>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich - Oberstdorf (17-21.01.2018)

Status
Zamknięty.
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Stoch - Prevc
Typ: Stoch lepszy w drugim konkursie lotów
Kurs: 1,3

Kamil jest jednym z trzech głównych faworytów i zapewne stanie na podium całych mistrzostw. Dzisiaj znów powalczy z Tande i Freitagiem. Może włączy się do tego Stjernen, może Johansson albo Kraft. Nie widzę w tym gronie Prevca, który według mnie zajmie miejsce w przedziale 6-10. Idę pewnie w stronę Kamila.

R. Johansson
Typ: Miejsca 1-6 w drugim konkursie
Kurs: 1,50

Tak jak pisałem wyżej. Dla mnie jest 6 zawodników którzy powinni walczyć o czołowe lokaty. Wśród nich jest Robert i stąd mój typ. Wydaje mi się on na tej skoczni lepiej dysponowany niż Kraft i Stjernen, dlatego mając tylko 3 niby lepszych od siebie, powinien zmieścić się w 6. Norweg jest bardzo regularny.
S. Ammann
Typ: Miejsca 1-15 w drugim konkursie
Kurs: 1,40

Wczoraj przez głupotę jury, Szwajcar stracił szanse na dobre miejsce, podobnie jak kilku innych zawodników. W pierwszej 15 powinien się zmieścić spokojnie. Nawet wczoraj mimo tak złego drugiego skoku, był właśnie 15. Dzisiaj spodziewam się go walczącego o pierwszą 10 konkursu.
AKO - 2,73
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
K. Stoch - R. Freitag eFortuna
K. Stoch 1,78
R. Freitag - A. Stjernen eFortuna
A. Stjernen 2,62
Oba typy przeciwko Ryśkowi... Wczoraj 2 bardzo równe loty oddane przez Niemca, który dopiero co powrócił do skakania po przerwie spowodowanej upadkiem na TCS... Przed upadkiem Freitag był w kapitalnej formie wygrywał praktycznie każdy konkurs... Ale to są loty tutaj jednak ja osobiście niżej cenie Niemca niż Stocha, który jest kapitalnej formie a tym bardziej wyżej cenię Norwega Stjernena, który był faworytem do podium i to podium przegrał jak większość zawodników przez organizatorów którzy kręcili tymi belkami jak debile...
Dziś nowy konkurs nowy dzień i myślę, że Freitag nie odda już tak dobrych 2-óch skoków...
Przypomnę, że Stjernen tydzień temu wygrał zawody w Kulm w lotach więc potrafi latać...
 
S 72

skuwerx

Użytkownik
Witam
Mam problem obstawiłem Colloredo vs Nazarov, ale nastąpił zwrot, jakby to był zwrot przed zawodami to jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć, ale po skoku zwrot co to ma być.., czekanie czy wejdzie czy nie? Czy można podjąć jakieś kroki, żeby zakład został rozliczony poprawnie? Oprócz pisanie do sts&#39;u co i tak nic nie da.

Edit. Napisałem do sts&#39;u według nich nastąpił zwrot, ponieważ kurs byl źle wystawiony ,,wszystko zgodnie z regulaminem&quot; co tam ,ze zwrot zrobili po tym jak zakład wszedł ,a obstawilem go po 9 rano ;) , moja przygoda z sts&#39;em właśnie się konczy ;)
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Brawa dla Kamila! Po ostatnim weekendzie były obawy, ale pokazał, że to tylko wypadek przy pracy.
Ale nie mogę nie wspomnieć o fakcie, iż Stoch skoczył w trzech skokach o ~20 m dalej niż Tande ???? . Oczywiście, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, gdyby to Kamil wygrał za pomocą rekompensat, to pewnie każdy pisałby trochę inaczej. Jednak próbując zachować namiastkę obiektywności, ot wychodzi, że trzeba mieć szczęście, aby czasem nie mieć za dobrych warunków, względem rywali, taki swoisty paradoks:p. Nie można odejść od wrażenia, że przy świetnej dyspozycji 2-3 zawodników, o medalach decyduje komputer (i sędziowie od zmiany belki). Stoch nawet, gdyby oddał w pierwszym skoku próbę lepszą technicznie i miał wysokie noty, to jednak nadal byłby drugi. Pointom mojego wpisu, niech będzie dzisiejszy skok - 11 m dalej a odrobił aż... ~4 pkt ???? .
Gratuluje złota Danielowi i komputerowi.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Konkurs drużynowy Oberstdorf
Norwegia wygra
Kurs: 1.20 Bwin ✅

No kurs nie powala ale i tak patrząc na innych bukmacherów to jeszcze coś z tego buka można ugrać. Unibet daje 1.10 a nasze polskie po odjęciu podatku to lepiej nie mówić, ale nie ma co się dziwić ten typ nie ma prawa nie wejść. Norwegia jest Mega wielkim faworytem do wygrania jutrzejszego konkursu drużynowego, a jedynym rywalem dla Norwegów są oni sami sobie, a dokładniej to Tande skoczy na swoim poziomie może nie będzie najlepszy bo myślę że Kamil jutro pokaże że jest w najlepszej formie, Stjernen skoczy także na swoim poziomie czyli daleko, Johansson także zakręci się ze skokiem w czołowej 10, jedynym zawodnikiem który może trochę zepsuć notę Norwegom jest Forfang który świetne skoki przeplata średnimi ale nawet to nie powinno zepsuć dorobku drużyny. Nie ma szans aby jakaś drużyna była w zasięgu zagrozić Norwegom. O podium powalczą Polacy z Niemcami a jeśli Leyhe czy Eisenbichler pokażą swoją gorszą twarz to podium powalczą nieobliczalni Słoweńcy. Peter Prevc skacze na przyzwoitym poziomie, to samo można napisać o Damjanie. Semenic potrafi latać ale widać że zbyt bardzo chce i to nie przynosi dobrych wyników, musi odciąć trochę myśli nie myśląc o jak najlepszym rezultacie tylko skakać swoje, no i ten nieobliczalny Domen który po każdym wykonanym skoku w Oberstdorfie był zniesmaczony ze swojej dyspozycji, ale że młody potrafi latać to każdy z nas wie. Walka o 2 i 3 miejsce będzie przykuwała uwagę kibiców skoków na całym świecie bo 1 miejsce jest zarezerwowane dla Norwegów którzy mogą wygrać ten konkurs bardzo dużą ilością pkt. Osobiście chętnie zobaczyłbym taką propozycję od bukmacherów na handicap punktowy zwycięstwa Norwegów ;)
Jutro warunki pogodowe o niebo lepsze niż dziś wiatr ma być o połowę mniejszy niż dziś w okolicach 8 km/h czyli około 2 m/s a co najważniejsze ma wiać pod narty.

H2H Zawodnicy

Andreas Stjernen- Johann Andre Forfang
Typ: Stjernen
Kurs: 1.35 buk: forbet ✅

Pojedynek wewnątrz norweski gdzie faworyt jest jeden to oczywiście Stjernen. Jak już pisałem wyżej Stjernen skacze bardzo dobrze w Oberstdorfie i jest obecnie 2 skoczkiem po Tande w kadrze norweskiej. Forfang natomiast skacze średnio, dziś oddał świetny skok 225,5 m to najlepsza odległość dzisiejszego dnia, jednak nie ma szans aby jutro oddał również tak świetny skok jego okolice lądowania to 210 m i jutro powinno być coś w okolicach tego, natomiast to Stjernen może znacznie przybliżyć się do okolicy 220 m, coś czuje że jutro Stjernen pokaże klasę i odda 2 świetne skoki, o Forfangu nie da się tego napisać bo on odda dobre skoki ale nie powinien zbliżyć się do Andersa.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Zgoda, Norwedzy to faworyt ale granie po takim kursie to duże ryzyko ze względu na pogodę. Ta nie rozpieszcza od początku mistrzostw. Piszesz, że ma być lepsza w niedzielę ale to góry i tam wszystko szybko się zmienia. Na tych MŚ juz skarceni zostali bardzo dobrzy lotnicy jak Kasai czy Ammann.
Radzę się dwa razy zastanowić za czym się zagra taki typ. W skokach pewniaków nie ma, bo na rezultat oddziałuje wiele zmiennych które zależą nie tylko od zawodnika.
Sądzicie, że Polacy mają tu szansę zdobyć medal? Po mojej analizie wydaje mi się, że tak choć bardzo blisko są Niemcy i mimo wszystko Słowenia, której bym nie lekceważył na mamutach.
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Dokładnie. Gorsze warunki albo upadek któregoś z zawodników i po wygranej. Są mocni, ale nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Kurs już tak spadł, że nie ma co go ruszać. Ani na podbicie, ani na singla. No chyba, że ktoś sprzedał dom.
 
bobair 48

bobair

Użytkownik
Tyle tylko, że Norwegia powinna to wygrać nawet jak, któryś z nich &quot;spadnie na bulę&quot; ;). Niestety, są poza zasięgiem i nie ma się co czarować. Oczywiście, granie tego po kursie 1.10 jest bez sensu. Ewentualnie, gdyby były jakieś zakłady na handi, to można pomyśleć.
Co do reszty medali. Analizując wyniki indywidualne to wydaje się, że Niemcy powinni bez problemu zdobyć srebro. My natomiast powalczymy ze Słowenią o brąz.
 
J 4,8K

jasiu771

Użytkownik
Witam
Mam problem obstawiłem Colloredo vs Nazarov, ale nastąpił zwrot, jakby to był zwrot przed zawodami to jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć, ale po skoku zwrot co to ma być.., czekanie czy wejdzie czy nie? Czy m
Kiedyś rok może dwa lata temu miałem podobną sytuację. Mecz tenisowy Puchar Davisa
Litwa - Madagaskar kurs na Litwe około 20 lub coś podobnego i oczywiście była to pomyłka w wystawieniu kursu i były zwroty po meczu.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Co do konkursu drużynowego, to jeżeli pogoda nie przeszkodzi, Norwegowie wiadomo, że pierwsze miejsce.Chyba, że Forfang zostanie zmieniony przez Fannemella, to już trochę zmniejsza ich szanse, bo A.F. potrafi w ostatnim czasie zepsuć skok i spaść na bule. Tylko tylko, że po wczorajszym skoku Forfanga zapewne żadnych zmian nie będzie.
Zakładając, że składy będą następujące:
Żyła, Hula, Kubacki, Stoch - to potwierdzone przez trenera, czyli pewne
D.Prevc, Semienić, Damjan, P.Prevc
Leyhe, Eisenbichler, Wellinger, Freitag
Można zrobić małe porównanie poszczególnych par.
W pierwszej rundzie to Polacy powinni zyskać nieco punktów. Domen nie skacze tak jak tydzień temu, tutaj się męczy i nie może dolecieć chociażby do 200 m. Najsłabszy punkt Słoweńców. Leyhe zapewne wyląduje gdzieś w oklicach 190 m. Jakoś nie widzę go szybującego poza granice punktu K, chyba, że te 2-4 metry za. Z kolei jeżeli chodzi o Żyłę, jest on w stanie skoczyć te 205 m. Wiadomo, nieobliczalny, ale jednak w drużynówce nasi nie zawalają.
Domen - 185
Leyhe - 190
Żyła - 200 (zakładam, że wszyscy mają podobne warunki)
Druga runda jest bardzo ciekawa. U nas solidny Stefan, który jeżeli wiatr znów nie będzie go ściągał w dół, spokojnie powinien polecieć za 200 m. To samo tyczy się Semienić. Przy wiatrach z przodu może być nawet 215, ale jeżeli już zawieje z tyłu, może być nawet 180. Eisenibchler to dla mnie w każdym konkursie zagadka. Jeden skok czasem diametralnie różni się od drugiego. Przyjmując tę dobrą wersję, może oddać skok w granicach 210 m, jednak zakładając, że będzie druga seria, trzeba policzyć mu 200 m. Reasumując.
Semienić - 207
Hula - 204
Eisenbichler - 205
Trzecia runda. Tutaj nie będę się rozpisywał. Wydaje mi się, że jeżeli warunki będę podobne dla wszystkich trzech skoczków, powinni oni oddać porównywalne próby. Stać ich na 215 metrów spokojnie, a nawet i więcej.
Damjan - 210
Wellinger - 210
Kubacki - 210
Czwarta runda. Tutaj znowu Słoweńcu powinni stracić. Prevc znacznie lepiej się prezentuje niż na skoczniach dużych, ale to nadal nie ten poziom co ścisła czołówka. Co do pary Freitag-Stoch. Bardzo wyrównana, ale jednak ze wskazaniem na Polaka. Myślę, że te 5-7 punktów może Kamil zyskać spokojnie, a jeżeli wreszcie trafi z odbiciem, może być petarda i nawet Tande nie będzie w stanie osiągnąć takiej odległości.
Prevc - 215
Freitag - 222
Stoch - 226
Tak jak pisałem na początku, zakładam, że warunki będą korzystne, a jury znów nie zepsuje widowiska, stąd tak dalekie loty. Bądź co bądź, wczoraj dzięki świetnemu manewrowi jury przed skokiem Johanssona, straciłem grubą kase. 0,7 pkt zabrakło do Wellingera w klasyfikacji łącznej. Przy wyższej belce, na pewno by to Wąsacz skoczył. Nic, trudno.
Podsumowując.
Słowenia powinna stracić w 1 i 4 rundzie, być może nieco zyskać w 2, ale to i tak nie wystarczy do zajęcia miejsca na podium. Niemcy i Polacy mają bardzo wyrównana składy, ale myślę, że jednak to Polska znajdzie się na 2 miejscu. Stoch lepszy od Freitaga, Żyła od Leyhe. Co do pozostałych par, dałem je na remis, chociaż może tam być lekka przewaga Niemców. W ogólnym rozrachunku, słaby Leyhe im zawali, a nam Kamil nadrobi.
1. Norwegia
2. Polska
3. Niemcy
4. Słowenia

Trzeba poczekać do odprawy technicznej. Poznać składy i dopiero coś kombinować. Jeżeli będą takie jak podałem wyżej, będę stawiał na taką właśnie kolejność na podium.
Ktoś coś wie, czy Japończycy wystartują? Jest ich trzech, może ktoś dojechał? Bo to byłaby ciekawa rywalizacja z Austrią o 5 miejsce.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Ktoś coś wie, czy Japończycy wystartują? Jest ich trzech, może ktoś dojechał? Bo to byłaby ciekawa rywalizacja z Austrią o 5 miejsce.
Z tego co wiem to bardziej zagrożony jest start Finów. Maatta ma chyba problem ze sprzętem.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Jeśli będą 2 serie to sprawa jest prosta bo Norwegom nie przeszkodzi upadek( to w teorii - 30 pkt,w praktyce około 26),przy jednej serii już bardziej możliwe jest ,że jeden z nich skoczyłby troszkę słabiej,jeden się przewrócił i może wówczas przegraliby,może ewentualna kolejna dyskwalifikacja kombinezonu Forfanga,ale to są scenariusze sf.
Pozostają 2 medale i 3 drużyny,ale Słoweńcy na 8 skoków jeden na bank zawalą,więc przy 2 seriach nie będzie ich na podium.
Sprawa drugiego miejsca otwarta,ale musimy skakać te parę metrów dalej gdyż tradycyjnie Niemcy będą mieli więcej punktów dodanych za wiatr (tacy pechowcy).
Johansson R. Prevc P. w stsie za @ 1,52 ✅wydaje się ok,bo Peter zapewne w ostatniej grupie która będzie miała niższy najazd .
Hula S. Poppinger M.@ 1,3 ✅oraz gdyby była para przeciwko Eisenbichlerowi z dowolnym Norwegiem✅.
Mam nadzieję,że Japonia wystartuje.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Zakładając, że składy będą następujące:
Żyła, Hula, Kubacki, Stoch - to potwierdzone przez trenera, czyli pewne
D.Prevc, Lanisek, Damjan, P.Prevc
Leyhe, Eisenbichler, Wellinger, Freitag
Pomyliłeś Semenica z Laniskiem, to jedno, a drugie to moim zdaniem Domen zostanie zastąpiony przez Bartola, bo skacze tutaj zdecydowanie najsłabiej ze Słoweńców. Dzisiaj mają być trudne warunki z uwagi na padający śnieg, więc może być różnie. Moim zdaniem będzie tylko jedna seria, a wiaterk ma lekko podwiewać z przodu, więc Słoweńcy mogą latać dużo lepiej. Liczę na srebro dla naszych, ale po tak śmiesznym kursie w parze ze Słowenią ich nie zagram, prędzej dam na Prevca i spółkę 2,92.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Pomyliłeś Semenica z Laniskiem, to jedno, a drugie to moim zdaniem Domen zostanie zastąpiony przez Bartola, bo skacze tutaj zdecydowanie najsłabiej ze Słoweńców. Dzisiaj mają być trudne warunki z uwagi na padający śnieg, więc może być różnie. Moim zdaniem będzie tylko jedna seria, a wiaterk ma lekko podwiewać z przodu, więc Słoweńcy mogą latać dużo lepiej. Liczę na srebro dla naszych, ale po tak śmiesznym kursie w parze ze Słowenią ich nie zagram, prędzej dam na Prevca i spółkę 2,92.
Jasne, że pomyliłem, dzięki. Zawsze mi się oni mylą -,-
Już poprawiam.
A co do Bartola, myślę, że jednak on nie wystartuje. Nie ma teraz formy, by mógł pomóc Słowenii bardziej aniżeli Domen.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
A co do Bartola, myślę, że jednak on nie wystartuje. Nie ma teraz formy, by mógł pomóc Słowenii bardziej aniżeli Domen.
Cóż, zobaczymy? Bartol w jedynym treningu był lepszy od Domena o ponad 20m. Prevc nawet nie powąchał tutaj 200m!!! Najdłuższy skok to 192,5m. Moim zdaniem to byłby duży błąd gdyby został w składzie. Bartol mógłby zrobić różnicę na korzyść Słoweńców. Ale to tylko moje prywatne zdanie. Jak będzie, zobaczymy.
Jeszcze z par indywidualnych:
Kubacki - Hula 3,60

Niby oczywista oczywistość, ze Dawid będzie lepszy, ale nie dla mnie. Po pierwsze,będą skakać w różnych grupach, więc mogą skakać z różnych belek. Po drugie, może odbyć się tylko jedna seria, a wtedy to jest już loteria. Po trzecie, Stefan miał tu trochę pecha do warunków, a że potrafi odpalić petardę pokazał w kwalifikacjach. Po czwarte, Stefanek będzie podwójnie zmotywowany bo w końcu dostał się do tej drużyny i ma szansę wywalczyć medal, oraz udowodnić trenerowi, że warto na niego stawiać, również pod kątem IO. Kurs totalnie nieadekwatny do ryzyka więc widzę value w graniu na Hulę.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Ktoś coś wie, czy Japończycy wystartują?
Japończycy nie wystąpią. Brak czwartego zawodnika.
Tu składy. Finlandia się zgłosiła co pozwala na przeprowadzenie konkursu ale Maeaettae ma problemy ze sprzętem i nie wiadomo czy wystartują.
http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3139/2018JP3139SLR1.pdf
Niemcy - Słowenia 1,50 Unibet ⛔
Wczoraj złapałem za 1.60, dziś już trochę mniej. Dziwne, że nikt nie powiedział, że Niemcy także mają równy skład. Odstaje jeden Leyhe ale reszta potrafi polecieć bardzo daleko. Do tego brązowy medalista z wczoraj skaczę tu bardzo dobrze. W trzeciej serii indywidualnej otrzymał dwa dość mocne podmuchy w plecy co spowodowało, że Stoch go przegonił. Sądzę, że dziś znów możemy się po nim spodziewać długich lotów.
W Słowenii jest Domen, który tu skacze słabo. Ciężko mu dolecieć do 190 metra. Znak zapytania także przy Damjanie, bo dobre loty przeplata słabymi. Lider Słowenii, a więc Peter Prevc raczej nie skoczy dalej niż Freitag.
Każdy życzy sobie aby Polacy zdobyli srebro. Ja sądzę, że Niemcy będą nas mocno napierać i to oni zdobędą 2. miejsce. Słowenia w walce o podium nie będzie się liczyć.
Jernej Damjan - Anze Semenic 2,03 forbet 2,22 STS ✅
Pojedynek kolegów z kadry Słowenii. Semenic wystartuje w drugiej grupie gdzie silnych przeciwników nie ma (jedynie Stjernen). Liczę, że ta seria skoczków może mieć podniesioną belkę co Anze przy lekkim wietrze pod narty może wykorzystać. Dziś właśnie taki wiatr zapowiadają. Damjan wystartuje w grupie trzeciej, gdzie będzie rywalizował z dużo lepszymi zawodnikami - Kubacki, Eisenbichler, Hayboeck czy Forfang. Podczas tego weekendu doświadczony Słoweniec przeplata dobre skoki słabymi. W zawodach indywidualnych zajął niższą pozycję od kolegi z drużyny. Sądzę, że po takim kursie można zaryzykować grę na Semenicia, który moim zdaniem wcale nie odbiega umiejętnościami od starszego kolegi.
 
pinio1111 56K

pinio1111

Użytkownik
Tande - Stjernen 2,92

Panowie będą skakać w zupełnie innych grupach. Tande z pewnością będzie skakał z dużo niższej belki i niekoniecznie poleci bardzo daleko. Do tej pory miał tu dodawane za każdym razem bardzo dużo punktów za wiatr. Dzisiaj ewentualnie może mieć odjęte bo wiatr z przodu no i niekoniecznie będzie musiał dawać z siebie wszystko, gdyż do jego skoku Norwegowie pewnie będą mieli już kosmiczną przewagę nad resztą stawki. Stjernen w grupie z Hulą, gdzie prócz niego najmocniejszy powinien być Semenic, zatem belka będzie dość wysoko.
 
mefiuu 7,8K

mefiuu

Użytkownik
Polacy nie mają możliwości treningu na skoczniach mamucich w przeciwieństwie do Norwegów, Niemców, Austriaków czy Słoweńców, dlatego mamy efekt rozkręcania się ze skoku na skok i rzeczywiście tak się dzieje. W Kulm przed tygodniem nie wyglądało to najlepiej a nawet słabo. Już na samej imprezie w Oberstdorfie kwalifikacje dla podopiecznych Stefana Horngachera również były przeciętne, ale już lepiej niż w PŚ. W samym konkursie było już dobrze a wczoraj każdy z nich poprawił się przynajmniej o jedną pozycję, a pewnie gdyby była 4 seria to poprawili by się o kolejne. To dowodzi że Polacy są w bardzo dobrej formie i na pewno dzisiaj powalczymy o podium, a moim zdaniem nawet stawimy pewien opór Norwegom. Mamy mocny i równy zespół, bez słabego czy nieregularnego skoczka w przeciwieństwie do kontrkandydatów do miejsca na podium. U Niemców bardzo mocni są Freitag i Wellinger, nieobliczalny jest Eisenbichler i Leyhe, który nie jest w najlepszej formie. W Słoweńców na pewno słabym punktem jest Domen Prevc, który na 5 skoków tylko raz przekroczył 190 metr (192,5) oraz Semenic, który jest średniej klasy skoczkiem. Austriaków do walki o podium nie brał bym nawet pod uwagę. Nawet Stefan Kraft nie jest w stanie nadrobić, ponieważ w dużo lepszej dyspozycji są czy to Kamil Stoch, Daniel Andre Tande czy Richard Freitag a w zbliżonej jest Peter Prevc. Michael Hayboeck jest po upadku i drobnych kontuzjach a Clemens Aigner czy Manuel Poppinger to tak jak w przypadku Semenica - stosunkowo słabi zawodnicy w kontekście walki o podium Mistrzowskiej imprezy.
Stawiam na drugi srebrny krążek na tych mistrzostwach. Myślę że jednak przegramy z Norwegami, a po walce, ale wygramy z gospodarzami. Słoweńcy powinni znaleźć się tuż za podium.
Bukmacher STS wystawił na srebrne medale dla Polski kurs 2,15 i ja za normalną stawkę spróbuję⛔
Drugi mój typ z racji kursu i aktualnej formy zawodników jest bardzo racjonalny, a kurs na to STS wystawił bardzo, bardzo atrakcyjny. Otóż STS na indywidualne zwycięstwo Kamila Stocha wystawił kurs 3,60.⛔ W takiej klasyfikacji moim zdaniem będzie się liczyć tylko 5 zawodników: Kamil Stoch, Richard Freitag oraz 3 Norwegów: Stjernen, Johansson oraz Tande. Indywidualną rywalizację wygrał Tande przed Stochem, ale gdyby warunki były równe dla wszystkich to Stoch wygrał by miażdżąc rywali. W pierwszej serii skoczył aż 18 metrów dalej od Norwega a jednak przegrał z nim (230 metrów - 212 metrów). W trzeciej serii również skoczył dużo dalej bo aż o 11 metrów, co dało mu około 4 punkty przewagi w tym skoku (swoją drogą to jest trochę paradoks, dyscyplina w której głównym czynnikiem jest odległość skoku a i tak decyduje komputer, który przyznaje bardzo niesprawiedliwie &quot;rekompensaty&quot;). Freitag po kontuzji wrócił bardzo mocny i w pierwszym dniu rywalizował jak równy z równym ze Stochem i Tande, natomiast wczoraj już widać było lekką zadyszkę Niemca, który po prostu zepsuł swoją próbę. Myślę że dziś Richard nie będzie aż tak mocny. Dwóch pozostałych Norwegów, mimo że to specjaliści od lotów powinni przegrać z Kamilem. Swoją drogą Kamil również ma zadatki na specjalistę od lotów, ponieważ jego pozycja i układ sylwetki w locie sprzyja lotom i bardzo przypomina pozycje najlepszych lotników w historii (bardzo podobnie latali Bjorn Einar Romoren czy Roar Ljokelsey).
Kolejny mój typ to H2h indywidualnie pomiędzy Kamilem Stochem a Danielem Andre Tande na korzyść Polaka. Jest to kontynuacja trochę poprzedniego typu, ale moim zdaniem na prawdę warto. Bardzo ciekawym czynnikiem przemawiającym za tym typem jest fakt że pewnie obaj Panowie będą skakać na samym końcu konkursu a najpewniej to będzie dwóch ostatnich skoczków. My będziemy pewnie do końca walczyć z Niemcami a i być może Słoweńcami o drugą pozycję dlatego Kamil będzie musiał dać z siebie 100% i powalczyć o każdy metr, natomiast szalenie silny zespół Norwegów wypracuje sobie sporą przewagę wcześniej, dlatego Daniel Andre Tande być może nie będzie musiał ryzykować i szukać jakichś wielkich lotów, tylko będzie chciał na spokojnie, bez ryzyka przypieczętować złoto.
STS na taki obrót spraw wystawił kurs 2,13⛔

Zostajemy przy H2h indywidualnym. Para Robert Johansson - Peter Prevc. Norweg to rekordzista swojego kraju (252 metry w Vikersund) i specjalista od lotów narciarskich, do tego w bardzo dobrej formie. Peter Prevc to również doskonały lotnik (3 lata z rzędu wygrywał małą Kryształową Kulę za loty), ale nadal nie jest w formie pozwalającej walczyć o najwyższe cele do czego z resztą Peter przyzwyczaił (podobnie jak Gregor Schlirenzauer). W indywidualnej rywalizacji lepszy był Słoweniec, ale nie wydaje mi się aby tak było dziś. Norwegowie są bardzo mocni i zapewne od pierwszych skoków do końca będą prowadzić co zdejmuje trochę presję z zawodników, a bez zbędnej presji skacze się na pewno dużo dużo łatwiej a po za tym obaj Panowie skaczą w innych grupach. Robert rozpocznie rywalizację u Norwegów, a za głównych rywali będzie mieć Piotrka Żyłę oraz Andreasa Wellingera, reszta natomiast raczej słabsi zawodnicy, no może jeszcze Jernej Damjan. Sędziowie na pewno postawia na troszkę wyższą belkę startową, ponieważ na wiać delikatnie z tyłu, a w taki sposób jaki latają Norwegowie sprzyja dłuższy najazd na próg a co za tym idzie wyższa prędkość na progu. Jeżeli tylko Robert dostanie jakiś delikatny podmuch u dołu pod narty na pewno to wykorzysta i odleci. Prevc natomiast u Słoweńców będzie kończyć rywalizację, a jak to zwykle bywa na ostatnią grupę sędziowie belkę obniżają, ponieważ boją się niebezpiecznych, za dalekich skoków, bo jak powszechnie wiadomo najlepsi zazwyczaj skaczą w grupie czwartej.
STS w bezpośrednim pojedynku Johanssona z Prevc na Norwega wystawił 1,55 ✅
Na zwycięstwo Forfanga z Wellingerem STS wystawił 1,55
,✅ co jak dla mnie jest sporą promocją. Co prawda Wellinger indywidualną rywalizację zakończył na dobrym 7 miejscu a jego przeciwnik z tej pary tuż za nim, to jednak dzisiaj jestem wręcz pewien że lepszy będzie Forfang. Forfang troszkę długo wchodził w te Mistrzostwa. Średnie skoki w piątek spowodowały był dopiero 9, natomiast wczoraj pokazał jak doskonałym lotnikiem on jest. Oddał najdalszy skok na odległość 225,5 metra i indywidualnie przegrał tylko z Kamilem Stochem. Wspomniana wyżej presja również na nim nie będzie zbytnio ciążyć, ponieważ skacze jako trzeci a pewnie do tego momentu Norwegowie będą mieć już niezłą przewagę.
Oprócz tych typów już bez pisania analiz proponuję:
Piotr Żyła - Clemens Aigner @ 1,42 ✅
Janne Ahonen - Domen Prevc @ 1,85 ✅
oraz za mniejszą stawkę
Forfang - Kraft @ 2,40 ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom