>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Metal

kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Jest temat z hip-hopem, więc będzie też z metalem ;) No i jestem ciekaw, ilu fanów metalu mamy na forum ????

Na początek chciałbym przedstawić fantastyczną stronkę - mapę metalu, pokazującą jak na przestrzeni lat rozwijała się ta muzyka, jak ewoluowały różne gatunki. Do tego z każdego gatunku jest kilka-kilkanaście utworów do przesłuchania ????

http://www.mapofmetal.com/#/home

I coś do obejrzenia ;)

http://www.youtube.com/watch?v=c1OlEAFj6PU
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Coś mało ludzi się wypowiada, a szkoda. A mapka, przeraża, ile tego jest :eek:
Osobiście słucham metalu, różnego, choć nie patrzę aż tak na te odmiany. Nie ubieram się, itp, ale posłuchać, czasem na jakiś koncert lubię się wybrać, choć i tak wtedy gdy z meczami nie koliduje, ale na winampie zdecydowanie króluje metal, rock. Ulubione zespoły to m.in Dream Theater, Pantera, Deep Purple, Testament, AC/DC, Black Sabbath, Anthrax, Dio, Gunsi, Megadeth, SOAD, Metallica i jeszcze sporo by tego było.
Nie lubię aż tak bardzo np. Slayer, itp, takich rypanek trochę ;)
Jakie nuty kosa byś polecił?
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Siema siema mysle , że jest nas tu paru.
Slucham róznej muzyki, etapami seriami , różnie to bywa jest w niej także ten gatunek.
Slucham/ sluchalem np MEtallica, Slipknot, AC DC i ogolnie pare utworow np Slayera, AciDów, Soufly, . Sabbath czy np Sepultura bardziej mi tematyka rocka lub mocniejszego rocka podpasowywała tutaj bylo znacznie czesciej. Z metalu najbardziej nawet dyskograficznie bywała w glosnikach MEtallica
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Coś mało ludzi się wypowiada, a szkoda. A mapka, przeraża, ile tego jest :eek:
Osobiście słucham metalu, różnego, choć nie patrzę aż tak na te odmiany. Nie ubieram się, itp, ale posłuchać, czasem na jakiś koncert lubię się wybrać, choć i tak wtedy gdy z meczami nie koliduje, ale na winampie zdecydowanie króluje metal, rock. Ulubione zespoły to m.in Dream Theater, Pantera, Deep Purple, Testament, AC/DC, Black Sabbath, Anthrax, Dio, Gunsi, Megadeth, SOAD, Metallica i jeszcze sporo by tego było.
Nie lubię aż tak bardzo np. Slayer, itp, takich rypanek trochę ;)
Jakie nuty kosa byś polecił?
Tak czekałem, zastanawiając się, czy ktoś odpowie i już byłem pewien, że niepotrzebnie założyłem ten temat, ale okazuje się, że być może niekonicznie :grin:
W mojej okolicy niestety rzadko są koncerty godne uwagi. Jak gra ktoś z zagranicy to przeważnie w Warszawie, Krakowie, a ja mieszkam ponad 100km na południowy wschód od Lublina, w którym w ostatnim czasie z ciekawszych zespołów grali tylko Children of Bodom i chyba Vesania :-( Aaa, no i Europe. Do tej pory byłem tylko w Zamościu na Kacie i Acid Drinkers, ale niedługo będę studiował w Krakowie, więc liczę na to, że sytuacja się poprawi :grin:
Hmm... Co mógłbym polecić :? Z metalu słucham raczej czegoś cięższego - melodic death, ew. death, black. Póki co do głowy przychodzi mi polski Hunter:

http://www.youtube.com/watch?v=avC-4tTb-aY&amp;amp;feature=related

i Sodom:

http://www.youtube.com/watch?v=TLrbRzB-36c

Chociaż z tego, co się orientuję, Sodom to w większości takie &quot;rypanki&quot;. Podaję to, czego nie wymieniłeś, ale być może i tak znasz. W sumie to dość znane kapele.
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
Słucham zarówno metalu jak i znacznie lżejszej muzyki typu Lynyrd Skynyrd czy The Allman Brothers Band. Ulubione zespoły metalowe: Celtic Frost, Triptykon, Bathory, Morbid Angel, Death, Furia, Turbo, Emperor + Ihsahn solowo, Venom, Volbeat i wiele innych. Jakoś nie ubóstwiam Metalliki chociaz Kill&#39;em All bardzo lubię.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
W takim razie i ja wymienię swoje ulubione zespoły (w sumie od tego powinienem był zacząć...): Opeth, Dark Tranquillity, In Flames, Insomnium, Children of Bodom, Amon Amarth, Death, Kalmah, Dissection, Agalloch, Bathory, Dimmu Borgir, Shining - czyli w dużej mierze scena skandynawska. Ale nie ograniczam się tylko do metalu. Czasem posłucham Comy, Pink Floyd, Dire Straits, nawet Jarre&#39;a trochę słuchałem.

A tak przy okazji - mój last.fm (macie?) http://www.lastfm.pl/user/kosa248
Chociaż na razie nie ma tam nic ciekawego - dziś wyzerowałem sobie liczniki :grin:
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
No to i ja coś klepne.W sumie to rock and rollem w czystej postaci ojciec karmił mnie z piersi już za małego.W wieku 5 lat w domu przewijała sie muzyka m.in Sabbatów,Iron Maiden czy Gunsów.To ojciec we mnie zaszczepił zamiłowanie do tej wspaniałej muzyki.Potem gust rozwijał sie już sam aż po dzisiejszy dzień.Lubie posłuchać zarówno progresywnego rocka w stylu Crimsonów,Stevena Wilsona czy choćby Floydów których cenie niebywale ale i mocnego death metalowego jebnięcia.W gimnazjum przez pewien czas za sprawą kumpla miałem krótko zajawke na korny,slipknoty i inne walce i polki których teraz moge posłuchać wyłacznie przy piwku i to w stanie wysoko %%%.Oprócz słuchania muzyki mam też pierdolca na kolekcjonowanie płyt CD.Moja kolekcja liczy już około 500płyt + jeszcze stare winyle ojca.Rock,Hard Rock,Heavy Metal pod postacią różnych odmian to praktycznie całe moje życie.Nie wyobrażam sobie codzienności bez wysłuchania płyty.Nie lubie wymieniać ulubionych ekip bo jest tego naprawde mnóstwo.Jeden zespół wymienić moge napewno bo to on ciągnie sie za mną latami i od niego naprawde zaczynałem przygode z porządną muzyką - Motorhead.
 
karamazow 110

karamazow

Użytkownik
Proponuję zmienić nazwę tematu na Rock/Metal.
Ja tam właściwie słucham muzyki rockowo/metalowej od kilku lat po przerzuceniu się z hip-hopu(chociaż czasem puści się płytę Ostrego z sentymentu), w którym w pewnym momencie mi czegoś zaczęło brakować a co znalazłem w muzyce Rockowej - żywe instrumenty zamiast muzyki z komputera. Ulubione kapele(kolejność nie ma znaczenia): Metallica, Slayer, Pink Floyd, Mastodon, Foo Fighters, KNŻ, Luxtorpeda z tych co na ten moment przychodzą mi do głowy. Swoją drogą polecam najnowszą płytę Lux-ów &quot;Robaki&quot; moim zdaniem świetna.
 
Do góry Bottom