>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy, dyskusje oraz ciekawostki dotyczące świata darterskiego

macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Ja uważam, że wejdzie Mensur. Świetny sezon w jego wykonaniu, bardzo równy praktycznie przez całą długość sezonu. Maksami może nie zachwyca, jednak potrafi robić naprawdę dobre zamki. No i te D14, tak charakterystyczne dla jego osoby, na dużej skuteczności. Na pewno byłaby to ciekawa odmiana w porównaniu z resztą zawodników, którzy są maszynami do robienia maksów.
Fakt, są argumenty za Mensurem, ale trzeba patrzeć na konkurencję. Jest pewna ósemka, ale w tej ósemce widzę Wade&#39;a, a nie Smitha, do tego Thorn który też ma pewne miejsce, jeśli się zdecyduje. Zostaje jedna niewiadoma, a tutaj wybór pomiędzy Smithem, a Mensurem, może jeszcze pomyślą o Jelle. Tutaj jednak zdecydowanie wygrywa Anglik. Gra najbardziej efektownie, rzuca masę maxów, potrafi też zrobić wysoki c/o. Mensur słabiej z maxami, ale dobre podwójne. Co z tego jak w ogóle nie szprecha po angielsku? Dla mnie to ogromny minus, a zabawa w tłumacza będzie po prostu nieprofesjonalna i na ekranie telewizorów nie będzie to wyglądało najlepiej. Jeszcze ten Jelle, ale za sam półfinał MŚ dostać miejsce w PL to raczej za mało. W całym sezonie wiele nie osiągnął, więc na razie jego kandydatura raczej odpada.
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Pany, kminka fajna, naprawdę fajna, ale o dupę potłuc to wszystko. Przeca z tymi kartami dzikimi to są niezłe jaja. Przypominam, że o jej przydzielaniu nie decyduje aspekt sportowy. Dwa lata temu wydymali Wade, a rok temu Kinga. Najpierw niezasłużenie wskoczył Anderson, a później Huybrechts.
Sprawa jest jasna i klarowna IMO.
TOP4: &#39;Shrek&#39;, Gary, Lewis, Taylor
WildCards (peFFki): Wright (widowisko + 5. + wyniki), &#39;Barney&#39; (Holender + przepchną go, jak poprzednio + 1/2 MŚ), Wade (afery znowu nie będą robić + solidność + finał WM), Thornton (7. + wygrał WGP + 1/4 GSoD), Smith (2x ET + 1/2 GSoD + 1/4 MŚ + debiutant, coś nowego)
Zostają: Chisnall, Klaasen, Huybrechts, van der Voort, Bunting, Suljovic.
Bunting cienki w tym roku, więc out. van der Voort niby fajnie, no ale nie. Kim podobnie, jak gruby Anglik dał dupy w 2015. Zostało 3. Pytanie jest proste. Wcisną Mensura czy nie? IMO nie, bo mimo wszystko nie jest kozakiem. Poza tym smędzi. Niby w tym roku życiówa, ale to jeszcze nie to. On 100 z 88 przeplata. Te kminki o D14 to jakieś śmiechy. Lepszym wariatem jest &#39;Żelek&#39;, który -haaaah- ciekawszy wynik wykręcił i jest efektowniejszy. Wezmą Chisnalla. Proste. 180&#39;s będzie bawił publikę, do tego jest dobry i widowiskowy. Bronią go poza tym wyniki. 1/2 w PL + ćwierćfinały + 9. Musowo.
Podsumowując. Dla mnie skandalem będzie, jeśli PL2016 nie będzie wyglądać tak:
1. van Gerwen
2. Anderson
3. Lewis
4. Taylor
5. Wright
6. Wade
7. Thornton
8. Smith
9. van Barneveld
10. Chisnall
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
ciunek 335

ciunek

Użytkownik
To chyba najlepszy temat, żeby zadać to pytanie, a staram się zgłębić parę informacji i ogólnie Dart mi się coraz bardziej podoba ???? Otóż, pogubiłem się trochę w tych turniejach. Mógłby ktoś mi opisać hierarchię ważności tych turniejów? Rozumiem, że są MŚ, ME, Premier League, ale w tych wszystkich turniejach typu World Series, Matchplay, Grand Prix, Players Championship itd. to już się totalnie pogubiłem. Może ktoś to jakoś ładnie ustawić w hierarchii i napisać, dlaczego ten turniej jest ważniejszy, trudniejszy albo czym się różnią oprócz długości meczów/ilości legów i obecności setów lub jego braku? Z góry bardzo dziękuję ????
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Najłatwiej patrzeć na turnieje przez pryzmat wysokości nagród. Ranking ustalany jest na podstawie pieniędzy zarobionych w poszczególnych turniejach PDC, więc to jest najlepszym wyznacznikiem. Jeżeli chodzi o format gry, to wygląda to bardzo różnie, a sety grane są tylko na tych największych imprezach.
 
ciunek 335

ciunek

Użytkownik
A czy jest tak, że niektórzy zawodnicy podchodzą do tych mniej ważnych turniejów trochę treningowo albo olewczo, coś jak niektórzy tenisiści? ;) Znam już taki powiedzmy TOP25-30, ale uczę się detali, bo się wkręciłem bardzo ????
 
kukizlfc 813

kukizlfc

Użytkownik
Tak trochę od siebie dodam:
Najważniejsze oczywiście są Mistrzostwa Świata. (turniej setowy)
Później mamy turnieje powiedzmy I kategorii:
- World Matchplay (największy turniej &quot;legowy&quot;
- World Grand Prix (turniej setowy, zasada double in double out tzn trzeba rzucić podwójne pole nie tylko, żeby skończyć, ale żeby także wejść w danym legu do gry)
- Grand Slam of Darts (spotkanie graczy z federacji PDC oraz BDO)
- Premier League (liga najlepszych 10 Darterów)
II kategoria
- European Championship
- World Cup of Darts (mistrzostwa krajów, każde państwo wystawia parę zawodników)
- Masters
- UK Open
- Players Championship Finals
- Champions League
III kategoria
- World Series of Darts Finals (+ wszystkie pokazówki, które jednak są jak sama nazwa mówi na pokaz)
- turnieje European Tour (10 eventów)
Do tego jeszcze z reguły nietelewizyjne turnieje PDPA Players Championship.
Co do podejścia to różnie, tak samo jak w tenisie. Są zawodnicy na których z reguły zawsze można liczyć, że zagrają na przyzwoitym poziomie (MVG, Wright), grający różnie, potrafiący odpuścić nieco te mniejsze spotkania (Anderson, Klaasen), albo tacy którzy na takich turniejach po prostu często się wcale nie pojawiają (Lewis, van Barneveld).
To tak z grubsza, możliwe że coś pominąłem albo mi wypadło. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, albo ktokolwiek inny ma, to śmiało, może poszerzymy grono zainteresowanych tym niestety niszowym w Polsce sportem, który jest tak świetnym widowiskiem! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
hiro 82,3K

hiro

Użytkownik
Tak trochę od siebie dodam:
Najważniejsze oczywiście są Mistrzostwa Świata. (turniej setowy)
Później mamy turnieje powiedzmy I kategorii:
- World Matchplay (największy turniej &quot;legowy&quot;
- World Grand Prix (turniej setowy, zasada double in double out tzn trzeba rzucić podwójne pole nie tylko, żeby skończyć, ale żeby także wejść w danym legu do gry)
- Grand Slam of Darts (spotkanie graczy z federacji PDC oraz BDO)
- Premier League (liga najlepszych 10 Darterów)
II kategoria
- European Championship
- World Cup of Darts (mistrzostwa krajów, każde państwo wystawia parę zawodników)
- Masters
- UK Open
- Players Championship Finals
- Champions League
III kategoria
- World Series of Darts Finals (+ wszystkie pokazówki, które jednak są jak sama nazwa mówi na pokaz)
- turnieje European Tour (10 eventów)
Do tego jeszcze z reguły nietelewizyjne turnieje PDPA Players Championship.
Co do podejścia to różnie, tak samo jak w tenisie. Są zawodnicy na których z reguły zawsze można liczyć, że zagrają na przyzwoitym poziomie (MVG, Wright), grający różnie, potrafiący odpuścić nieco te mniejsze spotkania (Anderson, Klaasen), albo tacy którzy na takich turniejach po prostu często się wcale nie pojawiają (Lewis, van Barneveld).
To tak z grubsza, możliwe że coś pominąłem albo mi wypadło. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, albo ktokolwiek inny ma, to śmiało, może poszerzymy grono zainteresowanych tym niestety niszowym w Polsce sportem, który jest tak świetnym widowiskiem! ????
W zasadzie się zgadzam, ale UK Open to bardzo ważny turniej i mimo stosunkowo niskiej nagrody dla zwyciezcy (60k funtów) to jest bardzo prestiżowy. European Championship podobnie - bardzo prestiżowy. Co do European Tour to nie jest na równi z pokazówkami. ET to turnieje rankingowe (tylko 25k funtów za zwycięstwo). Również ważne są Players Championshipy, o których zapomniałeś (tylko 10k za zwycięstwo).
Co jak co, ale angole mają super prowadzoną wiki pod względem darta i ja się zgadzam z poniższą grafiką. Ogólnie uważa się, że na bezapelacyjnym pierwszym miejscu są Mistrzostwa Świata PDC, na drugim World Matchplay, a cała reszta dalej. Jak czytać tę grafikę: I kategoria to turnieje rankingowe &quot;PDC OoM&quot;, II kategoria to turnieje nierankingowe. A w tych kategoriach &quot;od góry do dołu&quot;.
GRAFIKA (nie wklejam bo rozwala cały temat ???? )
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
kukizlfc 813

kukizlfc

Użytkownik
W zasadzie się zgadzam, ale UK Open to bardzo ważny turniej i mimo stosunkowo niskiej nagrody dla zwyciezcy (60k funtów) to jest bardzo prestiżowy. European Championship podobnie - bardzo prestiżowy. Co do European Tour to nie jest na równi z pokazówkami. ET to turnieje rankingowe (tylko 25k funtów za zwycięstwo). Również ważne są Players Championshipy, o których zapomniałeś (tylko 10k za zwycięstwo).
Co jak co, ale angole mają super prowadzoną wiki pod względem darta i ja się zgadzam z poniższą grafiką. Ogólnie uważa się, że na bezapelacyjnym pierwszym miejscu są Mistrzostwa Świata PDC, na drugim World Matchplay, a cała reszta dalej. Jak czytać tę grafikę: I kategoria to turnieje rankingowe &quot;PDC OoM&quot;, II kategoria to turnieje nierankingowe. A w tych kategoriach &quot;od góry do dołu&quot;.
GRAFIKA (nie wklejam bo rozwala cały temat ???? )
Właściwie przy European Championship chciałem dać w nawiasie takie 1,5, bo to także ważny turniej co widać po samej nagrodzie, ale chyba ciut mniej prestiżowy niż reszta w pierwszego koszyka chociażby ze względu na długość (tylko 3 dni)
A pokazówki to jasne że niżej, tak tylko dodałem w nawiasie że istnieje takie cuś.
No i faktycznie, miałem dopisać że jeszcze do IV kategorii Players Championshio trzeba podpiąć no i tu te pokazówki właściwie też można by dać ????
 
marcysko 841

marcysko

Użytkownik
GLEN DURRANT is set to make his move over to the PDC!

&quot;I&#39;ve got a huge decision to make and I would say I&#39;ve made that decision now.

&quot;I&#39;ll speak to the right people first, my manager, the BDO and the PDC, but in my mind I&#39;ve made the decision already.&quot;
Za: facebook/Darts News
 
crisronaldo 2,7K

crisronaldo

Użytkownik
Panowie, sorry że post nie z typem lecz z zapytaniem dotyczącym Dartsa ???? )
Może ktoś powiedzieć mi, co to za nutka zawsze leci po wygraniu meczu? Ta, która cała sala się włącza do śpiewania tego. Z góry dzięki. Okrzyki w stylu &quot;hej hej hej&quot; !
Pozdrawiam !
 
D 109

donbagino

Użytkownik
Chase the Sun - Planet Funk - od kilku lat mam to jako jingiel, a inny to dzwonek to jak wchodzi Phil &quot;The Power&quot; Taylor
 
D 0

dutra

Gość
A powiedzcie kumple jaka waga dartów dla amatora co to chce w domu porzucać? 16g? 18?
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
A powiedzcie kumple jaka waga dartów dla amatora co to chce w domu porzucać? 16g? 18?
Musisz spróbować sam. Możesz kupić sobie brassy o różnych wagach, np. 18, 22 i 26 i zdecydujesz, które najbardziej Ci leżą. Tak samo z kształtem barrela.
 
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Sportingbet wystawił kursy na to kto otrzyma dziką kartę na występy w Premier League. Kursy moim zdaniem dobrze wystawione, bo odpowiednio 1.53 na Klaasena oraz Mensura. Wszystko pięknie ładnie, ale przecież Mensur wyraźnie powiedział, że nie chce rzucać w najbliższym sezonie. Jako trzeci jest Kim Huybrechts i moim zdaniem właśnie w stronę Belga warto zaatakować. Sezon może bez fajerwerków ale solidnie zakończony na 1/8 MŚ i dobrym pojedynku z Taylorem. Niby jest jeszcze Norris, który zrobił 9darter + wygrał ET jednak sportingbet nie wystawił nawet na niego kursu. Jak dla mnie Belg to marka, którą warto zaprosić do PL ze względu na dobrą ilość 180&#39;tek, a przecież i dobry zameczek potrafi zrobić. Z tego co dobrze pamiętam to dwa lata temu rzucał w PL i mimo, że odpadł szybko to fajnie się pożegnał zapinając 170 C/O. Mam nadzieję, że Mensur jednak nie wciskał i odrzuci propozycję gry, a wtedy jego miejsce powinien zająć Kim.

Kim Huybrechts wystąpi w Premier League 2017 - 2.25/sportingbet
✅
 
macko18 12,8K

macko18

Forum VIP
Norris to get Premier League Wild Card 26.00 Sportingbet⛔
Na start Alanka nie było w ofercie. Mamy na dole wzmiankę, że można poprosić o dodanie do oferty wybranego zawodnika, więc to zrobiłem. Niestety jestem cienki w uszach i obsługa Sportinga mi tylko zdawkowo odpowiedziała, że Norrisa nie dodadzą. Jest jednak pewna mocarna osoba, która rzutem na taśmę załatwiła, że jedyny buk oferujący zakłady na dziką kartę dodał Chucka do oferty i to z jakim kursem! Popatrzmy na ten sezon, popatrzmy na głównych kandydatów. Murowanym zdobywcą dzikiej karty byłby Mensiur. Wdarł się do top8 rankingu i po prostu należałoby mu się jak psu buda. Niby był ten &quot;ekskluzywny&quot; wywiad, że Austriak rezygnuje z ewentualnego zaproszenia. Ale czy to jest 100% true? Suljo dalej jest w ofercie Sportinga i to jako jeden z większych faworytów. Może coś było nie tak z tłumaczeniem? Nie wiadomo. Tylko właśnie, Mensiur mi nie pasuje do PL, bo po angielsku szprecha tyle, co polscy gimnazjaliści po niemiecku, czy rosyjsku. To jednak jest już marka w tourze, więc jeżeli nie zrezygnował, to ma tą kartę. Kolejnym kandydatem, niby na tym samym poziomie, co Suljo, ale dlaczego?! Co Kobra zrobił takiego w tym roku? Dalej jest solidny, ale nie osiągnął nic wielkiego. Kim? Tak samo. Thorn? W tym roku kompletne dno. Michałek? Tutaj bym już coś powiedział, bo może zostać taką maskotką PDC. Rzuca maxy i to siepie je czasami ostro. Do tego widowiskowy szybki styl rzucania i ogólnie medialny z niego chłopak. Do tego jest &quot;uczniem&quot; Garyego. Gary-&gt;SkySports-&gt;2 Dzikie Karty. Na liście był jeszcze Daryl, finał ET, pokazywał się często na scenie TV. Potrafi udzielać fajnych wywiadów, coś ciekawego powiedzieć i też rzuca sporo 180-tek. Przy kursie 17 też warto przemyśleć tę kandydaturę.Na liście jeszcze Simon, ale szanujmy się, za co?! Rok 2016 lepszy, niż 2015, ale dalej kupa. Dał się zjechać Websterowi, wprawdzie ten zagrał mega na avg 100+, ale nie miał prawa dać się tak zgwałcić. No i na koniec mój typ. Dlaczego Norris? Jako jeden z niewielu, bo tylko jeden z dwóch poza MVG, Taylorem i Wadem, których uczestnictwo w PL jest oczywiste, wygrał turniej ET. Do tego 9-ta lotka na PC Finals. Trzeba coś więcej? Chizz rok temu nie zagrał nic wielkiego, zrobił 9-dartera w TV i miał dzięki temu dziką kartę. Dla mnie te dwa argumenty wystarczą, a kurs 26 jest spod sufitu. Dla mnie kolejność kandydatów do dzikich kart jest taka: Mensiur, Alan, [Michałek, Gurney, Jelle] ex-equo, Kim. pomijam oczywiście ósemkę, która jest bardziej, niż oczywista.
Barry jasno powiedział, Jelle za rok wcześniej, czyli popełnili błąd, że nie wzięli go przed rokiem. Kim, bo robi widowisko, nie wszystko kręci się wokół darta na światowym poziomie... Serio? Straszna bieda.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Dartem interesuje sie od swieta, lubilem poogladac w Eurosporcie i w ktorejs organizacji kilka lat temu pojawil sie taki grubasek w okularach, dosyc mlody. Nie pamietam nazwiska, ktos pomoze? Zdaje sie, ze rzuca/rzucal w tej samej kategorii co Martin Adams, ale nie jestem pewien na 100%
Edit: nazwisko mial CHYBA na B ;)
BUNTING./Macko18
 
Do góry Bottom