• Witamy na bukmacherskie.com
    1. 728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Okno transferowe 2017/2018

Temat na forum 'Żużel' rozpoczęty przez Ad!K, Październik 12, 2017.

Więcej tematów od Ad!K
    1. Ad!K Użytkownik

Ad!K
      Polubienia:
      2
      Jak w temacie. Ciekawostki z okna transferowego, które co prawda zaczyna się 1 listopada, jednak jak wiadomo, każdy dogaduje się już wcześniej. Co sądzicie o dotychczasowych pogłoskach? Może ktoś wie coś nowego?

Jarosław Hampel w Lesznie
      Jason Doyle w Toruniu
      Grzegorz Zengota w Zielonej Górze
      Przemysław Pawlicki w Grudziądzu
      Max Fricke w Toruniu lub Zielonej Górze
      Peter Kildemand w Częstochowie
      Szymon Woźniak w Gorzowie
      Niels K. Iversen w Toruniu / Zielonej Górze ?

2. stanior Dobrze znany użytkownik

stanior
      Polubienia:
      1
      Dorzuce może coś z Częstochowy. Kildemand na tą chwile nie jest brany pod uwagę u nas. Cel to jest Iversen lub Lindgren. To jest plotka pismaków i wciskanie nam Kildemanda na siłę ....

3. Ad!K Użytkownik

OP
      OP
      Ad!K
      Polubienia:
      2
      A będzie Was stać na Iversena? Wątpię żeby Włókniarz był w stanie finansowo bić się o Duńczyka z Falubazem czy Toruniem.

4. stanior Dobrze znany użytkownik

stanior
      Polubienia:
      1
      Należy pamiętać że dochodzą do budżetu pieniądze z ekstraligi które beniaminkowi nie przysługują. Wiem że otoczka wokół Częstochowy jest nie najlepsza ale wszystko idzie ku dobremu. Delikatnie można przepłacić Iversena bo drugim polskim seniorem będzie tani i bardzo do nas chcący przyjść Musielak i wszystko się zrównoważy.

5. Ad!K Użytkownik

OP
      OP
      Ad!K
      Polubienia:
      2
      No okej, ale pamiętajmy, że po fantastycznym sezonie Madsena i Holty, Prezes będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni po znaczącą podwyżkę. Nie twierdzę, że Was nie stać na Iversena, ale weź pod uwagę inne aspekty przemawiające za Toruniem Czy Zieloną Górą. Mianowicie sponsorzy. 2 duże firmy: Nice w Toruniu i Boll w Zielonej Górze. Szczególnie ta druga firma od lat współpracuje z PUK'iem i od lat jest jego dużym sponsorem. To może zaważyć, że wybierze ofertę klubu z Kujawsko-Pomorskiego lub Lubuskiego. Nie zdziwię się również jak kolejny rok z rzędu zostanie jednak w Gorzowie.

Co do Fredki to opcji dla niego wbrew pozorom za dużo nie ma. Mówiło się o Grudziądzu, jednak w GKM postawią prawdopodobnie na Polaka (Przemo Pawlicki). W Lesznie, Wrocławiu miejsca dla niego raczej nie będzie. Pozostaje Unia Tarnów, Włókniarz i ewentualnie Falubaz, jeśli stracą Jasona Doyla.

6. specjalista147 Nowy użytkownik

specjalista147
      Polubienia:
      4
      Do Torunia Iversen i sa prowadzone rozmowy z Hampelem oraz Doylem.

7. KukizLFC Znawca - Boks

KukizLFC
      Polubienia:
      0
      Jak mogą wyglądać przyszłoroczne kluby?

I Unia Leszno
      9. Sajfudtinov
      10. Kurtz
      11. Pi. Pawlicki
      12. Hampel
      13. Kołodziej
      14. Smektała
      15. Kubera
      16. Trofimov

Opcją jest pozostawienie Zengoty i przesunięcie Kurtza na 16, jednak mając tak mocnych liderów do których dochodzi Hampel + najlepszą w lidze juniorkę wątpię aby zarówno Zengota jak i klub chcieli iść w ten wariant.

II Sparta Wrocław
      9. Woffinden
      10. Jędrzejak / Musielak
      11. Janowski
      12. Lebedevs
      13. Milik
      14. Drabik
      15. Bober
      16. Liszka? / Fricke

Myślę, że pod 16 Sparta ustawi kolejnego juniora. Woźniak trochę pokrzyżował im plany i jeżeli nie uda się zatrudnić Musielaka (wątpię) to pewnie zobaczymy na przyszły sezon Jędrzejaka. Wtedy istnieje opcja rozbicia banku na Fricke i wykorzystywani Ogóra jako regulaminowego polskiego seniora w składzie bez jazdy. Pamiętajmy jednak, że wszelkie dziury może łatać Drabik.

III Stal Gorzów

9. Vaculik
      10. ???
      11. Kasprzak
      12. Woźniak
      13. Zmarzlik
      14. Karczmarz
      15. Czerniawski
      16. Szczotka/Nowacki

Kto pod ??? ? Może szansę pełnoprawną otrzyma Sundstroem, może działacze pokuszą się o MJJ (tak strzelam) tudzież Holdera (mało prawdopodobny wg mnie)

IV Falubaz ZG
      9. Dudek
      10. Thorsell
      11. ???
      12. Zengota
      13. Protasiewicz
      14. Zgardziński
      15. Tonder
      16. ???

Wszystko zależy od polityki przyjętej przez klub. Myślę, że pod 11 możemy zobaczyć w zależności od kasy i chęci Hancocka, Lindgrena, Kildemanda lub Thomsena/Fricke (dokładnie w takiej kolejności). Nie mam pojęcia co z 16.

V Włókniarz Częstochowa
      9. Madsen
      10. Musielak / Ułamek / ???
      11. Zagar
      12. Jonsson
      13. Holta
      14. Gruchalski
      15. Świącik?
      16. ???

Polis oznajmił, że nie zostaje i ciekawie robi się pod 16. Prawdopodobnie zatrudnią Musielaka, choć moim zdaniem dobrą opcją byłby tutaj pakiet Lampartów (moja subiektywna ocena).

VI GKM Grudziądz
      9. Lindbaeck
      10. Huckenbeck
      11. Prz. Pawlicki
      12. Krzysztof Buczkowski
      13. Łaguta
      14. jacyś juniorzy z obecnie posiadanych
      15. --
      16. Pieszczek

Ewentualnie Pieszczek pod 10 i jakiś junior na 16.

VII GetWell Toruń
      9. Doyle
      10. Przedpełski
      11. Ch. Holder / MJJ? / Niespodzianka?
      12. Miedziński
      13. Iversen
      14. Kaczmarek
      15. Kopeć-Sobczyński
      16. J. Holder

Wbrew pozorom myślę, że z wielu względów w klubie zostanie Crispy. Toruń jako jeden z myślę niewielu klubów może stosować obcokrajowca po 16. Ciekawi mnie czy zostawią Walaska w składzie czy w razie potrzeby będą łatać skład Jackiem z rezerwy - stawiam na to drugie. Gdzieś przebąkuje się o możliwym odejściu Miedziaka, jednak szczerze w to wątpię.

VIII Unia Tarnów
      9. Pedersen?
      10. Jamróg
      11. Hancock / Lindgren / Kildemand / Fricke / Thomsen
      12. Mroczka
      13. Bjerre
      14. Rolnicki
      15. ?
      16. ?

Myślę, że z pomiędzy tego samego grona żużlowców i w takiej samej kolejności przebijać się będzie Unia z Falubazem. W mojej opinii przy takim składzie warto by poszukać ciekawej opcji pod 16 jak np. Kułakow, Czugunow a może właśnie Thomsen i pakiet Lampartów zamiast konkretnej strzelby?

8. seba6 Dobrze znany użytkownik

seba6
      Polubienia:
      6
      Jako ze jestem z czestochowy , to moge cos sie wypowiedziec. Po udanym sezonie 2017 , wladze zapowiadaja 2018 z wiekszymi celami niz walka o utrzymanie.
      Watpie zeby sklad wygladal jak ten , ktory podal KukizLFC. Madsen , holta i zagar to pewka. Jonsson bardzo watpie zeby mial byc zawodnikiem pierwszego wyboru. Raczej zawodnikiem do walki o sklad , a na jego miejsce typuje sciagniecie jakiegos dobrego nazwiska jak np Lindgren. Musielak jako drugi polski senior prawdopodobne, ulamka bym calkowicie wykluczyl z propozycji bo juz nie jest zawodnikiem na ekstralige , o czym sie wszyscy przekonali.
      No i ostatnia pozycja drugiego juniora , gdzie kazdy ma nadzieje na sciagniecie jakiegos przyzwoitego zawodnika , ktory chociaz powalczy o punkty. Syn prezesa nie nadaje sie wcale do jazdy na tym poziomie , on nawet w zawodach juniorskich zbiera co najwyzej 1 punkt i same literki. Tylko czy Swiacik senior nie bedzie chcial go na sile wcisnac do tej ekstraligi..
      A no i pozycja rezerwowego to jest wielka niewiadoma. Widzialbym Polisa na tym miejscu , ale pewnie pojdzie nizej zeby jezdzic w pierwszym skladzie

9. Ad!K Użytkownik

OP
      OP
      Ad!K
      Polubienia:
      2
      Nie sądzę, żeby Lindgren wybrał ofertę Włókniarza. On będzie potrzebował klubu gdzie, będzie walczył o najwyższe cele i gdzie sezon nie skończy się szybko. Stawiałbym na Stal Gorzów lub Falubaz w jego przypadku.

Jeśli chodzi o Włókniarz to stawiałbym na kogoś z dwójki: Kildemand, Pedersen.

Pytanie czy stać Was na to żeby mieć w składzie kogoś z nich plus:
      Zagara (bardzo dobry sezon = podwyżka)
      Madsen (bardzo dobry sezon = podwyżka)
      Holta (bardzo dobry sezon = podwyżka)
      Jonsson (słaby sezon, ale zawsze się ceni dość wysoko)

Nie wydaje mi się.

10. stanior Dobrze znany użytkownik

stanior
      Polubienia:
      1
      Napisz mi kiedy Lindgren ostatnio walczył o najwyższe cele. To zawodnik który wybiera kluby z środka tabeli lub z dołu żeby kroić kase bedąc liderem ekipy. Oferte Falubazu już odrzucił. Seba dobrze mówi że Jonsson jest rezerwowym na chwile obecną. pzryjdzie Musielak za Ułamka i jeszcze jeden zagraniczny mocny zawodnik już niebawem. Skład będzie mocniejszy niż w tym roku :)

11. seba6 Dobrze znany użytkownik

seba6
      Polubienia:
      6
      Po bardzo udanym sezonie , gdzie wszyscy podchodzili sceptycznie do wlokniarza pieniadze bez watpienia beda wieksze. Od miasta ponoc ma byc wiecej kasy , sponsorzy pewnie tez sypna pod wplywem zadowolenia wieksza kasa i na pewno nowi dolacza.
      Jesli chodzi o podwyzki to bankowo madsen najwyzszy kontrakt bedzie mial. Zagar z Holta nie sa tak kosztowni, zwlaszcza Zagar , ktory mial bardzo dobry finisz sezonu ale reszte jechal slabo i juz wielu nie widzialo go w skladzie.
      Z jonssonem jesli szybko doszli do porozumienia to musial zejsc z oczekiwaniami finansowymi na przyzwoity poziom . Gosc juz swoje lata ma i nie zachwyca , w ekstralidze nie wiem czy ktos by juz go chcial.
      Wiec kasa na pewno by sie znalazla na jakiegos fajnego zagranicznego zawodnika.

12. cerebrum Użytkownik

cerebrum
      Polubienia:
      1
      Holta w przyszłym sezonie nie będzie jeździł we Włókniarzu. Tak podaje Częstochowskie Radio Fon.

13. stanior Dobrze znany użytkownik

stanior
      Polubienia:
      1
      Toruń aktualnie sieje wielkie zamieszanie. Tam juz było pół ekstraligi i oferty byly z kosmosu. Termiński chce zrobić rewolucje na rynku transferowym a po 1 listopada wybierze sobie tych co mu pasują a reszta zostanie z obiecanymi wielkimi kontraktami. Trzeba poczekać na spokojny rozwój sytuacji. Holta myśli że złapał kontrakt życia i być może się przeliczy. Jeszcze będzie chciał wrócić pod Jasną Górę i kto wie czy to nie bedzie ten listopad a nie przyszły :)

14. cerebrum Użytkownik

cerebrum
      Polubienia:
      1
      To fakt trzeba poczekać na rozwój sytuacji choć próbowałem zasięgnąć informacji z innych źródeł niż tylko z internetu i faktem jest ,że rozmowy z Panem Adrianem M. są prowadzone w jakimś zaawansowanym stopniu więc coś co większości kibiców w Częstochowie może się w głowie nie mieścić , może stać się faktem ;) Choć to tylko w ramach ciekawostki bo, że tak będzie to pewien nie jestem .

Ostatnia edycja: Październik 22, 2017 o godzinie 00:45

Poleć forum