>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Nagrody: Oskary, Złote Globy, Emmy, Grammy itd. (temat zbiorczy)

seanprice 500

seanprice

Użytkownik
60. ceremonia wręczenia nagród Grammy (29.01.2018)
Album roku: DAMN. - Kendrick Lamar
@2.50

Album K-Dota zebrał w ub. roku fantastyczne recenzje. Sam Kendrick jest popierany przez &quot;wpływowe&quot; środowiska w Stanach. Mocny faworyt moim zdaniem. Jeśli ktoś ma mu zagrozić to chyba tylko Jay-Z, choć nie sądzę aby Hova zgarnął tę statuetkę. Album pozbawiony był momentów takich jak chociażby Humble u Lamara.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Ogłoszono nominacje do Oscarów. Tutaj (klik) znajdziecie pełną listą nominowanych. Jakieś opinie? Gdzieś upatrujecie przepchnięcia &quot;poprawnych&quot; filmów?
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Według mnie za dużo nominacji dla filmu &quot;Uciekaj&quot;.
Trochę dziwi obecność Merly Streep.
I brakuje nominacji dla J. Franco.
Nic odkrywczego nie napisałem. Większość osób pewnie się z tym zgodzi.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Według mnie za dużo nominacji dla filmu &quot;Uciekaj&quot;.
Trochę dziwi obecność Merly Streep.
I brakuje nominacji dla J. Franco.
Nic odkrywczego nie napisałem. Większość osób pewnie się z tym zgodzi.
Hollywood to targowisko próżności i lubią się podlansować jako zbawcy mniejszości wiec takie Uciekaj nie dziwi. Ja bym się zdziwił gdyby nie było Meryl, pewnie jak się zdarzy taki rok, że nic nie zagra to i tak ją nominują. A Franco po prostu poległ na oskarżeniach o molestowanie, które wylazły po Globach a przed Oskarami.
Przy okazji... Jakby komuś przyszło do głowy grac Oskary w unibecie to niech uważa, bo pojechali tam z tłumaczeniami kategorii z angielskiego na polski, po prostu przetłumaczyli poszczególne słowa bez zrozumienia kontekstu, &quot;picture&quot; to &quot;zdjęcie&quot; itd. Żeby nie było po fakcie nieprzyjemnych niespodzianek.
Najlepszy film to u nich =&gt; Najlepsze zdjęcia (Oskary 2018)
Najlepsze zdjęcia =&gt; Najlepsza kinematografia (Oskary 2018)
Najlepsza scenografia =&gt; Najlepsza produkcja (Oskary 2018)
----------------
Ale ja w sumie to nie o tym..
Grammy. 2018.
Song Of The Year.
Winner: 1-800-273-8255 (Logic featuring Alessia Cara &amp; Khalid) - Tak @ 2.85 ⛔ wszystko zgarnął Bruno Mars..
Na początku trzeba rozróżnić 2 podobne kategorie, czyli “Record of the Year” i “Song of the Year”. Record to nagroda dla najbardziej popularnej piosenki, oparta głównie na listach przebojów i wręczana artystom, producentom, mikserom itd i tam raczej Despacito nic nie zagrozi. Ale druga kategoria poświecona jest samym piosenkom, kompozycjom bo odbierają ją sami autorzy, czyli kompozytor i tekściarz(e). I tu już Despacito może mieć problem, bo de facto jest przecież remixem, a poza tym co za dużo to nie zdrowo dla gościa który śpiewa z playbacku. Ja bym stawiał na 1-800-273-8255 Logica z gośćmi. Kawałek porusza ważny i nośny ostatnio temat zapobiegania samobójstwom wśród młodzieży (tytuł to amerykański numer telefonu zaufania), dobrze też wpisujący się w aktualne poruszenie w Stanach związane z akcjami #MeToo czy #TimesUp. A do tego to po prostu świetny numer wschodzącego rapera z towarzyszącymi mu dwoma młodymi gwiazdami.

Album Of The Year.
Winner: Melodrama (Lorde) - Tak @ 11.00 ⛔
To jest zdecydowanie rok Kendricka Lamara i powinien zgarnąć nagrodę, tylko że gość nie ma szczęścia do tej kategorii, już 2 razy go wykolegowano i to chyba z lepszymi albumami niż teraz. A biorąc pod uwagę, że starsza i lekko stetryczała część głosującego szołbizu może mieć antyrapowe ciągoty to nie zdziwię się że znowu będzie mocne rozczarowanie. Tak jak choćby rok temu z Adele, która odbierając nagrodę przepraszała Beyonce bo ona zasłużyła itd. Tym bardziej, że teraz są 2 rapowe nominacje i głosy mogą się podzielić, przecież wiadomo jaki fanbase ma Jay Z (i czyim jest mężem), nawet wśród innych artystów. I właśnie dlatego widzę szansę dla Lorde i jej albumu który w wielu zestawieniach stawiany jest jako najlepszy w stawce.
Best New Artist.
Winner: SZA - Tak @ 4.50 ⛔
Tutaj strzał w bardziej powodowany myśleniem życzeniowym - bo SZA i jej „Ctrl” to najlepsza płyta ze wszystkich nominowanych - ale nie tylko. Faworytką murowaną jest Alessia Cara, której ostatni wszędzie pełno (włącznie z nominacjami do Oskarów innych kategorii Grammy). Ale po pierwsze, ona tak właściwie nie powinna być w tej kategorii bo już nie jest debiutantką, a po drugie ta kategoria lubi niespodzianki, więc nie zdziwi mnie tu wolta ze strony głosujących.
Kursy z Marathonu
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
60. ceremonia wręczenia nagród Grammy (29.01.2018)
Album roku: DAMN. - Kendrick Lamar
@2.50⛔

Album K-Dota zebrał w ub. roku fantastyczne recenzje. Sam Kendrick jest popierany przez &quot;wpływowe&quot; środowiska w Stanach. Mocny faworyt moim zdaniem. Jeśli ktoś ma mu zagrozić to chyba tylko Jay-Z, choć nie sądzę aby Hova zgarnął tę statuetkę. Album pozbawiony był momentów takich jak chociażby Humble u Lamara.
No niestety, album roku rap trafił w jego ręce ale tą ważniejszą statuetkę otrzymał Bruno Mars.
 
A 0

alien93

Użytkownik
Witam, mam pytanie czy wiecie może u jakiego buka (najlepiej legalnego) mogę obstawić Oskary, kilka kategorii na jednym kuponie ? W sts nie można łączyć kombinacji to samo lv bet a w fortunie czasem się da parę kategorii a czasem wyskakuje z łączeniem kombinacji.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Witam, mam pytanie czy wiecie może u jakiego buka (najlepiej legalnego) mogę obstawić Oskary, kilka kategorii na jednym kuponie ? W sts nie można łączyć kombinacji to samo lv bet a w fortunie czasem się da parę kategorii a czasem wyskakuje z łączeniem kombinacji.
Oprócz właśnie Fortuny to chyba tylko Totolotek tylko wchodzi w grę, głownie z uwagi na sporą liczbę kategorii w ofercie i można je łączyć. Zdaje się, ze iForbet też można łączyć, ale tam tylko kilka kategorii do wyboru.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Na jednym z ogólnoświatowych forum bukmacherskich użytkownik WiserthantheCrowd specjalizujący się m.ni. w wydarzeniach filmowych podał następujące typy:
  • Best Picture: The Shape of Water @2.75✅
  • Best Documentary Short: Heroine @4.5⛔
  • Best Documentary Feature: Icarus @5✅
  • Best Live Action Short: The Eleven O&#39;Clock @8⛔
  • Best Foreign Language Film: The Insult @17⛔

Nie wiem jak inni, ale ja to gram (w 1xbet). Pięć singli równą stawką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Na jednym z ogólnoświatowych forum bukmacherskich użytkownik WiserthantheCrowd specjalizujący się m.ni. w wydarzeniach filmowych podał następujące typy:
  • Best Picture: The Shape of Water @2.75
  • Best Documentary Short: Heroine @4.5
  • Best Documentary Feature: Icarus @5
  • Best Live Action Short: The Eleven O&#39;Clock @8
  • Best Foreign Language Film: The Insult @17

Nie wiem jak inni, ale ja to gram (w 1xbet). Pięć singli równą stawką.
Tak, odnośnie dokumentów Ikar i Heroine to tez to zamierzam zagrać, może być coś na rzeczy, bo w wielu przewidywaniach się to przewija a kursy takie że ryzyko niewielkie. Co do Kształtu wody to ja to chyba odpuszczam. W kategorii Najlepszy film tyle kontrowersji się pojawiło między Globami a Oskarami wokół właściwie wszystkich faworytów że cięzko wyczuć jak to wpłynęło na głosujących, tam może być wszystko.
------------------
Academy Awards. 2018.
Best Visual Effects. Winner: War for the Planet of the Apes - Tak @ 2.18 ⛔ dziadki z Akademii jednak nie lubią małp..
W kategorii efektów specjalnych może być ciekawie, faworytami Blade Runner 2049 i Wojna o planetę małp, ale to Wojna o planetę małp dostała nagrodę VES (stowarzyszenia efektów specjalnych), które jest dobrym prognostykiem przed Oskarami. Bo 10 z 15 ostatnich zwycięzców później odbierało Oskara, włącznie z ubiegłym rokiem. Z drugiej strony w dwóch było inaczej, w tym Ewolucja planety małp nie dostała. Teraz mam nadzieję ta pomyłka zostanie naprawiona. Kto widział film i ma king of to wie że to mistrzostwo świata dużo bardziej imponujące niż efekty w komputerze.
--------
Dwie kategorie gdzie nie ma kontrowersji, jak w filmowych kategoriach, który by mogły wpłynąć wynik.
Academy Awards. 2018.
Best Animated Short Film. Winner: Dear Basketball - Tak @ 1.35 ✅
&quot;Dear basketball&quot; to oczywiście film animowany oparty na liście miłosnym Kobe Bryanta do koszykówki w którym ogłaszał swoja emeryturę. Legenda NBA + uznany twórca animacji Glen Keane, plus oczywiste konotacje Kobasa z Hollywood (Lakers - LA - Hollywood) na pewno nie przeszkodzą. A do tego to naprawdę udany film, już zdążył zdobyć branżową nagrodę Annie.
Best Original Song. Winner: Remember Me (Coco) - Tak @ 1.78 ✅
Coco czyli najlepszy film animowany roku, mądry i wybitny film, który na bank bierze Oskara w głównej kategorii filmu animowanego i powinien pociągnąć za sobą również nagrodę w kategorii Najlepsza piosenka.
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Na jednym z ogólnoświatowych forum bukmacherskich użytkownik WiserthantheCrowd specjalizujący się m.ni. w wydarzeniach filmowych podał następujące typy:
  • Best Picture: The Shape of Water @2.75
  • Best Documentary Short: Heroine @4.5
  • Best Documentary Feature: Icarus @5
  • Best Live Action Short: The Eleven O&#39;Clock @8
  • Best Foreign Language Film: The Insult @17

Nie wiem jak inni, ale ja to gram (w 1xbet). Pięć singli równą stawką.
Nie widzę oferty na Oscary w 1xbet. Możesz mnie nakierowac
 
keram007 1,1K

keram007

Użytkownik
Ceremonia wręczenia Oscarów to święto dla wszystkich sympatyków kina. I jak co roku próbuję przewidzieć co się wydarzy i kto wygra. Robię to jednak dla zabawy (co myślę że widać po kursach) i gram płaskimi stawkami.
Osobiście odpuszczam w typowaniach główną kategorię. Moim zdaniem wygrają tam albo Trzy Bilboardy (którym bardzo kibicuję) albo wspomniany wcześniej Kształt wody, chociaż zaskoczyć może również Get Ou, Lady Bird czy Call Me By Your Name (no dobra, tutaj rzuciłem symboliczną dwójeczkę bo kurs @67 na LVBET).
Przechodząc jednak do moich typów:
Najlepszy film animowany - Loving Vincent @13 w LVBET (w fortunie tylko @8 a w STS @3,5) - typ może bardziej z serca niż z rozumu, ale są na to naprawdę spore szanse, bo sposób realizacji tej animacji jest absolutnie wyjątkowy. Pytanie tylko czy akademicy odrobili prace domową i ten film w ogóle obejrzeli (tzn ilu z nich to zrobiło).
Najlepszy aktor - Timothee Chalamet (Call Me By Your Name) @19 w iForbet (@17 w LVBET, @16 w fortunie) - młody mega zasłużył i obok Garego Oldmana jest najczęściej wymieniany w gronie faworytów w tej kategorii. Zupełnie nie przemawia do mnie takie gadanie, że jeszcze będzie miał role, którymi też sobie zasłuży na Oscara, a Oldman jest już stary więc trzeba mu dać nie tylko za tą rolę ale i za całokształt.
Najlepszy montaż i montaż dźwięku - Baby Driver @6 w LVBET - wydaje mi się, że ten film może zgarnąć statuetkę w obydwu montażowych kategoriach. (W montażu (nie dźwięku) jest kurs @6 i @2,75 w LVBET &lt;- tu jest chyba jakiś błąd bo ta sama kategoria ta jest tutaj podana dwa razy - ten kurs @6 jest raczej błędem ale zobaczymy jak to rozliczą)
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Laurie Metcalf (Lady Bird) @6,0 w LVBET (@5,5 Fortuna)
Najlepszy film obcojęzyczny - The Insult @13 w LVBET i Loveless @13 również w LVBET
Najlepszy scenariusz adaptowany - The Disaster Artist @41 w LVBET (tak tak, wiem jakie tam były perypetie z panem Franco itd ale uważam że ten film może w tej kategorii namieszać)
Podkradam też typy od SeanPrice&#39;a na Ikarusa, Heroin i The Eleven O&#39;Clock ;)
Pozdrawiam i wysokich wygranych oraz dobrego show dziś w nocy życzę wszystkim!
 
A 0

alien93

Użytkownik
Dzięki za info ale postawiłem już w fortunie, iforbet niestety nie można łączyć.
Również w kategorii głównej stawiam na &quot;Shape of water&quot;, natomiast mocno mnie zdziwił typ na &quot;The Insult&quot;, bardziej się spodziewałem &quot;The Square&quot; lub &quot;Fantadtic Woman&quot;, która dostała tzw. Oscara niezależnego.
 
keram007 1,1K

keram007

Użytkownik
ZWYCIĘZCA OSCARA POBIJE REKORD NAJKRÓTSZEJ PRZEMOWY (2 SŁOWA W 1962 R - PATTY DUKE) - @501 - LVBET. Po tej przemowie prowadzącego próbuję for fun ????
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym?
Yvonne Strahovski @2,75 uni ⛔ Masakra, wygrywa babka z Westworld za te flashbacki ciągle te same wspomnienia o córce.. do Strahovskiej nie ma podjazdu za ten sezon.
Tak jak drugi sezon Podręcznej był co najwyżej bez szału w stosunku do pierwszego sezonu tak rola i postać Yvonne wybija się zdecydowanie ponad caly sezon. Faworytem jest Anna Dowd, ale ona wygrała juz rok temu to raz a dwa jej rola w drugim sezonie nie dorównuje Strachovskiej. Sam w sobie serial jest dosyć mocno lubiany, w tej nominacji az 3 postacie z Podręcznej. Oprócz mocnych dogow we wszystkich nomonacjach Emmy typu The Americans i paru innych ta propozycja Yvonne dla mnie najlepsza z całego zestawu. Biłem to gdzie sie dało i ile pozwalali przyjąć. Jedyny dodatek w kombinacji mam z Winklerem 1,53 na najlepszego aktora drugoplanowego w komedii.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
76TH GOLDEN GLOBE AWARDS - 2019
Best Television Series - Drama: Homecoming @ 3.50 ⛔ jednak dali The Americans! na koniec..
Betsafe
Tylko w Betsafe znalazłem typy na Globy w kategoriach serialowych (jak ktoś znalazł gdzies indziej to niech da znać), a szkoda, bo w tym roku te kategorie, a zwłaszcza serial dramatyczny, mogą być moim zdaniem całkowicie otwarte i podatne na niespodzianki. Nominowane bowiem same nowe seriale plus jeden rodzynek w postaci finałowego sezonu The Americans, który generalnie nie miał szczęścia do Globów (ledwie rok temu nagroda aktorska dla Matthew Rhysa), a zasługuje na wszelkie możliwe nagrody. Wątpię żeby w ostatnim momencie się to odwróciło. Dlatego zwycięzcą powinien zostać któryś z nowych seriali, wszystkie świetne, ale „Pose” zbyt rozbuchane, „Bodyguard” chyba zbyt brytyjski, zostaje Killing Eve i Homecoming. Stawiam na ten drugi który ma dwa niezaprzeczalne atuty. Po pierwsze, Julia Roberts po raz pierwszy w serialu, a po drugie jego twórcą jest Sam Esmail, czyli twórca często nagradzanego na Globach „Mr. Robot”. I jeszcze jedno, to serial Amazona, który w kategorii serialu komediowego wygrywał w 3 z 4 ostatnich latach, jeśli dodamy do tego że w dramatycznym dwa ostatnie to triumfy platform streamingowych, to tym bardziej czas na serial Amazaona. Tym bardziej, że był to świeży powiew pod wieloma względami w ubiegłym roku.
Golden Globe. 2019.
Best Supporting Actor. Winner: Grant, Richard E. - Yes @ 3.65 ⛔
Golden Globe. 2019.
Best Supporting Actress. Winner: Foy, Claire - Yes @ 23.00 ⛔
Golden Globe. 2019.
Best Supporting Actress. Winner: Weisz, Rachel - Yes @ 17.00 ⛔
Wszystko z Marathonu

Bez opisu większego. Buki spodziewają się że to będzie wieczór The Star is Born, debiutu reżyserskiego Bradleya Coopera, w którym też gra razem z Lady Gagą. Dla Amerykanów to wielkie halo, ale tak naprawdę to błahy melodramat, który na świecie nie odbił się wielkim echem, a przecież Globy przyznaje gildia dziennikarzy zagranicznych. Moim zdaniem nie będzie tu zatrzęsienia nagród i otworzy się szansa przed dogami w kilku kategoriach. Stawiam przede wszystkim na Granta a zwłaszcza Rachel Wieisz z Faworyty, nominowana w tej samej kategorii jest również jej partnerka z planu Emma Stone, ale ona niedawno zgarniała wszystko za La La Land, więc może być jej trudno. Podobna sprawa z Claire Foy, czyli niedawnej laureatki Globa za netflixowy serial The Crown, no ale jej kreacja w Pierwszym człowieku robi takie wrażenie, że po takim kursie trzeba spróbować.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Best Film Comedy/Musical
The Favourite @3,00 ⛔ Green Book

Brałem to wczoraj w fortunie po 5,00 czyli w rezultacie grane po @4,40. Film z trzema genialnymi aktorkami, każda jest nominowana w swoich kategoriach. Collman do roli pierwszoplanowej a Weisz i Stone do drugoplanowej i choć te dwie mają nikłe szansę na wygraną tak Collman jest przymierzana do wygranej. Sam film dla szarej masy może być odbierany trochę jako dziwadło i tak faktycznie jest. Ale i krytycy i ludzie mające pojęcie oceniają ten film bardzo wysoko, właściwie najwyżej ze wszystkich z tej kategorii. Green Book, który jest faworytem (na początku Faworyta była) po mniej niż @2 to jest bezsensownym graniem. Generalnie ta kategoria jest strasznie wąska bo oprócz tych dwóch jest jeszcze dobry film Vice z również dwoma nominacjami dla Bale&#39;a i Adams i a i Marry Poppins Returns z główną rolą Emily Blunt też nie odstaje tak mocno jak się wydaje a jeszcze jest niezła komedia Crazy Rich Asians. Tak więc jeśli mamy sytuację prawie pół na pół z bardzo dużą niewiadomą to dla mnie Faworyta z takim kursem jest spoko do grania. Faworyta swoje otwarcie Box Office miała bodajże lepsze od La La Land pewnie w głównej mierze dzięki samej Emmie, także to nie jest byle jaki film by robić z nich doga. Green Book zbiera euforie głównie szarych ludzi co to oglądali, film lekki z dużym podrasowaniem rasowym co nie do końca wszystkim odpowiada. Viggo Mortensen pierwszoplanowa (biała) postać tego filmu na jakimś spotkaniu czy czymś w rodzaju konferencji nie wiem dokładnie, przez przypadek wymsknęło mu się nazwanie murzynów na &quot;en&quot; co wywołało aferę. Trzeba było pisać oficjalne przeprosiny do wszystkich obrażonych a nawet do samego Aliego, aktora z planu. Generalnie śmiech na sali. W moim odczuciu ten film przepadnie we wszystkich kategoriach, od najlepszego obrazu (wygrana Faworyty), po rolę pierwszą (wygrana Bale&#39;a) i drugoplanową (wygrana Granta). Tylko czy to wypali by nic nie zgarnęli to już swoją drogą. W skrócie podsumowując, jeśli będzie to poważne i sprawiedliwe ocenianie to ten bet jest bardzo prosty i łatwy. Ale jak to w tego typu zakładach bywa, wyniki były są i mogą w dalszym ciągu być absurdalne, chociaż kursowo to się spokojnie broni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
jan_3_sobieski 2,1K

jan_3_sobieski

Użytkownik
Academy Awards 2019
  • Best Picture: &quot;Roma&quot; @2.10 (bet-at-home)
  • Best Director: &quot;Alfonso Cuaron - &quot;Roma&quot; @1.12 (bet-at-home)
  • Best Actor: Christian Bale - &quot;Vice&quot; @2.35 (bet-at-home)
  • Best Actress: Glenn Close - &quot;The Wife&quot;
  • Best Supporting Actress: -
  • Best Supporting Actor: Mahershala Ali - &quot;Green Book&quot; @1.4 (WilliamHill)
  • Best Animated Feature Film: &quot;Spider-Man: Into The Spider-Verse&quot;
  • Best Animated Short Film: -
  • Best Cinematography: &quot;Roma&quot;
  • Best Costume Design: &quot;The Favourite&quot;
  • Best Documentary Feature: ̶&quot;̶W̶o̶n̶&#39;̶t̶ ̶Y̶o̶u̶ ̶B̶e̶ ̶M̶y̶ ̶N̶e̶i̶g̶h̶b̶o̶r̶&quot;̶ (bez nominacji),
  • Best Documentary Short Subject: -
  • Best Film Editing: ̶&quot;̶R̶o̶m̶a̶&quot;̶ ̶/̶ ̶&quot;̶F̶i̶r̶s̶t̶ ̶M̶a̶n̶&quot;̶ (bez nominacji), więc Vice/Bohemia Rapsody
  • Best Foreign Language Film: &quot;Roma&quot; - Meksyk
  • Best Live Action Short Film: -
  • Best Makeup and Hairstyling: &quot;Vice&quot;
  • Best Original Score: -
  • Best Original Song: &quot;A Star is Born&quot; (The Shallow)
  • Best Production Design: &quot;The Favourite&quot;
  • Best Sound Editing: &quot;First Man&quot;
  • Best Sound Mixing: &quot;A Star is Born&quot;
  • Best Visual Effects: ̶&quot;̶B̶l̶a̶c̶k̶ ̶P̶a̶n̶t̶h̶e̶r̶&quot;̶ (bez nominacji), &quot;Avengers: Infinity War&quot;
  • Best Adapted Screenplay: &quot;BlacKkKlansman&quot;
  • Best Original Screenplay: &quot;Green Book&quot;

Netflix na salonach z pięcioma statuetkami. Brzmi to tak nieprawdopodobnie, że sam nie wierzę, że tak obstawiam. Bale znów tyje 18 kg i odwala kolejną genialną rolę złapie najlepszego aktora, powtarzając podobnym motywem zeszłoroczny sukces Oldmana. Malek to jeszcze nie to, choć blisko.
Zasłużona zeszłoroczna wygrana Shape of Water. Film jako jedyny zapadł mi dostatecznie w pamięci.
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
keram007 1,1K

keram007

Użytkownik
ZIMNA WOJNA WYGRA OSCARA ZA NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY - TAK @13 LVBET
Najwyższy kurs na rynku
. Co ciekawe u tego samego bukmachera to samo zdarzenie możemy znaleźć również po kursie znacznie niższym, bo tylko po @8,5. Jednak jeśli wejdziemy w kategorię &quot;Oskary&quot;, a potem nie w &quot;The Academy Awards&quot; tylko w &quot;Zimna Wojna&quot; to tam naszym oczom ukaże się taki super kurs.
Kurs warty ryzyka (oczywiście za rozsądną stawkę), ponieważ film ten jest naprawdę dobry.
Tylko, że Nagrody Akademii nie zawsze wpadają do tych &quot;najlepszych&quot; filmów, więc argument, że film jest &quot;dobry&quot; to zdecydowanie za mało.
Argumentem, który przemawia za moim typem jest przede wszystkim popularność tego filmu. &quot;Zimna wojna&quot; leciała w kinach w ponad 60 krajach (w tym oczywiście w USA), a za granicami naszego kraju jego dystrybucją zajmował się Amazon Studios!
Film generalnie został obsypany wieloma nagrodami a wśród międzynarodowych krytyków filmowych zebrał świetne recenzje. W grudniu 2018 roku film otrzymał też prestiżową Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszego filmu fabularnego, a Pawlikowski został wybrany najlepszym europejskim reżyserem roku. W ogóle akademicy Pawlikowskiego w Stanach znają i to bardzo dobrze.
Na koniec argument moim zdaniem najważniejszy: Roma - a więc główny faworyt do wygrania tegorocznej nagrody za najlepszy film nieanglojęzyczny, jest również faworytem do wygrania głównej oskarowej kategorii, czyli nagrody za najlepszy film. Romie nie można niczego odmówić. To film uniwersalnie dobry, wszyscy się nad nim zachwycają i okej. Widziałem i choć nie jest moim zdaniem najlepszym filmem w tym roku, to doceniam i rozumiem te wszystkie zachwyty. Tylko, że akademicy od wielu lat pokazują, że nie lubią nudy i że nie lubią być przewidywalni. Czasy kiedy jeden film zdobywał po 10 nagród już dawno minęły i myślę, że w tym roku będzie podobnie. Uważam, że Roma z 10 nominacji zdobędzie maksymalnie 3 statuetki. Moim zdaniem Alfonso Cuarón na 98% zostanie najlepszym reżyserem, drugi Oskar dla Romy wpadnie za jedną z mniej znaczących kategorii (np zdjęcia) i teraz albo Roma zostanie wybrana najlepszym filmem albo najlepszym filmem nieanglojęzycznym. Myślę po prostu że na pewno akademicy nie przyznają jej statuetki w tych obydwu kategoriach, bo po prostu wiałoby nudą.
Stąd też typ mój typ na Zimną Wojnę i stąd też na pewno spróbuję poszukać niespodzianki w głównej kategorii, choć mam przeczucie, że to właśnie w kategorii nieanglojęzycznego filmu Roma będzie musiała obejść się smakiem.
Reszta typów i analiz ode mnie wkrótce, choć warto pograć już teraz Christiana Bale za Vice jako najlepszego aktora oraz Green Book w głównej kategorii, bo kursy na te zdarzenia mogą spadać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
Do góry Bottom