>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Norwegia (Tippeligaen | Addecoligaen) - 2014/2015

Status
Zamknięty.
yurand 230

yurand

Użytkownik
Już 28 marca rusza kolejna z moich ulubionych lig jeśli chodzi o bukmacherkę - Tippeligaen. Ile pieniędzy się przez nią wygrywało w poprzednim sezonie to bajka... ???? Addecoligaen zaś rusza 6 kwietnia. Najciekawszym spotkaniem jak dla mnie będzie mecz inaugurujący sezon, a mianowicie pojedynek pomiędzy Molde a Valerengą. Jestem również ciekaw jak spisze się beniaminek Bodo/Glimt, który miażdżył wszystkich w Addecoligaen.


Terminarz Tippeligaen:
http://www.livesports.pl/pilka-nozna/norwegia/tippeligaen/


Terminarz Addecoligaen:
http://www.livesports.pl/pilka-nozna/norwegia/adeccoligaen/


Zapraszam serdecznie do dyskusji i typowania! ????
 
yurand 230

yurand

Użytkownik
Molde FK - Valerenga
TYP: Molde wygra - KURS: 1,65 ✅ WYNIK 2-0
BUK: MILENIUM

Molde w poprzednim sezonie wydawac by się mogło, że słabo ale oni po prostu źle zaczęli sezon. Z czasem pięli się w górę tabeli, lecz ostatecznie nie zakwalifikowali się nawet do LE, zajmując 6. miejsce w tabeli. No ale nic dziwnego, bo jeżeli nie wygrywa się meczów u siebie a wyjazdy przegrywa się z kandydatem do spadku to ciężko o dobrą pozycję... Myślę, że Molde wyciągnie wnioski z poprzedniego sezonu i zaczną mocno sezon, żeby nie gonic później rywali. Ciężko właściwie powiedziec cokolwiek o formie obu drużyn. Ostatni mecz towarzyski Molde grało z Aalesund i wygrało 3-1. Poza tym grało kilka innych sparingów, m.in. z CSKA Moskwa (1-1) oraz Lokomotivem Moskwa (0-1). Jeśli chodzi o drużynę gości to wszystkie ostatnie sparingi mają do przodu. Szczególnie ważny sparing wygrali z mistrzem Norwegii - Strömsgodset i to aż 6-1. Ja wierzę w Molde, ponieważ to drużyna, która aspiruje przecież do fotela mistrzowskiego. Idę w stronę gospodarzy i stawiam 2-1 dla Molde. Pozdrawiam.
 
makaveli23 76,3K

makaveli23

Użytkownik
Viking - Strömsgodset (Piatek, 19:00)
over 10.5 roznych
2.00
bet365

Wynik: 9
Viking nabil w pierwszym meczu 8 rzutów rożnych w remisie 2-2 z Rosenborgiem na wyjeździe. Jest to lekka niespodzianka (wynik, nie rozne ???? ) bo Rosenborg byl faworytem, ale na poczatku sezonu to nie ma sie co zbytnio dziwic, niespodzianki sie zdarzaja. Stromgodset za to spodziewanie sobie wygral inauguracje i dal popis ofensywnej gry aka ostra jazda bez trzymanki co narzuca mi sie na jezyk przy wyniku 4-2 (2-2HT). Dobry meczyk z wieloma okazjami i dobra skutecznoscia. Nie zabraklo i roznych ktorych obie druzyny nabily w sumie 14 i co ciekawe wiecej napizgała niefaworyzowana drużyna gości. Fajnym typem wydaje sie byc over bramkowy zatem ale co jak celowniki ni gruchy ni z pietruchy sie rozlegulują? ???? Dlatego wybralem over cornerów, bo obie druzyny napewno beda sie atakowac nawzajem tkz box to box, obrony niepewne wiec mysle ze z pokryciem linii 10.5 nie powinno byc problemu.
 
pawel105 2,2K

pawel105

Użytkownik
Viking - Strömsgodset
over 2,5@ 1,82 Unibet

Druga kolejka Norweskiej Tippeligaen w której spotykają się dwie drużyny, który dobrze zaprezentowały się w pierwszej kolejce. Viking sprawił niespodzianke remisując na wyjeździe z Rosenborgiem natomiast zespół gości wygrał na własnym boisku 4:2.
Obie dróżyny overowe jak i cała liga Norweska. Tak jak kolega wyżej napisał obie drużyny będą się nawzajem atakować więc myślę że typ z dośćdużymi szansami powodzenia ????
Powodzenia!
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Viking - Stromgodset BTS 1,67 bet365

Z meczami pomiędzy nimi różnie bywa, ale najbezpieczniej w ten zakład wejść wg mnie.
Gospodarze uratowali remis z Rosenborgiem, a goście po ciekawym meczu wygrali 4-2 ze Startem u siebie.
Dla mnie obie ekipy będą miały tu swoje okazje i strzela chociaż po golu.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Odd - Molde
Odd dnb @ 1,80✅
over 2,5 @ 1,80✅
Bet365

Odd bardzo dobrze spisywało się w przed sezonowych sparingach, nie ma co wypisywać wyników, ale wystarczy spojrzeć na ich wyniki. Pierwszy ligowy mecz zremisowali na wyjeździe ratując się w końcówce meczu, sparingi tej ekipy zwykle wyglądały tak, że wygrywali, ale nie odbywało się to bez straconej bramki. Molde jest ekipą z dużym potencjałem, jeden z głównych faworytów do mistrzostwa kraju. Posiadają dobrą ofensywę, co myślę udowodnili nie raz, a na inaugurację pokonali Valerenge 2:0. Myślę, że over wskazany, ale dokładam także wygraną Odd, gdyż H2H między tymi ekipami bardzo ciekawe, a jeśli się to potwierdzi to remis lub Odd.
Aalesund - Rosenborg over 2,5 @ 1,80
Bet365

Rosenborg drużyna z dziurawą defensywą można powiedzieć, w sparingach tracili sporo bramek i stąd ten typ. Ponadto gospodarze też nie dysponują żelazną obroną, a atakować obie drużyny potrafią. Po takim kursie naprawdę warto zagrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Aaleslund - Rosenborg BTS 1,62 bet365

Dziś Norwegii oddaje kasę za wczoraj, gdzie tylko przez 15min były dobre okazje na bramki.
Aaleslund stworzyło dużo okazji w ostatnim meczu, między tymi ekipami padało ostatnio sporo bramek, dlatego gram BTS.
 
izajasza53 2,7K

izajasza53

Użytkownik
Rosenborg - Odd 1 1,76 5Dimes ✅ 2-0
Rosenborg przystępuje do spotkania po 2remisach z Aalesund i Viking.
Gospodarze mają aspiracje na mistrza. Słaby początek sezonu może być z powodu kontuzji.
Daniel Orlund, Jonas Svensson, Stefan Strandberg, są kontuzjowani, chociaż ten ostatni prawdopodobnie będzie do dyspozycji.
Goście są po wygranej z Molde i remisie z Sandnes Ulf. Przystąpią do spotkania bez bramkarza Daniela Orlunda.
W zeszłym sezonie słaba postawa na wyjazdach 4-2-9.
Histria bezpośrednich meczy na korzyść Rosenborga.
Czas na przełamanie ze strony gospodarzy.
 
mefisto88 232

mefisto88

Użytkownik
Ruszają norweskie niższe ligi i moim skromnym zdaniem warto sklecić jakiś kuponik z overków.
Dywizja 2, grupa 4. Follo podejmuje u siebie słabiutkie Medkila. Spadkowicz z zaplecza norweskiej ekstraklasy nie powinien mieć żadnych problemów z ograniem beniaminka. Medkila zdominował w tamtym sezonie swoją grupę w 3 dywizji, jednak przy ekipie Follo ich sukcesy wyglądają mizernie. Gospodarze po dobrej końcówce tamtego sezonu (mimo spadku) i niezłych meczach sparingowych w 2014 powinni zacząć sezon od pewnego, wysokiego zwycięstwa. Over 2,5 pewniak, kurs mizerniutki, do tasiemki (1.20).
Warto do tego pograć na kilka ekip, które słyną z tego, że strzelają i tracą mnóstwo bramek. Niewątpliwie overki pewnie wyglądają także w spotkaniach Nybergsund - Herd (1.30), Asker - Flekkeroy (1.32), Nottoden - Holmen (1.36), Valdres - Brummendal (1.33), Vard Haugesund - Stord (1.37)
AKO z powyższych meczy wynosi 5.10
Kursy bet365
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
NM Cup 2014/2015
NM Cup czas zacząć :cool:

Zaczynamy i my ciekawymi typami i analizami i już teraz zapraszam wszystkich do dyskusji. Dziś przed nami aż 64 mecze,ciężko jest to wszystko ogarnąć,przewertować całego neta by dowiedzieć się co w trawie piszczy hehe. Jednak postaram się wyszukać najwazniejsze i najbardziej istotne informacje do największej liczby spotkań.

1#

Orkla - Rosenborg


Czemu ten mecz wybrałem na pierwszy rozkład ;) ? Z kilku względów. Zaczniemy od tego że jutro w 1/64 zmierzą się ze sobą 4ligowy zespół Orkli na codzień grający w grupie 9 z 22 krotnym Mistrzem Norwegii i z 9 krotnym zdobywcą NM Cup co chyba robi wrażenie ;) całe miasto jest już gotowe na jutrzejszy mecz z udziałem gospodarzy,powiedzmy sobie szczerze raczej amatorów. Czy zobaczymy kosmiczny mecz i kosmiczny wynik ? Bardzo możliwe, na stadionie ma zasiąść jutro komplet widzów,pogoda ma być idealna,nic tylko grać,dodam tylko że mecz może mieć dodatkowy podtekst ze względu na to że gospodarzy w tym meczu prowadzi Nils Arne Eggen czyli były piłkarz Rosenborga miejący w nim dalej wielu przyjaciół ;) jak sam podkreśla jest bardzo zadowolony że będzie mógł się spotkać i zmierzyć ze starymi kumplami.

Co proponuje zagrać w tym spotkaniu ? na pewno jakiś fajny over ale z tym poczekamy na kursy u wszystkich buków i wybierzemy najlepszy.

Oprócz tego jeszcze jedna propozycja,mianowicie HT/FT z czego słynie Norway,szczególnie w pierwszych rundach 1/64 i 1/32 i kosmicznych kursach wystawionych przez bet365 na ten mecz. Dodatkowo dochodzi fakt że gospodarzy trenuje były trener i piłkarz Rosenborga ;) od razu zaznaczam że nie jest to żadnen fix no ale ta znajomość nikomu na pewno nie zaszkodzi hehe.

Dodam tylko że Rosenborg jedzie na ten wyjazd praktycznie full składem w którym pojawia się tylko 4 juniorów. Oto pełen skład :

Den 19 mann store troppen reduseres til 18 før kampen torsdag.

3. Mikael Dorsin
4. Tore Reginiussen
5. Per Verner Rønning
7. Mike Jensen
8. Morten Gamst Pedersen
9. Riku Riski
10. John Chibuike
11. Tobias Mikkelsen
12. Alexander Lund Hansen
15. Alexander Søderlund
16. Jørgen Skjelvik
18. Daniel Berntsen
20. Ole Selnæs
30. Lars Stubhaug
31. Bent Sørmo
32. John Hou Sæter
34. Aslak Fonn Witry
39. Kristian Rømo Skille
42. Mix

Tak więc :

Orkla - Rosenborg (HT/FT) : 1/2 @ 51 Bet365 (u innych buków max @ 17-18)
Orkla - Rosenborg (HT/FT) : X/2 @ 15 Bet365 (u innych buków max 7.50) ⛔


2#

Fet - Lillestrom


Skąd pomysł na ten mecz. Trochę podobnie jak wyżej. Zmierzą się ze sobą 4ligowy Fet z drużyną grającą na codzień w najwyższej klasie rozgrywkowej drużyną Lillestorm. Teraz informacja dzięki której ten mecz pojawia się na rozkładzie. Drużyne gospodarzy poprowadzi legenda... Lillestorm ;) Espen Sogard. Który w chwili obecnej trenuje gospodarzy. Z zespołem gości zdobył on Puchar Norwegii w 2007r co było mega osiągnięciem. Jak sam mówi nie może doczekać się jutrzejszego meczu i spotkania ze &quot;starymi&quot; kumplami. Czy będzie strzelanina ? Myślę że tak bo trener gospodarzy zapowiada otwarty mecz, motywując to tym że przecież nie mają nic do stracenia ;) oto jego słow &quot;mimo że nie mamy szans na zwycięztwo,będiemy wierzyć,postaramy się przejąć inicjatywe i postraszyć gości i zrobić trochę pozytywnych emocji dla naszych kibiców&quot; ale z kursami też poczekamy do jutra ;)

Dziś już zaproponuje HT/FT lekko oczywiście z tych samych względów co powyżej

Tak więc :

Fet - Lillestrom (HT/FT) : 1/2 @ 22.00 ⛔

lecimy dalej ;)

3#

Drammen - Stromsgodset


Zaczniemy od tego że zespoł gospodarzy powstał w 2008r. w wyniku połączenia 3ligowego FK Askollen i... 7 ligowego Drammen ! Tak więc jak widać totalna amatorka obecnie grająca w 4 lidze. Z kim przychodzi jutro się zmierzyć ? Z mistrzem Nowergii który na ten wyjazd ma do przejechania... 3.4km hehe. Dlaczego tak ? Ano dlatego że Drammen to zespół ze Stromsgodset,a co więcej grają obecnie na tym stadionie który kiedyś należał do gości ;) tak więc gospodarze grają u siebie tylko czysto teoretycznie bo z czystym sumieniem możemy powiedzieć że to mistrz Norwegii wraca na stare śmieci będzie sie chciał pokazać z jak najlepszej strony. Dwa dni temu przejechali się po 3ligowym Arendalu 6-0. Na jutrzejszy mecz powołani zostali normalni podstawowi piłkarze. Szykuje sie solidny pogrom bo innego wyniku być tu nie może. Derby tylko dla Stromsgodset !

Typ : Stromsgodset -3.5 @ 1.62 Nordicbet ! ✅

I oczywiście jakiś over ale musimy poczekać na kursy

4#

Nordstrand - Valerenga

Mecz zapowiadany jako walka dekady w Nordstrand,ale może się skończyć tak że będzie wpierdol dekady hehe ;) Co ciekawe są to kolejne po Stromsgodset derby, poniważ Nordstrand jest podobnie jak Valerenga z Oslo a na codzień gra w 4lidze. Co ciekawe asystentem trenera gospodarzy jest Thomas Holm który z Valerengą zdobił mistrzostwo i puchar. Sam chciał wystąpić w tym meczu ale jednak zrezygnował, mówi że mają wystarczająco dużo młodych chłopaków którzy go zastąpią. Co ciekwe wypowiada się również tak :

&quot;W naszym zespole większość zawodników pracuje bądz uczy sie,podczas gdy Valerenga trenuje dwa razy dziennie. Realistycznie nie mamy możliwości nawet powalczyć, jest ten symboliczny 1% szans że wygramy&quot;.Szacuje sie że spotkanie obejrzy od 4 do 5 tys widzów.

Jak do spotkania podchodzą piłkarze gości ?

Oto wypowiedz ich trenera :

&quot;Pokażemy się z pozytywnej strony i mamy chęć zdobycia kilku bramek,w zespole możemy spodziewać się kilku zmian ale nie powinno to zaburzyć koncepcji gry&quot;

Typ : Valerenga -4.5 @ 1.86 ✅

HT/FT niestety nie siadły ale Stroms i Valerenga z handi juz tak ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Floya HT - Ranheim 10 unibet
Nie boje się takiego kursu, na hf/ft słaba oferta, więc wole grać na gospodarzy do przerwy.
Ranheim bardzo często odwraca losy meczu, w pucharze rok temu miał taki mecze w kolejnej rundzie i myślę,
że warto. Potem jakieś aka wrzucę.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Dwa kupony overowe w aco na dzisiejszy NM cup. Pograne raczej rekreacyjnie ;)

1#


2#

co do mocnego grania to czekamy na LIVE
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
mefisto88 232

mefisto88

Użytkownik
Mecz za 10 minut! Grac, grać i wygrywać!
Vindbjart - Stromsgodset 2 brać tutaj każdy możliwy over. Dwie ofensywnie ekipy z drugiej dywizji ligi norweskiej. Goście dzisiejszgo pojedynku 16 meczy z rzędu zaliczają mecze, w których padają minumum 3 gole. Ostatni mecz underowy zagrali w czerwcu w 2013 roku. To musi robić wrażenie. Vindbjart również overowa ekipa. W tym sezonie dwa przegrane mecze mecze 2-4 i 2-5. analiza słaba i krótka, bo zaraz mecz. Overy pewne! Grać ;)
Over 3,5 w granicach 1.45. ✅

Szybko, łatwo i przyjemnie :cool:
5-1 Vindbjart.
 
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Tak jak koledzy wcześniej zaznaczyli, liga norweska to idealne miejsce do typowania overów. Po przejrzeniu dzisiejszej oferty w oko wpadły mi trzy spotkania :
Odd - Sarpsborg
W 5 ostatnich meczach z udziałem Odd aż w 4 był pokrywany over 2,5 gola. Jeśli chodzi o drużynę Sarpsborg to na 5 ostatnich meczy w 3 przypadkach taka linia była pokrywana. W lidze po pięciu kolejkach obie ekipy mają taki sam bilans - w 3 meczach taki over był pokrywany, w 2 nie. Odd w obydwu meczach u siebie taki over zamykał, goście w jednym z dwóch. Moim zdaniem warto spróbować.
Powyżej 2,5 gola @ 1,62

Molde - Start
Trochę podobna sytuacja jak w meczu powyżej. W 5 ostatnich meczach Molde 4 razy over 2,5 był pokrywany. Jeśli chodzi o ekipę Startu to w 3 na 5 przypadków taka linia była pokrywana. A jeśli nie był to za każdym razem (w tych trzech meczach) brakowało jednego gola. Jeśli chodzi o ligę to znowu sytuacja identyczna do w/w meczu. Obie drużyny po pięciu kolejkach mają bilans 3/5 pokrytych. Molde przed własną publicznością bilans 1/2, Star na wyjeździe 2/3. Kurs nie powala ale myślę, że tu też warto spróbować.
Powyżej 2,5 gola @ 1,45

Honefoss - Nest-Sotra
Ostatnie spotkanie z niższej ligi Adeccoligaen. Honefoss 5 ostatnich meczów i 3 razy pokryty over 2,5. Ekipa Nest-Sotra w 5 ostatnich meczach 4 razy pokryta linia. W lidze gospodarze pokryli taki over 2/4 przypadków, a goście mają skuteczność 100% - 4/4. Kurs najwyższy z tych trzech podanych meczów ale myślę, że jest szansa.
Powyżej 2,5 gola @ 1,72
Unibet

Faktem jest, że wszystkie typy oparte głównie na statystykach jednak ostatnio te statystyki dały zarobić więc postanowiłem podzielić się z Wami moimi przemyśleniami nt. dzisiejszych spotkań.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Molde - Start Trochę podobna sytuacja jak w meczu powyżej. W 5 ostatnich meczach Molde 4 razy over 2,5 był pokrywany. Jeśli chodzi o ekipę Startu to w 3 na 5 przypadków taka linia była pokrywana. A jeśli nie był to za każdym razem (w tych trzech meczach) brakowało jednego gola. Jeśli chodzi o ligę to znowu sytuacja identyczna do w/w meczu. Obie drużyny po pięciu kolejkach mają bilans 3/5 pokrytych. Molde przed własną publicznością bilans 1/2, Star na wyjeździe 2/3. Kurs nie powala ale myślę, że tu też warto spróbować. Powyżej 2,5 gola @ 1,45
Własnie obejrzałem dużą część tego meczu i utwierdzam się w przekonaniu, że jest to jedna z najgorszych zawodowych lig Europy. Nawet nasza Ekstraklasa jest w moim mniemaniu o klasę wyżej, a to oznacza, że ich liga jest cholernie nisko. Po raz kolejny katastrofalna nieskuteczność dziesiątki prostych błędów, celne uderzenie z pierwszej piłki graniczy tam z cudem, nie mówiąc o jakiejś klepce w polu karnym przeciwnika. Podsumowując, jeśli ktoś narzeka, jak to nasza Ekstraklapa jest słaba, to polecam obejrzeć ligę norweską, żeby zobaczyć, jak naprawdę wygląda techniczna impotencja i brak jakichkolwiek umiejętności kopaczy.
 
makaveli23 76,3K

makaveli23

Użytkownik
Aalesunds - Viking 1-2 to byl dopiero mecz polecam zobaczyc bramki szczegolnie dwie z drugiej polowy, jedna z przewrotki a druga cos jak Ronaldo z ostatniego meczu ligowego ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pawel105 2,2K

pawel105

Użytkownik
Vålerenga - Lillestrøm
Vidar Ørn Kjartansson strzeli bramke @1,93

Unibet
Napastnik zespołu gospodarzy strzelił już w tym sezonie dziesięć bramek przy dziewieciu kolejkach. Jest pierwszy do wykonywania karnych. Strzelał przynajmniej jedną bramke w ostatnich czterech ligowych kolejkach, a także w siedmiu na dziewieć tego sezonu. Nie strzelił tylko w dwóch przegranych spotkaniach z Molde i Sarpsborg, oba spotkania były rozgrywane przez Valerenge na wyjeździe i oba przegrane do zera.
Powodzenia.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
2 Division 3
Brann II - Forde 2 ✅/(-1,5) 2 ✅/ 2/2 ✅ @ 1,53/2,35/2,25 0-2
Tabela może za bardzo za tym typem nie przemawia, ale gospodarze dziś wystąpią w bardzo okrojonym składzie. Lista powołanych na mecz to zaledwie 14 zawodników w tym dwóch bramkarzy! Na dodatek wśród powołanych jest między innymi 15-latek, dwóch 16-latków, reszta to zawodnicy poniżej 18 roku życia. Tak więc skład juniorski. Zatem myślę, że warto zagrać w stronę gości!
http://www.brann.no/latest-news/article/x9prpcx241g11su6potpy0a11/title/to-seniorkamper-samme-kveld
@down: nie wiem jakim składem przyjechali goście - ważne że dostali w 90&#39; karnego i go wykorzystali na 0-2 ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom