>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

MŚ Dywizji IA - Katowice 23-29.04.2016

Status
Zamknięty.
J 7K

juanroman08

Forum VIP
MŚ Dywizji IA - Katowice



Już od soboty ruszają MŚ dywizji IA w hokeju, drugi raz z rzędu gospodarzem jest Polska tym razem areną zmagań będzie Spodek w Katowicach, turniej potrwa od 23 do 29 kwietnia. Awans uzyska pierwsza oraz druga drużyna, zdegradowana zostanie ostatnia drużyna turnieju. Awans jest tym bardziej cenniejszy ponieważ umożliwia zmierzenie się w MŚ z elitą hokejowego świadka.

Rozkład jazdy:



Oficjalna strona MŚ -&gt; http://wmia2016.iihf.com/en/

Zapraszam do pisania analiz oraz dyskusji ????
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
Jaki jest stan polskiego hokeja wiemy. Mysle , ze granie w elicie byloby troche na wyrost. Jednak parcie na grupe A jest , dostajemy drugi raz pod rzad organizacje mistrzostw. W ubieglym roku szansa byla niepowtarzalna , wystarczylo pokonac Wegrow , mysle ze najslabsza ekipe z tej 18. Niestety sie nie udalo , zrewanzowalismy sie Wegrom , u nich w el do IO wygrywajac po karnych. Dzis niestety Wegrzy sa w grupie A , a my musimy sie zmierzyc z AUT i SLO. Jestesmy ta 19 sila w swiatowym hokeju i zawsze tej kropki brakuje. AUT rok temu remisowali z Lotwa , Szwajcaria , Niemcami...silna ekipa. SLO walcza jak rowny z rownym z kazdym. Polakow na to nie stac...lecz jeden lub dwa dobre mecze przeciwko AUT czy SLO moga sie udac. Szkoda ze gramy z tymi ekipami dzien po dniu , fatalnie ze SLO graja z AUT w ostatni dzien...zly kalendarz ale grac trzeba. Bedzie ciezko.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Prawda jest taka, że w tym roku Dywizja jest bardzo wymagająca i żeby z niej wyjść trzeba będzie mieć sporo szczęścia jak i być lepszym od naprawdę solidnych ekip, szcerze powiedziawszy nie wiem czy naszych stać aż na tak dobre granie, bo nie oszukujmy się ale Austria czy też Słowenia to już ekipy z wysokiej półki. Nie wolno też minimalizować potencjału Włochów, którzy w tamtym roku na otwarcie utarli nam nosa i później ta porażka odbijała nam się czkawką. Chcemy grać w elicie musimy pokazać coś więcej niż przeciętność, czy stać naszych na takie granie ? Tutaj wstrzymam się od głosu, bo chciałbym bardzo abyśmy awansowali, ale rzeczywistość może okazać się brutalna.
 
L 0

luki2942

Użytkownik
Dokładnie tak, różnica pomiędzy czołowymi drużynami IA a tymi spadającymi z Elity jest spora, a świadczy o tym choćby fakt że przez lata te same zespoły awansowały, spadały z elity, dopiero w zeszłym roku Węgrom udało się przełamać ten trend, tym samym naturalizowanym Węgrom którzy przegrali z Polską w eliminacjach do igrzysk w Pjongczang...
Mimo wszystko sprawa wydaje się w tym roku dosyć prosta, o utrzymanie powalczą Azjaci, Polska z Włochami o 3 miejsce, a o awans Austria ze Słowenią.
Awansuje tylko jedna ekipa, jednak jeśli w tym roku z elity nie spadnie nikt z pary Francja/Niemcy, wtedy druga najlepsza również uzyska awans.
Nie ma sie co za bardzo rozpisywać o składach Słowenii i Austrii, to jest zupełnie inna jakość, zawodnicy z mocnych europejskich lig, Austria zapewne czeka na Raffla, któy dziś może być już do dyspozycji, do Słoweńców może dołączyć Sabolic, a Polska czeka na Borzęckiego który walczy w finale DEL2.
Reprezentacja Polski poza tym że zagra przed własną publicznością, nie ma kompletnie żadnych atutów.
Tak na prawde Polska jest gotowa na Elite tak samo jak Cracovia na Champions Hockey League ????
Chciałem wkleić linki do składów ale forum nie pozwala...
Nie wiem czy da się to pograć, w sensie czy STS nie odrzuci, najlepiej niech ktoś potwierdzi, jak tak to dla mnie promocja:
Słowenia
Klas. końc. Typ: 1-2
Kurs: 1,35
Austria
Klas. końc. Typ: 1-2
Kurs: 1,75
Ako: 2,36
oraz
Austria
zwycięstwo w turnieju
Kurs: 3,75
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Gdzie mecze bedzie mozna ogladac? Tvp Sport?
Mecz z Italia jak dla mnie bardzo wyrownany dlatego typowanie wyniku 1 x 2 dla mnie bardzo ciezkie. Chyba lepiej przeczekac i ew cos na live grac.
W dwoch kolejnych meczach wydaje sie ze faworyci nie powinni miec wiekszych problemow.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Dla mnie mocnym faworytem do wygrania imprezy są Słoweńcy. Przyjechali w mocnym składzie:

Goaltenders:
Robert Kristan - KHL Chomutov (CZE-Extraliga)
Gasper Kroselj - Medvescak Zagreb (KHL)
Andrej Hocevar – Epinal (Ligue Magnus)

Defencemen:
Blaž Gregorc - HC Pardubice (CZE-Extraliga)
Luka Vidmar - Stjernen (GET)
Jurij Repe - HC Kladno (CZE-1)
Ales Kranjc - Graz 99ers (EBEL)
Klemen Pretnar - Vienna Capitals (EBEL)
Sabahudin Kovacevic - Graz 99ers (EBEL)
Jakob Milovanovic - Grenoble (Ligue Magnus)
Mark Cepon - EC Salzburg Jrs. (AUT)

Forwards:
Ziga Jeglic - HC Slovan Bratislava (KHL)
Rok Ticar - HC Slovan Bratislava (KHL)
Jan Urbas - VIK Vasteras (Allsvenskan)
Andrej Hebar - Grenoble (Ligue Magnus)
Anze Kuralt - Epinal (Ligue Magnus)
Ken Ograjensek - Epinal (Ligue Magnus)
Ziga Pance - Villacher SV (EBEL)
Miha Verlič - Villacher SV (EBEL)
Nik Simsic – Södertälje Jrs. (SWE)
Zan Jezovsek - HK Celje (AUT)
Jan Drozg – Leksands Jrs. (SWE)
Rok Leber - Mörrums GoIS (SWE-1)

Nr 1 bramce pewno Kristan choć w tym sezonie nieco obniżył loty ale i tak wydaje się być w lepszej dyspozycji Kroselj. Pretnar, Gregorc, Kovacevic to nie są anonimowe nazwiska w defensywie no i atak wygląda naprawdę fajnie, Jeglic i Ticar z KHL po dobrym sezonie pewno w jednej formacji wjadą, Urbas na zapleczu Eliteserien zaliczył dobry sezon, Pance i Verlic też powinni z sobą zagrać, mamy dwóch ciekawych juniorów Simsic i 17 letni Drozg. Generalnie ta kadra wygląda fajnie. Dziś mecz z Japonią którą kilka dni temu pokonali 4:0 dość pewnie mając miażdżącą przewagę w meczu gdzie 4 strzelone gole to chyba najniższy wymiar kary chociaż ich obronę przełamali dopiero w 28 minucie oddając w całym meczu 52 strzały przy ledwo 10 strzałach rywala. http://www.hokej.si/live/?_match=61

Słowenia -2,5 @ 1,65 całoroczny ✅ 7:1
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj chyba warto iść w strone dodatniego handi na Azjatów?
Polacy przegrali niestety z Włochami. Korea mocno postawiła się Austrii i dopiero po karnych ulegli. Mecz na pewno kosztował ich dużo sił ale to początek turnieju więc jakoś specjalnie nie powinni tego odczuć. Ostatnie mecze Polska - Korea nie były jednostronne dlatego Korea (+2,5) 1,41✅ Betsafe wygląda według mnie dobrze.
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Dziś dzień przerwy, ale najkrócej podsumowującym wydarzenia hasłem można napisać że &quot;Czar prysł&quot;.
Przede wszystkim to co rzuciło się w oczy w grze naszej kadry to fatalna skuteczność i zbyt długie przestoje w grze. Za mało płynności, wszystko rwane i miałem wrażenie że momentami bardziej liczyliśmy na farta niż na swoje umiejętności i to co ta drużyna ma wypracowane.
W obecnej chwili można zacząć się martwić czy ten turniej nie okaże się dla nas bardzo pechowym, bo tak naprawdę pzoostały mecze ze Slowenią, Austrią i Japonią. Czyli na dobrą sprawę mecz z Japonią może być decydującym o tym czy pozostaniemy w dywizji IA, no bo nie ma się co oszukiwać, że Slowenia to się może po nas przejechać i to dość konkretnie... Austria jak na razie męczy się ale ciuła punkty. Japończycy wydają się być w naszym zasięgu i wychodzi na to że piątkowe spotkanie o 20 może być decydujące. Mam nadzieję że do kadry dołączy Borzęcki, którego ekipa przegrała finał w 2 Bundeslidze, ale to może i dobrze bo Borzęcki wniesie sporo jakości przede wszystkim w poczynaniach ofensywnych, w ostatnich spotkaniach swojej ekipy był etatowym asystentem przy bramkach. Pozostały trzy spotkania i trzeba zrobić wszystko aby ta dywizja nam nie odjechała.

Z chęcią wysłucham zdania innych użytkowników, także zapraszam do komentowania ????
 
R 75

richi

Użytkownik
Właśnie na Słowenie zobaczyłem @ 1.25,chyba można grać.A ja się zastanawiam czemu jest aż @ 2.15 na Koreę?Są tyle lepsi od Japonii?
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Właśnie na Słowenie zobaczyłem @ 1.25,chyba można grać.A ja się zastanawiam czemu jest aż @ 2.15 na Koreę?Są tyle lepsi od Japonii?
Gdzie masz 1.25 na Słoweńców :?: w chwili obecnej widzę że najniższy kurs to 1.35 a to zdecydowana różnica jak dla mnie. Po 1.25 to bym nie grał ale kursy w okolicach 1.35 - 1.40 są całkiem satysfakcjonujące w mojej opinii. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to że Polacy łapią sporo kar, a niestety dla nas ale Słoweńcy jak na razie w PP grają bardzo dobrze o czym świadcz 50% skuteczność po dwóch spotkaniach. Pocieszające jest to że Polacy jak do tej pory jeszcze bramki 5 on 4 nie stracili, ale nie oszukujmy się Słowenia na pewno będzie tutaj liczyła na PP bo Ticar z Jeglicem potrafią zrobić sporą róznicę.

Jeśli chodzi spotkanie Korea - Japonia to nie mam zdania, widać że Korea tutaj za sprawą Swifta radzi sobie bardzo dobrze, ale jak to bywa w spotkaniach można by powiedzieć derbowych może być różnie, niby wyniki bronią Koreańczyków, ale patrząc od strony tabeli to jeśli Korea przegra z Japonią to sytuacja Polaków będzie bardzo trudna.
 
B 434

boca-juniors

Użytkownik
Dziś dzień przerwy, ale najkrócej podsumowującym wydarzenia hasłem można napisać że &quot;Czar prysł&quot;.
Przede wszystkim to co rzuciło się w oczy w grze naszej kadry to fatalna skuteczność i zbyt długie przestoje w grze. Za mało płynności, wszystko rwane i miałem wrażenie że momentami bardziej liczyliśmy na farta niż na swoje umiejętności i to co ta drużyna ma wypracowane.
W obecnej chwili można zacząć się martwić czy ten turniej nie okaże się dla nas bardzo pechowym, bo tak naprawdę pzoostały mecze ze Slowenią, Austrią i Japonią. Czyli na dobrą sprawę mecz z Japonią może być decydującym o tym czy pozostaniemy w dywizji IA, no bo nie ma się co oszukiwać, że Slowenia to się może po nas przejechać i to dość konkretnie... Austria jak na razie męczy się ale ciuła punkty. Japończycy wydają się być w naszym zasięgu i wychodzi na to że piątkowe spotkanie o 20 może być decydujące. Mam nadzieję że do kadry dołączy Borzęcki, którego ekipa przegrała finał w 2 Bundeslidze, ale to może i dobrze bo Borzęcki wniesie sporo jakości przede wszystkim w poczynaniach ofensywnych, w ostatnich spotkaniach swojej ekipy był etatowym asystentem przy bramkach. Pozostały trzy spotkania i trzeba zrobić wszystko aby ta dywizja nam nie odjechała.
Z chęcią wysłucham zdania innych użytkowników, także zapraszam do komentowania ????
Adam Borzęcki dołączył już dawno do kadry już w niedzielę zagrał nawet z Koreańcami....
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Adam Borzęcki dołączył już dawno do kadry już w niedzielę zagrał nawet z Koreańcami....
No widzisz tego dokładnie nie odnotowałem, ale nie powiedziałbym że to było dawno bo w piątek dopiero skończyła się seria finałowa 2 Bundesligi ;)
 
R 75

richi

Użytkownik
dzie masz 1.25 na Słoweńców w chwili obecnej widzę że najniższy kurs to 1.35 a to zdecydowana różnica jak dla mnie. Po 1.25 to bym nie grał ale kursy w okolicach 1.35 - 1.40 są całkiem satysfakcjonujące w mojej opinii.
We Fortunie było rano 1.25,teraz widzę 1.30.
 
waski1133 105

waski1133

Użytkownik
Dyscyplina: :hokej: Hokej na lodzie || Mistrzostwa Świata || Grupa IA ||26.04.2016 || 20:00
Spotkanie: Słowenia - Polska 1:4
Typ: 1 (w regulaminowym czasie)
Kurs: 1,27 ⛔⛔⛔
Buk: bet365
Polacy mieli wysokie aspiracje. Przed własna publicznością mieli w końcu awansować do światowej elity. Po dwóch pierwszych spotkaniach tego turnieju wszystko się zmieniło. W tym momencie tak naprawdę Biało-Czerwoni muszą uważać, żeby nie spaść do dywizji IB. Kto wie czy spotkanie z Japonią nie będzie meczem o wszystko. W pierwszym meczu porażka z Włochami 1:3 - bolało, ale gdzieś jednak można było to brać pod uwagę. Drugi mecz porażka z Koreą Południową i to aż 1:4 już zupełnie nie napawa optymizmem. Chyba niewielu się tego spodziewało. Jutro gramy ze Słowenią - faworytem numer jeden do wygrania całego turnieju. Słoweńcy na początek rozbili Japonię 7:1, wczoraj rozprawili się z Włochami 3:1. Naprawdę ciężko sobie wyobrazić by mogli mieć problem z Polakami, nawet jeśli to my gramy przed własna publicznością. Można zastanowić się nad handicapem -1,5 po kursie 1,58 - ja jednak gram bezpieczniej.

Dyscyplina: :hokej: Hokej na lodzie || Mistrzostwa Świata || Grupa IA ||26.04.2016 || 13:00
Spotkanie: Korea Południowa - Japonia 3:0
Typ: 1 (z ewentualną dogrywka i karnymi)
Kurs: 1,40 ✅✅✅
Buk: bet365
O ile Polacy są jak na razie rozczarowaniem tego turnieju, o tyle Koreańczyków można chyba uznać za pozytywną niespodziankę. Pierwsze spotkanie turnieju, mecz z kandydatami do awansu - Austriakami. Korea po dwóch tercjach sprawia sensację i prowadzi 2:0. Niestety reprezentacji z Azji zabrakło doświadczenia i wyrachowania. Ostatecznie to spotkanie przegrali po rzutach karnych, ale pokazali, że nie są tutaj chłopcem do bicia. Drugie spotkanie mecz przeciwko gospodarzom - Polsce. Polsce, dla której ten mecz był spotkaniem o wszystko. Biało-Czerwoni musieli wygrać, żeby zachować choć cień szans na awans. Tymczasem trzy bramki kanadyjskiego Koreańczyka Swifta przyczyniły się do rozbicia Polaków 4:1. Japonia turniej rozpoczęła od porażki 1:7 z faworyzowaną Słowenią. W drugim meczu uległa Włochom 1:3 i powoli wyrasta na outsidera turnieju. O ile przed turniejem można by zakłądać, że to reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni są lepszą z azjatyckich drużyn, o tyle teraz Koreańczycy pokazali, że budowa drużyny na zimowe Igrzyska Olimpijskie u nich w kraju idzie bardzo dobrze. Kurs niestety poleciał, ale mimo wszystko wydaje mi się, że warto pójść w stronę Koreańczyków z Południa.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Nie widzę w grze naszej kadry żadnych argumentów przemawiających za tym, aby optymistycznie spojrzeć na najbliższy mecz. Rywal przewyższa nas pod każdym względem. W spotkaniu z Italią mieliśmy dobre 2 minuty w czasie pierwszej gry w przewadze kiedy strzeliliśmy mocno fartownego gola i później na kilka minut przed końcem spotkania kiedy trochę odważniej wjeżdżaliśmy w tercję obronną rywala. Z Koreą tych fragmentów było jeszcze mniej. Mamy ogromne problemy z wyprowadzaniem krążka, rozegraniem sensowniejszej akcji, utrzymaniem się w tercji obronnej rywala, popełniamy banalne błędy kiedy np ucieka nam krążek przy rozegraniu za niebieską linię w sytuacji gdy nasz zawodnik nie jest atakowany, w prosty sposób gubimy krycie w obronie, zamiast na zawodnika nasi patrzą na krążek. Włosi rozjechali nas pięknie, bez problemu klepali w naszej tercji obronnej, swobodnie rozgrywali, kilka kontr im wyszło , do tego te głupie, nie potrzebne faule i tyle okazji do gry w PP dla rywali. Nie oszukujmy się ale w tym zestawieniu jakim dysponują Słoweńcy przewyższają nas w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Kultura gry, jazda na łyżwach, rozegranie, atak, ustawienie w obronie, wyjście do kontry, gra pressingiem, rozegranie w przewadze (5 goli w przewadze liczebnej!). Do tego w dobrej dyspozycji Urbas, Verlic, nieco w cieniu póki co Ticar i Jeglic ale oni mają naprawdę 3 solidne 5tki z których płynie ogromnie zagrożenie. W traconych bramkach mamy tendencję wzrostową i chyba najsilniejszego rywala na tym turnieju. Nie oglądałem jeszcze kursów ale myślę że zwycięstwo minimum 3 bramkami Słoweńców nie powinno należeć do najtrudniejszych zadań.

Słowenia -2,5 @ 2,10 ⛔ 1:4 wiecie no... żart taki :p
 
marylka 5,4K

marylka

Użytkownik
Kolega wyzej wszystko napisal o grze naszej reprezentacji . trudno sie z nim nie zgodzic.
Gramy zle , chaotycznie i nieporadnie. Slowency sa o duza polke wyzej w kulturze gry. Jednak mysle , ze po takich dwoch fatalnych meczach dzis zepniemy poslady. Mam nadzieje , ze ten dzien przerwy dal Polakom do myslenia. Wyjda dzis naladowani , powalcza na 200 % swoich mozliwosci , beda grysc lod , nie ma innej opcji. To powinien byc najlepszy mecz Polakow na tym turnieju , wszyscy spisali ich na straty w starciu ze SLO , trzeba pokazac jaja. Trzeba zagrac to co sie umie , bez spiny , porazka jest wkalkulowana w tym mecze , moze byc tylko lepiej. Potrzebne sa tu cechy wolicjonalne.
Zagram bezpiecznie

Polska +2.5 @ 1.70 Pinnacle ✅
Dzis my wystapilismy w roli profesora , pelna dominacja Polakow.
Ile w sporcie znaczy determinacja i psychika....
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Panowie warto dzisiaj stawiać na Austrie z Włochami? Kurs 2,20 kusi H2H wyglada przyzwoicie.
Ja osobiście nie skusiłbym się na opcje w regulaminowym czasie gry. Włosi pokazali już że są bardzo dobrze poukładaną drużyną, wygrana z naszą reprezentacją raczej nie podlegała dyskusji bo to Włosi sprawili lepsze wrażenie i zasłużenie zgarnęli komplet punktów, natomiast w potyczce ze Słowenią zostali zdominowani, chociaż i tak dopiero w 3 tercji Słoweńcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, tym H2H to bym się zbyt mocno nie sugerował bo wydaje mi się że Austria w ostatnich latach miała ciut lepszą ekipę niż teraz. Ja bym poszedł w stronę bramek, kurs na over 4 całkiem sympatyczny i wypada spróbować, jak widać w spotkaniach Włochów 4 bramki póki co wpadają, a Austria wcale nie należy do ekip które świetnie bronią swojej bramki także myślę że warto.

over 4.0 / 1.85 Pinnacle ✅ 4:2
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom