>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nagrody: Oskary, Złote Globy, Emmy, Grammy itd. (temat zbiorczy)

majestro 3K

majestro

Użytkownik
teraz sobie doczytaj dalsza czesc mojego postu i odpowiedz czy faktycznie byles w stanie ocenic dzwiek prawidlowo
Czemu, żeś się tak uczepił tego dźwięku, skoro kolega nie wspomniał o nim nawet słowem. Myślisz, że wszyscy głosujący członkowie akademii oglądają film w idealnych warunkach? Część z nich może nawet nie obejrzeć filmu, także po co się tak spinasz i robisz z siebie jakiegoś eksperta od spraw dźwiękowych? No chyba, że nim jesteś to chętnie posłuchamy jakiś ciekawych informacji na ten temat.
Ja żadnym znawca nie jestem, ale dźwięk podobał mi się w Birdmanie, świetnie współgra z całą resztą filmu tworząc świetną całość. W ogóle Birdman jest dla mnie faworytem do zwycięstwa w kategorii najlepszy film. Ciekawy scenariusz, świetnie zrobiony i wyreżyserowany, genialnie zagrany, nie ma się do czego przyczepić(aktualnie ok.2.2 na win, a szkoda bo było 5.00). Co do pozostałych kategorii to wypowiem się później, bo jeszcze mi kilka tytułów do obejrzenia zostało.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Moje przewidywania:
Boyhood 4 (film, reżyser, montaż, aktorka drugoplanowa)
Birdman 4 (scenariusz, aktor pierwszoplanowy, montaż dźwięku, zdjęcia)
Whiplash 2 (aktor drugoplanowy, dźwięk)
Grand Budapest Hotel 1 (scenagrafia)
Lewiatan 1 (film nieanglojęzyczny)
Still Alice 1 (aktorka pierwszoplanowa)
Gra tajemnic 1 (scenariusz adapt.)
Strażnicy Galaktyki 1 (charakteryzacja)
Teoria wszystkiego 1 (muzyka)
Selma 1 (piosenka)
Interstellar 1 (efekty specjalne)
Wielka szóstka (animowany)
Citizen four 1 (dokument)
Tajemnice lasu 1 (kostiumy)
Snajpera widziałem dzisiaj, film jest dobry ale na pewno nie dostanie Oscara (nie wiem jakim cudem Cooper dostał nominacje za ten film
noo.. wcale nie wspominal
w unibecie snajper faworyt w obu kategoriach dlatego stwierdzenie NA PEWNO NIE DOSTANIE OSKARA jest bzdura i dlatego sie czepilem
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Bafta 2015

Najlepsza Aktorka: Rosamund Pike @29⛔⛔ Bet365 Niestety... Julianne Moore

Faworyzowana przez wszystkich Moore, według mnie nie jest w UK taką faworytka jak w Stanach. Zacznę od trzech pozostałych aktorek, Witherspoon zagrała w filmie gdzie przez prawie 2h chodzi po połpustyni, dawno nie oglądałem tak nudnego filmu. Zero wzbudzania emocji.
Felicity Jones nominacja oczywiście ze względu na występ w brtyjskiem świetnym filmie Theory of everything ale dla mnie bardziej jest to aktorka drugoplanowa, w prawie każdej scenie przyćmiona aktorsko przez Eddiego Redmayna.
Amy Adams, gra poprawna ale rola również nie wzbudzająca emocji, niczym się nie wyróżniająca, bez szans na Baftę.

Zostaje nam rywalizacja między Moore a Pike. Podam tutaj ważną informację: Julianne Moore zgodnie z regulaminem Brytyjskiej Akademii Nagród nie powinna być wgl nominowana do tej nagrody, gdyż film Still Alice, w którym gra wchodzi do kin w UK 6 marca. Podobna sytuacja ma się z Selmą, świetny film ale pominięty w nominacja, gdyż również jak Still Alice wchodzi do kin po przyznaniu nagród.

Rosamund Pike swoją rolą w Gone Girl zwróciła oczy całego kinowego świata na swoją osobę. 1)Świetna rola, dodatkowa jest w tym filmie narratorem, wzbudza olbrzymie emocje, na początku widz odnosi wrażenie że &quot;Amazing Amy&quot; jest ofiarą, po czym swoim przeobrażeniem w psychopatyczną morderczynie.
2) Gone Girl jest uwielbiany w UK, na tle Still Alice, której nikt jeszcze nie widział w kinach
3) Przeobrażenie fizyczne Pike, mało która aktorka jest do tego zdolna.

Podsumowując, Julianne Moore zdobędzie Oscara, BAFTA, która nie daje nagród za nazwisko (przykładem może być rok 2013, gdzie nagrodzono kapitalną rolę Francuzki Emmanuelle Riva za role w Amour niż faworyzowaną przez buku Amerykańską gwiazdkę Lawrence) będzie w stanie obiektywnie ocenić rolę i pozwoli wygrać lepszej czyli Rosamund Pike.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
O 32

odmurzyniacz

Użytkownik
Czy w pinnacle można to obstawić? Jest zakładka Academy Awards , data się zgadza ale wśród nominowanych jest Marion Cotilard.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
BAFTA rozdana, o dziwo część buków nie zablokowała na czas gali zakładów na oscary, choć na ich miejscu bym to zrobił. Co ciekawe, szaleją nam kursy na niektóre kategorie.
Najlepszy reżyser: Richard Linklater - Boyhood @ 2,30 Marathonbet
Jeszcze do niedawna murowany faworyt kategorii, po rozdaniu nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów, gdzie wygrał Innaritu w typowaniach znalazł się na drugim miejscu. Linklater zgarnął BAFTĘ, Złotego Globa, Nagrodę New York Film Critics Circle, New York Film Critics Online, Los Angeles Film Critics Association, Boston Society of Film Critics, Washington D.C. Film Critics i wiele innych statuetek, Cezara, Srebrnego Niedźwiedzia. Wyraźnie doceniony w USA. Inarritu również ma na swoim koncie Złotego Globa w tym roku (w innej kategorii reżyserskiej) i wspomnianą Gildię Reżyserów i to tyle. Osiągnięcie Linklatera szczególne, nie chce mi się wierzyć, że ten eksperyment filmowy nie zostanie doceniony statuetką. Ciekawy rok, bo rzadko się zdarza, że Amerykańska Gildia Reżyserów nie przyznaje nagrody tej samej osobie co Akademia Oscarowa (ostatni taki przypadek w 2012 roku i Ben Affleck z Argo, wcześniej w 2002 Rob Marshall i Chicago, które przegrało statuetkę oskarową z Pianistą Polańskiego). Szanse co najmniej pół na pół, moim zdaniem spore value na Linklatera.
Najlepszy aktor pierwszoplanowy: Eddie Redmayne @ 1,35 Marathonbet
Podobna zmiana kursowa, jak w przypadku reżyserii. Na początku znacznym faworytem Keaton, z czasem Redmayne po skoszeniu kolejnych nagród wyszedł na prowadzenie w typowaniach. Wygrana Złotego Globa, BAFTY i Amerykańskiej Gildii Aktorów chyba rozstrzyga definitywnie sprawę. Akademia Filmowa nie wyłamie się z tego łańcuszka, polecam do grania wszędzie tam, gdzie można z typów oskarowych robić tasiemkę (m.in. STS, Marathonbet).
Pozostałe nagrody aktorskie bez niespodzianek (Moore, Simmons, Arquette). Kursy niziutkie, do ako na podbicie, bo pewność wejścia typów 100%, nie ma tam opcji jakiś zaskakujących rozstrzygnięć.
Z czasem będę uzupełniał post o kolejne kategorie, ale do tego potrzebny większy research
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Niesamowite rzeczy dzieja sie z kursami, Linklater i Boyhood jeszcze niedawno po 1,05 teraz 2,30.
Podobnie Redmayne i Keaton.
Linklater za rezyserke musi dostac Oskara i teraz pytanie czy rowniez za film, mozliwe ze podziela te 2 nagrody, film Birdman i tu bym sie zgodzil a rezyser Linklater i kazdy zadowolony. Do tego Birdman za zdjecia ktore byly mega.
Ciekawa sprawa z Keatonem, rola przemijajacego aktora, teraz wszystko zgarnia Redmayne a moze wlasnie Oskara dostanie starszy ktory zalicza niesamowity comeback dokladnie jak w filmie ? Tutaj 1,30 bym nie gral.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Teoria wszystkiego
scenariusz adaptowany
sts 50,00

No promocja od Juroszka. W bet 4,33 wiec value potezne biorac pod uwage ze wczoraj BAFTA adapted screenplan wlasnie filmowi o Hawkingu.
 
mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Teoria wszystkiego
scenariusz adaptowany
sts 50,00

No promocja od Juroszka. W bet 4,33 wiec value potezne biorac pod uwage ze wczoraj BAFTA adapted screenplan wlasnie filmowi o Hawkingu.
chyba juz zdjeli bo nie widze tego zakladu :/
 
auroksreno 763

auroksreno

Użytkownik
Jeszcze niedawno będący głównym faworytem w kategorii &quot;najlepszy film zagraniczny&quot; obraz jest dostępny na dwa tygodnie przez ceremonią po bardzo dobrym kursie. Polskiemu filmowi może zaszkodzić ekscytacja tradycyjną styczniową tendencją zwyżkową i PR Pawlikowskiego. Politykę tym razem zostawmy na boku.
Najlepszy film zagraniczny: Lewiatan @ 2,75 (BillHill)
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Najlepszy reżyser: Richard Linklater @2,50⛔
Najlepszy Film: Boyhood @2,62⛔ Bet365

What? Nie po to te film był kręcony 12 lat aby nie wygrać Oscara. Za reżyserię oraz za film zgarnął najważniejsze nagrody i oscar będzie tutaj uhonorowaniem 12 letniej pracy nad tym filmem. Świetny pomysł i chyba jeden z niewiele filmów który był kręcony przez tak długi okres czasu. Fizyczna metamorfoza aktorów przemijającym czasem, na naszych oczach aktorzy starzeją się.
Birdman wyniesiony przez buki na podest faworyta w tych kategoriach dla mnie nie wiadomo dlaczego, dość pokręcony film.

Najlepszy film animowany: Big Hero 6 @3,75✅:et365

Tutaj wiadomo, produkcja Disneya i chyba to wystarczy. Do tego świetna animacja, młody geniusz oraz zagadnienia z zakresu automatyki i robotyki, świetnie się to ogląda.
Na smoka przyjdzie jeszcze czas bo ma powstać trzecia część How To Train Your Dragon więc wtedy można się spodziewać oscara dla tego filmu.

Najlepszy film zagraniczny: Leviathan (Russia) @2,87⛔ Bet365

Niestety dla PL nagrody są przyznawane za oceanem, w Europie Baftę przyznano Ida, ale w USA już nie cieszy się taką popularnością. Czarno biały film to znakomity Artysta (2011) po za nim raczej już nie przepada się za tego typem filmami. Złoty Glob dla Leviathana, który jest najlepszym wyznacznikiem dla Oscara. Do tego Ida jest z 2013r. więc nie wiem czy wgl jest taka możliwość aby wygrała ze względu na rok produkcji.

Najlepsza krótka animacja: The Dam Keeper @6,0⛔ Bet365

Feast w tej kategorii faworytem bo wygrał nagrodę Annie, zawsze jest ona wyznacznikiem w tej kategorii. Ale kurs na The Dam Keeper warty ryzyka, również był nominowany do nagrody Annie. Historia &quot;świnki&quot;, która jest źle traktowana przez swoich kolegów ze szkoły, poznaje lisa z którym się zaprzyjaźnia, historia pouczająca moim zdaniem ciekawsza od Feasta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
A drodzy eksperci z &quot;lokatowych&quot; typów, całe swoje konto najpewniej na kogo postawić?
najlepszy aktor drugoplanowy: J.K. Simmons - Whiplash
czy
najlepsza aktorka drugoplanowa: Patricia Arquette - Boyhood
czy
najlepsza odtwórczyni roli głównej: Julianne Moore (Still Alice)
Uprzedzam mądrale: Nie pytam się czy warto grać bo niskie kursy itp, chcę z ciekawości wiedzieć od osób, które są w temacie, która z tych osób można z pewnością powiedzieć: tak, wygra bez stresu i niespodzianka nie może się zdarzyć. Ja oglądałem &quot;Birdmana&quot;, znawcą nie jestem, ale według mnie: beznadzieja. Zacząłem Boyhooda... typowy film familijny, obejrzałem 70 minut. Ale z tych trzech pewniaków chyba 100% to Patricia Arquette. Po prostu jest jej najwięcej. Druga w kolejności Emma Stone nic specjalnego nie zagrała. Pozostałe kursy w granicach 50...
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Cała ta trójka aktorów to pewniaki w swoich kategoriach,dlatego też tak niskie kursy nie ma szans aby któryś z nich zawiódł. Wszyscy mają Złotego Globa, BAFTE oraz Nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów. Ponadto są świetni w swoich rolach, nalepsi i należy się im Oscar.
Łączyć można zakłady w Totolotek oraz Milenium.
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Dla mnie nagrody aktorskie są już rozdane łącznie z pierwszoplanową męską. Nie będzie w tych kategoriach żadnych niespodzianek. Oscary to raczej nie jest miejsce do szukania niespodzianek i wysokich kursów w najważniejszych kategoriach. Arquette, Simmons i Moore wygrywają wszystko co się da, Akademia nie wyłamie się z tego schematu. Nie ma tu choćby odrobiny szansy na jakąkolwiek niespodziankę. Możesz zatem składać tripla ze wspomnianych przez Ciebie typów, każdy z nich jest lokatą.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Jak dla mnie największym pewniakiem z tej trójki jest J.Moore. Widziałem niemal wszystkie oskarowe filmy i nie widzę dla niej rywalki. F. Jones i R.Pike zagrały bardzo wyraziste role ale za takie jednowymiarowe kreacje nie dostaje się Oskara. J.Moore dostanie tego Oskara na 100%, bo dostała do zagrania najciekawszą rolę w której mogła wykazać się całym swoim warsztatem. Temat filmu też idealnie pod nagrody. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to jej 5 nominacja. Do tej pory bez sukcesu. Czas najwyższy ???? M.Cotillard i R.Witherspoon mają już Oskary, a obecne nominacje raczej z &quot;braku laku&quot;.

Dziwią mnie za to kursy na J.K. Simmonsa. Oczywiście, też bym w nim upatrywał faworyta, bo jego rola była niesamowita. Ale w przypadku Najlepszego Aktora Drugoplanowego to konkurencja jest olbrzymia. Już same nazwiska to najwyższa półka aktorska. Norton, Ruffalo czy Duvall też zagrali świetne role.Nie byłoby nie taktem jakby dostali nagrodę. No ale przy takiej roli Simmonsa widocznie wszyscy bledną ????
 
D 224

dboniem

Użytkownik
Najlepszy film zagraniczny: Leviathan (Russia) @2,87 Bet365

Niestety dla PL nagrody są przyznawane za oceanem, w Europie Baftę przyznano Ida, ale w USA już nie cieszy się taką popularnością. Czarno biały film to znakomity Artysta (2011) po za nim raczej już nie przepada się za tego typem filmami. Złoty Glob dla Leviathana, który jest najlepszym wyznacznikiem dla Oscara. Do tego Ida jest z 2013r. więc nie wiem czy wgl jest taka możliwość aby wygrała ze względu na rok produkcji.
A czy w tym przypadku, obecnie faworytem jest &quot;Ida&quot; głównie z tego względu, że podejmuje temat &quot;wrażliwy&quot; dla ludzi wręczających nagrody, a wykonanie filmu, czy kolorowe, czy czarno-białe nie mają większego wpływu na wynik ?
 
Do góry Bottom