>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy, ciekawostki ze świata Koszykówki

D 3,2K

dawczan

Użytkownik
w sumie xmarcinx masz rację...PZKOSZ niby stara się uatrakcyjnić ligę i ja rozszerzył o regiony, które kiedyś uchodziły za koszykarskie. Np Toruń czy Zagłębie-Śląsk. Tyle tylko, że powstaje nam sztuczny twór. Nie ma spadków...Nigdy nie lubiłem grania &quot;o nic&quot;. Chyba, że będą jakieś premie finansowe nawet za niższe miejsca to wtedy dla tych drużyn z końca zawsze to coś. Ale mimo wszystko widać, że PZKOSZowi brakuje troszkę pomysłów co zrobić, żeby było lepiej. Inna sprawa, że bez wyników reprezentacji Polski uatrakcyjnić ligę jest kolosalnie ciężko...I to PZKOSZowi trzeba przyznać, że łatwo nie ma, bo reprezentacja i jej wyniki mu nie pomagają...No, ale cóż - zobaczymy jak ten sezon wypadnie, może akurat nie będzie najgorzej.
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Panowie, od zawsze zastanawia mnie dlaczego nie ma spadków? Tak jak piszecie kilka klubów będzie grało o nic co mija się z rywalizacją sportową. Takie drużyny jak Jezioro, Start, Dąbrowa Górnicza, Kutno mogłyby toczyć między sobą może nie piękną grę na umiejętności koszykarskie, ale na pewno emocjonującą, pełną walki bitwę o utrzymanie. A tak mają ekstraklasę, pogadają że powalczą o play off(Start, nie wiem jak inni) co z góry jest wiadome, że nie ma szans powodzenia, ale trzeba pomydlić oczy kibicom i postawić jakiś cel, chociaż cel który powinien takiemu klubowi przyświecać, czyli utrzymanie mają zapewniony przez regulamin ligi.
Co myślicie o takim graniu, który zabija ducha sportu i sportowej rywalizacji?
Kolejna kwestia, która mi się nie podoba to powiększenie ligi. Pojawi się wielu graczy, którzy będą odstawali umiejętnościami, a niektóre mecze będą kończyły się wysokimi zwycięstwami np tak jak ostatni sparing Rosa - Start 88:58. Ciekawe ilu obcokrajowców okaże się kompletnymi niewypałami zwłaszcza wśród klubów, które dopiero &quot;awansowały&quot; + Jezioro. Ilu Polaków z tych klubów wykorzysta szansę i przebije się do lepszych klubów?
A to co sie dzieje w Jeziorze to jest parodia. Prezes Pyszniak trenerem, wszystkie kadry klubów PLK pozamykane, a Jezioro na wakacjach...Jezioro stoczy walkę maksymalnie o 15 pozycję...
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Najbardziej w tym pomysle chodziło o przyciągnięcie sponsorów. Sponsor miałby gwarantowane,że zespół pogra kilka lat i mógłby dać więcej kasy na dłużej. Więcej kasy--&gt;lepsi gracze--&gt;lepszy poziom,no i Polacy by też korzystali.

W NBA jest liga zamknięta,w Rosji też chyba była i to mogłoby nawet działać gdyby było z 10 poważnych zespołów,które zbiearłyby najlepszych Polaków i dorzucali po kilku solidnych graczy z zagranicy. Tu idea jest wypaczona bo będzie grało mnóstwo Polaków z 1 ligi gdzie jest wielka różnica poziomu,do tego dojdą coraz gorsi amerykanie i się zrobiło bagienko gdzie zespoły budowane z głową typu Rosa,Turów,Stelmet będą biły słabeuszy po kilkadziesiąt pkt.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
bo będzie grało mnóstwo Polaków z 1 ligi gdzie jest wielka różnica poziomu
Tego akurat bym nie negował. Niektórzy z 1 ligi okazywali sie wzmocnieniami w TBL i radzili sobie. Zejdzie trochę presja z tych grajków i moga zaistnieć. A tak znając życie nigdy by to TBL się nie dostali.
 
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
Po co te nerwy...jaki jest poziom wszyscy wiemy. Ja i tak się dziwie, ile Taylor z nich wycisnął w tych eliminacjach. A liga to już dno totalne.
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/474841/brandon-brown-odsuniety-od-zespolu
Dla mnie trochę dziwna i błędna decyzja. Rozegrane zostały dopiero 2 kolejki, a już szuka się kozłów ofiarnych w Anwilu. Brown nie zachwycał jak cała drużyna, zwłaszcza rzutowo, ale za to zbiórki w tych dwóch meczach 7 i 11 przy 27-28 minutach gry, czyli nieźle. W meczu z Toruniem rzuciła się też w oczy zbyt duża liczba strat - 5, ale ja dałbym Brownowi szansę i nie rezygnowałbym z niego po dwóch kolejkach. Przyczyn porażki szukałbym w postaci braku centra z prawdziwego zdarzenia i na rozegraniu bo w tych dwóch meczach panowie Vaughn i Eitutavicius nie popisali się. Skuteczność rzutów dużo gorsza od Browna, mała liczba asyst(Eitutavicius) i duża liczba strat(Vaughn). Czyżby kolejna porażka tym razem z Rosą? Czuję lekkie lanie Anwilu w Radomiu.
 
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
TED Ankara wzmacnia sie, Dexter Pittman(Heat, Hawks) zakontraktowany ???? Tego im brakowało, wydaje mi sie, że Pittman godnie zastąpi Golubovica bo Samardziski nic nie daje.
 
suchyy 562

suchyy

Użytkownik
Dla mnie dobrze zrobił. A Ty co byś zrobił jakby Ci laczka sprzedał jak leżysz? Wstał pomógł mu wstać i przeprosił?
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Gani Lawal podpisal z Panathinaikosem Ateny!
Jure Lacic z Cibony do Stelmetu.
Vojdan Stojanovski zasilil szeregi zespolu MoraBanc Andorra .
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
Darussafaka mocna i jeszcze się wzmacnia ???? Jordan Farmar nowym graczem! Emeryt Greer może odetchnąć, świetny ruch turków.Będą sie liczyć w playoff.
 
Do góry Bottom