• Witamy na bukmacherskie.com
  1. Betrally

  Nowe przepisy FIFA

  Temat na forum 'Rozgrywki międzynarodowe' rozpoczęty przez xsebax, Kwiecień 6, 2018.

  ?

  Czy nowe przepisy FIFA uatrakcyjnią rozgrywki piłkarskie?

  1. To dobre zmiany

  2. Szczerzę wątpię

  3. Moim zdaniem nie

  Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
  1. xsebax Admin Członek Załogi

   xsebax
   Dołączył:
   Wrz 2006
   Posty:
   345
   Polubienia:
   218
   Reputacje:
   470
   FIFA przygotowuje się dość znacznych zmian w przepisach. Żółte kartki dla trenerów, nowa forma wznowienia gry od bramki, czy przyspieszenie procesu przeprowadzenia zmiany - to kilka nowości, które niebawem mogą zostać wprowadzone do przepisów.

   Międzynarodowa Federacja Piłkarska testuje nowości w rozgrywkach młodzieżowych. Pierwszą, i najważniejszą zmianą ma być wprowadzenie żółtych kartek dla trenerów i członków sztabu szkoleniowego. - Do tej pory trenerzy za nieodpowiednie zachowanie są odsyłani na trybuny. Wprowadzenie żółtych kartek, i karanie nimi szkoleniowców, da im sygnał, że muszą uważać, bo następnym razem zostaną wyrzuceni - zdradza Zvonimir Boban, zastępca sekretarza generalnego FIFA w rozmowie ze "Sport Bild".

   Poza wprowadzeniem żółtych kartek dla trenerów, Federacja chce usprawnić proces wznowienia gry od bramki, i przeprowadzania zmian zawodników. - Bramkarze nie będą dłużej musieli zagrywać poza własne pole karne. Kiedy rywal będzie stosował pressing, a członek zespołu wbiegnie w "szesnastkę", jego golkiper będzie mógł do niego zagrać. W obręb pola karnego wciąż jednak nie wejść nie będzie mógł przeciwnik - dodaje Boban.

   - Podczas zmian bardzo często dochodzi do sytuacji, gdzie zawodnik drużyny, która wygrywa, próbuje zyskać na czasie i specjalnie przechodzi przez środek boiska, aby opuścić murawę. Teraz może się to zmienić. Sędzia będzie mógł wskazać piłkarzowi miejsce, w którym ten ma opuścić plac gry - kończy 49-latek.

   Poza zmianami, o których poinformował Boban, FIFA chce również usprawnić system VAR. Poinformował o tym prezydent niemieckiej federacji piłkarskiej Reinhard Grindel. Podczas meczów na MŚ w Rosji, do użytku wprowadzone zostaną dwie kamery, kontrolujące linie spalonego.
   za sport.pl

   Jak uważacie, czy te zmiany idą w dobrym kierunku?
    
  2. Ten typ tak ma Dobrze znany użytkownik

   Ten typ tak ma
   Dołączył:
   Gru 2015
   Posty:
   201
   Polubienia:
   105
   Reputacje:
   525
   Parafrazujac powiedzenie, ze ''jesli sedziego na boisku nie widac, to znaczy, ze dobrze sedziuje'', przepisy, ktore nie ingeruja w gre, a maja na celu jej ulepszenie sa dla mnie jak najbardziej na plus. Rozegranie w szesnastce? Gdzie to ma w ogole podbieg do pomyslu o wycofaniu spalonych jaki juz sie pojawial niekiedy wsrod oficjeli:V

   Ja jestem jak najbardziej na tak, a sprawa celebrowania zmiany juz dawno powinna zostac poruszona.


   Super ;)
    
   xsebax lubi to.

  Poleć forum