>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Niskie pary stoły short handed

krzychuu 0

krzychuu

Użytkownik
Mam dylemat jak rozgrywać niskie pary np. 55 przy stole 6 osobowym.

Powiedzmy jestem na pozycji srodkowej mam pare 66 czy powinienem limpowac?

Albo jestem na big blindzie i przedemną jeden podbił np. 3 bet co wtedy pasowac?

Oraz pytanie od których par podbijać? Od 99??

Prosze o pomoc w tym temacie bardziej doswiadczonych graczy.
 
C 46

chudinho

Użytkownik
Jakie grasz stawki?
Nawet kiedy jesteś na BB i masz 66 to powinien iść fold jak ktoś robi 3 beta.
Ogólnie jak grasz cash to nie bawiłbym się w limpowanie czy różne tego typu zagrania;)
Inaczej oczywiście sprawa wygląda w turniejach.
 
krisoff007 296

krisoff007

Użytkownik
Gra z parami 22 - 99 nie zależy tylko od Twojej pozycji ale też od Twojego image&#39;u i Twoich przeciwników. Ja grając limpuje wszystkie pary ( 22 - 99 ) do flopa w oczekiwaniu na seta, jeżeli spadnie masz bardzo dobry układ na flopie, tym bardziej im set jest z niższej pary tym cięższy jest do rozczytania. Raisuje od 99 x3 z późnych pozycji. Jeżeli jesteś na SB bądź BB , wg mnie nie musisz pasować pary nawet po 3becie od BU czy CO. Istnieje coś takiego jak kradzież blindów i ich obrona, nie chce mi się tego tutaj opisywać bo to głębszy temat, na pokerstrategy będziesz mieć wszystko opisane.
Powodzenia. :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
forin 450

forin

Użytkownik
jesli chodzi o pary to np Gus Hansen pisal w swojej ksiazce, ze on zawsze podbija preflop jak ma pare na reku. zreszta wogle limpowanie zwlaszcza z wczesnej pozycji to nie jest dobre posuniecie.
 
wjtk87 8

wjtk87

Użytkownik
Limpowanie par na stole 6osobowym jest fatalnym zagraniem. Generalnie jesli juz decydujesz sie grac swoja reke, to zawsze zaczynaj od podbicia, NIGDY nie limpuj. Napotkanie oporu w postaci 3betu z malymi parami to juz bardziej skomplikowana kwestia i wiele zalezy od pozycji, przeciwnikow, umiejetnosci gry postflop i przede wszystkim stackow.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Jakie grasz stawki?
Nawet kiedy jesteś na BB i masz 66 to powinien iść fold jak ktoś robi 3 beta.
Ogólnie jak grasz cash to nie bawiłbym się w limpowanie czy różne tego typu zagrania;)
Inaczej oczywiście sprawa wygląda w turniejach.
Ja bym sie z tym nie zgodzil. Jest kilka sytuacji z malymi parami dajmy na to masz 66 i wczesna pozycja.
Moim zdaniem przy agresywnym stole robisz limp. Przy stole pasywnym robisz preflop bet.
66 na middle position bez wczesniejszych betow or limpow jedziesz z betem. Robisz tak samo z kazda para.
66 na krazku oczywisty bet. Nie limpujesz i nie foldujesz (oczywiscie przy zalozeniu, ze nikt wczesniej nie zagral)
66 na BB lub SB gdy ktos przed toba podbil sprawdzasz. Jesli wiesz, ze przeciwnik jest agresywny i gra duzo rozdan to podbij o pot - zadnych min betow czy dwa BB wiecej itd. Pot size.
Dla mnie mowienie, ze na stole 6 osobowym nie powinno sie grac malych par jest totalnym bledem. Kazda, nawet najmniejsza para, ma duza wartosc i powinno sie je grac szczegolnie na stolach 6 osobowych gdzie blindy szybko sie kreca i wracaja do ciebie. Na stolach 10 inaczej zagral bym male pary. Ale na stolach 6 osobowych moim zdaniem jest &#39;obowiazkowe&#39; grac male pary.
Limpowanie par na stole 6osobowym jest fatalnym zagraniem. Generalnie jesli juz decydujesz sie grac swoja reke, to zawsze zaczynaj od podbicia, NIGDY nie limpuj. Napotkanie oporu w postaci 3betu z malymi parami to juz bardziej skomplikowana kwestia i wiele zalezy od pozycji, przeciwnikow, umiejetnosci gry postflop i przede wszystkim stackow.
Prawda :smile:
Choc dla mnie jest jedna sytuacja kiedy lipmowanie jest usprawiedliwione.
Dajmy na to, ze jestem pierwszy i mam 33. Za mna jest 5 innych graczy o ktorych cos tam juz wiem.
W tej sutuacji wole zalimpowac moje 33 liczac na to, ze ktos przebije mnie z pozycja 3betem i ja go sprawdze dokladajac 2 BB, niz zagrac bet z moimi 33 i zostac podbitym przez kogos z pozycja.
W tej drugiej sytuacji - ktora na stolach 6 osobowych dosc czesto sie zdarza gdy graja agresywni gracze, stworzylismy sytuacje gdzie pot wymyka nam sie spod kontroli. Ni z tego, ni z owego siedzimy z 33 na reku, bez pozycji i potem w wysokosci 12BB (zakladajac podstawowe 3BB bety) o ktorym ciezko bedzie nam zapomniec :smile:. Jestesmy pierwsi z ruchem i poprawnie powinnismy betowac (check tylko umocni w przekonaniu goscia, ze nic nie mamy) wiec nawet bet 1/2 pot (pot juz jest 12BB) bedzie duzym wydatkiem ktory moze zostac przebity.
W pierwszej mojej sytuacji bedziemy z 6BB w pocie i z gosciem ktory betowal preflop jako prowadzacym gre. W tej sytuacji jest nam latwiej zrobic &#39;Check&#39; i czekac na to co gosc wymysli po czym pasowac lub grac dalej. Teraz on bedzie pod presja a nie my.
Ale kazdy gra jak chce :smile:
 
tomal2 3

tomal2

Użytkownik
Najlepiej nie tzn. w obszarze 2-2 do 6-6. Ewentualne con bety. Oczywiście mówimy o środkowej pozycji. I pamiętaj o tym ile graczy wchodzi w rozdanie b.ważne. Linia Ax lub Kx jest silna, bardzo silna. Od 7-7 do 9-9 też loteria. Natomiast 10-10 do A-A to OK nie graj za wysoko pozwól im ????
 
lazzarov 300

lazzarov

Użytkownik
Limpowanie par na stole 6osobowym jest fatalnym zagraniem. Generalnie jesli juz decydujesz sie grac swoja reke, to zawsze zaczynaj od podbicia, NIGDY nie limpuj. Napotkanie oporu w postaci 3betu z malymi parami to juz bardziej skomplikowana kwestia i wiele zalezy od pozycji, przeciwnikow, umiejetnosci gry postflop i przede wszystkim stackow.
Dwie najważniejsze kwestie już kolega objaśnił.
Jako first in z poketem zawsze bet. W jakieś mindfucki na NL4 nie ma się co bawić. Przy 3becie sprawa jest prosta, patrzysz na stacki (no i na %3bet PF jak używasz jakiegoś trakcera) i jak jesteście na deepie i zasada CALL20 jest zachowana to lecisz.
 
Do góry Bottom