>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PayPay / Arvato / Windykacja - oszustwo?

robbn 23

robbn

Użytkownik
Dzisiaj po przyjściu do domu po sprawdzeniu poczty znalazłem list od firmy Arvato. Okazało się, że to firma windykacyjna, która zajmuje się ściąganiem długów i jestem jej należny ~500 zł. z tytułu ujemnego salda na PayPal.
Jako, że z serwisu PayPal nie korzystam (nie pamiętam nawet czy miałem tam założone konto?) od razu wykonałem telefon do firmy Arvato z pytaniem czy mogą mi wytłumaczyć z czego podchodzi to ujemne saldo i czy mogą mi podać jakieś konkrety.
Pani dość oględnie w szczegóły proponowała zadzwonić do serwisu PayPal poinformowała mnie jedynie, że wiąże się to z transakcją z października 2011 roku.
Po telefonie do polskiego oddziału PayPal (najpierw dział obsługi klienta potem dział windykacyjny) - przedstawiłem swój problem i okazało się, że w październiku 2011 roku na moje konto PayPal (które nawet nie mam pewności czy istniało, nie jestem w stanie sobie przypomieć czy je zakładałem) próbowano dokonać 2 wpłat - 1500 euro (ktoś o angielskim imieniu/nazwisku) oraz 1000 dolarów (Tina ...). Jako, że nie operowałem nigdy przez internet walutami innymi niż PLN od razu wydało mi się to dziwne. PayPal też pomyślał podobnie i dał te wpłaty do weryfikacji po czym zablokował konto. Konto było założone na email pierwsza litera [email protected] - nie pamiętam czy takowe konto nawet posiadałem i dane imię nazwisko, ulica, miasto były poprawne - konto bankowe (4 ostatnie cyfry) się nie zgadzały.
Podobno każda większa wpłata/transakcja na PayPal wiąże się z opłatą, te opłaty w momencie kiedy saldo jest ujemne się zwiększają.
Po dość długiej rozmowie ustaliłem z pracownikiem PayPal, że do poniedziałku/wtorku spróbują wyjaśnić moją sprawę, ale wykazywał telefonicznie dość racjonalne zrozumienie. Potem wykonałem telefon do Arvato i podałem im wytyczne PayPala oraz to, żeby wydłużyć termin ewentualnej spłaty o tydzień.
Pytanie - co teraz?
Czy miał ktoś podobną sytuację?
Płacić te 500 zł. i mieć spokój czy robić coś innego (skonsultować się z kimś?)?
Czy istnieje szansa, że do poniedziałku/wtorku PayPal rozwiąże moją sprawę polubownie (wycofa konieczność płacenia windykacji)?
Czy to sprawa podobna jak ta z Pobieraczkiem czy to już coś bardziej poważnego ze względu na znane podmioty?
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Ja bym to olał, bo:
1. Nie ma nakazu zapłaty, a bez nakazu zapłaty (lub prawomocnego wyroku) nikt ci nie zabierze grosza z konta, nie wejdzie ci na pensję, ani też nie ruszy żadnego przedmiotu - firmy windykacyjne to sobie mogą sialalala ???? Jak już to proces i komornik.
2. myślę że PP powództwo i tak zostanie oddalone, nawet jeśli zostanie wytoczony pozew, bo nie zostanie wykazana legitymacja procesowe po twojej stronie ????
Ogólnie rzecz ujmując ! Pełna olewka - sprawy i tak nie wygrają i tak, więc nawet sobie tym głowy nie zawracaj.
A jeśli potrzeba Ci jeszcze czegoś na potwierdzenie tego co piszę ślij PW.
 
H 0

haschwalt

Użytkownik
Ta sam schemat sprawy, ten sam rok, ta sama firma Avrato. Problem taki, że dług na pp 7950zł... Dostałem tylko mail, listu brak, telefon probowali się kontaktować ale był nie odbierany tylko poczta głosowa. Kontoto bankowe, karta itd na którym był paypal zostało całkowicie zamknięte, probówać coś z tym robić, czy czekać na wezwanie sądowe?
Dzieki, pozdrawiam
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Dziwne, bo na forum prawnym na którym założyłem temat również parę osób się uaktywniło z podobnymi problemami też sprawy z tamtego właśnie roku.
Co to za dziwna polityka tej firmy PayPal, że tak nagle ruszyli z kopyta z tymi windykacjami?
Czy to może dlatego, że zbliża się powoli okres przedawnienia (3 lata) i próbują się dobrać do kasy póki jeszcze mają okazję? Czy takowy w ogóle tutaj obowiązuje?
 
H 0

haschwalt

Użytkownik
Na to wychodzi.. Same tematy z tego roku, pytanie czy jak by każdy z nas nie zapłacił, to firma by wytoczyła każdemu proces? Czyli dajmy na to np. 100 osób?
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Proszę o zmianę tematu na PayPay / Arvato / Windykacja?
Jako, że widzę teraz, że sprawa jest na szerszą skalę to warto, żeby więcej osób miało łatwiejszy dostęp do tego tematu - dzięki.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
muszę mieć skan z wezwanie do zapłaty oraz dokładne zwięzłe omówienie sprawy - więc panowie. Jak chcecie to na pw poproszę link ze skanem na tinypic (lub czymś podobnym) - dane swoje możecie sobie pomazać oraz zwięzłe streszczenie sprawy. Dajcie mi kilka dni to wam odpowiem .....
 
H 0

haschwalt

Użytkownik
Ale sprawy jeszcze nie ma, narazie tylko jest to, że firma Avrato do mnie wali maile, że mam wpłacić 7950zł + odsetki a jeśli nie, to będą wnosić do paypala o sprawe do sądu, czyli wychodzi na to, że ta firma windykacyjna nie jest jeszcze właścicielem długu, a paypal próbuję mnie nastraszyć przez nich czy coś w ten deseń, a sprawa wygląda jak u reszty, wpłaty kupującego przez paypal, później rozszczenie i konto na stanie ujemnym. Oczywiście nic się z tym nie da zrobić.
 
D 0

dioxhifi

Użytkownik
No u mnie to samo. Jak narazie dwa maile - pierwszy 29 stycznia z terminem zaplaty bodajze 30 stycznia. I drugi 6 lutego, że jeśli w ciągu 3 dni nie zapłacę to zasugeruja PP jakieś środki prawne.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Panowie. W mojej ocenie nie ma żadnej sprawy. Nikt z paypal&#39;a nie będzie w stanie udowodnić przede wszystkim roszczenia. Haschwalt a możesz mi podesłać na PW treści tych maili które dostałeś - dokładnie kopiuj-wklej ??
 
H 0

haschwalt

Użytkownik
Nie mogę jeszcze wysyłać PW, ale skopiuję tutaj, bo to nic poufnego:
Sygnatura sprawy:
xxxxxx

Nr klienta:
xxxxxx

Nr rachunku:
49 1140 1124 4361 6640 0000 4617


Szanowny Panie,

Do dnia dzisiejszego nie zostało uregulowane Państwa zadłużenie wobec PayPal Sp. z o.o. Dług wynika z ujemnego salda Państwa konta utworzonego w serwisie PayPal.

Jako pełnomocnik* Wierzyciela rozważamy zarekomendowanie naszemu Mocodawcy możliwość wszczęcia postępowania sadowego w celu odzyskania wymagalnych należności.

Po raz kolejny wzywamy do zapłaty całej należności w kwocie KWOTA PLN. Dług należy uregulować w terminie do 09.02.2014.

Na zobowiązanie składają sie:

Należność Główna: KWOTA PLN
Odsetki: KWOTA PLN
Zapłacono: 0,00 PLN
Do zapłaty: KWOTA PLN

Konto do dokonania wplaty:

49 1140 1124 4361 6640 0000 4617

Jeżeli nasz Mocodawca wyrazi zgodę na skierowanie sprawy do sądu podejmiemy niezwłoczne środki, aby w możliwie najkrótszym czasie został złozony pozew we właściwym sądzie rejonowym.

Z poważaniem,

Bertelsmann Media sp. z o.o. oddział „arvato services Polska
To, że paypal sam jest w stanie nic zrobić i nic udowodnić to wiem, ale jeśli firma windykacyjna odkupi w pełni dług, to wtedy mogą zacząć się problemy, tak przynajmniej wynika z analizy tej sytuacji.
 
D 0

dioxhifi

Użytkownik
Ja zaraz zapodam treści maili ????
//edit
Jednak podam później te treści bo na tel. skopiować nie moge tutaj :/
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
Nie mogę jeszcze wysyłać PW, ale skopiuję tutaj, bo to nic poufnego:
Sygnatura sprawy:
xxxxxx

Nr klienta:
xxxxxx

Nr rachunku:
49 1140 1124 4361 6640 0000 4617


Szanowny Panie,

Do dnia dzisiejszego nie zostało uregulowane Państwa zadłużenie wobec PayPal Sp. z o.o. Dług wynika z ujemnego salda Państwa konta utworzonego w serwisie PayPal.

Jako pełnomocnik* Wierzyciela rozważamy zarekomendowanie naszemu Mocodawcy możliwość wszczęcia postępowania sadowego w celu odzyskania wymagalnych należności.

Po raz kolejny wzywamy do zapłaty całej należności w kwocie KWOTA PLN. Dług należy uregulować w terminie do 09.02.2014.

Na zobowiązanie składają sie:

Należność Główna: KWOTA PLN
Odsetki: KWOTA PLN
Zapłacono: 0,00 PLN
Do zapłaty: KWOTA PLN

Konto do dokonania wplaty:

49 1140 1124 4361 6640 0000 4617

Jeżeli nasz Mocodawca wyrazi zgodę na skierowanie sprawy do sądu podejmiemy niezwłoczne środki, aby w możliwie najkrótszym czasie został złozony pozew we właściwym sądzie rejonowym.

Z poważaniem,

Bertelsmann Media sp. z o.o. oddział „arvato services Polska
To, że paypal sam jest w stanie nic zrobić i nic udowodnić to wiem, ale jeśli firma windykacyjna odkupi w pełni dług, to wtedy mogą zacząć się problemy, tak przynajmniej wynika z analizy tej sytuacji.
Pamiętaj że zawsze przysługują Ci zarzuty w stosunku do wierzyciela pierwotnego i jeśli roszczenie wierzyciela pierwotnego nie zostanie udowodnione to jest pozamiatane i zakup wierzytelności nic nie daje ???? Czyli inaczej że powództwo jest tylko do przegrania, a po twojej stronie do wygrania ????
 
H 0

haschwalt

Użytkownik
No tak, ale jeśli zechcieli by kupić ten dług, bo dajmy na to, jest to opłacalna kwota dla nich, sami muszą mieć podstawy, żeby potem wygrać w sądzie, bo raczej typu &quot;No jest dług i tyle&quot; to raczej nie wystarczy... Po za tym jak wygląda sprawa z potwierdzeniem np, że to ja jestem dłużny, paypal nigdy nie otrzymał żadnego dokumentu odemnie, potwierdzającego by moją tożsamość/adres zamieszkania, co kolwiek.
Pozdro
 
P 0

pedr18

Użytkownik
Witam
Mam tą samą sytuację. Z tego co widzę, to każdy dostaje ten sam schemat wiadomości - tylko zmieniają się dane takie jak kwota, numer konta, numer klienta. Leci wszystko z automatu.
Moja sytuacja wygląda następująco: jakoś z rok temu sprzedałem wirtualne dobro jakiemuś kolesiowi, za kasę kupiłem sobie coś przez internet, a on potem wystąpił o zwrot kasy i ją oczywiście dostał. Ponad 200 zł na minus, od paypal poszło trochę upomnień, olewałem temat.
I teraz pytanie następujące jak wygląda sprawa, gdy mają mojego maila, a w koncie paypal były podane niepełne dane. Bez poprawnego adresu. Nie dodawałem swojej kredytówki do konta, nie transferowałem nigdy żadnych pieniędzy z banku na paypal ani odwrotnie ;)
Jedynie co to nie wiem czy paypal może być w posiadaniu danych wysyłkowych, ze sklepu w którym płaciłem.
Ponad tydzień temu dostałem pierwszego maila, dziś już drugi. Na telefon się nie odzywali.
Co w takiej sytuacji radzicie zrobić?
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
No tak, ale jeśli zechcieli by kupić ten dług, bo dajmy na to, jest to opłacalna kwota dla nich, sami muszą mieć podstawy, żeby potem wygrać w sądzie, bo raczej typu &quot;No jest dług i tyle&quot; to raczej nie wystarczy... Po za tym jak wygląda sprawa z potwierdzeniem np, że to ja jestem dłużny, paypal nigdy nie otrzymał żadnego dokumentu odemnie, potwierdzającego by moją tożsamość/adres zamieszkania, co kolwiek.

Pozdro
Kolego. Powiem tak - trochę już w tym siedze. Jak skupuje się wierzytelnosci to w pakietach i są one w 50% przeterminowane a pozostałym zakresie przedawnione ! Ale myk jest gdzie indziej - ludzie nie odwołują się od nakazów zapłaty i na tej podstawie jest prowadzona egzekucja !!!
A jeśli chcesz wiedzieć to powiem ci dlaczego jest to opłacalen. Bo pakiet wierzytelności o wartości 2 mln zł jest sprzedawany za 200-300 tyś zł, więc nawet jak z pakietu mają 50% to łatwo możesz wyliczyć jaki to zarobek ! A musisz jeszcze do tego dodać koszty procesu, egzekucji komorniczych ...

Czysta kaska to jest !!
 
Do góry Bottom