;, główną siłą napędową jest dla nich własny owal. Dzisiaj w starciu z Dackarną miejscowi działacze liczą na zwycięstwo o czym najlepiej świadczy powrót do składu Emila Sajtutdinowa. Obecność &quot;rosyjskiej torpedy&quot; to znak, że dla Piraterny ten mecz jest bardzo ważny. Piraci wzmocnieni dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata będą mogli wykorzystać w pełni roszady taktyczne, czyli wzmocnienie swojej drugiej lini poprzez przesunięcie Roberta Kościechy na pozycję numer 7. Obok Sajfutdinowa barw Piraterny bronią tacy zawodnicy jak Rafał Dobrucki, Antonio Lindbaeck, Jonas Davidsson. Uważam, że Ci zawodnicy, którzy pełnie swych umiejętności prezentują właśnie w Motali wykorzystają ten atut, oraz fakt, że Dackarna przyjeżdża bez fantastycznego w tym sezonie Kennetha Bjerre, duńczyk dzisiaj będzie odpoczywał, kiedy jego koledzy będą walczyć o punkty. Czy Fredrik Lindgren wytrzyma swoisty maraton ? W sobotę start na torze w Motali, następnie niedziela start w Gdańsku, poniedziałek to Wyspy Brytyjskie, dzisiaj znów jest w Motali. Czy młody organizm Lindgrena podoła temu, czy w końcu dziś dopadnie go zmęczenie ? Ciężko powiedzieć, wczoraj dawał radę, jednak rywale nie byli z najwyższej półki - dzisiaj będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości by pokonać chociażby Emila. Myślę, że o porażce gości może przesądzić nierówny Andersen oraz słabo prezentująca się para rezerwowych Klindt &amp; Lindgren, młodzi skandynawowie mogą nie podołać Sundstroemowi i &#39;Kostkowi&#39; - tu będzie spory handicap po stronie gospodarzy.
  1. Rospiggarna Hallstavik (-2) - Vargarna Norkoeping 1 @ 1.85 ⛔

Ostatnio Rospiggarna została &#39;rozjechana&#39; na własnym torze przez Indianernę 35:61, duży wpływ na taki pogrom miała kontuzja Sebastiana Ułamka w drugim biegu. Dzisiaj w barwach Rosspi braknie właśnie Pokaka, zastąpi go inny Nasz rodak - Maciej Janowski. Na pewno jest to spore osłabienie, jednak czy to będzie miało aż tak duży wpływ na losy spotkania ? Myślę, że nie (choć Eliteserien wiele razy pokazała mi, że tam wszystko jest możliwe). Dlaczego tak sądzę ? Dwójka doświadczonych liderów - w ososbach Sullivana i Hancocka powinna na tle &quot;Wilków&quot; być nie do powstrzymania. Myślę, że Travis McGowan gorzej niż w meczu z Indianami jechać już nie może, natomiast Janek Kołodziej powinien dzielnie wspierać dwójkę liderów. Po stronie Vargarny mamy strasznie nierównych zawodników, którzy pokonali u siebie ekipię z Hallstavik 58:38. Zespół oparty na polakach i anglikach spisuję się póki co &#39;jako tako&#39; - skazywany na ostatnie miejsce, dzielnie walczy. Jednak na wyjazdach nie wiedzie im się najlepiej. Rospiggarna musi odbić się od dna, kluczem do zwycięstwa powinien okazać się własny tor oraz skuteczna jazda trójki Sully, Herbie, Koldi - a reszta dorzuci swoje. W barwach beniaminka są strasznie nierówni Nicholls i Skónicki - jeżeli Vargarna chcę odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie, to wszyscy muszą pojechać na 100% swoich możliwości, nie sądzę by żaden z &quot;Wilków&quot; nie zaliczył wpadki, a co za tym idzie dwa punkty zostaną w Hallstavik.
  1. Linus Sundstroem - Ludvig Lindgren 1 @ 2.60 ⛔

To jakieś nieporozumienie taki kurs na Linusa. Ja dałbym mniej więcej równe, lub też z lekkim wskazaniem na reprezentanta gospodarzy. Co przemawia za Sundstroemem ? Przede wszystkim własny tor, na którym jego średnia biegowa wynosi 1.533, nie służy trochę temu typowi fakt, że Sundstroem będzie jechał w parze z Kościechą, który powinien zabrać mu trochę okazji do pokazania się na torze w Motali, mimo wszystko liczę, że Linus wykorzysta swoją szansę i zdobędzie więcej oczek od młodszego z braci Lindgrenów, który trochę obniżył loty z początku sezonu. Oglądając kiedyś poczynania Lindgrena jr. nie wywarł na mnie zbyt dobrego wrażenia, dla mnie lepszym żużlowcem jest Sundstroem, który w tym sezonie już między innymi zapewnił sobie awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, wygrywając z 14 punktami półfinał w Hallstavik (pokonując m.in właśnie Lindgrena)
  1. Ryan Sullivan - Adrian Miedziński 1 @ 1.80 ⛔
  2. Jasper B. Monberg - David Ruud (+1) 2 @ 1.90 ✅

A tu typy typowo na &#39;faworytów&#39; (bynajmniej moich). Saletra powinien w obliczu absencji Ułamka, być siłą napędową Rospiggarny - koledzy z Unibaxu, zawalili ostatni mecz w Lesznie. Dzisiaj jeden jak i drugi pewnie będzie chciał pokazać na co go stać, mimo wszystko bardziej liczę na doświadczonego Australijczyka.
Kapitan Lejonenu obok Holdera i Pedersena powinien wieść prym jeśli chodzi o zdobywanie punktów - w planach być może nawet i sześć startów (4 regulaminowe + taktyk + nominowane) z kolei Monberg jest jedynie drugą linią w drużynie Indianerny, tu od zdobywaniu punktów są PePe, Rysiek i Greg + silna rezerwa, co zmniejsza szansę Monberga na pokazanie się w Kumli, więcej niż 4 razy. Ruud ma średnią meczową na poziomie 9.25, z kolei JB 7.63. Dla mnie kapitan Lejonenu wyjdzie z tego korespondencyjnego pojedynku górą.

Czerwoooono mi ????
 
akselek 552

akselek

Użytkownik
Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved
W najciekawiej zapowiadającym się pojedynkiem jedenastej serii spotkań jest spotkanie w Kumli, gdzie miejscowa Indianerna podejmie zespół &#39;Lwów&#39;. Obecnie nie przegrali od czterech spotkań, a także na swoim terenie w tegorocznych rozgrywkach ponieśli tylko jedną porażkę co pokazuje, że gospodarze jeżdżą nieźle, skutkiem tego jest czwarte miejsce w tabeli. &#39;Indianie&#39; oprócz zwycięstwa za dwa punkty &#39;Lwami&#39; mają o co walczyć. Tym &#39;czymś&#39; jest jednopunktowy bonus, o który tak na dobrą sprawę nie powinno być trudno, ponieważ porażkę jaką odnieśli na torze w Gisaved wcale nie była spora, bo &#39;tylko&#39; 43:53, do tego dochodzi fakt posiadania w swoim składzie znakomitej trójki Polaków, którzy jeżdzą w barwach &#39;Indian&#39; - Piotr Protasiewicz, Grzegorz Walasek i Rune Holta. Uzupełnieniem Polaków w dzisiejszym meczem powinni być: Leon Madsen, Jesper B. Monberg oraz Simon Gustafsson. &#39;Lwy&#39; w tym sezonie po za własnym torem nie istnieją, nawet obecność Nickiego Pedersena w składzie nie pomaga by przełamać niemoc w spotkaniach wyjazdowych. W dalszym ciągu w zespole z Gislaved zabraknie Leigh Adamsa. W tym roku na wyjazdach ulegli odpowiednio z: Piraterna 34:62, Rospiggarna 46:50, Dackarna 33:39, Västervik 42:54, Vargarna 40:56. Nic na to nie wskauzje by dziś ta czarna passa &#39;Lwów&#39; miała się skończyć. H2H (2009) Lejonen Gislaved - Indianerna Kumla 53:43 H2H (200 8) Lejonen Gislaved - Indianerna Kumla 58:38 Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved 47:48 Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved 47:49
Lejonen Gislaved - Indianerna Kumla 58:38
Indianerna Kumla
9. Grzegorz Walasek
10. Matej Ferjan
11. Piotr Protasiewicz
12. Jesper B. Monberg
13. Rune Holta
14. Simon Gustafsson
15. Leon Madsen
16. David Rohlen

Lejonen Gislaved
1. Nicki Pedersen
2. Piotr Świderski
3. David Ruud
4. Chris Holder
5. Davey Watt
6. Dennis Andersson
7. Ricky Kling Indianerna Kumla - Lejonen Gislaved 1 @ 1.30 ⛔ Indianerna Kumla (-8) - Lejonen Gislaved 1 @ 1.70 ⛔
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
▶ Adrian Miedziński over 9.5
▶ Kurs 1.9
▶ tobet
▶ Obecny sezon jest najlepszym do tej pory w karierze 24-letniego Torunianina - w Unibaxie jest jednym z najpewniejszych punktów zespołu, w Vargarnie praktycznie liderem a w GP Challenge awansował do ścisłego finału. Jego dobre występy zaowocowały ostatnio powołaniem do pierwszej piątki reprezentacji Polski na nadchodzący DPŚ. Sporo, prawda? Dzisiaj Adrian wraz ze swoimi kolegami z Vargarny jedzie do Hallstavik na mecz z tamtejszą Rospiggarną, która za wszelką cenę będzie się chciała zrewanżować za ostatnią kompromitującą porażkę z Indianerną. Jeśli chodzi o przeciwników Miedzińskiego to dzisiaj najgroźniejszy powinien być tradycyjnie Greg Hancock, któremu praktycznie nikt nie może zagrozić w &quot;sportowej&quot; walce na torze. Drugi z liderów gospodarzy, Ryan Sullivan przechodzi ostatnio jakby mały kryzys formy (ostatnio 3,2,2,0,0,0 przeciwko Indianernie, w niedziele 0,0,2,1 w Lesznie). Natomiast H. Gustafsson, T. McGowan i J. Kołodziej są moim zdaniem jak najbardziej w zasięgu Miedzińskiego. Jazda w parze z młodym Anglikiem, E. Kennettem (śr. 0.75/bieg na wyjazdach), który zastępuje w składzie słabiej ostatnio spisującego się Joe Screena raczej nie powinna utrudniać Adrianowi zdobywania punktów. Ponadto dzisiaj myślę, że Rospiggarna będzie się starała za wszelką cenę zmazać plamę na honorze z zeszłego tygodnia pokonując pewnie beniaminka z Norrkoeping a co za tym idzie bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym jedną ze zmian taktycznych (przy stracie co najmniej 6 pkt) wykorzysta właśnie Miedziński, notując dodatkowy, szósty start (4 regulaminowe + pewny udział w nominowanych + taktyk). Jakby tego było mało, Torunianin wraca dzisiaj na tor, na którym ścigał się cały sezon 2007, więc problemów ze znajomością toru raczej nie powinien mieć (pewnie zna go nawet lepiej, niż niejeden zawodnik dzisiejszych gospodarzy). Czy 10 pkt w 6 startach na dobrze znanym torze, przeciwko średniej klasy rywalom dla młodego reprezentanta Polski to dużo? Nie sądzę. Dodam jeszcze tylko, że od początku czerwca Adrian w 8 na 9 przypadkach (wliczając w to wszystkie objechane zawody drużynowe i indywidualne na całym kontynencie) notował wyniki dwucyfrowe! (źródło: www.adrianmiedzinski.pl). Polecam.
 
sampras 2

sampras

Użytkownik
Wojt bardzo dobry typ ale jednak odpuscilem , zastanawialem sie dlugo nad nim i
w koncu zrezygnowalem tak jak w przypadku undera Nickiego bo co jak co ale mozliwosc
6 startow Powera jest duzo bardziej prawdopodobna niz 6 startow Miedziaka.
Dzisiaj Rospi bedzie miala spore problemy ze zwyciestwem wiec 6 startow Adriana moze
okazac sie rzecza niemozliwa do zrealizowania , ale zycze Ci zeby typ wszedl.
 
wojt667 2

wojt667

Użytkownik
Poniekąd masz rację, od typowania zwycięscy z tym meczu trzymałbym się z daleka, ale... Np. widząc pierwsze 10 biegów daję gościom max. jedno zwycięstwo, kilka remisów a resztę dla Rospiggarny. Osobiście nie wierzę też w Skórnickiego, Nichollsa i Shieldsa na wyjazdach. Gospodarze jeśli chcą spojrzeć w oczy swoim kibicom (prezesom?) muszą spotkanie z beniaminkiem bez zwycięstwa wyjazdowego w 10 kolejkach wygrać. O te kilka punktów straty w środku meczu bym się nie martwił a jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to Miedziak jest pierwszy w kolejce po taktyka. Jestem dobrej myśli.

Odnośnie undera (13.5) Pedersena to mnie nie odstrasza nawet ew. 6 startów Duńczyka. W obecnej formie, w obliczu dobrze znających tor w Kumli liderów gospodarzy i mając na uwadze poprzednie &quot;dokonania&quot; Powera (w Szwecji na wyjazdach: 11/6, 13/7, 11/5) jestem skłonny postawić (i to nawet zrobiłem :p) na under. Nicki coś ostatnio ma z psychiką i normą w jego przypadku staje się co najmniej jeden całkowicie zawalony bieg w zawodach (wykluczenie, zero itp.) a poza tym już nie tak łatwo przywozi się mu trójki jak w poprzednich latach - tak, tak, czasem trzeba przyjechać nawet za Zbyszkiem Sucheckim czy otyłym Scottem ????
 
sampras 2

sampras

Użytkownik
Fakt faktem ale to nadal jest ten sam Nicki Pedersen czlowiek ktory dzis
moze wykrecic maxa zostawiajac rywali juz na dojezdzie do luku :spokodfhgfh:
 
cinek68 0

cinek68

Użytkownik
Wie ktoś w jakich składach dzisiaj mecz Vargarna - Vastervik?
Widzę że niektórzy mają też mecz w Anglii a nigdzie nie moge znaleźć składów
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Vastervik osłabiony brakiem Bjarne Pedersena, natomiast Vargarna z Nichollsem, który potraktował priorytetowo występ w Szwecji.
Vargarna :
9. Adrian Miedziński
10. Edward Kennett
11. Scott Nicholls
12. Adam Skórnicki
13. Adam Shields
14. Kim Nilsson
15. Tai Woffinden
Vastervik :
1. Chris Harris
2. Tomasz Gapiński
3. Grigorji Łaguta
4. Niels Kristian Iversen
5. Tomasz Gollob
6. Anton Rosen
7. Kevin Doolan
źródło : lokalna gazeta (Norkoeping) + oficjalna strona Ippswich
 
cinek68 0

cinek68

Użytkownik
Hmm nie wiem co o tym meczu myśleć. Ciężki do wytypowania, chyba absencja Pedersena zaważy na korzystnym wyniku dla gospodarzy. Nicholls wczoraj ładnie ale nie zdziwiłbym się jakby dzisiaj pojechał zupełnie odwrotnie...
Edit:
Bet365 wystawił hc na Vastervik +6 z kursem 1.90 i chyba na to się skuszę. Mecz może być wyrównany a hc pokryje nawet 4 (lub mniej prawdopodobne 5)-punktową wygraną gospodarzy. Mam nadzieje że nasz czołowy żużlowiec nie zawiedzie ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wczoraj mecze wygrali tylko goście a wpływ na to miała pogoda która krzyżowała plany gospodarzom. Sprawdzałem prognozy na dziś na okolice Norrkoping i dzisiaj też planowane były opady ale niezbyt wielkie, więc gospodarze pewnie przygotują tor taki jak zawsze gdzie decyduje głównie start ...
Co do formy obu ekip to wytypowanie zwycięzców meczów z ich udziałem jest bardzo ciężkie. Vargarna potrafi zaskoczyć. Zwłaszcza na swoim torze. Vastervik z kolei jak ma dzień to wygrać może z każdym i wszędzie, bo potencjał mają olbrzymi. Gospodarze mają w składzie praktycznie samych Brytoli (wliczam tutaj też Skórę :p) i znimi nigdy nie wiadomo jak poradzą sobie na dłuższych i twardszych torach. Strasznie ciężko wytypować zwycięzce tego meczu, ja spróbuję sobie zagrać jednak na gości. W dobrej formie jest Łaguta i Harris. Gollob miał ostatnio bardzo dobre występy w Polsce, w Szwecji jeździ w kratkę ale teraz wypada ten lepszy występ :p Para gości Doolan - Rosen napewno nie jest słabsza od pary gospodarzy a Gapa z Pukiem w Elitserien ogólnie nie zawodzą. Kurs 2.80 jest według mnie wart skuszenia.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
MIEDZIŃSKI (-2) -IVERSEN TYP 1 1,66
bardzo ciekawy typ.....
miedzinski na pewno pojedzie 5 razy natomiast iversen moze tylko 4 razy jak bedzie sie trzymala ostatnia jego slaba forma....
adrian jest w formie i ostatnio regularnie kreci zawsze powyzej 10 (11,10,13,10)
natomiast niels jest ostatnio w dolku (3,8,8,) i raczej nie pojedzie dzis 5 razy.....
kurs nie zachwyca ale w miare pewny...
w expekt iversen jest w parze z nicholsem ale adrian wg mnie jest w lepszej dyspozycji....
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Elitserien: Vargarna Norrkoeping - Vastervik 51:45 http://www.sportowefakty.pl/zuzel/druzyny/vastervik/
Vargarna Norrkoeping - 51 pkt.
1. Adrian Miedziński (2,1,3,2*) 8+1
2. Edward Kennett (1*,1,0,0) 2+1
3. Scott Nicholls (d,2,2*,2,2) 8+1
4. Adam Skórnicki (1,1*,3,3,2) 10+1
5. Adam Shields (3,2,0,3,0) 8
6. Tai Woffinden (3,1,0,3,0) 7
7. Kim Nilsson (1,3,2*,2*) 8+2
8. Jonas Andersson NS
Vastervik - 45 pkt.
1. Chris Harris (3,3,3,1*,3,1) 14+1
2. Tomasz Gapiński (0,0,1,-) 1
3. Grigorij Łaguta (3,3,2,1,3) 12
4. Niels K. Iversen (2*,2,2*,1,1) 8+2
5. Tomasz Gollob (2,1,w,0,3) 6
6. Anton Rosen (w,-,-,-) 0
7. Kevin Doolan (2,0,0,1) 3
8. Pontus Aspgren (1,0) 1
Świetny mecz Harrisa i Łaguty nie pomógł Vastervik w odniesieniu zwycięstwa. Słabiutko pojechał Gollob, Gapiński oraz duet rezerwowych. Wśród gospodarzy punktowali wszyscy i to był klucz do sukcesu.
 
T 0

typers

Użytkownik
witam, wie ktoś może czy Indianerna Kumla dzisiaj będzie jechać pełnym składem ? nie bedzie żadnego z/z ?
oraz o spotkaniu Lejonen - Rospiggarna, czy w zespole Rospiggarna hancock pojedzie normalnie 5 biegów czy może więcej ?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Hancock pojedzie pewnie sześć razy, bo nie sądzę by mecz był na takim styku.
Kumla pojedzie w pełnym składzie.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
a ja mam dobry typ :
Lindgren - Walasek 1 @ 1,95
Liczone sa wszystkie biegi , a Dackarna pewnie bez Andersena. Więc bedą stosować z/z więc Lindgren z pewnością pojedzie o jeden bieg więcej. A po za tym prezentuje sie ostatnio dobrze, a Walasek jakoś ostatnio nie słyszałem nic wielkiego o nim, po za tym w milenium wystawili zakład Lindgren - Walasek (+2) 1 @ 1.75, tym bardziej więc skłaniam się ku propozycji bet365
 
cinek68 0

cinek68

Użytkownik
Indianerna - Västervik H(0.0 - 4.5) 2 1.95
Mecz ten powinien być na styku, handi +4,5 na gości przy takim kursie bardzo mi się podoba. Gollob, Pedersen, Iversen, Harris, Laguta to bardzo mocna paczka która może ten mecz wygrać, choć Indianerna dysponuje wyrównanym składem, tym bardziej mocnym u siebie. Nie mogę się doczekać tego spotkania ????
Edit : Na expekt widzę +6.5 więc tym bardziej polecam ????
Lee Richardson - Ryan Sullivan 2 1.90
Obaj są na podobnym poziomie. Lee ostatnio w Anglii nic wielkiego nie pokazał a jest szansa że Ryan pojedzie przynajmniej raz więcej niż Lee co może tutaj być decydujące. Po takim kursie warto spróbować, nie można zapominać też że Sullivan jest gospodarzem więc zapewne znajomość toru dla niego na +
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Elitserien 28 lipca
Buczkowski-Woffinden Typ: Tai Woffinden - 1.5 @ 1.80
Tai Woffinden jest objawieniem ostatnich tygodni. Od dłuższego czasu niemalże wszyscy eksperci widzieli w nim potencjał ale w kilkunastu ostatnich dniach on eksplodował. Tai jechał bardzo dobrze w Drużynowym Pucharze Świata ale pokazał się jako zawodnik światowej klasy w ostatnich kolejkach ligowych w Polsce. Najpierw przeciwko Stali Gorzów zdobył 12+1 a w iedziele 11+1 prowadząc Włókniarz do sensacyjnego zwycięstwa w Lesznie. Jakby tego było mało wczoraj na torze w Wolverhampton zdobył komplet 12 punktów. Dziś jedzie w drużynie, która większych szans na zwycięstwo nie ma. Sądzę, że jest w stanie pojechać sześć razy. Zwłaszcza, że drugi &quot;rezerwowy&quot; w drużynie Vargarny jest słabiutki. Krzysztof Buczkowski z kolei zadebiutuje w barwach Dackarny. Jak wiadomo do tej pory był zawodnikiem Smederny ale po jej upadku znalazł sobie nowy klub. Trudno jednak stwierdzić, że jedzie u siebie. Ponadto drugi rezerwowy Ludwig Lindgren jest dość solidnym zawodnikiem i wcale nie jest powiedziane, że Buczek nie pojedzie np. tylko 4 razy. Według mnie warto postawić na Tai&#39;a.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom