>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy, ciekawostki ze świata Koszykówki

roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Pamiętacie nasza dyskusje o Prokomie przed sezonem? Krytykowalam sklad, transfery itd, wielu pisalo zamknij sie glupia babo ocenimy po sezonie. I co mamy? Wstyd w kazdym meczu Euroligi, VTB lipa, w lidze co mecz inny sklad wtopy z Zastalem I Poznaniem, gdzie jest cudowny Balcerzak i spolka? To jest po prostu CHORE. Rozmawialam z pewna osoba z klubu, prywatna rozmowa i nie podam nazwiska tej osoby, w 100% skrytykowal Packa i sztab za to co zrobili, po co im 30 Frasunkiewiczopodobnych? Za to mieliby 1 czy 2 na poziomie. CHORE CHORE CHORE. Wstyd Prokom.
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ja nigdy nie napisalem wstyd glupia babo ???? Faktycznie powiedzialem, zeby dac im szanse sprobowania, bo wiele klubow tak robi laczy te rozgrywki i daje rade. Wiec niech probuje i Prokom. Ale Prokom ewidentnie sie zagubil. Odejscie Woodsa i Logana to byla katastrofa...Gdyby ich zatrzymano mysle, ze wygladaloby to inaczej. Brown byszczal w sparingach, ale obecnie gra slabo. O Wiksie nawet nie wspominam, bo gosc gra zero. Burrel sie zagubil. Lapeta, Hrycaniuk dno. 2 zawodnikow ktorzy jako tako cos gra to Varda i Ewing. Na chwile obecna Prokom jak dla mnie siega dna. Euroliga dno, VTB srednio a TBL olewka 100%.
Takze podsumuwujac na chwile obecna decyzja o grze na 3 frontach biorac pod uwage jakosc oslabien w stosunku do jakosci wzmocnien jst decyzja bledna. Wygladaloby to inaczej gdyby zostal utrzymany sklad, ale niestety.
Co do Pacesasa troszke zaczyna mnie irytowac jego styl prowadzenia druzyny. Rozumiem, ze jest bylym zawodnikiem, itp, ale to skakanie przy lini bocznej i darcie sie bije nawet Urlepa...Nie mowie juz o spluwaniu przy lini bocznej...juz jako trener moglby sie powstrzymac :]
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
przede wszystkim po co im jak to Roxy ładnie określiła &quot;30 Frasunkiewiczopodobnych&quot;... zobaczmy na inny zespoł który gra na trzy fronty (Euroliga, VTB i dużo mocniejsza od polskiej liga rosyjska) i nie potrzebuje 30 statystów - mowa oczywiście o Khimkach. Rotacja w każdej z lig oparta na tej samej 12 graczy. Do tego dochodzą mecze w kwalach Euroligi i tak na prawdę zagrali więcej meczów od Prokomu. Dzięki temu się zgrywają i grają na miare oczekiwań, a przecież radzą sobie do tej pory bez Kelatiego.
Dlaczego Prokom nie może pójść tym tropem? 12 graczy, z 4-5 Polaków żeby była rotacja w lidzę i co byśmy mieli np. Brown, Giddens, Ewing, Jagla, Wilks, Videnov, Burrel, Varda, Hrycaniuk, Łapeta, Szczotka i np. Witka. I taki skład miałby świetny trening w postaci meczów ligowych (bo poziomem by odstawał wyraźnie). No ale tu wychodzi polska mentalność, że jak trzeba zagrać mecz co trzy dni (w byle jakim sporcie) to zaczyna się płacz że jak to wielcy sportowcy będą grali co 3 dni. Wątpie żeby graczom z NBA&#39;owską przeszłością przeszkadzało to że graliby co 3 dni, a i Polacy by się czegoś nauczyli.

p.s. ja to bym już dawno pozbył sie Packa i zatrudnił trenera z prawdziwego zdarzenia, pieniądze są, euroliga jest, nie byłoby problemu na pewno ze sciągnięciem kogoś porzadnego.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Pacek show.. komentatorzy non stop pokazywal;i Packa,jego mimikę,gesty.Dla mnie jak i dla 80% społeczeństwa litwin jest skończony... to trzymamy mocno kciuku za trefla w weekend,może ta porażka będzie koncem packa
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
No, jedno Pacesasowi przyznac trzeba...Tytuly mistrzowsie zdobywa jak popadnie i sezon temu w eurolidze ugral historyczny sukces...ale jego zachowanie przy lini jest czasami żenujące...
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Hiszpania, Czarnogóra oraz zwycięzca dodatkowych kwalifikacji - to rywale reprezentacji Polski koszykarek w grupie C mistrzostw Europy, które w dniach 18 czerwca - 3 lipca 2011 roku odbędą się w Bydgoszczy, Katowicach i Łodzi.
Mistrzostwa Europy w Polsce będą kwalifikacją do turnieju olimpijskiego w Londynie. Bezpośredni awans uzyska jedynie triumfator. Cztery kolejne drużyny uzyskają prawo startu w zawodach kwalifikacyjnych.
grupa A: Rosja, Turcja, Litwa, Słowacja
grupa B: Białoruś, Czechy, Izrael, Wielka Brytania
grupa C: Hiszpania, Polska, Czarnogóra, kwalifikant
grupa D: Francja, Grecja, Łotwa, Chorwacja

Źródło: http://www.sports.pl
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
http://www.3sekundy.com/2010/12/instrukcja-obsugi-do-walki-prokomu-o.html
Prokom męczy się w tym sezonie euroligowym. Poza Tel-Avivem brzydkie mecze walki, dwa spotkania z Żalgirisem przegrane rzutami w ostatnich sekundach. Teoretyczne szanse na awans wciąż istnieją. Ten tekst ma na celu dokładne przedstawienie wszystkich wariantów. A tych jeszcze trochę - mniej lub bardziej realnych zostało.

Jeśli chodzi rozstrzygnięcie wygrana-przegrana poszczególnych meczów jedna kolejka w grupie może mieć 8 wariantów. Kolejek do końca sezonu zasadniczego zostało nam dwie, a zatem istnieją 64 warianty rozstrzygnięć meczów w grupie Prokomu jeśli chodzi o wygrane-przegrane.

Zła wiadomość dla Prokomu jest taka, że tylko 1 wariant z tych 64 daje awans bez patrzenia na małe punkty. Pozostałych wariantów dających szanse na awans wynikający z małych punktów jest 7. Prokom musi wygrać oba pozostałe do rozegrania mecze. Istnieje 16 wariantów z dwoma wygranymi gdynian - w 8 z nich mistrz Polski i tak nie awansuje do TOP16.

Pora jednak przedstawić warianty awansu:WARIANT 1
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 8-2
2. Żalgiris 7-3
3. Partizan 5-5
4. Prokom 4-6
5. Caja Laboral 3-7
6. Khimki 3-7
Jak wspomniałem to jedyny wariant dający awans bez liczenia małych punktów. Zakłada, że Prokom wygra wszystko, a Caja i Khimki przegrają wszystko - dużo szczęścia na raz, jak na tak wyrównaną grupę.

WARIANT 2
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 8-2
2. Żalgiris 6-4
3. Caja Laboral 5-5
Partizan 4-6
Prokom 4-6
6. Khimki 3-7
1. Partizan +7 0,92
2. Prokom -7 0,90
Do rozegrania: Partizan - Prokom
W tym wariancie Prokom potrzebuje wygranej z Partizanem różnicą 8 bądź więcej punktów. W przypadku wygranej 7 punktami będzie decydował stosunek koszy zdobytych do straconych w grupie. Obecnie przedstawiają się one jak pokazano w małej tabeli.

WARIANT 3
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 8-2
2. Żalgiris 7-3
Partizan 4-6
Caja Laboral 4-6
Prokom 4-6
6. Khimki 3-7
1. Partizan +10
2. Caja Laboral -2
3. Prokom -8
Do rozegrania: Partizan - Prokom, Caja Laboral - Partizan
Jest to jedyny wariant, w którym Prokom ma szanse na zajęcie nawet 3. miejsca w grupie. Prokom, żeby być pewnym, że jakakolwiek wygrana Caja Laboral nad Partizanem da awans musi wygrać w Belgradzie różnicą 9 lub więcej punktów. Mniejsza wygrana nie przekreśla szans na awans, ale trzeba będzie liczyć na odpowiednio wyższy triumf mistrzów Hiszpanii nad serbskim zespołem. Gdynianie mogą także wygrać tę małą tabelkę. Potrzeba do tego odpowiednio dużego triumfu z Partizanem przy odpowiednio małej wygranej ekipy z Baskonii.

WARIANT 4
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 7-3
2. Żalgiris 6-4
3. Khimki 5-5
Partizan 4-6
Caja Laboral 4-6
Prokom 4-6
1. Partizan +10
2. Caja Laboral -8
3. Prokom -2
Do rozegrania: Partizan - Prokom, Caja Laboral - Partizan
Tutaj występuje ta sama mała tabela co w wariancie 3, ale żeby awansować Prokom musi ją wygrać. Warunki wygranej te same.

WARIANT 5/6
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki/Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris/Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 8-2/7-3
2. Żalgiris 6-4/7-3
Khimki 4-6
Caja Laboral 4-6
Prokom 4-6
Partizan 4-6
1. Khimki +21
2. Caja Laboral +2
3. Prokom -10
4. Partizan -13
Do rozegrania: Partizan - Prokom, Caja Laboral - Partizan
Przedstawiam dwa warianty za jednym razem, gdyż to gdzie Khimki złowią swoją jedną wygraną nie ma znaczenia dla układu małej tabeli. Żeby myśleć o awansie z tego wariantu Prokom potrzebuje wygranej minimum 14 punktami z Partizanem. Każdy zwiększenie wygranej Caja Laboral z Partizanem podnosi jednak to minimum polskiej drużynie.

WARIANT 7/8
Żalgiris - Caja Laboral
Partizan - Prokom
Maccabi - Khimki/Maccabi - Khimki
Caja Laboral - Partizan
Prokom - Maccabi
Khimki - Żalgiris/Khimki - Żalgiris
1. Maccabi 8-2/7-3
2. Żalgiris 5-5/6-4
3. Caja Laboral 5-5
Khimki 4-6
Prokom 4-6
Partizan 4-6
1. Khimki +25
2. Prokom -9
3. Partizan -16
Do rozegrania: Partizan - Prokom
Dwa warianty czysto teoretyczne (podobnie jak wcześniej - to gdzie Khimki złapią jedną wygraną, nie ma znaczenia), bo do awansu Prokom potrzebuje wygranej z Partizanem różnicą 35 punktów.

Podsumowując:
1. Prokom musi wygrać dwa ostatnie mecze.
2. Szczęście w nieszczęściu - spotkanie z Maccabi musi &quot;tylko&quot; po prostu wygrać.
3. Mecz z Partizanem jest kluczowy i Prokom musi wygrać go jak największą różnicą. Kolejne progi do osiągnięcia dające co raz więcej szczęścia z punktu widzenia różnych wariantów to: 8, 9, 14, 35. Wygrana mniejsza niż 8 punktami nie musi jednak pozbawiać szans.
4. W aż 4 z 6 realnych wariantów Prokom potrzebuje wygranej Żalgirsu w Chimkach w ostatniej kolejce. A to w sytuacji, kiedy Litwini nie będą mogli awansować na 1. lokatę, spaść na 3. i będą wiedzieć, że wygrywając, grają dla Prokomu...
Ciekawy artykuł przedstawiający szansę awansu Prokomu do TOP16...Jak dla mnie szanse są nikłe...
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
J. R. Giddens w Pamesie ;)
teraz zobaczymy co potrafi J.R. (ale moim zdaniem potrafi bardzo wiele i ma zadatki na świetnego, jak na Europe SF)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
J. R. Giddens w Pamesie teraz zobaczymy co potrafi J.R. (ale moim zdaniem potrafi bardzo wiele i ma zadatki na świetnego, jak na Europe SF)
Ja tego zwolnienia z Prokomu nie rozumiem...O ile Browna z powodu samolubstwa byłem w stanie zrozumieć to pozbycie się Giddensa już nie bardzo. Wg mnie rowniez odpali w Pamesie i w pełni pokaze na co go stac.
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Ja tego zwolnienia z Prokomu nie rozumiem...O ile Browna z powodu samolubstwa byłem w stanie zrozumieć to pozbycie się Giddensa już nie bardzo. Wg mnie rowniez odpali w Pamesie i w pełni pokaze na co go stac.
Może i tak, ale zobacz, że taki Brown teraz w Arisie razem z Tuckerem błyszczy. A na pewno liga grecka jest mocniejsza od PLK a nawet taki Prokom jaki oglądamy ostatnimi czasy nie jest w cale lepszy od Arisu.
Dla mnie gwiazdami Prokomu (tego ktory zaczynał sezon) byli Brown, Giddens, Ewing i Varda. Zostało już ich tylko dwóch. Przy czym tylko Varda jest zawodnikiem, którego widziałbym w starting &quot;5&quot;. Ewing i Videnov to zdecydowanie zawodnicy na wchodzenie z ławki jak na zespoł z aspiracjami na TOP 16 Juroligi. Szlag mnie trafia jak widzę co robi teraz Prokom. Wyraźnie postanowili te pol roku oszczędzać i najlepiej opłacanych graczy wyrzucają. Myślą, że wygrają PLK Witką, Szczotką i Frasunkiewiczem na boisku prowadzonymi przez &quot;trenera&quot; Pacesasa? hmm... oj żeby się nie zdziwili bo ja widzę co najmniej dwa zespoły mogące ich pokonać (Turów, Czarni) a i Treflowi brakuje moim zdaniem jednego super gracza żeby do tego grona dołączyć. Tak więc mam nadzieje, że utrą im nosa. No sorry... żeby mistrz Polski grał w składzie: Wilks (wielkie NBA ???? nie łapie się nawet do &quot;trójki&quot; najlepszych PG w PLK) - Ewing - Szczotka (co on z wyjątkiem niezłej obrony reprezentuje? to jest w morde jeża zawodnik zadaniowy a nie podstawowy SF) - Witka (????????) - Varda.
Nie wiem czemu Prokom boi się sięgnąć na rynek Łotewski, Litewski, a przede wszystkim na Bałkany. Średniak BBL Trabzon bierze sobie Rasicia. To Prokomu nie stać na takiego zawodnika? Po co brać świrów z kilkoma meczami w NBA jak można szukać w Europie... ale zmiany trzeba zacząć od trenera a na to się niestety nie zanosi.
Pozdro ;)
 
Baqu 728,6K

Baqu

Forum VIP
Eurobasket 2011. Polacy w piątym koszyku

Polska znalazła się w piątym, przedostatnim koszyku przed losowaniem grup mistrzostw Europy koszykarzy w 2011 roku - ogłosiła Międzynarodowa Federacja Koszykówki FIBA-Europe. Uroczystość odbędzie się 30 stycznia w Wilnie.

Dzień przed losowaniem odbędą się wybory prezesa PZKosz. Kontrkandydatem Romana Ludwiczuka, który pełnił władzę w minionej kadencji, jest były sędzia międzynarodowy Grzegorz Bachański.

Biało-czerwoni zagrają na Litwie dzięki decyzji prezydium zarządu FIBA-Europe podjętej w Stambule 5 września 2010 r., zwiększającej liczbę uczestników turnieju z 16 do 24. Zespoły zostaną podzielone na cztery sześciozespołowe grupy. Do drugiej fazy awans wywalczą po trzy najlepsze ekipy.

Polska nie zdołała się zakwalifikować do ME w sportowej rywalizacji - pod wodzą trenera Igora Griszczuka w eliminacjach w sierpniu minionego roku zajęła czwarte miejsce w tabeli grupy C. W ośmiu spotkaniach doznała czterech porażek - wszystkie na wyjazdach. Oprócz biało-czerwonych, którzy wciąż nie mają trenera, w ME dzięki powiększeniu liczby drużyn zagrają inni przegrani eliminacji: Włochy, Łotwa (grupa A), Ukraina, Bośnia i Hercegowina (grupa B) oraz Bułgaria i Gruzja z grupy C, w której grali Polacy.

Udział w EuroBaskecie, który będzie kwalifikacją do IO w Londynie, mieli zapewniony uczestnicy MŚ 2010: Hiszpania, Serbia, Grecja, Słowenia, Francja, Chorwacja, Turcja, Rosja, Niemcy i Litwa. W najwyższym, pierwszym koszyku rozstawieni zostali mistrzowie Europy z Polski z 2009 r. - Hiszpanie, wicemistrzowie Serbowie, brązowi medaliści Grecy i czwarta w Katowicach Słowenia.

O dwa ostatnie miejsca w EuroBaskecie na Litwie rywalizować będą trzy najsłabsze zespoły ubiegłorocznych eliminacji: Portugalia, Węgry i Finlandia. Turniej odbędzie się w lecie przed wrześniowym EuroBasketem.

Koszyki przed losowaniem ME:

1. Hiszpania, Serbia, Grecja, Słowenia

2. Francja, Chorwacja, Rosja, Turcja

3. Niemcy, Litwa, Czarnogóra, Belgia

4. Wielka Brytania, Macedonia, Izrael, Gruzja

5. Polska, Włochy, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina

6. Ukraina, Łotwa, 1. drużyna z dodatkowych kwalifikacji, 2. drużyna z dodatkowych kwalifikacji

sport.pl​
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Bo Mccalebb(Siena) złamał kosć w lewej stopie a to go eliminuje na jakieś kilka tygodni.Szkoda Sieny...
 
Do góry Bottom