>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nagrody: Oskary, Złote Globy, Emmy, Grammy itd. (temat zbiorczy)

A 5

aras94

Użytkownik
Sts wystawił zakłady na Złote Orły. Kurs na wygraną filmów Bogowie i Lewiatan wynosi 1,35, a na wygraną Kota w kategorii najlepszy aktor 1,50. Co o tym sądzicie to chyba dosyć pewne typy, niestety nie można robić ako
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Najlepszy reżyser: Richard Linklater @2,50
Najlepszy Film: Boyhood @2,62 Bet365
What? Nie po to te film był kręcony 12 lat aby nie wygrać Oscara. Za reżyserię oraz za film zgarnął najważniejsze nagrody i oscar będzie tutaj uhonorowaniem 12 letniej pracy nad tym filmem. Świetny pomysł i chyba jeden z niewiele filmów który był kręcony przez tak długi okres czasu. Fizyczna metamorfoza aktorów przemijającym czasem, na naszych oczach aktorzy starzeją się.
Birdman wyniesiony przez buki na podest faworyta w tych kategoriach dla mnie nie wiadomo dlaczego, dość pokręcony film.
Najlepszy film animowany: Big Hero 6 @3,75 Bet365
Najlepszy film zagraniczny: Leviathan (Russia) @2,87 Bet365
Niestety dla PL nagrody są przyznawane za oceanem, w Europie Baftę przyznano Ida, ale w USA już nie cieszy się taką popularnością. Czarno biały film to znakomity Artysta (2011) po za nim raczej już nie przepada się za tego typem filmami. Złoty Glob dla Leviathana, który jest najlepszym wyznacznikiem dla Oscara. Do tego Ida jest z 2013r. więc nie wiem czy wgl jest taka możliwość aby wygrała ze względu na rok produkcji.
Myślę, że te pierwsze dwa typy są najlepsze z całego typowania Oscarów. Wiadomo, że co roku wygrywają w 95% faworyci więc nie ma sensu szukać wszędzie niespodzianek, ale Boyhood to film kręcony z poświęceniem, a jak dobrze wiemy &quot;oni to lubią&quot;.
Rok temu Matthew McConaughey dostał nagrodę za najlepszą rolę z powodu poświęcenia się dla niej, tam schudł bodajże ileś kilogramów, żeby wyglądać jak prawdziwy narkoman. Boyhood kręcony 12 lat, niezwykłe poświęcenie dla filmu!
Film o dorastaniu więc są i dzieci... A filmy o dzieciach najlepiej się sprzedają patrz w poprzednich latach - SLUMDOG. Ja osobiście wejdę w dwa pierwsze typy za symboliczną stawkę.
A tu w necie znalazłem takie coś odnośnie Idy ???? :
&quot;Ida&quot; - Wygra Oscara bo jest prożydowska? - Teorie spiskowe
 
L 0

lamp

Użytkownik
Sts...niestety nie można robić ako
No sts żenujący bukmacher. Jeśli chodzi o granie Oskarów polecam przenieść się na fortune, milenium tam przynajmniej można łączyć typy.
Co do typów na Oskary zgadzam się w sumie z tym, że Boyhood może otrzymać nagrodę za najlepszy film, kursy powyżej 2.5 ładnie wyglądają. Boyhood na początku miał kurs koło 1.05 jak bukmacherzy wystawili Oskary. Gra o statuetkę trochę się wyrównała, ale tak czy siak myślę, że między Boyhood a Birdman jest w granicach 50 na 50. Reżysera Boyhood też można by brać pod uwagę, ale jakoś mniej mi się podoba ten zakład i pozostaje przy typie na najlepszy film póki co.
 
P 402

plastelina

Użytkownik
oto próbka możliwości jednego z głosujących
http://www.hollywoodreporter.com/race/brutally-honest-oscar-ballot-no-773905
argumentacja skłaniająca do głosowania w kategorii najlepszy dokument czy najlepszy zagraniczny żenująca...
BEST DOCUMENTARY FEATURE
It gets worse, for the same fucking reason. I didn&#39;t see any of the nominees, but goddamn Virunga is running commercials late-night every freaking hour, and those gorillas, man — I was like, &quot;Wow, that looks heavy.&quot; I said, &quot;That looks good,&quot; and I voted for it.
MY VOTE: Virunga

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
I didn&#39;t get around to seeing any of them. You want the truth? I shouldn&#39;t have voted, but I did. This is bad, but here&#39;s the power of advertising: everywhere I looked, I saw pictures of this stupid carcass — whatever the fuck that was — and I thought, &quot;That&#39;s a cool-looking thing.&quot; And I fucking voted for a movie based on the dead whatever it was in the ad thinking that it looked cool. [laughs]
MY VOTE: Leviathan
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
rivalo 116

rivalo

Użytkownik
Birdman na pewno zgarnie wiele nagród. Zastanawiające jest tylko to, czy wezmą wszystko, czy jednak gdzieś będzie drobna niespodzianka. Zgadzam się z poprzednimi wpisami - Boyhood to faktycznie film wyjątkowy, wybitny, takie filmy tam lubią, ale... mieli pecha, że konkurują z Birdmanem. Tam wszystko jest wyjątkowe. Zaczynając od scenariusza, przechodząc przez grę aktorów i kończąc na wielu innych aspektach, które uzupełniły ten film. Moim zdaniem zgarną wszystko.
Birdman Najlepszy film 1,45 ✅
Alejandro Gonzalez Inarritu najlepszy reżyser 1,45 ✅
Michael Keaton najlepszy aktor pierwszoplanowy 3,50 ⛔
Kursy: Rivalo
Warto również przeczytać, co na ten temat sądzi Tomasz Raczek:
http://www.telemagazyn.pl/aktualnosci/oscary/38004,faworyci-tomasza-raczka-do-oscarow-2015-wideo,id,t.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Sluchaj raczka i obstaw cotillard za 81kurs.
Jutro naskrobie cos
Powie mi ktos co sie wydarzylo ze odwrocily sie kursy za scenariusz oryginalny tydzien temu ? Jakie wazne nagrody przyznano ? Birdman zgarnal przeciez najwazniejsze za to...
 
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Powie mi ktos co sie wydarzylo ze odwrocily sie kursy za scenariusz oryginalny tydzien temu ? Jakie wazne nagrody przyznano ? Birdman zgarnal przeciez najwazniejsze za to...
Grand Budapest Hotel otrzymał BAFTE dlatego po kilka dniach zastanowienia buki uznały, że należy zmienić faworyta na ten właśnie film. Dla mnie scenariusz Hotelu o wiele lepszy ale jakieś tam szanse Birdman ma.
Birdman przez wielu uważany za faworyta a może się skończyć na tym, ze dostanie tylko statuetkę za najlepsze zdjęcia (przykład zeszłoroczny American Hustle, który też był uwielbiany a nie zdobył nawet jednej nagrody).
 
psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
87. Ceremonia rozdania Oscarów
Who will be the last person to appear on the In Memoriam sequence?
Typ: Robin Williams @ 1.20 bwin ⛔ Mike Nichols na końcu.. uuu duże rozczarowanie, Williams w ogóle tylko mignął gdzieś w środku, myślę, że montażysta tej sekwencji mógł dzisiaj nieźle zarobić ????
Myślę, że powyższy typ również można dopisać do listy pewniaków. Robin Williams był zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną postacią, która zmarła w ubiegłym roku i nie wyobrażam sobie, żeby nie był głównym bohaterem tradycyjnego filmiku wspominającego zmarłych członków środowiska filmowego. Williamsowi towarzyszyć w nim powinny sceny z udziałem Lauren Bacall, Joan Rivers, Harolda Ramisa czy Mickey Rooneya, którzy również odeszli w ostatnich miesiącach, ale to uśmiechnięta facjata Pani Doubtfire czy Piotrusia Pana powinna wieńczyć ten wspominkowy filmik. No a potem oczywiście owacja na stojąco.
Ile Oscarów zdobędzie &quot;The Grand Budapest Hotel&quot;?
Typ: Więcej niż 0,5 @ 1.07 bwin ✅ 4
Lokata krótkoterminowa 7%. Pewniak w 3 kategoriach technicznych, nawet jeśli zgubią 2 koperty, to pozostaje jeszcze trzecia. Obszerniejsze uzasadnienie poniżej.
Will the same movie win both the best costume design and the best production design Oscar?
Typ: Tak @ 1.30 bwin ✅
Właściwie też lokata, wiadomo, The Grand Budapest Hotel to murowany faworyt zarówno w kategorii Kostiumów jak i Scenografii.
Czy Bradley Cooper albo Rosamund Pike zdobędzie Oscara?
Typ: Nie @ 1.07 bwin ✅

Czy &quot;Birdman&quot; zdobędzie Oscara w kategorii &quot;Najlepszy film&quot; oraz &quot;Najlepszy aktorka drugoplanowa&quot;?
Typ: Nie @ 1.09 bwin ✅
Czy Bradley Cooper albo Ethan Hawke zdobędzie Oscara?
Typ: Nie @ 1.07 bwin ✅
Czy Morten Tyldum lub Bradley Cooper zdobędzie Oskara?
Typ: Nie @ 1.07 bwin ✅
Kolejna porcja lokat. Cooper rywalizuje z Redmayne’em i Keatonem i jest bez szans, jeszcze mniejsze szanse ma Pike z murowaną kandydatką Julianne Moore. Birdman może zdobędzie Oskara za Najlepszy film, ale Emma Stone nie ma szans z Patricią Arquette w kategorii Aktorki Drugoplanowej, po prostu Arquette już ma Oskara. Z kolei Ethan Hawke i Morten Tyldum w tych typach to są chyba dodani tylko po to, żeby podnieść nieco kurs za więcej zmiennych do ogarnięcia. Obaj bez szans.
Oscar Specials - Most Academy Award Victories
Zwycięzca (Birdman - The Grand Budapest Hotel - Boyhood)
Typ: The Grand Budapest Hotel @ 1.25 betsafe ✅ Birdman i The Grand Budapest Hotel po 4, ale typ rozliczony jako wygrany po kursie @1.25 (w sumie nie wiem czemu tak, nie zauważyłem żadnych adnotacji przy typie, jeszcze to muszę wyjaśnić na chat, ale tam dopiero od 11ej), więc tak też rozliczam
Typ na to, który z tych 3 wymienionych filmów zgarnie największą ilość statuetek. Moim faworytem z tej trójki jest The Grand Budapest Hotel, a żeby to uzasadnić wystarczy zrobić małe podliczenie szans oskarowych tych filmów.
Birdman Najlepsze Zdjęcia (pewniak)
Najlepszy Film
(mocny faworyt, ale nie pewniak)
Najlepszy Reżyser (chyba najmniej pewna kategoria, choć wybór tylko między Inarittu i Linklaterem ze wskazaniem na Meksykanina)
Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy (małe szanse Keatona – niestety – pewniakiem wydaje się być Redmayne)
The Grand Budapest Hotel
Najlepsze Kostiumy (pewniak)
Najlepsza Charakteryzacja (pewniak)
Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (pewniak)
Najlepszy Scenariusz Oryginalny (mocny faworyt, ale nie pewniak)
Najlepsza Muzyka Filmowa (drugi faworyt obok Teorii wszystkiego, możliwa niespodzianka)
Boyhood
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (pewniak)
Najlepszy Montaż (bardzo mocny faworyt, prawie pewniak)
Najlepszy Reżyser (chyba najmniej pewna kategoria, choć wybór tylko między Inarittu i Linklaterem ze wskazaniem na Meksykanina)
Widać wyraźnie, że The Grand Budapest Hotel ma najwięcej pewniaków (3 za Kostiumy, Charakteryzację i Scenografię) i to kategoriach technicznych, czyli najmniej podatnych na famę czy niespodzianki. Można powiedzieć, że de facto ma już w kieszeni 3 Oskary plus dodatkowo duże szanse na czwartego za Scenariusz Oryginalny. W najlepszym razie 4 statuetki (bardzo prawdopodobne), w najgorszym 3 (pewne). U pozostałych dwóch filmów w obu przypadkach maksem będzie chyba 3. Zarówno Birdman (Najlepszy Film, Najlepsze Zdjęcia) jak i Boyhood (Aktorka Drugoplanowa, Montaż) mają duże szanse (Bridman) lub właściwie pewne 2 oskary (Boyhood), o trzeci oba filmy powalczą w kategorii Najlepszy Reżyser. Tak coś czuję, że w najważniejszych kategoriach Najlepszy Film i Reżyseria akademicy równo obdzielą Birdmana i Boyhood i w tym roku nie będzie jakiegoś wielkiego przegranego Oskarów, bo każdy faworyt coś dostanie, co tylko sprzyja typowi, że najwięcej Oskarów zgarnie The Grand Budapest Hotel, który zdominuje kategorie techniczne, bo już ma w kieszeni 3 statuetki i duże szanse na czwartą, a rywale w najlepszym dla nich wariancie zgarną 3 nagrody. Po takim kursie warto spróbować.
Czy ten sam film zdobędzie Oscara w kategorii Najlepszy film oraz Najlepszy reżyser?
Typ: Nie @ 2.00 bwin ⛔ jednak to Boyhood wielkim przegranym, sporo nominacji i tylko jeden Oscar
Typ podyktowany przeczuciem wyrażonym powyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
B 14

bartekczl

Użytkownik
No sts żenujący bukmacher. Jeśli chodzi o granie Oskarów polecam przenieść się na fortune, milenium tam przynajmniej można łączyć typy.
Co do typów na Oskary zgadzam się w sumie z tym, że Boyhood może otrzymać nagrodę za najlepszy film, kursy powyżej 2.5 ładnie wyglądają. Boyhood na początku miał kurs koło 1.05 jak bukmacherzy wystawili Oskary. Gra o statuetkę trochę się wyrównała, ale tak czy siak myślę, że między Boyhood a Birdman jest w granicach 50 na 50. Reżysera Boyhood też można by brać pod uwagę, ale jakoś mniej mi się podoba ten zakład i pozostaje przy typie na najlepszy film póki co.
Fortuna i Milenium tak. Któryś jeszcze?
 
P 402

plastelina

Użytkownik
w głównych kategoriach z reguły wygrywają faworyci, poszukam dogów w tych pobocznych
Oskary 2015
Najlepsza charakteryzacja i fryzury
Guardians of the Galaxy
5.50 1/10
Betano
Oscary 2015 - najlepszy krótkometr. film dokumentalny, Wydarzenia kulturalne - Niedziela 22.02.2015
Joanna @6 1/10
sts

Oskary 2015
Najlepszy krótkometrażowy film aktorski
Parvaneh
20.00 0.5/10
Betano
wszystkie te propozycje zbierają dobre recenzje ( zwłaszcza nasza Joanna) i nie są bez szans, wejdzie min. jeden i jest zysk
 
C 132

chinaski070

Użytkownik
Najlepszy film animowany - Big Hero 6 @4 b365
Wiadomo, w Oscarach nie chodzi o wartość artystyczną tylko o układy, wzajemne stosunki i czy produkcja jest o żydach czy nie.
Głównym rywalem animacji Pixara jest Jak wytresować smoka 2 - animacja produkcji DreamWorksu, z którym Akademia niezbyt sympatyzuje. Z kolei Big Hero 6 wyszedł ze studia produkcyjnego Disneya czyli Pixara.
W 2010 była podobna sytacja - pierwsza część Jak wytresować smoka walczyła z Toy Story 3 Pixara. Wiadomo jak się skończyło, a tegoroczny kurs na wygraną DreamWorksu śmieszny.
Warto pograć.
Reszty nie opisuję bo nie wiem kto tam z kim sympatyzuje/sypia/jada kolacja/jest winny pieniądze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Nagrody filmowe za rok 2015
Sezon rozpoczynamy rozdaniem Złotych Globów, które już w najbliższą niedzielę 10 stycznia.
Nominowanych można zobaczyć tutaj
Kursy dostępne w większości bukmacherów w tych we wszystkich stacjonarnych.
30 styczeń: 22nd Screen Actors Guild Awards
Lista nominowanych tutaj.
14 Luty: British Academy Film Award (BAFTA) Lista nominowanych tutaj (pojawi się 8 stycznia)
28 luty: Oscary 2016 Lista nominowanych tutaj (pojawi się 16 stycznia). Jak już wspomniałem przed nami Złote Globy i wiele ciekawych filmów w poprzednim roku np. &quot;Zjawa&quot; z Leonado di Caprio czy &quot;Mad Max - Na Drodze Gniewu&quot;.
Również aktorsko, szczególnie u mężczyzn kapitalne role Leo czy ponownie Eddiego Redmayne.
Czy tym w końcu di Caprio wyjdzie z Oscarem lub Złotym Globem we własnych rękach ? A może Eddie ponownie odbierze nagrodę i &quot;obroni tytuł&quot;, co udało się tylko Meryl Streep (Złoty Glob) ?
Zapraszam do dyskusji!
 
enrico 1,4K

enrico

Użytkownik
Nie lubię typować Złotych Globów, bo to właściwie pierwsza poważna ceremonia z nagrodami i nie do końca jest na czym się oprzeć. Na pewno można łączyć zakłady w Fortunie i skonstruowałem taki kupon mający chyba duże szanse powodzenia:

Najlepszy aktor drugoplanowy - Sylvester Stallone @ 1,9✅

Za film Creed, mówi się o wielkim powrocie Sylwka dzięki temu filmowi, rola faktycznie doceniona w środowisku. Za głównego rywala ma Marka Rylance&#39;a z Mostu Szpiegów (moim zdaniem bardzo dobra rola), ale ten film mimo wielu nominacji nie powinien zawojować Globów i Idrisa Elbę (tu się przyznaję - filmu nie widziałem)

Najlepsza aktorka w komedii/musicalu - Jennifer Lawrence @ 1,8✅

Ma już tych nagród od groma, będzie zapewne kolejna. Jako główna rywalka Amy Schumer z Wykolejonej, ale no bądźmy poważni, to jest po prostu za słaby film (6,4 na imdb), żeby zagroziła Jennifer Lawrence z Joy. JL bardzo lubiana przez wszelkie jury, konkurentka za słaba. Niby jako czarny koń pojawia się Maggie Smith, a kurs 20, ale wobec obecności Lawrence nie doszukiwałbym się tu takich niespodzianek.

Najlepsza aktorka w dramacie - Brie Larson @ 1,45✅

Dla mnie największy pewniak w nagrodach aktorskich (nawet większy niż Di Caprio i przede wszystkim Damon, w którego nagrodę nawet śmiem wątpić). Film &quot;Pokój&quot; to objawienie ostatnich miesięcy, krytyka zachwycona. Dwie główne rywalki: Cate Blanchett i Rooney Mara z filmu o wątku lesbijskim, ale tu bardziej prognozuję szanse w Oscarach. &quot;Pokój&quot; musi dostać jakieś nagrody, ta wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Najlepsza komedia/musical - The Big Short @ 2,1⛔ no cóż, mimo wszystko jestem bardzo zaskoczony, że Marsjanin dostał nagrodę, chociaż był faworytem

Po prostu nie wierzę, że miałby wygrać Marsjanin. To film poprawny, ale nie na nagrody takiego kalibru. W grze jeszcze Joy, daję tu szanse 70 do 30 dla Big Short. Marsjanina eliminuję z walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +46
abraxas 3,2K

abraxas

Forum VIP
Widzę że podążasz faworytami według buków, Złotego Globy lubią zaskakiwać...
Najlepsza aktorka w komedii/musicalu - Jennifer Lawrence @ 1,8
Jennifer niestety w Joy&quot; nic ciekawego nie pokazała, jedna z jej średnich ról. Na zagranicznych (USA) stronach to Schumer jest w tej kategorii faworytką. Ciężki wybór pomiędzy tymi dwoma aktorkami.
Najlepsza aktorka w dramacie - Brie Larson @ 1,45
Dzisiaj zobaczyłem &quot;Pokój&quot; i... no właśnie nie wiem czemu Larson jest tutaj aż taką faworytką? Ona powinna uczyć się od tego dziecka,które jest narratorem i świetnie gra przez co Brie Larson staje się drugoplanową postacią.
Znów odwołując się do zagranicy jej główną rywalkę Saoirse Ronan @6⛔⛔ Z &quot;Brooklyn&quot;, świetna rola, kilka kapitalnych scen, cały czas na ekranie itp.
Najlepsza komedia/musical: Marsjanin @2,75✅✅ Bet 365
Ja natomiast nie wierzę, że mieliby umieszczać taki film w tej kategorii (bo wiadomo że w dramacie nie miałby szans) skoro nie miałby dostać nagrody.
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Alicia Vikander for &quot;Ex Machina&quot; @2,25⛔⛔ Winslet
Pojedynek między Alicia i Jason Leigh z &quot;Ósemki&quot;. Leigh trochę lepsza ale wcielenie się Vikander w rolę robota, trudna rola, nagość oraz nominacja również w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa czyni z niej wyraźną faworytkę
Najlepszy reżyser: George Miller for &quot;Mad Max: Fury Road&quot; @6⛔⛔ U ni Innaritu
70 letni facet kręci taki film... tu powinien być Glob. Kapitalnie nakręcony, wciąga, efekty specjalne.
Najlepszy aktor w komedii: Matt Damon (Marcjanin) @1,2✅✅ U.ni
Najlepsza rola w tym zestawieniu, nie ma co więcej dodawać.
Co do diCaprio, nikt nawet nie dopuszcza myśli, że mógłby nie wygrać Złotego Globa w swojej kategorii. Na prawdę kapitalna rola Leo ale czy na Oscara, jeśli wygra Globa, SAG co zrobi Akademia, która tak bardzo go nie lubi ?
Ale jeśli na to spojrzeć na chłodno, na poświęcenie itp. hmm Eddie po przybraniu na masie pewnie zagrał by rolę diCaprio, natomiast Leonardo roli Redmaynego w &quot;Danish Girl&quot;... nigdy!
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Nie wiem czy typowanie poprzez własne wrażenia czy oceny danych filmów/seriali/ról itd. ma sens. Niestety, ale to nie my będziemy głosować, tylko konkretne gremia i pod tym kątem trzeba ewentualnie wybierać typy. W przypadku Złotych Globów wybiera Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które ma tendencje do kontrowersyjnych wyborów (dużo bardziej niż Akademia Oskarowa), zwłaszcza jeśli chodzi o kategorie serialowe. Zresztą już zdążyli zaskoczyć samymi nominacjami, a właściwie brakiem nominacji dla Mad Men (finałowy sezon!), The Affair, Pozostawionych czy The Americans. Więc czemu i same nagrody w niektórych kategoriach nie miałyby być zaskoczeniem? Swoje wrażenia trzeba zostawić zupełnie na boku i kierować się przeciekami/opiniami w necie, od dobrze poinformowanych dziennikarzy/blogerów itp.

Jednym z nich jest Michael Ausiello, który zajmuje się szołbizem na co dzień, co roku typuje kto wygra (i kto powinien wygrać). Z różnym skutkiem, ale pewne jest, że ma lepsze źródła informacji niż wszyscy widzowie razem wzięci. W tym roku Ausiello przewiduje kilka niespodzianek i muszę przyznać, że w paru przypadkach jego wybory mnie przekonują i na tym oparłem typy. A że kursy takie że szkoda nie spróbować.

73. gala rozdania Złotych Globów 2016
Najlepszy serial telewizyjny - komedia lub musical
Typ: Mozart In The Jungle (Zwycięzca) @ 6.50 ✅ mimo wszystko do przewidzenia ????

Wydaje się, że największa szansa na niespodziankę. Premierowy sezon nowego serialu komediowego od Amazona (znak czasów - czekam na pierwszy serial od Allegro..) i od razu zażarło, świetne recenzje, ciekawy, nietypowy temat (kulisy nowojorskiej orkiestry symfonicznej, wliczając życie towarzyskie muzyków, imprezy, seks plus ekscentryczny dyrygent na dokładkę). Wyraziste role Gaela Garcii Bernala czy Malcolma McDowella, ale drugi plan świetny, mają co grać bo wszystkie postacie krwiste. A pozostałe seriale nominowane już mocno zużyte: Transparent dostał Złotego Globa rok temu, a ileż można dawać za promowanie tematu zmiany płci? Veep też już nagrodzony, Orange Is The New Black też już trochę opatrzone, Silicon Valley chyba nie ta półka. Wszystko to świetne seriale, do polecenia wszystkim, ale Mozart ma ten błysk nowości, który może przeważyć.

Najlepsza aktorka w mini-serialu lub filmie telewizyjnym
Typ: Lady Gaga (American Horror Story: Hotel) @ 6.00 ✅ a jednak, przecieki się sprawdziły.. Fargo i Kirsten Dunst wykolegowane..

No to byłaby sensacja, Lady Gaga faktycznie pozytywnie zaskoczyła swoją rolą, wypadła świetnie, ale nie wierzę, że może wygrać ktokolwiek inny niż Kirsten Dunst za rolę w 2 sezonie Fargo. Ale kto wie, po takim kursie spróbować trzeba.

Najlepszy serial dramatyczny
Typ: Outlander (Zwycięzca) @ 17.00 ⛔ Mr. Robot jak najbardziej słusznie, ale taki kurs trzeba było spróbować

Tu już zupełny strzał, fajny serial, ma swój urok, ale żeby potrafił zabrać nominację choćby Mad Menom, czy Pozostawionym? No jeśli to im się udało, to już wszystko możliwe, a kurs taki że nawet za symboliczną stawkę obiecuje fajny zysk.

Najlepszy aktor serialu dramatycznym
Typ: Rami Malek (Zwycięzca) @ 1.72 ⛔ Jon Hamm, czyli nagroda pocieszenia dla Mad Men, w sumie słusznie..

A na koniec gość który powinien wygrać i pewnie wygra bo jest we wszystkich notowaniach mocnym faworytem. Zresztą Mr. Robot pewnie zgarnie nagrodę za serial a Malek powinien za główną rolę, bo na nim się opiera się sukces tego serialu. Hipnotyczna rola, świetnie oddał narkotyczne rozstrojenie hakera żyjącego w swoim świecie, a który na koniec wydaje się chyba najbardziej normalną ze wszystkich postaci w serialu. Poza tym nowa twarz, chyba pierwsza jego główna rola, to też ma znaczenie.

Kursy z Unibetu
Wyniki Złotych Globów: http://tvline.com/2016/01/10/golden-globe-award-winners-2016-full-list/
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Nie kumam kursow z calorocznego.
Np aktorka drugoplanowa mara 1,44 a skad wiadomo ze nie zostanie nominowana do pierwszoplanowek skoro w globach byla do takiej ? Zalozmy ze tak to piekne kursy na faktycznie drugoplanowe winslet 4,00 czy leigh 11.00
 
U 4

under555

Użytkownik
Mam pytanie: chciałem pograć 100zł na kurs 201zł przy globach na aktora ale...
Coś dziwnego mi się wyświetliłó (a gram na całorocznym od kilku lat)
14zł z hakiem przejdzie a reszta do jakiegoś tradera czy coś...
Czyli co?
Jakiś limit?
 
L 1

lowca-typow

Użytkownik
Witam serdecznie
88 CEREMONIA ROZDANIA OSKARÓW oto moje typy:
Najlepszy film:
TYP:The Martian(Marsjanin)@ 11.00
Wybór nie taki oczywisty jak by sie mogło wydawać zastanawiałem się nad the revenant(zjawa), ale wystarczy ze spojrzymy na zeszłoroczne oskary i widzimy ze wygrał Birdman film o człowieku który walczy ze swoim ego, próbując odzyskać sławę i rodzinę. Brzmi podobnie do zjawy co? Akademia jest znana z tego ze nie wybiera podobnych filmow.Tak naprawde marsjanin niema żadnej innej konkurencji no bo kto Spotlight? i drewniany Mark Ruffalo który sie chyba ugadał z Michaelem Keatonem aby zagrac najgorsze role życia, jedyna która jako tako cos grała była Elena Wohl.Poza tym spotlight to promowanie pedofili a akademia nigdy nie strzeliła by sobie tak w stope.Na koniec dodam ze USA przygotowuje sie do kolonizacji marsa juz od wielu lat nie zdziwiłbym sie gdyby Nasa sypnęło groszem gdzie trzeba aby ludzie spojrzeli na ich pomysł przychylnym okiem.
Najlepszy aktor:
TYP:Michael Fassbender@ 8.00
Tutaj krótka piłka jak w przypadku najlepszych filmów akademia nielubi sie powtarzać tak w przypadku aktorów jest zupełnie inaczej rok 2014 Matthew McConaugheyjako Ron Woodroof w filmie Witaj w klubie (2013)-Ron Woodroof, pracuje nad systemem pomocy w zdobywaniu leków osobom chorym na AIDS
2015r Eddie Redmaynejako Stephen Hawking w filmie Teoria wszystkiego (2014)-Film opowiada historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga
Obaj aktorzy zagrali role jakoś związane z nauka, i w tym roku nie będzie inaczej Michael jako Steve Jobs jest swiety. Po filmie czułem sie jakbym właśnie obejrzał wystąpienie Jobsa z 2007(prezentacja iphone), jeszcze kilka dni po seansie myślałem ze Steve nadal żyje i trzepie kasę na ajphonejach.Teraz czas na konkurencje pierwszy do odstrzału idzie Leo.
DiCaprio całe 2 je..ne godziny tuła sie po śniegu sapiąc w kożuchu, to żadna gra aktorska(dla Leo to ze niedostanie oskara jest świetną reklama;)). Matt Damon zagrał nawet nieźle, na tyle dobrze aby zapewnić oskara dla filmu ale on vs Michael Fassbender kończy sie nokautem w 1 rundzie i to niestety Matt lezy.Eddie Redmayne i Bryan Cranston nawet nie chce mi sie o nich pisac, Bryan to juz sie nadaje chyba tylko do seriali, a Eddie do podkładania głosu.Nie mam pojęcia komu i ile zapłacono aby dostali nominacje.Na koniec tak jak wcześniej uważam ze nie wszystko zostało w rekach akademii i apple mogło trochę pomoc Fassbenderowi
Na razie te 2 później dopisze resztę
POZDRAWIAM MIŁOŚNIK KINEMATOGRAFII ŁOWCA TYPOW
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom