>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Norwegia 2017

Status
Zamknięty.
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Wczoraj zainaugurowały rozgrywki w Norwegii. Na początek beniaminek z Kristiansund przegrał po ambitnej walce z Molde 0:1. Dziś kolejne spotkania.
Na dzisiejszy dzień wybrałem spotkanie Stabaek - Aalesund
Stabaek to zespół z ogromnymi ambicjami w Norwegii. Mają wielką ochotę być czołową ekipą ligi. Wiedzą, że nie dorównają zapewne Rosenborgowi czy Molde, ale bić się o czołowe lokaty nikt im nie zabroni. Dwa sezony temu zajęli nawet 3 miejsce w lidze. Poprzedni był jednak dramatyczny. O mały włos nie zakończył się katastrofą i spadkiem do II ligi! Udało się utrzymać po horrorze w barażowym boju z Jerv. W tym sezonie nikt nie dopuszcza do siebie myśli by znów dać tak ciała. Zespół został przebudowany i dziś czeka go pierwszy poważny egzamin.
Rywalem Aalesund - czyli jedna z bardziej bezpłciowych ekip. Typowy średniak. Jednak wg mnie bliżej mu strefy spadkowej niż pucharów. Zeszły sezon również bardzo przeciętny. Długo drużyna biła się o ligowy byt i dopiero bardzo dobra końcówka sezonu pozwoliła ekipa uciec z niebezpiecznych regionów.
Dzisiaj śmiało idę jednak w stronę Stabaek. Kurs 2,10 wart gry. Powinni to ogarnąć.
✅ 3:1 (2:0)
Elegancko
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dzis dokonczenie drugiej kolejki spotkan w Norwegii. Niestety nie mam teraz dostepu do kompa i nie przedstawie wam doglebnej analizy gdyz pisanie na telefonie jest uciazliwe.
Przechodzac do meritum. Dzis jest spotkanie Viking - Tromso. Kurs na gospodarzy wydaje mi sie mocno przesadzony. Viking od lat stara sie pukac do czolowki natomiast Tromso to baaardzo przecietna ekipa. W popzedniej serii gier Viking pechowo przegral w Oslo natomiast Tromso na mega farcie zremisowalo u siebie z Brann. Dzis widze mecz do jednej bramki. Do bramki Tromso. Pobieram Viking @ 1,88 ⛔ 1:2
Niestety to nie był dobry pomysł. Miałem tego nie grać :/
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
W czwartek się nie udało ale próbujemy dalej. Dziś w Norwegii początek 3. kolejki i na samym jego początku klasyk. Rosenborg - Molde
Ostatnimi czasy Rosenborg ponownie nie ma sobie równych w Norwegii. To widać gołym okiem. U siebie na Lerkendal to prawdziwa maszynka do wygrywania. Wystarczy spojrzeć na zeszły sezon (14-0-1). Generalnie kto tam przyjeżdża ten dostaje oklep. Dziś przyjeżdża Molde. Teoretycznie to ekipa która powinna powalczyć. Ale śmiem w to wątpić bardzo. Dlaczego?
Otóż Molde na początku tego sezonu grało z delikatnie mówiąc... ekipami nie najsilniejszymi. Wygrali po potwornych mękach (oglądałem to) mecz w Kristiansund 1:0, oraz na giga-farcie u siebie z Lillestrom 2:1. Powiedzieć, że w obu tych meczach Molde grało przeciętnie to naprawdę odważne stwierdzenie. U beniaminka w pierwszej kolejce wyszła jedna akcja. Z Lillestrom stał się cud w ostatniej akcji meczu. Dziś wyjazd do jaskini lwa.
Rosenborg latem pozyskał chociażby Lorda Bendtnera. Każdy może się z jego wybujałego ego śmiać, ale fakty są takie, że na Norwegię i jej ligę to piłkarz robiący różnicę. Siła ognia Rosenborga jest ogromna. Warto nadmienić, że w pierwszym meczu gole strzelali właśnie Bendtner oraz Jevtovic (dwie). A w drugiej kolejce obaj usiedli na ławce rezerwowych! Są jeszcze chociażby Bakenga czy mnie bardzo podobający się reprezentant Kosowa Rashani. Generalnie kogo by trener nie wystawił to będzie pod bramką Molde smród straszny. Skoro Lillestrom stworzyło sobie masę okazji w Molde, to tym bardziej zrobi to Rosenborg. Co proponuję? To:
Rosenborg (-1,5) - Molde 1 @ 2,10 ⛔
Rosenborg do przerwy @ 1,75 ✅
1/1 @ 1,90 ✅
2:1 (2:1)
Szlpda tego handicapu, zaczęło się tak pięknie. A potem trochę olali temat :/
Naprawdę nie widzę tutaj innej możliwości niż mecz do jednej bramki. Kick-off 18.00
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
Ładnie opisane, ja jednak przestrzegam przed graniem na prowadzenie już do przerwy. Pamiętam jak mi w zeszłym, albo wcześniejszym, sezonie nerwy Rosenborg szarpał, grając nonszalancko na początku wielu spotkań. Dość często pozwalał sobie na stratę bramki, a rozstrzygnięcia meczy na swoją korzyść dochodził dopiero w późniejszej fazie spotkań.
Oczywiscie może na Molde zepną się od początku meczu, jednak zbyt często obserwowałem scenariusz z 0:1 na 2:1 lub wyżej:1 i dziś się nie odważę stawiać na wygraną już w pierwszej połowie.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Jutro trzecia kolejka Tippeligaen. Analiza już dziś, bo jutro może nie być czasu. Bardzo przyjemny zestaw par, no ale wszystkich meczów grać nie można bo wiadomo, że coś nie wejdzie ???? . Najważniejsza - selekcja. Po dość długiej - jak na mnie - analizie, mam wam do zaproponowania dwa spotkania:
Aalesund - Lillestrom
Nie sądziłem, że już w czwartej kolejce będę grał i chwalił Aalesund, ale zasługują na to. Tabela tego w żaden sposób nie potwierdza. Na inaugurację dwie porażki 1:3 - w Stabaek oraz u siebie z Sarpsborgiem. W żadnym z tych spotkań Aalesund nie był tak słaby jak wskazuje na to wynik. W pierwszym meczu grałem na Stabaek i pomimo prowadzenia gospodarzy już 3:0 daleki byłem od księgowania. Aalesund naprawdę zagrał nieźle. Drugiego meczu nie widziałem, ale statsy mówią jasno, że był to wyrównany mecz. W trzeciej kolejce w końcu pierwsze oczko - po remisie na terenie groźnego Stromsgodset 1:1. Forma ofensywna jest. Sytuacje są kreowane. Pora na pierwszą wygraną. Rywal jutro - bardzo dostępny.
Lillestrom - to ekipa która od dawna nie potrafi dobić do czołówki ligi. Niby potrafią grać w piłkę, ale zdarzają się bardzo często wpadki. Ten sezon to póki co jest też wpadką. Na dzień dobry cud. 2:1 z beniminkiem z Sandefjord po golach w 87 i 90+5 minucie! Kolejne mecze to pech i porażki. 1:2 w Molde po dobrej grze i 0:2 u siebie z Haugesund. Porażka niewytłumaczalna. Spora przewaga z której niewiele wynikało. Czyli - klasyka gatunku. Lillestrom niby gra dobrze, ale punktują inni.
Dlaczego jutro ma być podobnie? Bo ten scenariusz Lillestrom powtarza co sezon regularnie. Wspomnę tylko tyle, że rywale w meczach z Lillestrom nie tworzyli jakiejś potężnej liczby okazji - ale jak już tworzyli to wpadało. Aalesund potencjał w ataku ma spory. Jutro tych okazji też sobie stworzy - dwie, trzy bramki liczę, że strzelą. I jeżeli LSK nie zacznie raptem wykorzystywać swoich okazji na potęgę to ten mecz przegra. Kurs na Aalesund bardzo znośny.
Aalesund - Lillestrom 1 @ 2,20 ✅✅ 3:1 (2:0)
I drugie spotkanie:
Stabaek - Sarpsborg
O Stabaek i jego ambicjach pisałem parę postów wyżej. U siebie są mocni. 3:1 z Aalesund, 2:0 z Odd. Elegancko. Między czasie przyszedł oklep w Sogndal. Stabaek musi zacząć się bić o czołowe lokaty. I ja w nich wierzę w tym sezonie. Bez dwóch zdań. Ktoś chce coś więcej się dowiedzieć - zapraszam kilka postów wyżej.
Rywalem - Sarpsborg - LIDER - no bez jaj! Mistrzowie przeciętności wyskoczyli jak filip z konopii i ugrali 9 punktów już! I to w sumie nie z byle kim. Walnęli Sogndal i Viking u siebie, oraz wygrali w Aalesund. No dobra, ale już wystarczy. Ten zespół bardziej się przed sezonem osłabił niż wzmocnił. Poprzednie sezony to miejsca: 6, 11, 8, 14. To szóste w ostatnim sezonie to równie dobrze mogło być np. dziewiąte. Do tego skuteczność w zeszłym sezonie wyniosła niewiele ponad gola na mecz. W tym póki co 9 goli i 9 punktów. Wystarczy. Sarpsborg wróci tam gdzie ich miejsce. Od jutra zacznie się zjazd.
Stabaek - Sarpsborg 1 @ 2,71 ✅✅ 3:0 (1:0)
Co ponadto:
Molde i Odd powinny ogarnąć dubla (1,70+1,60) ✅✅ 4:0 i 1:0
I... z wygranych gospodarzy to by było na tyle. Na pewno nie zaufałbym Brann, prędzej jakieś DNB na Haugesund. Stromsgodset może wygrać na wyjeździe. Potyczki beniaminków nie ruszam. Rosenborg pewnie wygra w Stavanger, ale kurs mizerny. Jutro w Norwegii od 18:00 będą spore emocje!
Miód ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Norwegia, 3 Division grupa 3
Godzina: 16:00
Spotkanie: Flekkeroy - Brodd
Typ: 1
Kurs: 1,54
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Niższa liga rozgrywkowa w Norwegi a dokładniej to odpowiednik 4 ligi. Spotkanie 1 kolejki nowego sezonu. Co można powiedzieć o tych zespołach. Gospodarze to spadkowicz tamtego sezonu z 3 ligi, który jest głównym kandydatem do awansu i powrotu szczebel wyżej. Zespół ten pozyskał wielu nowych graczy, którzy na tę ligę wydają się bardzo dobrzy. Brodd to zespół, który powinien bronić się przed spadkiem i raczej zajmować miejsce gdzieś pod koniec. Do tego w drużynie gości będzie dziś brakować kilku ważnych graczy, także gospodarze powinni tutaj bez problemów zdobyć 3 punkty.
✅ 2-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Stromsgodset - Sandefjord
Dziś rozpoczęcie piątej kolejki w Norwegii. Od 18:00 mecz Stromsgodset - Sandefjord.
Gospodarze to ambitny zespół, kilka lat temu nawet niespodziewany mistrz kraju. Odkąd pamiętam grają solidny futbol. U siebie są piekielnie mocni. Zeszły sezon 9-5-1. I tylko Rosenborg oraz rewelacyjny Brann były pod tym względem lepsze. W tym sezonie 3:1 z Haugesund i tylko 1:1 z Aalesund (plus niestrzelony karny). Generalnie zespół ten wiele zyskuje u siebie, a dużo traci z jakości na wyjazdach. Dziś grają u siebie z beniaminkiem.
Sandefjord to może nie klasyczny beniaminek bo do ligi wraca po rocznej banicji, ale to jednak wydaje się ekipa o półkę niżej. Początek sezonu zgodnie z planem. Dwie porażki, chociaż przyznać trzeba, że w Lillestrom bardzo pechowo. I gdy wydawało się, że dolne rejony tabeli to ich miejsce odnieśli dwie wygrane! 2:1 w Oslo z Valerengą i 2:0 z innym beniaminkiem Kristansund u siebie. Ale w tych meczach jakości nie było żadnej. Warto zaznaczyć, że oddali w nich 5 celnych strzałów na bramkę. Skuteczność imponująca. Ale tylko to. Dziś przeczuwam rozpoczęcie zjazdu w dół, w rejon tabeli im przypisany przed sezonem.
Siła Stromsgdset u siebie - kontra niemrawy beniaminek. Wieszczę tutaj mecz do jednej bramki. Gram:
Stromsgodset - Sandefjord 1 (0-1,5) @ 2,25 ⛔⛔ 1:0 (0:0)
Fajne też kursy na:
Wygraną gospodarzy w pierwszej połowie @ 1,80 ⛔
1/1 @ 2,00 ⛔
Niestety od samego początku to wyglądało bardzo słabo...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
Ja rozpatrywane to spotkanie miałem pod kątem overa i tak dodałem sobie do taśmy, chociaż 1 podana przez prezezo (pozdrawiam przy okazji ???? ) też wygląda nieźle. Pozdrawiam i GL!
edit Wymęczyli 1-0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Sześć spotkań dziś w Norwegii. Od 18:00 pięć z nich, z których wybrałem dwa. Czyli to co Tygryski lubią najbardziej.
Aalesund FK - Tromso IL
Dwie ekipy na różnych biegunach obecnej formy. Pomimo pięciu rozegranych dopiero kolejek już teraz widać według mnie różnicę.
Gospodarze zaczęli bardzo źle ten sezon. Dwie porażki, sześć straconych goli. Trzeba jednak dodać, że początek nie był łatwy z uwagi na rywali. Porażka 3:1 w Stabaek (chociaż walka była do samego końca) i 1:3 u siebie z rewelacyjnym na początku Sarpsborgiem. Poźniej było dużo lepiej. Remis 1:1 w Stromsgodset - co prawda szczęśliwy bo gospodarze nie strzelili karnego - dał pozytywnego kopa. U siebie pokonali 3:1 Lillestrom i zaskakująco zremisowali, co ważniejsze po wyrównanym meczu, w Trondheim z Rosenborgiem 0:0! Aalesund to nie jest zespół który marzy o czymś więcej niż utrzymanie, ale obecnie jest na kursie wznoszącym i dziś ma spore szanse pokonać rywala.
Rywalem jest Tromso. Czyli drużyna od pewnego czasu balansująca między pierwszą a drugą ligą. Goście dzisiejszego meczu po dwóch kolejkach mieli 4 punkty - a gwoli sprawiedliwości powinni mieć jeden. Najpierw na mega farcie zremisowali z Brann 1:1, a potem na jeszcze większym farcie wygrali 2:1 w Stavanger z Vikingiem. Potem przyszedł łatwy sukces u siebie z Sogndal 3:0 i nastąpił zjazd w dół. Porażka 0:1 na wyjeździe z Odd i wpiernicz u siebie 0:3 ze Stabaek. Tromso kolejny sezon będzie się bronić przed spadkiem - to pewne. Dziś nie widzę ich szans w meczu z Aalesund. A kurs powyżej 2,0 pobieram z uśmiechem na ustach.
Aalesund FK - Tromso IL 1 @ 2,05 ✅✅ 3:1 (0:1)
I drugi mecz:
Sogndal Fotball - Lillestrom SK
Tutaj mamy kolejny pojedynek dwóch drużyn którym raczej bliżej do dołu ligowej tabeli. Przede wszystkim zawodzi mnie Lillestrom, które jednak uważałem zawsze za w miarę solidną ekipę. Teraz niestety dla nich tak nie jest.
Sogndal u siebie prezentuje się całkiem nieźle. Pokonał wysoko 4:1 Stabaek, zremisował 1:1 ze Stromsgodset. Zauważyć też musimy, że na wyjazdach wygląda tak jakby grał w siatkówkę i zbytnio nie miał pojęcia jak się w to gra. Wyniki: 1:3, 0:3, 0:3. I to porażki w Oslo ze słabą Valerengą czy w Tromso. No ale dziś grają u siebie. A za rywala mają ekipę która w tym sezonie za bardzo nie wie o co biega w piłce. A dlaczego?
Otóż, Lillestrom (o czym już pisałem we wcześniejszych postach) ma piłkę, stwarza sytuacje, ale za grosz nie przynosi to punktów. Póki co na koncie ledwo 3 oczka, po wygranej miesiąc temu 2:1 z Sandefjordem (giga-fuksem, dwa gole w końcówce meczu). Potem przyszły cztery porażki. Oglądałem ich ostatnią potyczkę z Brann u siebie. Przegrali 0:2. Niby coś tam próbowali, niby coś tam stwarzali - a efekt był taki, że Brann strzelił dwie, mógł kolejne dwie - i generalnie widać było, że jest dużo lepszy. Dlatego tutaj też idę w stronę gospodarzy.
Sogndal Fotball - Lillestrom SK 1 @ 2,45 ⛔⛔ 0:1 (0:0)
Co ponadto? Znów widzę dużo zwycięstw gospodarzy. Wierzę, że Stabaek potwierdzi swoją dobrą dyspozycję z Haugesund, ale z uwagi na H2H nie zagram ich wygranej. Zaskakuje mnie wysoki kurs na Odd w meczu z Valerengą. Też powinni to łyknąć. Beniaminki u siebie mają trudnych rywali, ale granie dwójek odradzałbym, bo nie zdziwię się jak tam się jakimiś drętwymi remisami skończy.
Edit: 50 procent.
 
qowalsky6 1,1M

qowalsky6

Znawca A-League
A propos Lillestorm, od prawie roku w meczach z ich udziałem padają co najmniej 2 bramki w spotkaniu. Taka ciekawostka, którą czasami wykorzystuję (najczęściej live), może &quot;komuś&quot; się przyda?
Tylko 0-1, over 0,5 można było dodać do 63/64 min.
Jeśli chodzi o Tromso, to był kiedyś dobry klub, pamiętam, że grał w pucharach europejskich, a potem spadł do niższej klasy rozgrywkowej. &quot;Ostatnie&quot; sukcesy to chyba lata 90 - te, jak zdobyli Puchar Norwegii.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Pora na siódmą kolejkę spotkań w Norwegii. Dziś moją uwagę skupia przede wszystkim jedno spotkanie:
Stromsgodset IF - Sarpsborg 08 FF
Patrząc na potencjał obu ekip to ich miejsca w ligowej tabeli powinny być zamienione. Prędzej spodziewałbym się gospodarzy na drugim, a gości na dziewiątym miejscu. No ale jest jak jest. I dzięki temu na gospodarzy mamy piękny kursik.
Stromsgodset to od lat jedna z silniejszych ekip ligi. I przede wszystkim ekipa własnego podwórka. Ten sezon póki co bardzo przeciętny - ale u siebie 2-1-0. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rywale z najwyższej półki nie byli. No ale - Sarpsborg to też żaden potentat. Stromsgodset co sezon mierzy w podium i europejskie puchary. Nie inaczej jest tym razem, liga dopiero się zaczyna, ale przecież nie można sobie pozwolić na jakąś dużą stratę.
Sarpsborg to zespół który zanotował piorunujący start w tym sezonie. Prędzej czy później (wg mnie dużo prędzej) przyjdzie jednak tendencja ku dołowi. O ile już się nie zaczęła. Trzy kolejki temu były bęcki w Stabaek, tydzień temu wypompowali się u siebie z Rosenborgiem, zagrali bardzo poprawnie, ale przegrali 1:2. Owszem Sarpsborg potrafi strzelać sporo goli - 5:1 z Kristiansund czy 9 goli zdobytych w pierwszych trzech kolejkach. Ale bez przesady. Dziś nie przewidują kanonady z ich strony.
H2H także korzystny dla gospodarzy. W sierpniu zeszłego roku w meczu 21 kolejki Sarpsborg pokonał u siebie 1:0 Stromsgodset i było to ich pierwsze zwycięstwo od... dobrych kilkunastu lat. A jeszcze nie tak dawno w rywalizacji tych dwóch ekip notowano wyniki 6:1 i 4:0 dla dzisiejszych gospodarzy. Dziś może aż tak wysoko nie będzie. Ale powinno być nieźle.
Stromsgodset IF - Sarpsborg 08 FF 1 @ 2,05 ⛔⛔ 1:1 (1:1)
Edit: Pudło
Z innych meczów: faworytami wszędzie gospodarze, ale na pewno wszyscy nie wygrają. Viking powinien ogarnąć Sandefjord, podobnie jak Haugesund mecz z Sogndal. Rosenborg po 1,42 z Brann to trochę mało. Z natury nie ufam Tromso. No i jeszcze Valerenga - Stabaek. Kurs na gości 3,82? Warty gry. A DNB po 2,80 to już w ogóle. Valerenga ***** gra w tym sezonie. Stabaek bardzo nierówno, ale może tym razem znów ten fenomenalny Ohi Omoijuanfo zapakuje jakiegoś dwupacka?
 
S 22

sieko

Użytkownik
Pora na siódmą kolejkę spotkań w Norwegii. Dziś moją uwagę skupia przede wszystkim jedno spotkanie:

Stromsgodset IF - Sarpsborg 08 FF

Patrząc na potencjał obu ekip to ich miejsca w ligowej tabeli powinny być zamienione. Prędzej spodziewałbym się gospodarzy na drugim, a gości na dziewiątym miejscu. No ale jest jak jest. I dzięki temu na gospodarzy mamy piękny kursik.

Stromsgodset to od lat jedna z silniejszych ekip ligi. I przede wszystkim ekipa własnego podwórka. Ten sezon póki co bardzo przeciętny - ale u siebie 2-1-0. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rywale z najwyższej półki nie byli. No ale - Sarpsborg to też żaden potentat. Stromsgodset co sezon mierzy w podium i europejskie puchary. Nie inaczej jest tym razem, liga dopiero się zaczyna, ale przecież nie można sobie pozwolić na jakąś dużą stratę.

Sarpsborg to zespół który zanotował piorunujący start w tym sezonie. Prędzej czy później (wg mnie dużo prędzej) przyjdzie jednak tendencja ku dołowi. O ile już się nie zaczęła. Trzy kolejki temu były bęcki w Stabaek, tydzień temu wypompowali się u siebie z Rosenborgiem, zagrali bardzo poprawnie, ale przegrali 1:2. Owszem Sarpsborg potrafi strzelać sporo goli - 5:1 z Kristiansund czy 9 goli zdobytych w pierwszych trzech kolejkach. Ale bez przesady. Dziś nie przewidują kanonady z ich strony.

H2H także korzystny dla gospodarzy. W sierpniu zeszłego roku w meczu 21 kolejki Sarpsborg pokonał u siebie 1:0 Stromsgodset i było to ich pierwsze zwycięstwo od... dobrych kilkunastu lat. A jeszcze nie tak dawno w rywalizacji tych dwóch ekip notowano wyniki 6:1 i 4:0 dla dzisiejszych gospodarzy. Dziś może aż tak wysoko nie będzie. Ale powinno być nieźle.

Stromsgodset IF - Sarpsborg 08 FF 1 @ 2,05

Z innych meczów: faworytami wszędzie gospodarze, ale na pewno wszyscy nie wygrają. Viking powinien ogarnąć Sandefjord, podobnie jak Haugesund mecz z Sogndal. Rosenborg po 1,42 z Brann to trochę mało. Z natury nie ufam Tromso. No i jeszcze Valerenga - Stabaek. Kurs na gości 3,82? Warty gry. A DNB po 2,80 to już w ogóle. Valerenga ***** gra w tym sezonie. Stabaek bardzo nierówno, ale może tym razem znów ten fenomenalny Ohi Omoijuanfo zapakuje jakiegoś dwupacka?
Dzisiaj posypało remisami w Norwegii. Tak spojrzałem teraz na ten meczyk i h2h. Nie chce nic mówić, ale chyba trzeba bedzie obserwować tą pare. Stromsgodset u siebie przeplata wygrane na grubym handi z remisami DW 1-1. Nie chce mi sie wierzyć w takie przypadki, wiadomo, że dużo drużyn ustawia mecze i to mogą być właśnie ustawki pod zarobek. Początek sezonu, można jeszcze odrobić a kasa na konta klubów wpada i wszyscy są zadowoleni.
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Norwegia, OBOS ligaen
Godzina: 19:00
Spotkanie: Kongsvinger IL - Sandnes ULF
Typ: 2
Kurs: 2,73
Bukmacher: bet-at-home
Analiza:
Spotkanie piłkarskie z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej w Norwegi. Tabela wygląda tak:

Zespół gospodarzy bardzo słabo wystartował w nowych rozgrywkach i po 5 kolejkach nie wygrał jeszcze meczu i zajmuje ostatnią pozycję w lidze. Nie jest to przypadek, bo zespół przed sezonem objął trener, który dotychczas pracował z zespołami z niższych lig i nic wielkiego tam nie osiągał. Tutaj jak narazie również Kongsvinger nie pokazuje nic i raczej czeka ich trudny sezon o utrzymanie w lidze. W tamtym sezonie, zespół gospodarzy zajął 5 miejsce w lidze i grał w play offach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ale w tych rozgrywkach to już zupełnie inny zespół, który od początku widać, że nie jest w formie. Drużyna Sandnes w tamtym sezonie zakończyła rozgrywki na 4 miejscu i też walczyła w play offach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej ale ostatecznei odpadła zaraz w 1 spotkaniu właśnie z zespołem Kongsvinger. Jednak w porównaniu do rywala zespół dzisiejszych gości głównie się wzmocnił. Wielu kluczowych graczy z tamtego sezonu pozostało a do nich dołączyli piłkarze, którzy póki co są dużym wzmocnieniem. Przyszedł między innymi napastnik Sellin, który w tamtym sezonie był najlepszym strzelcem w zespole Sandefjord, czy Remi Johansen, który został ściągnięty z Brann Bergen i ma na koncie wiele występów w najwyższej klasie rozgrywkowej właśnie w barwach Brann czy Tromso. U gości to wszystko wygląda dużo lepiej, drużyna widać, że nie jest budowana chaotycznie tylko wszystko tutaj wygląda bardzo przemyślanie i z głową. Trener Sandnes pracuje z zespołem już kilka lat i według mnie tutaj to wszystko funkcjonuje lepiej niż u rywala, który bardziej się osłabił przed tym sezonem niż wzmocnił. Przede wszystkim przyszedł niedoświadczony trener na takich szczeblach rozgrywkowych i widać, że narazie sobie wogóle nie radzi. Stawiam w tym meczu na zespół przyjezdny, bo jak wspominałem dla mnie to wszystko u nich lepiej funkcjonuje, lepiej wystartowali w nowych rozgrywkach i dla mnie oni tutaj są faworytem. Co najważniejsze w zespole nie ma żadnych absencji i trener gości ma do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Kongsvinger z kolei nie dość, że słabo wystartował w nowy sezon to jeszcze dzisiaj wystąpi bez kilku ważnych graczy.
Absencje w Kongsvinger:
obrońcy Roer (5 występów w tym sezonie), Suslov (4 występy w tym sezonie, 1 gol na koncie) i Rydje (bez występu w tym sezonie) i pomocnicy Kolstad (5 występów w tym sezonie) i Royrane (bez występu w tym sezonie)
Według mnie u gości wszystko funkcjonuje tak jak powinno, budowane jest z głową. Najlepszy strzelec w zespole i w całej lidze z tamtego sezonu Szwed Engblom (31 występów w tamtym sezonie, 26 goli na koncie) odszedł do drużyny Stromsgodset, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej ale w jego miejsce ściągnięty został Sellin, który świetnie wkomponował się w nowy zespół. Na tym przykładzie widać, że zespół jest dobrze zarządzany i jeżeli kogoś nie uda się w zespole zatrzymać to jest ściągany w jego miejsce godny zastępca. U gospodarzy z kolei widać, że okres przygotowawczy nie został przepracowany tak jak powinien i na początku sezonu, drużyna ta rozczarowuje. Gospodarze nie mają słabego składu, bo po tamtym sezonie zostali dwaj najważniejsi gracze czyli najlepsi strzelecy Guven i Moldskred ale na początku rozgrywek obaj nie są w najwyższej formie, chociaż Guven ma już 2 gole na koncie ale cały zespół gra dużo gorzej. Ja tutaj stawiam na gości, bo oni są w dużo lepszej formie a do tego zagrają dzisiaj w najmocniejszym składzie czego nie można napisać o gospodarzach. U nich przede wszystkim słabo wygląda formacja obronna i myśle, że w tym spotkaniu będzie to miało duże znaczenie.
✅ 2-3
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia, OBOS ligaen
Godzina: 18:00
Spotkanie: Florö - IK Start
Typ: 2
Kurs: 1,94
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza:
Na początek tabela:

Start to spadkowicz z tamtego sezonu z najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast zespół gospodarzy to beniaminek. Start mierzy w tym sezonie w awans i powrót do Eliteserien. W nowym sezonie goście wystartowali dośc pewnie i tutaj też spodziewam się ich wygrane. Kadrowo Start jest silniejszym zespołem. W zespole jest wielu zawodników, którzy grali w najwyższej klasie rozgrywkowej z tym zespołem jak i wielu doświadczonych z innych zespołów jak chociażby Holender Vorthoren, który ma na koncie występy w Eredivisie w barwach Willem II Tilburg czy Larsen, który grał w Eliteserien w barwach Valerengi. Zespół gospodarzy składa się głównie z młodych, utalentowanych graczy ale jeszcze mało doświadczonych. Myślę, że dzisiaj to doświadczenie będzie górą i wygra zespół gości, który kadrowo na papierze wygląda lepiej niż ich rywale.
✅ 1-4
 
maer 210,7K

maer

Typer A-League
Dyscyplina: Piłka nożna - Norwegia - OBOS-Ligaen
Godz: 18:00
Spotkanie: IK Start - Sandnes Ulf
Typ: IK Start
Kurs: 2.05
Bukmacher: Unibet
Zapraszam na 8 kolejkę ligową do norweskiej OBOS-Ligaen.
W bardzo ciekawym spotkaniu na Sør Arena zmierzą się ze sobą miejscowe Idrettsklubben Start a w gości przyjedzie drużyna Sandnes Ulf.
Gospodarze w tym sezonie ligowym w swoich 7 rozegranych meczach zdobyli 16 punktów co daje obecnie 2 miejsce w tabeli ligowej zaś goście plasują się na 4 pozycji w norweskiej OBOS-Ligaen ze zdobytymi 16 oczkami w swoich 7 rozegranych spotkaniach.
IK Start w tym sezonie u siebie 2 wygrane oraz 1 remis i bilans bramek 9-3 natomiast Sandnes Ulf na wyjazdach 2 zwycięstwa oraz 1 porażka z bilansem bramkowym 4-6.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy którzy dobrze zaczęli ten sezon ligowy i u siebie strzelają sporo bramek co pokazuje że będą bardzo mocni na swoim terenie a goście już w 3 meczach na początku sezonu w delegacjach stracili aż 6 bramek i patrząc na to jak u siebie grają gospodarze to gościom w tym meczu dobrze nie wróże.
 
maer 210,7K

maer

Typer A-League
Dyscyplina: Piłka nożna - Norwegia - OBOS-Ligaen
Godz: 18:00
Spotkanie: IK Start - Sandnes Ulf
Typ: IK Start
Kurs: 2.28
Bukmacher: Unibet
Zapraszam na 8 kolejkę ligową do norweskiej OBOS-Ligaen.
W bardzo ciekawym spotkaniu na Sør Arena zmierzą się ze sobą miejscowe Idrettsklubben Start a w gości przyjedzie drużyna Sandnes Ulf.
Gospodarze w tym sezonie ligowym w swoich 7 rozegranych meczach zdobyli 16 punktów co daje obecnie 2 miejsce w tabeli ligowej zaś goście plasują się na 4 pozycji w norweskiej OBOS-Ligaen ze zdobytymi 16 oczkami w swoich 7 rozegranych spotkaniach.
IK Start w tym sezonie u siebie 2 wygrane oraz 1 remis i bilans bramek 9-3 natomiast Sandnes Ulf na wyjazdach 2 zwycięstwa oraz 1 porażka z bilansem bramkowym 4-6.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy którzy dobrze zaczęli ten sezon ligowy i u siebie strzelają sporo bramek co pokazuje że będą bardzo mocni na swoim terenie a goście już w 3 meczach na początku sezonu w delegacjach stracili aż 6 bramek i patrząc na to jak u siebie grają gospodarze to gościom w tym meczu dobrze nie wróże.
✅ 2:1
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Dziś o 20:00 w Norwegii:
Odds BK - Molde FK
Mecz dwóch ekip które bez dwóch zdań chciały przed sezonem pomieszać szyki Rosenborgowi. Jednym póki co wychodzi to lepiej. Drugim dużo gorzej.
Od kilku lat przyglądam się ekipie Odd. Pamiętam chociażby fantastyczną postawę tej ekipy dwa lata temu w eliminacjach LE w rywalizacji z Borussią Dortmund. Po niespełna 30 minutach było przecież 3:0. Ostatecznie skończyło się na 3:4, ale w pamięć ten mecz zapadł na pewno. Do czego zmierzam - do tego, że Odd u siebie pokazuje jakość. Wczoraj Rosenborg tylko zremisował z Lillestrom i dziś Odd może ich dojść na równą ilość punktów. Forma - jak się patrzy. Cztery mecze - cztery wygrane. Może niezbyt imponujące, z małą ilością goli, ale punkty się ostatnio zgadzają.
Molde to póki co jedna wielka porażka. Ostatnio leje ich kto chce i jak chce. Prowadzący ich z ławki Ole Gunnar Solskjaer udowadnia że był lepszym piłkarzem niż jest managerem. Ambicje Molde są potężne, ale nijak mają się do tego wyniki. 3 mecze - 3 porażki - w tym dwie u siebie. I to z kim... Sogndal i Aalesund - potęgi to to nie są. A wyjazd do Brann zakończył się pogromem 1:4.
Dodatkowo H2H też jest druzgocący. Flashscore &quot;nie pamięta&quot; meczu w którym to Molde by wygrało na boisko Odd. Od 1999 roku to się na pewno nie zdarzyło.
Forma, atmosfera, h2h - wszystko przemawia za gospodarzami dziś wieczorem. Kurs jest naprawdę przyzwoity.
Odds BK - Molde FK 1 @ 2,00 ⛔⛔ 1:2 (0:0)
Masakra. Molde po raz pierwszy od dwudziestu lat wygrało na boisku Odd... Fatalny dzień.
 
jinx 4,5K

jinx

Użytkownik
Głupio coś pisać, ponieważ widzę, że skuteczność typów w temacie wysoka, ale spróbujemy:

11 kolejka
Lillestroem - Tromsoe przedział bramek 2-3 2.0 ⛔
Po 10 kolejkach w lidze tej % takich wyników jest bliski 60. Wysoko, podejrzewam, że nastąpi teraz tendencja spadkowa, ale póki co staram się łapać okazje.
A taka okazja moim zdaniem, to ten mecz. Gospodarze póki co 7/10 takich wyników w tym sezonie, a goście 8/10.

Jutro podobny mecz:
Stromgodset - Viking przedział bramek 2-3 2.0 ⛔
Odpowiednio 8/10 - 7/10
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom