>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Temat z analizami ☑️ 🏈 NFL 2020/2021 by Gucci Mane

Status
Zamknięty.
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Dla przejrzystości tematu wrzucam ostateczne podliczenie sezonu 2016/2017.
Typy podane: 119
Typy wygrane: 74
Typy przegrane: 43
Zwroty: 2
Ogólnie: 74-43-2 (74/117)
Skuteczność: 63.2%
Wygrane: 53866 PLN
Przegrane: 43000 PLN
Bilans: +10866 PLN
Yield: +9.28%
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
A teraz zaczynamy nowy sezon ???? Każdy swój typ stawiam płasko za 1000 PLN. Niektóre typy tzw. grubasy stawkuję podwójnie, za 2000 PLN. Gram w Unibet.
Na wczesne mecze ode mnie tyle. Na pewno dodam coś jeszcze na późniejsze spotkania.
#1 - Pittsburgh Steelers @ Cleveland Browns
Typ: Cleveland Browns +11.5 @ 1.67 - Unibet
#2 - Arizona Cardinals @ Detroit Lions
Typ: Detroit Lions ML @ 2.10 - Unibet
#3 - Oakland Raiders @ Tennessee Titans
Typ: Tennessee Titans ML @ 1.71 - Unibet
#4 - Philadelphia Eagles @ Washington Redskins
Typ: Washington Redskins +3.5 @ 1.70 - Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
#9 - New England Patriots @ New Orleans Saints
Typ: New Orleans Saints +7.5 @ 1.65 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
Ciekawym meczem Week 2 będzie spotkanie Saints z Patriots. Obie drużyny przegrały w pierwszej kolejce, co jest na pewno zaskoczeniem jeśli chodzi o Pats, który są przecież mistrzami z zeszłego sezonu. Buki całkiem mocno faworyzują Brady&#39;ego i spółkę, ale ja uważam, że gospodarze postawią się i obronią handicap na który stawiam.
Niewielu typowało, że Patriots na inaugurację przegrają u siebie z Chiefs. Tymczasem Smith i spółka całkiem łatwo poradzili sobie z gospodarzami. Bardzo słabo zagrał Brady, który zaliczył zaledwie 16/36 podań na 267 jardów i nie zdobył żadnego touchdowna. Bukmacherzy wierzą, że w Week 2 wszystko w New England wróci do normy. Moim zdaniem niekoniecznie. Pats są już 0-1 i jest presja, że sezon zaczną od 0-2. W niedzielnym meczu nie zagrają Amendola i Hightower. Pierwszy z nich to kluczowa postać w ataku, która w poprzednim meczu obebrała podania na aż 100 jardów. Donta Hightower to natomiast bardzoważny punkt obrony Pats. Absencja tych dwóch zawodników sporo może kosztować Patriotów.
Jeśli chodzi o Saints, Brees i spółka tradycyjnie źle weszli w sezon przegrywając z Vikings na wyjeździe. Ostatnie 3 sezony to rozpoczęcie rozgrywek od bilansu 0-3, 0-3 i 0-2. Ale wtedy były wielkie problemy z obroną. W tym sezonie ta formacja zaczyna już jakoś wyglądać i dla Saints jest to wielki mecz, który po prostu trzeba wygrać. Jakie mam podstawy aby myśleć, że Saints utrzymają tej spory handicap? Oglądałem ostatni mecz i w oczy rzuciła mi się skuteczność w redzone. Saints 3 razy byli w redzone, krok od TD i 3 razy nie dali razy zdobyć 7 punktów. Zamiast 21 punktów, 3 razy kopnęli FG co dało 9 punktów. Skuteczność w redzone była po prostu skandaliczna. New Orleans Saints na swoim stadionie-hali są zupełnie inną ekipą niż w momentach gdy grają na otwartych stadionach. Jestem przekonany, że znów ujrzymy wielkiego Drew Breesa i sporą liczbę punktów gospodarzy.
Mecz z Vikings dla Saints mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Zabrakło skuteczności z redzone i to zadecydowało o przegranej. Był to jednak mecz wyjazdowy, przeciwko Bradfordowi który zagrał na skuteczności mega gwiazdy. Myślę, że każda ekipa szczególnie motywuje się na spotkanie z mistrzami i nie inaczej będzie tym razem. Saints grają u siebie gdzie ich ofensywa jest cholernie gorąca, pod presją, ale ze swoimi kibicami, przeciwko Pats, którzy są na ten mecz mocno osłabieni. Śmiało biorę więc handicap i uważam, że gospodarze pokryją go po walce, ale względnie spokojnie.

#10 - Tennessee Titans @ Jacksonville Jaguars
Typ: Jacksonville Jaguars ML @ 1.98 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
Jaguars dogiem u siebie po takim starcie? Z drużyną, która jest 0-1 i nic wielkiego nie pokazała? Mi to pasuje. Wielka euforia w Jacksonville. Drużyna w końcu dobrze rozpoczęła sezon i w świetnym stylu. Dziś pierwszy raz od... 2006 roku mają szansę na start 2-0. Co więcej, jeśli wygrają to odskoczą swojemu rywalowi z dywizji, właśnie Titans na aż 3 mecze. Jest to zatem wielki mecz dla ekipy z Florydy. Jaguary zrobił na mnie wielkie wrażenie na inaugrację. Pojechali do Houston, gdzie Texans byli aż 6-punktowym faworytem i rozmazali gospodarzy na boisku wygrywając 29-7. Nowy RB, rookie Fournette zdobył biegiem aż 100 jardów. Genialnie zagrała obrona, która pozwoliła zdobyć tylko 7 punktów gospodarzom z Houston. Ale co najważniejsze - aż 10 razy sackowała Watsona i Savage&#39;a. Przez to niektórzy zaczęli mówić o drużynie - Sacksonville.
Titans na inaugurację przegrali z Raiders 16-26. Nie był to ich wielki mecz pod żadnym względem. Po prostu się odbył i po prostu przegrali. I to w domu, podczas gdy dziś mierzą się na wyjeździe.
To dopiero początek ligi, ale już widać, że przedsezonowe oczekiwania wobec niektórych zawodników się potwierdzają. Jags nie będą ciągle chłopcami do bicia i stawianie w ciemno przeciwko nim nie jest już pewniakiem. Raiders szybko zmienili się z leszczy na drużynę która może zagrać o SuperBowl. Podobnie może być z Jaguars, choć nie twierdzę, że w tej chwili są na tym samym poziomie co Oakland. Tak jak wyżej wspomniałem, wygrana da Jags 3-meczową przewagę nad Titans. Zostaną wtedy też samotnym i zdecydowanym liderem AFC South, gdzie żadna inna drużyna nie jest obecnie ponad .500. W Jacksonville długo czekano na takie chwile, na takie mecze. Uważam, że kibice nakręcą swoich zawodników, którzy zagrają u siebie jeszcze lepszy futbol niż w ostatnią niedzielę. Widzę tu zdecydowane zwycięstwo gospodarzy i taki jest mój typ.

#11 - Cleveland Browns @ Baltimore Ravens
Typ: Cleveland Browns +10.5 @ 1.62 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
W Baltimore w ramach 2. kolejki zmierzą się Ravens i Browns. Buki widzą tutaj zdecydowane zwycięstwo gospodarzy. Moim zdaniem nie jest to wcale takie oczywiste. Bardziej podoba mi się dodatni handicap na przyjezdnych z Cleveland.
Zacznę od Baltimore. Oni w zeszłym tygodniu mierzyli się w Cincinnati z Bengals. Wygrali 20-0. Niezły wynik, shutout czyli wygrana do zera to w NFL zawsze spory sukces. Ale czy to oznacza, że Ravens są tak silni? Nie. To co robią Bengals na rozpoczęcie sezonu to kompletny dramat. Po porażce 0-20 zagrali drugi mecz u siebie i znów przegrali, tym razem z Texans 9-13. Oznacza to, że nadal nie zdobyli w tym sezonie touchdowna. Co więcej &quot;fantastyczny&quot; występ przeciwko Ravens zaliczył w niedzielę Andy Dalton, rozgrywający Bengals. Rzucił aż 4 INT i dołożył do tego stracony fumble. 5 strat, 0 punktów. Także nie podniecałbym się za bardzo tym, że Ravens tak łatwo wygrali w Cincinnati. 20 punktów przy takiej grze rywali to wręcz żaden sukces. Kolejna ważna sprawa to osoba Joe Flacco, quarterbacka Ravens. Jest on po kontuzji przez którą stracił cały przedsezonowy camp. W zeszłym tygodniu podawał tylko 17 razy. Za to aż 42 razy biegali RB. Dlaczego tak? Czyżby z Flacco nie było do końca OK? Doszliśmy do tych prób biegowych co jest dobrym momentem żeby zacząć temat Browns.
Cleveland w zeszłym tygodniu podejmowali u siebie Steelers i przegrali, ale pokazali się naprawdę nieźle. Końcowy wynik to 18-21 i niewiele brakowało do wygranej. Swój pierwszy mecz w NFL rozegrał nowy QB Browns, Kizer, w którym pokładają wielkie nadzieje na to, że w końcu Cleveland będzie mieć swojego franchise quarterbacka, czyli solidnego QB na lata. Chłopak pokazał się z dobrej strony - 222 jardy, TD i INT. Myślę, że teraz może być już tylko lepiej, bo nie jest to już stresujący debiut. Najważniejszą zaletą Browns jest obrona. Hue Jackson i cały sztab trenerski zbudowali mocną, groźną, agresywną i młodą formację defensywną. Potwierdza to wynik sprzed tygodnia - LaVeon Bell, wielka gwiazda na swojej pozycji i według wielu nawet najlepszy RB ligi był praktycznie wyłączony z gry. 10 prób biegiem dało mu tylko 32 jardy.
Jakie wnioski? Ravens tydzień temu mieli aż 42 próby biegiem. Browns tydzień temu genialnie broniło biegi. Dzisiaj główna metoda sukcesu Ravens raczej się nie sprawdzi. Więcej będzi e musiał dać z siebie Flacco, a z nim chyba nie do końca jest w porządku. Cleveland Browns nie zawsze będą pośmiewiskiem ligi. Póki co to dopiero 0-1 więc pary i motywacji w zawodnikach jest jeszcze wiele. Myślę, że Browns powalczą i nie przegrają tego meczu aż tak wysoko. A może nawet coś więcej?
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
#12 - Dallas Cowboys @ Denver Broncos
Typ: Denver Broncos ML @ 2.10 - Unibet ✅ ✅ ✅
!! Grubas, podwójna stawka !!
Nie wiem czemu Broncos zostali tak szybko skreśleni. No może nie całkiem skreśleni, ale na pewno mocno niedoceniani. Tydzień temu u siebie byli dogiem w starciu z Chargers i wygrali. Dziś identyczna sytuacja jeśli chodzi o kursy. Ja podobnie jak w ostatnią niedzielę znów postawię na Denver.
Cowboys na inaugurację wygrali 19-3 z NYG. Nie pokazali nic wielkiego. Giants byli dramatycznie słabi. Eli Manning nie rzucił żadnego TD, ale INT już owszem. Biegowo... 16 jardów. Najlepszym receiverem był Lewis który zaliczył &quot;aż&quot; 54 jardy. Totalna słabizna. Ale mimo to Cowboys nie roznieśli w pył przyjezdnych.
Dziś Prescott i spółka będą mieć dużo trudniej. Denver to nadal elitarna defensywa. Najlepsi cornerbacks w lidze, którzy skutecznie mogą wyłączyć podania. Do tego wielki Von Miller który cały mecz będzie polował na Prescotta i Elliotta. Zobaczmy jak wyglądała obrona Denver w zeszłą niedzielę - Gordon biegowo tylko 54 jardy w 18 próbach. Najlepszym receiverem był natomiast Williams z również 54 jardami. To nie są wielkie, ani duże, ani nawet średnie liczby.
Ofensywa Broncos również sobie radzi. Siemian póki co nie wygląda na przyszłą gwiazdę, ale jest solidnym QB. Jest komu biegać - tydzień temu aż 140 rushing yards. Do tego duo receiverów Thomas-Sanders, które może być koszmarem secondary każdej drużyny ligi. Dallas Cowboys po zeszłym sezonie w tym również stoją wysoko w notowaniach buków. Swoje na pewno wygrają bo mają ciekawe postaci w składzie, ale nie wydaje mi się żeby Broncos przegrali dziś u siebie. Stawiam na gospodarzy i to za podwójną stawkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
oscypek - statystyki będą po zakończeniu kolejki, czyli jutro.
Typ na dziś, 2:30. Również grubas jak wczoraj.
#14 - Detroit Lions @ New York Giants
Typ: Detroit Lions +5.5 @ 1.72 - Unibet ✅ ✅ ✅
!! Grubas, podwójna stawka !!

Monday Night Football czyli starcie kończące kolejkę. Dziś znów prime-time&#39;owy mecz zagrają Giants. Na Metlife Stadium zjawią się Detroit Lions. Faworytem buków, choć niewielkim, 3-punktowym są gospodarze. Wiem, że moje typowania w tej kolejce były po prostu beznadziejne, ale nie tchórzę i dalej idę za głosem swojego serca i mózgu - te podpowiadają mi, że Lions powalczą dziś o wygraną. W zeszłym tygodniu beznajdziejny występ Giants w Dallas. Tylko 3 punkty w ofensywie, 0 TD - 1 INT Manninga. Pod znakiem zapytania jest występ ulubionej broni Eli&#39;aja, gwiazdy Odella Beckhama. OBJ nadal ma problemy z kostką i był limitowany przez cały tydzień treningów. Możliwe, że dziś zagra, ale na pewno nie będzie to 100-procentowa forma. Podczas gdy Eli na inaugurację zagrał beznadziejnie, QB Lions, świeżo upieczony milioner Matthew Stafford znów pokazał pazur. Kolejny raz doprowadził do comebacku co jest jego największym znakiem rozpoznawczym i czego nie potrafi nikt w lidze tak jak on. W meczu z Arizoną zaliczył aż 4 TD i 1 INT. Gra biegowa również przemawia za Lions - ci na początek zaliczyli blisko 90 jardów rushem, Giants tylko 35. Świetny występ w Detroit zaliczył Golden Tate, który odebrał 10 podań na aż 107 jardów, co daje świetną średnią. Problemem NYG jest linia ofensywna. Nie daje za dużo czasu Manningowi i średnio stwarza opcję dla running-backów. Wyniki z zeszłego tygodnia? Giants w ataku 3 punkty. Stracili 19. Lions stracili 23, ale zdobyli aż 35. Ci pierwsi przegrali po jednostronym meczu, ci drudzy walczyli cały mecz i w 4. kwarcie rozmazali rywali. Wszystko przemawia mi tutaj za goścmi którzy mogą rozpocząć sezon od 2-0. Już dawno nie wiedzieliśmy tej drużyny w tak pewnym położeniu. Giants mają swoje problemy i to duże - słaba gra Manninga, kontuzje i póki co beznajdziejna linia ofensywna. Jeśli więc buki dają jeszcze punkty, to po prostu nie mogę tego odpuścić. Wchodzę w tej typ &quot;grubasem&quot; czyli podwójną stawką, podobnie jak wczorajsze zwycięstwo Denver Broncos, które okazało się moim jedynym plusem w Week 2. Póki co. Mam nadzieję, że nocny mecz również pójdzie po mojej myśli. Go Lions!
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Rozpoczęcie Week 3 czyli mecz Thursday Night Football. Dziś małe derby Kalifornii, spotkanie San Francisco 49ers i Los Angeles Rams. Rzadko decyduję się obstawiać undery/overy w NFL, ale w dzisiejszym meczu ciężko wytypować zwycięzce. Lepszym pomysłem moim zdaniem jest under, w żadnym wypadku nie stawiany na siłę z braku wyboru którejś z ekip. I Niners i Rams kuleją w ataku. Tak, Rams mimo 46 punktów przeciwko Colts nadal są niepewną ofensywą. Uważam, że będzie to mecz w którym o wyniku zadecydują obrony. Spodziewam się niskiego wyniku i ta linia wydaje mi się całkiem niezła żeby postawić na under. Mecz w nocy z dziś na jutro o 2:20.
#15 - Los Angeles Rams @ San Francisco 49ers
Typ: Under 41.5 @ 1.71 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Dziś pierwszy mecz w Londynie o 15:30 naszego czasu. Mam na niego swoje wskazanie. Po południu więcej typów.
#16 - Baltimore Ravens - Jacksonville Jaguars (w Londynie)
Typ: Baltimore Ravens ML @ 1.58 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
#17 - Denver Broncos @ Buffalo Bills
Typ: Denver Broncos ML @ 1.60 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
!! Grubas, podwójna stawka !!
Denver Broncos są 2-0 choć buki widziały ich start całkiem odwrotnie. Póki co ekipa z Mile High robi dobre wrażenie i być może niektórych zaskakuje. Ja nieskromnie przyznaję, że od początku widziałem ich potencjał, czego efektem są dwie wygrane z dwóch fajnych zakładów. Dziś chciałbym zapolować na kolejną. Broncos jadą do Buffalo i tym razem są już faworytem, choć kurs nadal jest smakowity.
Bills bardzo niemrawi. Na inaugurację wygrali u siebie z Jetsami, którzy w tym sezonie włączyli tank mode, ale nie było to zwycięstwo okazałe. Tydzień temu było jeszcze gorzej. Starcie z Panthers przegrali 3-9 i nie dali rady zdobyć TD. McCoy, RB Bills po niezłym początku sezonu i 110 jardach w season openerze, w drugim meczu zaliczył tylko 9 jardów. Carolina ma bardzo dobrą obronę, ale Denver i ich formacja defensywna to już prawdziwa legenda, i dziś będzie im jeszcze trudniej.
Broncos w zeszłą niedzielę zmiażdżyli Dallas. Pokazali, że są drużyną kompletną. Ofensywa - 42 punkty. Defensywa - dopuszczone 17 punktów, ale styl w jakim to zrobili iście mistrzowski. Elliott, najlepszy biegacz zeszłego sezonu w 9 próbach zdobył... 8 jardów. Praktycznie każdy jego rush był zatrzymywany na linii, a czasem był nawet tacklowany ze stratą. Prescott jedynie 238 jardów na słabej średniej. Dziś pierwsza próba wyjazdowa i myślę, że Broncos dadzą sobie radę. Co ciekawe, łącznie ze sparingami, w tym sezonie mają bilans 6-0. Jeszcze nie przegrali z nikim i wątpię aby zatrzymali ich przeciętni Bills. Znów wysyłam grubasa, czyli typ za podwójną stawkę.
#18 - Tampa Bay Buccaneers @ Minnesota Vikings
Typ: Tampa Bay Buccaneers ML @ 1.70 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
Tutaj sprawa jest dla mnie jasna. Wszyscy czekali na status Bradforda i teraz wiadomo, że jest to status OUT. Vikings znów będą musieli korzystać z usług backupa, QB Case&#39;a Keenuma. To wielkie osłabienie, bo Keenum nie potrafi pociągnąć ofensywy. Tydzień temu tylko 167 jardów, brak TD i wysoka przegrana w Pittsburghu. Bucks są już po inauguracji gdzie pewnie pokonali Bears 29-7. Myślę, że Tampa wykorzysta szansę i wywiezie zwycięstwo z Minnesoty.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Okropna kolejka. Wszystkie typy w plecy. Moja reputacja (nie te punkty po boku) leci na ryj, ale zrobię wszystko żebyśmy szybko to odrobili. Do niedzieli.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Mecz o 15:30. W tych okolicach wrzucę swoje typy na wieczorne mecze.
#19 - New Orleans Saints - Miami Dolphins (w Londynie)
Typ: New Orleans Saints ML @ 1.58 - Unibet ✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Typy na 19. Jeszcze będzie typ albo dwa na późniejsze i nocny mecz.
#20 - Cincinnati Bengals @ Cleveland Browns
Typ: Cincinnati Bengals ML @ 1.56 - Unibet ✅ ✅ ✅
!! Grubas, podwójna stawka !!
#21 - Buffalo Bills @ Atlanta Falcons
Typ: Atlanta Falcons over 27.5 pkt @ 1.90 - Unibet ⛔ ⛔ ⛔
#22 - Detroit Lions @ Minnesota Vikings
Typ: Detroit Lions +3.5 @ 1.68 - Unibet ✅ ✅ ✅
#23 - Jacksonville Jaguars @ New York Jets
Typ: New York Jets over 16.5 pkt @ 1.76 - Unibet ✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
#24 - New York Giants @ Tampa Bay Buccaneers
Typ: Tampa Bay Buccaneers ML @ 1.74 - Unibet ✅ ✅ ✅
#25 - Oakland Raiders @ Denver Broncos
Typ: Denver Broncos ML @ 1.52 - Unibet ✅ ✅ ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
manipulation 11K

manipulation

Użytkownik
Witaj. Co sądzisz dzis o zakładzie na Indianapolis? Kurs 7.30 chyba nieco przyesadzony. Handicap +13.5 wydaję sie niezłą opcją również. Mogę poznac Twoje zdanie na temat tego spotkania ( oczywiście jesli mozna ).
Pozdrawia i życzę Powodzenia.
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Witaj. Co sądzisz dzis o zakładzie na Indianapolis? Kurs 7.30 chyba nieco przyesadzony. Handicap +13.5 wydaję sie niezłą opcją również. Mogę poznac Twoje zdanie na temat tego spotkania ( oczywiście jesli mozna ).
Nie jest przesadzony i handicap nie jest niezłą opcją. Colts grają bez Lucka, swojego rozgrywającego, wielkiej gwiazdy. Kursy odpowiednio wystawione, dla mnie no bet, ale pewnie będzie łatwa wygrana gospodarzy.
Oba posty do skasowania za parę godzin, chciałbym trzymać porządek w temacie.
edit
No i Seahawks roznieśli Colts zgodnie z przewidywaniami. Mam nadzieję, że nie pograłeś Indy ????
 
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
6 z 7 typów do przodu (w tym grubas). Kto zaufal, że będzie lepiej po ostatniej kolejce ten zarobiony. Do następnego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
Gucci Mane 27,1K

Gucci Mane

Forum VIP
Temat w dziale VIP wymaga podsumowań co miesiąc dlatego wrzucam wyniki z września oraz cząstkowe z nowego miesiąca.
Wrzesień 2017
Typy podane: 18
Typy wygrane: 6
Typy przegrane: 12
Typy grubasy: 2-1 (2/3, 66.6%)
Ogólnie: 6-12 (6/18)
Skuteczność: 33.3%
Postawione: 21000 PLN
Wygrane: 6790 PLN
Przegrane: 13000 PLN
Bilans: -6210 PLN
Yield: -29.57%


Październik 2017

Typy podane: 7
Typy wygrane: 6
Typy przegrane: 1
Typy grubasy: 1-0 (1/1, 100%)
Ogólnie: 6-1 (6/7)
Skuteczność: 85.7%
Postawione: 8000 PLN
Wygrane: 4400 PLN
Przegrane: 1000 PLN

Bilans: +3400 PLN
Yield: +42.50%
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom