>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Październik, Listopad i Grudzień w Campeonato Brasileiro

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ileż się wydarzylo w ostatnim czasie w Brasileiro. Nie sposób to wszystko tak na szybko ogarnąc, ale w skrócie mniej więcej.
Palmeiras nie liczy się już w walce o mistrza, to najważniejsza informacja, a przecież do nie dawna byli wręcz murowanymi faworytami do tytułu! Ponadto w klubie źle się dzieje. Maurício i Obina ostro starli się na boisku podczas meczu Gremio - Palmeiras i i klub niezwłocznie rozwiązał z nimi kontrakty! To właśnie porażka 0:2 w Porto Alegre sprawiła że Verdao walcza już o Copa Libertadores! Jak to brzmi w ogóle, czy ktoś był w stanie to przewidziec pare kolejek temu , raczej wątpie.
Tak więc tytuł powędruje do kogoś z dwójki Sao Paulo lub FLamengo. Czyżby czwarty kolejny z rzędu triumf Sampy ?! A przecież początek mieli fatalny. To tylko obrazuje jak zmienia się wszystko w Brasileiro. Wręcz jak w kalejdoskopie.
Z ligi wiadomo spadł już zespól Sportu Recife, a do elity awansowało Vasco Da Gama.
Fantastyczny zryw ma obecnie zespól Fluminense który wygrywa mecz za meczem jak i w lidze tak w Copa Sudamericana gdzie doszedł już do finału. W tymże finale spotka się z LDU Quito. Tak to będzie rewanż za finał Copa Libertadores sprzed roku ! Fantastycznie gra Fred, który strzela niemal w każdym meczu. Dzisiaj ukazał się także reportaż na globo że Dario Conca miał udział przy 56% bramkach zespołu Fluminense. Bez wątpienia na tych dwóch graczy jest skupiona uwaga w końcówce i jeżeli ktoś ma zapewnic utrzymanie Flu to właśńie ta dwójka.
Już wybiegając w przyszłośc pojawiają się plotki transferowe. Roberto Carlos w styczniu zostanie zaprezentowany jako zawodnik Corinthians. Santos natomiast zabiega już o kontrakt dla Obiny, który jest obecnie wolnym graczem.
Ot tak tytułem wstępu i podsumowania tego co za Nami. A przed Nami bardzo ciekawie zapowiadająca się kolejka nr 36. Już teraz może się wyjaśnic dośc wiele zagadek. Oto krótkie zapowiedzi meczów wraz z propozycjami typów ode mnie. Mam dwa takie upatrzone, które pewnie wykorzystam ;) Rozważam jeszcze możliwośc zagrania na Fluminense, ale tutaj się waham cały czas. Zobaczymy czy się zdecyduje. Może swietna passa będzie trwała nadal czego życze Flu, żeby się utrzymali w lidze!


VS

⚽BOTAFOGO - SAO PAULO
Typ : Poniżej 2,5gola @ 1,85
Unibet ⛔3:2​

Bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Botafogo poważnie zagrożone spadkiem w dalszym ciągu,a Sao Paulo przeciez walczy o tytuł mistrzowski który ma na wyciągnięcie ręki bo jest liderem. Włodarze Flamengo już mobilizują dodatkowo piłkarzy Botafogo aby zagrali dla miasta Rio De Janeiro i sprawili niespodzieanke w tym meczu. A wszystko po to by pozbawic odwiecznych wrogów &quot;paulisto&quot; tytułu mistrzowskiego. Wiadomo to takie gierki przedmeczowe tylko. Ale oba zespoły wiedzą o co toczy się walka. I tejże walki nie powinno z pewnością zabraknąc na boisku.
Oto jak wygląda sytuacja Botafogo. Oprócz jutrzejszego meczu mają przed sobą jeszcze wyjazd do Atletico Paranense i u siebie mecz z Palmeiras. SYtuacja kadrowa jest bardzo dobra dla Estevama Soaresa. Wszyscy gracze są do jego dyspozycji. Nieco inaczej wygląda sprawa w zespole SPFC. Trener Ricardo Gomes nie skorzysta z zawieszonych Borgesa,Dagoberto i Jeana. Cała trójka wróci dopiero na ligowy mecz z Goias. Tak więc w ataku będzie Washington. Raczej osatotniony sam będzie operował na szpicy. W sumie lepszej pozycji dla niego nie znajdziemy. W obwodzie jeszcze będzie młody Oscar, który może ozywic w trakcie meczu gre Sampy.
Sao Paulo nie gra jakiegoś oszałamiającego futbolu. Nie rzucają się do ataków. Nie grają zbyt ofensywnie. Brak temu zespołowi stylu. Dużo osób na to narzeka a przeciez po raz czwarty z rzędu moga byc mistrzem Brazylii ! Jutro zapowiada się walka na całego z obu stron. Sądze że Botafogo do meczu podejdzie ustawione defensywnie na tym skupi się w głównej mierze. SPFC jako że nie w ich stylu jest szalenie atakowac spodzeiwam się że o wyniku może zdecydowac nawet 1 bramka. Dla mnie najciekawszym rozwiązaniem na ten mecz jest Under 2,5gola.

Przewidywane sklady :
BOTAFOGO : Jefferson - Alessandro,Juninho, Wellington,Diego Giaretta- Leandro,Fahel, Leo Silva, Lucio Flavio - Reinaldo , Jobson

SAO PAULO : Rogerio Ceni - ADrian Gonzalez, Renato Silva, Miranda, Junior Cesar- Richarlyson, Arouca, Hernanes, Marlos, Jorge Wagner - Washington


VS

⚽FLAMENGO - GOIAS
Typ : Flamengo @ 1,40
Unibet⛔0:0​

Na Maracanie wszyscy wierzą że uda się zdobyc tytuł. Przed nimi wydaje się że ciężkie mecze bo w następnej kolejce wyjazd do Corinthians i w ostatniej serii u siebie z Gremio Porto Alegre. Dla porównania jeszcze dodam z kim zagra Sao Paulo. Oprócz Botafogo są to Goias na wyjeździe i zdegradowany już Sport Recife u siebie. Nie trzeba mówic kto ma łatwiejszy terminarz. Flamengo zatem musi wygrywac i liczyc jeszce na potknięcia rywali. Pierwszy rywal zdecydowanie w zasięgu Fla. U siebie na zapełnionej Maracanie powinni wygrac. Wygrana w jutrzejszym meczu nie tylko zwiększy nadzieje na wywalczenie tytułu, ale i zapewni awans do Copa Libertadores, czyli spełnią się marzenia Adriano. Zabraknie w tym meczu Klebersona i Maldonado, ktory po kadrze wrócil z kontuzją i nie zagra przez ok 5miesięcy! Jego miejsce zajmie Toro.
Goias coż w zasadzie o nic juz nie walczy. O Libertadores teraz mogą już tylko pomarzyc a nie dawno mieli całkiem realne na to szanse. A awans do Sudamericana jest juz zaklepany.
Jeszcze czysto statystycznie ostatnie 6 meczów na Maracnie to same zwycięstwa Flamengo. 6 wyjazdów Goias to aż 5 porażek i to nie wcale w wyrownanych meczach. Dla mnie faworyt tutaj jest tylko jeden i bardzo się zdziwie gdy Fla zgubi punkty w tym meczu.

Przewidywane sklady :
FLAMENGO : Bruno - Leo Moura, Alvaro, Ronaldo Angelim, Juan- Airton, Toro, Willians,Petkovic - Ze Roberto, Adriano

GOIAS : Harlei - Ernando,Rafael Toloi,Valmir Lucas - Vitor, Rithelly, Fernando, Leo Lima, Julio Cesar - Felipe, Fernandao


Zapraszam do dyskusji na temat typow ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ostatnia kolejka lekko mówiąc nie po mojej myśli. Dzisiaj przedostatnia seria gier tak więc trzeba coś ciekawego znalesc na tą okazje ;)


VS

⚽Palmeiras - Atletico Mineiro
Typ : Oba strzelą? TAK @ 1,72
Unibet ✅3:1​

Verdao wciąż liczy się w walce o tytul, ale są to szanse niemal już zaprzepaszczone bo jak inaczej nazwac dyspozcyje Palmeiras w ostanich kolejkach kiedy to niespodziewanie nie radzili sobie ze zdegradowanym już w zasadzie Sportem Recife itd. Wymieniac możńa by dlugo. Powinni już w cuglach świętowac w zasadzie mistrza, a znajdują się na 3miejscu ! Atletico Mineiro póki co największy sukces w tym sezonie jak uważają ich fani to ...porażka Cruzeiro w finale Copa Libertadores. Wkoncu nie ma się co dziwic bo to odwieczni rywale. Przed Atletico MG wielka szansa awansu do Copa Libertadores. Zespół gra w zasadzie ofensywną piłkę. Nie sądze również by Palmeiras u siebie skomasowało obrone. Marcos taki pewny to nie jest. W tym sezonie zdarzało mu się wpuszczac gola nawet po rzucie rożnym bezpośrednio. Oba zespoły mają dobre ofensywne formacje. Owszem nie ma Obiny którego potraktowano trochę nieładnie. Ale jest Ortigoza i Vagner Love naprzeciw Diego Tardellemu. Pojedynek zapowiada się ciekawie. Jedni jeszcze walczą o tytul a drudzy o G4 i awans do Copa Libertadores, a to zapowiada ciekawy mecz. Mam nadzieję obfitujący w bramki i ofensywną gre. Statystycznie to właśnie to nam się szykuje bowiem goscie na wyjazdach w 18 meczach aż 14 razy overowali.

Przewidywane składy :

PALMEIRAS : Marcos - Figueroa, Danilo, Marcao,Wendel - Souza, Edmilson, Cleiton Xavier, Diego Souza - Ortigoza , Vagner Love

ATLETICO MG : Carini - Carlos Alberto, Werley, Pedro Benitez, Thiago Feltri- Jonilson, Márcio Araújo, Correa, Ricardinho - Eder Luis , Diego Tardelli


Czy Diego Tardelli pogrąży jeszcze barzdiej zespół Palmeiras?​



VS

⚽Fluminense - Vitoria Bahia
Typ : Fluminense @ 1,55
Unibet✅4:0​

Na Maracanie nadal wierzą w sukces tj utrzymanie w lidze. Są ku temu mocne argumenty. W środku tygodnia nie sprostali na wysokościach fantastycznemu LDU Quito i razcej drugi raz przegrają final Pucharu z tym ekwadorskim zespolem bo dwa lata wcześniej to wlaśńie z nimi przegrali rywalizacje w finale Copa Libertadores. teraz nawet nikt o Libertadores nie śmie myślec. Cel jest jeden - UTRZYMANIE ! Flu naprawde ma dobrą forme. Bramki jak na zawołanie zdobywa Fred i to na niego liczą przede wszystkim na Maracanie. Gdy spojrze na ostatnie 6 spotkań w lidze zespolu Fluminense to widzę 5 wygranych i 1 remis ! Co innego odwzorowuje dyspozycja Vitorii. Otóż 5 porażek i 1 zwycięstwo! Dodatkowo zespól z Bahii to głównie team wlasnego boiska. Utrzymanie w zasadzie mają już zapewnione bo tylko matematyczne wyliczenia sprawią że mogą spaśc z ligi, ale raczej to nie oni sa tym poważnie zagrożeni. Dla Fluminense dobrze się złożyło że bezpośredni mecz w tej kolejce grają Atletico Paranense z Botafogo i w przypadku wygranej Flu mogą oni opuścic już dzisiaj strefę spadkową. Rywal wydaje się byc odpowiedni do tego. Trener Cuca nie ma dizsiaj do dyspozycji zawieszonego obrońcy Cassio.
Skład Fluminense na dzisiejszy mecz ma wyglądac tak :
Rafael- Gum, Diogo, Dailton -Mariano, Mauricio,Diguinho, Dario Conca, Dieguinho- Alan , Fred
Gorsze wieści ma trener Mancini. Otóż bramkarz Viafara złamał palec i dzisiaj w bramce zastąpi go Gleguer. I chyba najważniejsze to brak Rogera z powodu zawieszenia. To wszystko sprawia że wierze w gospodarzy tego meczu. Nawet przez pryzmat tego że głupio by było aby tak zasłużony klub i mający tylu fanów opusczał elitę!


Dzisiaj kazdy na Maracanie liczy na Freda!

Zapraszam do dyskusji na temat przedostatniej już kolejki ;)
 
draco09 0

draco09

Użytkownik
Pod typem na Flu podpisuje się z w 100% przekonany :spokodfhgfh: - w Rio kibice chyba zaczęliby po kawałku wynosić Maracane gdyby taka ekipa jak Fluminese spadła do Serie B. Wydaje mi się, że doskonale sopbie z tego zdają sprawę o czym świadczy piękna seria zwycięstw, w tym nad Palmeiras i Cruzeiro, które w tym czasie miały realne szanse na awans.

Drugi typ również wydaje się w miarę pewny, obie drużyny mają o co walczyć i remis nic im nie daje, zapowiada się ostre strzelanie.

Moja uwagę przykuł też klasyk Corinthians - Flamengo, jak dla mnie jest to główna atrakcja wieczoru uwzględniając w tej klasyfikacji nawet &quot;Derby Europy&quot;. Mecz w Brazylii określany był pojedynkiem roku, nie tylko ze względu na popularność obu tych klubów w Brazylii jak i całej Ameryce Południowej ale również ze względu na starcie dwóch wielkich napastników Ronaldo i Adriano. Niestety, wczoraj zaraz po treningu okazało się, że Imperatore nie zagra z powodu poparzenia kostki.

Osobom, którzy są w temacie nie muszę przypominać jakie znaczenia ma dla Ronaldo ten pojedynek na który tak długo czekał. W poprzedniej rundzie nie mógł zagrać z powodu złamania dłoni. Napięcie przed tym pojedynkiem można zaobserwować zarówno w obozie torcidy Flamengo jak i wśród fanów Timao. Kibice Fla zapowiadali wielką akcję przeciwko R9 za perypetie z wyborem kluby, którymi żyła cała Brazylia. Kilka dni przed meczem, okazało się jednak, że kibice Rubro-Negro szykują transparent z poparciem dla powołania do Canarinhos. Wielu uważa, że kieruje nimi strach związany z faktem, iż &quot;O Fenômeno&quot; może pogrążyć ich nadzieje na zdobycie mistrzostwa. Mają ku temu wiele powodów, R9 strzelił w samej lidze 12 bramek co biorąc pod uwagę jego absencję spowodowaną kontuzją jest dobrym wynikiem. Roni w Timao po raz kolejny udowadnia jakim jest bramkostrzelnym zawodnikiem, oraz, że w meczach z &quot;największymi&quot; nie zawodzi.

Typ: Czy Ronaldo zdobędzie gola w tym meczu?

Tak =&gt; 3,00, Unibet ⛔ - niestety typ nie trafiony, czego główną przyczyną jest przedwczesne opuszczenie boiska przez R9 spowodowane kontuzją uda po jednym z pojedynków biegowych z przeciwnikiem :cry: Oby to nie było nic poważnego...


Zdarzenie może i troszkę szalone, ale jak już wspominałem R9 ma jakiś patent na strzelanie w meczach o stawkę z największymi rywalami. Działo się tak w barcelonie gdzie pogrążał kibiców Realu, działo się tak w Interze, gdy odsyłał z kwietkiem Milan oraz w Realu pakując Barcelonie kilka bramek. W Corinthians jego passa nadal trwa a w tym sezonie strzelał bramki już wszystkim czołowym klubom, teraz do listy bardzo chce dopisać Fla. Może to być złudne, wszyscy wiedzą, że R9 kocha Fla a kilka kolejek temu w wywiadzie powiedział, że oddałby wszystko żeby Flamengo zdobyło tytuł, dlatego jeśli dzisiaj zobaczę zmarnowanie sytuacji, w której normalnie strzeliłby z zamkniętymi oczyma to wszystko będzie jasne ;) Pomimo dużego ryzyka, zagram dzisiaj takiego wariata ????
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
06/12/2009 20:00
Botafogo – Palmeiras: Obie strzelą [1.55 Sportingbet) ✅
Jutro w Rio de Janeiro będziemy świadkami świetnego, otwartego widowiska. Obie drużyny potrzebują zwycięstwa i zrobią wszystko, aby osiągnąć cel. Palmeiras może wydawać się drużyną lepszą, ale wystarczy przypomnieć, że piłkarze Botafogo pokonali ostatnio mistrza kraju Sao Paulo. Według mnie jutro będzie podobny mecz do tego sprzed dwóch tygodni. Obie drużyny zagrają ofensywnie, ponieważ nie mają czego bronić. Remis nikogo nie zadowoli, dlatego jak dla mnie jest to spotkanie „overowe”.

06/12/2009 20:00
Coritiba – Fluminense X2 [1.533 Sportingbet] ✅
Po ostatnich dwóch miesiącach chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby z ligi mogło spaść Fluminense. Z taką formą w jakiej się obecnie znajdują spokojnie mogliby walczyć o strefę G-4. Nikt nie wierzył, że Cuca zrobi tak świetny zespół z tych piłkarzy, a jednak się udało. Trochę szkoda porażki w finale Copa Sudamericana, ale i tak zasłużyli na szacunek. Po pierwszym meczu mogli sobie odpuścić rewanż i skupić na lidze, ale próbowali do końca. Brakło tylko jednego gola, więc było bardzo blisko. Przez większą część sezonu grali fatalnie i nikt nie wierzył, że jest jeszcze jakaś nadzieja na utrzymanie, a teraz trudno sobie wyobrazić Campeonato Brasileiro bez tego zespołu. Mam nadzieję, że spokojnie się utrzymają i w przyszłym sezonie od początku zaczną grać to co pokazują w ostatnich meczach. Spokojnie stać ich na zwycięstwo w jutrzejszym meczu, ale do utrzymania wystarczy im remis, dlatego typ X2 po kursie 1.533 wydaje się być dobry. Coritiba ostatnio też osiąga dobre wyniki na własnym terenie. Własny stadion i kibice to duża pomoc, jednak myślę, że Fluminense jest poza zasięgiem. Warto zauważyć, że Fluminense nie przegrało w lidze od 2 miesięcy. Ciężki mecz, ale według mnie Fluminense nie zmarnuje takiej okazji i utrzyma się w lidze.
 
draco09 0

draco09

Użytkownik
Spotkanie: Coritiba PR - Fluminense RJ
Typ: 2
Kurs: 3,30 =&gt; Betfair

Przed nami ostatnia jak zawsze bardzo ciekawa kolejka Campeonato Brasileiro. Wybrałem spotkanie, dwóch domniemanych spadkowiczów Cortiby i Fluminense. Dlaczego domniemanych? Bo jedna z drużyn wygrywając swoje dzisiejsze spotkanie spokojnie będzie mogła czekać na kolejny zeson w SerieA.
Goście w ostatnich spotkaniach wyglądali, jak by nie walczyli o utrzymanie. Przegrali dwa arcyważne dla ich pozycji wyjazdowe spotkania z Cruzeiro i Santosem, dodać trzeba, że były to bardzo wysokie porażki odpowiednio, 4-1 i 4-0. Koniec sezonu w ich wykonaniu wygląda mizernie. Bardzo możliwe, że nawet przy porażce uda im się utrzymać gdyż drużyny znajdujące się poniżej i mające szanse na awans w tabeli mają bardzo ciężkie spotkania z drużynami walczącymi o mistrzostwo.
Fluminense przedstawia zupełnie odmienną formę, początek dla tego zasłużonego klubu nie był udany, dopiero końcówka sezonu pokazuje jaki drzemał w nich potencjał i wygrywają spotkanie za spotkaniem. Na jedenaście ostatnich meczy aż dziesięć zwycięstw, naprawdę imponujący dorobek, jak na drużynę, która broni się przed spadkiem. Dodać trzeba że wśród tych zwycięstw znajdują się spotkania z naprawdę trudnymi rywalami, jak np. Palmeiras i Cruzeiro. Na pewno czeka ich ciężkie spotkanie, bo Cortiba nie będzie liczyć na to, że czołówka walcząca o tytuł spokojnie powygrywa swoje mecze. Uważam jednak, że ostatni mecz, będzie kolejnym do pięknej serii zwycięstw i ten słynny klub utrzyma się w Serie A. Poza tym, zarówna ja, jak i kibice w Brazylii, działacze i zapewne pozostałe drużyny nie wyobrażają sobie spadku Flu. Bez tej drużyny ta ligą już nie byłaby taka sama, i chodź może dużo jest to argumentów poza sportowych to w Brazylii mają one naprawdę wielką moc perswazji ;)
Po dłuższych namysłach zdecydowałem się również postawić na drużyny, które w ostatnich meczach po prostu muszą wygrać. Każda z nich ciągle ma szanse na awans a do tego grają z przeciwnikiem, któremu ewentualna wygrana nie przyniesie większych korzyści jak uznanie w oczach kibiców. Niestety kursy nie są zachwycające, ale myślę, że warte grania. I tak:

Flamengo RJ - Gremio RS typ: 1
Wynik tego spotkanie chyba dla wszystkich kibiców w Brazylii jest oczywisty, trzy punkty muszą zostać w Rio i upragnione mistrzostwo po siedemnastu długich latach znowu zdobędzie Fla. Gremio niczego nie zyska przy ewentualnej wygranej (taki scenariusz zdecydowanie odrzucam) i chodź w piłce nie ma pewniaków to na ten mecz mógłbym postawić każde pieniądze. Nie wydaje mi się, żeby tak doświadczona drużyna &quot;spaliła się&quot; lub snuła plany z bukmacherami =&gt; nie w przypadku walki o tytuł na brazylijskiej ziemi.
Internacional RS - Santo Andre typ: 1
Kolejne spotkanie z podobna analogią do poprzedniej, z tym że drużyna &quot;Czerwonych&quot; musi liczyć na porażkę Fla aby cieszyć się z mistrzostwa. Ich wygrana w dzisiejszym spotkanie wydaje się równie pewna.

Typ na Sao Paulo, odpuszczam. Chodź wydaje się, że wynik jest równie oczywisty jak w dwóch wyżej opisanych spotkaniach to jednak delikatnie mówiąc śmierdzą mi ostatnie wyniki tej drużyny. Prowadzili w tabeli, żeby na trzy kolejki przed końcem przegrać dwa mecze z bardzo słabymi rywalami. I chodź pierwsza porażka z Botafogo, które walczy o utrzymanie aż tak nie dziwi, to wtopa 4-2 z Goias jest dla mnie niewytłumiana. Dzisiaj, chcąc ratować honor muszą spotkanie z ostatnią drużyną wygrać, życzę im tego z całego serca, ale typowanie odpuszczam. Zapewne, urządzą sobie ostre strzelanie ;)
Ciekawym typem wydają się też postawienie, na czerwoną kartkę w pojedynkach:
-- Botafogo RJ - Palmeiras SP
-- Coritiba PR - Fluminense RJ
Niestety nie wiem, czy któryś buk wystawił takie zdarzenie w ofercie, a nie mam czasu, żeby wszystkie przejrzeć.Sam tego nie gram, chodź wydaje mi się bardzo prawdopodobne.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

⚽Flamengo - Gremio
Typ : Flamengo -1 @ 1,75
@ bet365 ⛔2:1​

W Brasileirao dzisiaj ostatnia seria gier. W walce o mistrza liczą się Flamengo, Internacional, Sao Paulo i Palmeiras. Nie przez przypadek podalem te zespoły w takiej kolejnosci bo przy zwycięstwie Flamengo tytuł wędruje od razu w ich ręce. ten scenariusz właśnie wydaje się najbardziej realny moim zdaniem. Ale jednak gdyby padl remis przy ewentualnym zwycięstwie Internacionalu to właśnie tytuł będą świętowac w Porto Alegre. Ciekaw jestem jak do tego meczu podejdą piłkarze Gremio, którzy nie od dzisiaj wiadomo że nie przepadają lekko mówiąc za Internacionalem. Może w przypadku piłkarzy tego nie widac, ale wśród kibiców już są różne głosy. Fani Interu wzywają do tego by Gremio zagrało na poważnie i mistrz trafił w ręce stanu Porto Alegre. Fani z Gremio się zastanawiają czy bardziej nie ucieszy ich fakt kiedy Inter nie zdobędzie tytułu i mecz odpuszczą. Możliwości jest mnóstwo. Warto odnotowac że Gremio widac folguje w tym meczu, ale sytuacja ich kadrowa nie jest do pozazdroszczenia. Zabraknie w tym meczu obrońców Revera i Rafaela Marquesa.Napastnika Jonasa i pomocnika Williana. Ponadto Tcheco zmienia klub a Fabio Rochemback zawieszony za kartki. Do tego Maxi Lopez mimo iż pojechał z zespołem do Rio bardzo wątpliwy jest jego występ.
Na Maracanie zasiądzie komplet kibiców. Wszyscy jak jeden mąż będą wspierac Rubro Negro. Nie ma się co dziwic. Ostatni raz tytuł Flamengo zdobyli kilkanaście lat temu. Co ważne trener Andrade nie ma problemów ze składem przed najważniejszym meczem. Wraca Adriano który nie mógl grac przeciw Corinthians. Jego 19 bramek w calym sezonie walnie przyczyniło się do tak wysokiego miejsac. Przed dzisiejszym meczem sam zakupił 55biletów dla swoich przyjaciół by móc razem z nimi świętowac tytul po spotkaniu.
Nie wiem o co chodzi ale w poprzednim sezonie podobno dzialacze Gremio mają za złe o to że Inter pokpił sprawe w ostatniej kolejce to zarząd teraz rozmyśla do samego konca o to jaki skład wystawic. Trochę wypacza to rywalizacje, ale w Ameryce Płd animozje pomiędzy klubami nie znają granic. Wkońcu futbol tam to religia i dzisiaj jestem przekonany że FLamengo zatriumfuje. W dodatku Gremio fatalnie grało na wyjazdach. 0-5-12 to bilans z całego sezonu ! Fla u siebie ma najlepszy bilans w lidze. Czy trzeba jeszcze większej argumentacji dla tego typu ? Oczywiście to tylko sport i wszystko się może wydarzyc ale bądźmy realistami ;)


⚽Coritiba - Fluminense
Typ : Fluminense lub remis @ 1,61
bet365✅1:1​

Po takim kursie nie zagrac na drużynę będącą w tak wyborowej formie że nie pzregra dzisiejszego mezcu to poprostu grzech moim zdaniem. Owszem Coritiba także walczy o utrzymanie i w zależnosci od tego jak spisze się Botafogo urządza ich nawet remis. Dużo jest możliwości w przypadku relegacji z ligi. Tak samo jak w przypadku zdobycia mistrzostwa. Nie ma sensu się tutaj rozwodzic nad wsyzstkimi możliwosciami bo jest ich naprawdę sporo. Czy 9 zwwycięstw w 10 ostatnich meczach nie robi wrażenia ? Kiedy się na to popatrzy to aż dziw bierze że taki kurs jest na to zdarzenie. Flu przegrało w ostatnim czasie tylko w Quito 1:5 w Copa Sudamericana. W rewanżu kiedy wydawało się że odpuszczą wystawili znowu największą altylerie i walczyli o triumf w rozgrywkach który był naprawdę bardzo blisko. 3:0 w meczu rewanżowym i zabrakło jednej jedynek bramki która mogła paśc. Trochę może szkoda czerwonej kartki dla Freda w tamtym meczu. jednak najważniejsze że zespół gra do samego końca. Jestem pewien że i dzisiaj powalczą o zwycięstwo by nie bawic się w matematyczne wyliczenia chociaz remis i tak im daje pewne utrzymanie ale wszyscy wiemy jak to jest z tym graniem na remis ;) Kiedy Cuca przejmowal Flu wątpiłem w utrzymanie. Ale po takim zrywie aż głupio było by spaśc. Dzisiaj Cuca nie skorzysta z zawieszonego za kartki Diguinho. Po zawieszeniu z kolei wraca Cassio tak wiec w obronie będzie dośc stabilnie.
Oby to była udana niedziela dla zespołów z Rio De Janeiro.
VAMOOOO$$$
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
FLAMENGO MISTRZEM BRAZYLII !!!



FLAMENGO 2 x 1 GRÊMIO

Stadion: Maracanã, Rio de Janeiro (RJ)
Sędzia: Héber Roberto Lopes (Fifa/PR)
Widzów: 78.639
Żółte kartki: David, Williams (FLA), Douglas Costa, Marcelo Grohe, Lucio, Adilson
Bramki: Róberson, 21&#39;/2ºT (0-1); David, 30&#39;/2ºT (1-1); Ronaldo Angelim, 24&#39;/2ºT (2-1)

FLAMENGO:
Bruno, Léo Moura, David, Ronaldo Angelim e Juan; Airton, Toró (Everton, 15&#39;/2ºT), Willians e Petkovic (Fierro, 28&#39;/2ºT); Zé Roberto (Kléberson, 37&#39;/2ºT) e Adriano.

GRÊMIO: Marcelo Grohe; Mário Fernandes, Leo, Thiego e Fábio Santos; Adilson (Mithyuê, 42&#39;/2ºT), Túlio, Maylson e Lúcio; Douglas Costa e Róberson (Bergson, 25&#39;/2ºT).​

Tytuł po 17 latach przerwy trafił znowu w ręce Flamengo Rio de Janeiro. Klubu który ma najliczniejszą rzesze fanów i jest jednym z najbardziej rozpoznawanych klubów Brazylijskich na świecie. Czy po pierwszej częsci sezonu ktoś dawał im jakiekolwiek szanse na triumf ? A jednak pokazali charakter i z Imperatorem w składzie wygrali lige. Sam Adriano zdobył 19 bramek i razem z napastnikiem Atletico Mineiro Diego Tardellim został królem strzelców jak najbardziej zresztą zasłużenie.
Oto inne wyniki ostatniej kolejki :


TABELA KOŃCOWA :

Co do innych rozstrzygnięc to rozpacz w Coritibie gdzie po meczu fani tego zespołu agresją wyrażali niepowodzenie swojego zespołu który musi opuscic szeregi SerieA. Z pewnością nie najlepsze humory również w Palmeiras. Verdao przez długi czas było kandyadatem nr 1 do mistrzostwa a sezon skończyli poza strefą dającą awans do Copa Libertadores!! Rzutem na taśme ich miejsce zajęło Cruzeiro czyli finalista tegorocznej edycji. No i rzecz która mnie osobiście cieszy to taka że FLuminense zostaje w elicie. Fantastyczna końcówka sezonu w ich wykonaniu opłaciła się i utrzymali się w lidze. Inny z zespołów z Rio Botafogo również pozostaje w elicie.

Oto kilka statystycznych zestawień zakończonego sezonu :

Król Strzelców : Adriano(Flamengo) i Diego Tardelli(Atletico MG) - 19goli
Najwięcej asyst : Cleiton Xavier (Palmeiras) - 19 asyst
Najwięcej cz.kartek : Vagner Silva (Nautico) - 4 cz.kartki
Najwięcej ż.kartek : Leandro Castan (Barueri) - 14 ż.kartek
Najlepszy atak ligi : Gremio Porto Alegre - 67goli
Najgorszy atak ligi : Atletico Paranense - 40goli
Najlepsza defensywa : Internacional i Sao Paulo - po 42gole stracone
Najgorsza defensywa : Nautico i Sport - po 71goli straconych
Najwięcej cz.kartek : Sport Recife - 17 cz.kartek
Najwięcej ż.kartek : Coritiba -131 ż.kartek
Najmniej ż.kartek : Avai - 80 ż.kartek


Brasileiro to wspaniała uczta dla kibica. W tym sezonie się o tym przekonałem. Po raz pierwszy śledziłem rozgrywki tejże ligi od poczatku do końca. Jak nieraz się okazało szło dobrze wyselekcjonowac typy z brazylijskich boisk. Mam już swoich faworytów, ulubieńców tak więc obserwowanie to czysta przyjemnośc. Uważam że liga stoi na wysokim poziomie. Co wazne jest wyrównana. Widac to chociazby po tym jak spłaszczona jest tabela i mnóstwo przetasowań odbywa się w przeciągu całych rozgrywek. To wszystko sprawia że do końca niczego pewnym byc nie można. Zagrania na wysokim poziomie. Idzie się zafascynowac. Jak widac na forum w tym dziale oprócz mnie kilka osób również zainteresowalo się tą ligą i można było czasem podyskutowac wspólnie. Mam nadzieję że po Nowym Roku jeszcze więcej osób się zacznie interesowac piłką w Ameryce Południowej. Wkoncu to tam rodzą się prawdziwe brylanty piłkarskie które potem oczarowują Europe.

Do usłyszenia już wkrótce ! ????
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Sezon emocjonujący od pierwszej do ostatniej kolejki. Flamengo zasłużenie zdobywa mistrzostwo, chociaż w trakcie sezonu prawie połowa drużyn z ligi była wymieniana w walce o pierwsze miejsce. Najbardziej żal Goias i Atletico Mineiro. Oba kluby mogły osiągnąć dużo więcej. Cieszę się, że tytułu nie zdobyło Palmeiras, które fatalnie zakończyło ten sezon. Jak przypomnę sobie układ tabeli sprzed miesiąca to nadal nie mogę uwierzyć jak mogli skończyć dopiero na piątej pozycji. Krytykować można też Sao Paulo za postawę na finiszu, ale kto widział ich formę na początku roku to powinien przyznać im szacunek za to niezwykłe odrodzenie w trakcie sezonu. Brak mi słów do Internacionalu. Mimo, że zostali drugą najlepszą ekipą Brasileiro to ten sezon według mnie im nie wyszedł. Wielka rocznica, wielkie nadzieje na kilka tytułów, a tu rozczarowanie na wszystkich frontach. Może się ze mną nie zgodzicie, ale dla mnie Inter kadrowo wygląda najlepiej i w ogóle nie wykorzystuje swojej siły. W tym roku tylko kilka spotkań zagrali na miarę swoich możliwości.

Wreszcie po kilku sezonach z ligi nie spada żaden wielki klub i chyba nie ma kogo żałować. Wszystkie cztery zespoły da się zastąpić nowymi z Serie B. Szkoda tylko Marcelinho, ale na pewno nie zostanie w drugiej lidze i gdzieś przejdzie. Cieszę się z utrzymania dwóch ekip Rio. Do tego awans Vasco da Gama i znowu będzie gorąco na terenach Rio de Janeiro w pierwszej lidze.

Wielki szacunek dla Fluminense. Czy ktoś wierzył w ich utrzymanie? Dokonali rzeczy niemożliwej i mam nadzieję, że w przyszłym roku nadal będą prezentować tak świetną formę jak w ostatnich miesiącach. Na plus również postawa Avai. Beniaminek spisał się świetnie i szóste miejsce to duże wyróżnienie dla zespołu z Florianopolis.

Robson podał już wszystkie ciekawsze statystyki, ja zwróciłbym jeszcze tylko uwagę na to, że Gremio z 67 bramek, które są najlepszym wynikiem w lidze, aż 53 strzelili na własnym terenie. W Porto Alegre nie przegrali żadnego meczu w tym sezonie. Na 19 spotkań 14 wygrali i 5 zremisowali. Szkoda, że na wyjazdach prezentują totalne dno: 1 mecz wygrany i tylko 14 bramek zdobytych. W tabeli „u siebie” zajęli pierwsze miejsce, a w tabeli „na wyjeździe” przedostatnie. Typowy przykład drużyny własnego boiska.

Sezon zakończony. Na forum z aktywnością nie było najgorzej, dzięki Robson za „zwerbowanie” ;) Szkoda, że nie wszyscy chcą się udzielać w tym dziale. Często widać w „Dyskusjach na tematy bukmacherskie”, że więcej osób interesuje się Brasileiro i dużo z tej ligi typuje. Może w przyszłym sezonie uda się namówić więcej osób do dyskusji albo SimonS powróci tu ze swoimi analizami ????
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Ja bardzo żałuje postawy Palmeirasu w końcówce gdyż naprawdę zawalili cały sezon który powinni wygrać. Głupie porażki z Santo Andre, Nautico, remis ze Sportem a w tym meczu byli zdecydowanie lepsi choć przegrywali 0:2 i porażka z Fluminense dla którego był to jeden ze słabszych meczy w końcówce ale nie zawodny Fred dał im wtedy zwycięstwo. Szkoda też że w Brasileirao o wyższym miejscu przy równej liczbie punktów decyduje większa liczba zwycięstw a tych mieli więcej piłkarze Cruzeiro dokładnie o 1.
Co do podsumowania to tytuł sie nie należał nikomu tak naprawdę. Bo Sao Paulo zawaliło początek, podobnie jak Cruzeiro czy Flamengo a wszystkie 3 drużyny zagrają w Copa Libertadores ale Palmeiras, Goias i Atletico Mineiro zawaliły koniec i też nic sie im nie udało dokonać. Co do największych zaskoczeń to na pewno Avai które świetnie grało i pokazało się z bardzo dobrej strony i nie dziw że ich już były trener Silas był na stażu w Realu Madryt gdyż został zaproszony przez Pellegriniego a teraz będzie trenował Gremio które jest jednym z zespołów które zawiodły w tym sezonie o czym już napisał Kacmon, na pewno in minus należy ocenić postawę Fluminense które z tym składem i grą jaką zaprezentowało w końcówce powinno walczyć o G4, Santos gra w kratke i przez odległa pozycja jak na ten klub czyli miejsce 12, Botafogo które w ostatniej kolejce się uratowało przed spadkiem zwycięstwem nad Palmeirasem.

I teraz coś o moich wrażeniach na temat ligi. To był mój pierwszy i to nie pełny sezon Brasileirao który śledziłem gdzieś od wakacji. Jednym z pierwszych meczy jaki oglądałem był mecz Corinthians-Palmeiras 0:3 i od tamtej pory właściwie się zakochałem w grze Verdao gdyż grali bardzo ładnie aż do czasu gdy objęli wyraźnie prowadzenie. Liga mi się bardzo podoba i powiem że wiele lig europejskich się przy niej chowa. Transmitowana jest przez Sportklub co kibice pewnie wiedzą ale wolałbym gdyby transmitowała to inna stacja gdyż relacje nie są na najwyższym poziomie. Meczy powinno być więcej np. 3 tygodniowo a i te co są w środku tygodnia w nocy też mogliby pokazywać gdyż wiele osób by obejrzało te transmisje. Ciekaw jestem czy jakaś polska stacja ma rozgrywki stanowe w swojej ofercie. Teraz czekam na Copa Libertadores które z tego co wiem pokaże TVP Sport i będę bacznie obserwował poczynania Sao Paulo, Flamengo, Interu, Cruzeiro czy Corinthiansu. A i jeszcze jedno na koniec gdy sie oglądało na Sportklubie tą lige to aż miło posłuchać jak komentuje Bartłomiej Rabij który sie zna na tej lidze jak mało kto.
 
simons 646

simons

Forum VIP
Może w przyszłym sezonie uda się namówić więcej osób do dyskusji albo SimonS powróci tu ze swoimi analizami
w tym roku mnie serie A wloska odciagnela, poki bedzie przerwa w wloskiej na pewno cos popisze, ale jak znow sie zacznie to nic nie obiecuje ;) ale dobra robota Panowie i przede wsyzstkim dobre typy
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom