>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PayPay / Arvato / Windykacja - oszustwo?

H 0

haschwalt

Użytkownik
Czaje, niezły biznes.. To by wyjaśniało dlaczego jest nagle taki wysyp windykacji od Paypala, zaiste zbierali przez kilka lat &#39;klientów&#39; itd, tak czy inaczej dzięki. Jak narazie to nawet nie wysłali żadnego listu na adres w przeciągu 3 miesięcy.. Jedynie spamowali kilkanaście razy na skrzynce telefonicznej (numer nie używany) o czym dowiedziałem się nie dawno i wysłali, aż 2 maile. No nic poczekamy, zobaczymy, narazie mam wylane na to. Dzięki za pomoc.
 
S 0

[email protected]

Użytkownik
Mag84 , jest mi potrzebna twoja pomoc , nie dawno założyłem tutaj konto więc jeszcze nei moge wysyłac prywatnych wiadomości , wolałbym skontaktować się przez tel , jeśli możesz to puść mi strzałę i ja oddzwonię , trochę długi temat : 500 111 163. Pilne . Pozdro
 
D 0

dezawi

Użytkownik
A ja mam problem tego typu:
sprzedałem przedmiot na ebay&#39;u z możliwością zwrotu w ciągu 2 tyg. i po odesłaniu zwrotu pieniędzy. Kupujący chciał zwrócic przemiot i otrzymac z powrotem kasę. Zgodziłem się. Klient odesłał przedmiot pocztą ekonomiczną (trwało to baaardzo długo) a ja się rozchorowałem i gdy przesyłka nadeszła, nie mogłem jej odebrac. Została odesłana do kupującego. Mimo tego, paypal rozstrzygnął spór/roszczenie w taki sposób, że zażądał zwrotu pieniędzy- zrobił saldo ujemne na moim koncie. Nie mam przedmiotu który sprzedałem, a paypal żąda spłaty i oczywiście wysyła pogróżki o firmach windykacyjnych. Dodam, że na aukcji wyraźnie było napisane, iż zwrot pieniędzy następuje po zwrocie przedmiotu. Co mogę zrobic w takiej absurdalnej sytuacji? Miał ktoś podobne doświadczenie? Mam numer paczki i do dziś jest możliwośc stwierdzenia, że przedmiotu nie dostarczono...
Jeśli ktokolwiek cokolwiek wie a propos takiej sytuacji proszę niech napisze.
PS &quot;fajne&quot; jest to, że naturalnie gigant Paypal tak to organizuje, że nie sposób się dowiedziec np. tego, w jaki sposób można składac (i gdzie!) reklamacje i odwołania od decyzji.
:?
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
Obsługa klienta PayPal nie jest przyjazna dla użytkowników, wymagają zazwyczaj podawania Bóg wie jakich danych i nie są zbyt skorzy do pomocy. Namęczyłem się niesamowicie próbując rozwiązać tam swoją sprawę, nerwów straciłem mnóstwo - co chwila trafiałem na inną osobę, której musiałem od początku tłumaczyć swoją sprawę i co ciekawe co druga osoba tłumaczyła mi i radziła co innego - tak właśnie sami tam działają, niedouczeni i słabo przygotowani merytorycznie.

Jedyne osoby, które mogę tam pochwalić to pracownicy działu windykacji firmy PayPal gdzie (szczególnie jedna osoba) udzieliła mi bardzo fachowej pomocy i porad i pomogła z rozwiązaniem sprawy.

Na przyszłość wykonując jakieś transakcje trzeba się zabezpieczać robiąc jakieś screeny transakcji, potwierdzenia zapłat, dowody rozmów - takie rzeczy się przydają podczas tych ich wyimaginowanych sporów i windykacji.
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
Olac Paypal. Mnie zrobili ponad rok temu saldo ujemne za to ze ktos wycofal platnosc. Do dzisiaj raz na jakis czas dostaje od nich maila w ktorym pisza aby uregolwac rachunek. Biore rozped :]
 
Z 0

zaksinho

Użytkownik
Witam. Mam ten sam problem. Mail od Arvato przyszedł nie dawno. Sprawdziłem całą pocztę ze słowem Paypal u siebie. Znalazłem transakcję na jakiegoś Scotta Berry na kwotę 1700 funtów. teraz każą mi zapłacić ponad 200 zł. I co kilka dni wysyłają maile z większymi odsetkami. Co mam robić? Zgłosiłem Paypalowi o nieautoryzowanej transakci poprzez maila.
 
L 0

leon-amarant

Użytkownik
Witam,
mam podobny problem..

Wczoraj zadzwoniła do mnie osoba reprezentująca windykacyjną firmy Arvato.
Poinformowała jestem im należny ok. 500zł z tytułu zagadkowej transakcji z kwietnia br.
Nie pamiętałem nawet, że miałem u nich takie konto. Konto było ono założone na adres email którego nie używam co najmniej od 5 lat oraz na adres zamieszkania w którym też nie mieszkam już ponad 5 lat. Nie mam dostępu do tego konta w PayPal. Poprosiłem o przesłanie maila z danymi.

Treść maila:
&quot;Szanowny Panie,

W związku z udzielonym pełnomocnictwem* informujemy, ze arvato services Polska monitoruje należności firmy PayPal (Europe) S.a.r.l. et Cie, S.C.A.
Prosimy o uregulowanie zadłużenia wobec naszego Zleceniodawcy w kwocie łącznej z odsetkami 541,07 do dnia 12.06.2014r.

Numer dok. finansowego Data wystawienia Data wymagalności Pierwotna wartość należności
1401913828543661039 - - 2014-04-22 531,85
(Waluta: PLN)

Wpłaty należy dokonać na poniższy rachunek bankowy:

PayPal (Europe) S.a.r.l. et Cie, S.C.A.
53 1140 1124 4361 6640 0001 1529

* Windykacja zobowiązań wobec PayPal (Europe) S.a.r.l. et Cie, S.C.A. prowadzona jest przez Bertelsmann Media Sp. z o.o. oddział arvato services Polska w oparciu o udzielone pełnomocnictwo i umowę o obsługę wierzytelności zawartą w dniu 21.08.2013 r.&quot;

Jakim cudem mógł ktoś wykonać transakcję na moje nie używane konto?
Co mam zrobić, wyjaśniać z Arvato czy PayPalem?
 
C 0

cofferoman

Użytkownik
Dzisiaj po przyjściu do domu po sprawdzeniu poczty znalazłem list od firmy Arvato. Okazało się, że to firma windykacyjna, która zajmuje się ściąganiem długów i jestem jej należny ~500 zł. z tytułu ujemnego salda na PayPal.
Jako, że z serwisu PayPal nie korzystam (nie pamiętam nawet czy miałem tam założone konto?) od razu wykonałem telefon do firmy Arvato z pytaniem czy mogą mi wytłumaczyć z czego podchodzi to ujemne saldo i czy mogą mi podać jakieś konkrety.
Pani dość oględnie w szczegóły proponowała zadzwonić do serwisu PayPal poinformowała mnie jedynie, że wiąże się to z transakcją z października 2011 roku.
Po telefonie do polskiego oddziału PayPal (najpierw dział obsługi klienta potem dział windykacyjny) - przedstawiłem swój problem i okazało się, że w październiku 2011 roku na moje konto PayPal (które nawet nie mam pewności czy istniało, nie jestem w stanie sobie przypomieć czy je zakładałem) próbowano dokonać 2 wpłat - 1500 euro (ktoś o angielskim imieniu/nazwisku) oraz 1000 dolarów (Tina ...). Jako, że nie operowałem nigdy przez internet walutami innymi niż PLN od razu wydało mi się to dziwne. PayPal też pomyślał podobnie i dał te wpłaty do weryfikacji po czym zablokował konto. Konto było założone na email pierwsza litera [email protected] - nie pamiętam czy takowe konto nawet posiadałem i dane imię nazwisko, ulica, miasto były poprawne - konto bankowe (4 ostatnie cyfry) się nie zgadzały.
Podobno każda większa wpłata/transakcja na PayPal wiąże się z opłatą, te opłaty w momencie kiedy saldo jest ujemne się zwiększają.
Po dość długiej rozmowie ustaliłem z pracownikiem PayPal, że do poniedziałku/wtorku spróbują wyjaśnić moją sprawę, ale wykazywał telefonicznie dość racjonalne zrozumienie. Potem wykonałem telefon do Arvato i podałem im wytyczne PayPala oraz to, żeby wydłużyć termin ewentualnej spłaty o tydzień.
Pytanie - co teraz?
Czy miał ktoś podobną sytuację?
Płacić te 500 zł. i mieć spokój czy robić coś innego (skonsultować się z kimś?)?
Czy istnieje szansa, że do poniedziałku/wtorku PayPal rozwiąże moją sprawę polubownie (wycofa konieczność płacenia windykacji)?
Czy to sprawa podobna jak ta z Pobieraczkiem czy to już coś bardziej poważnego ze względu na znane podmioty?
 
C 0

cofferoman

Użytkownik
Czesc folks, Firma paypal jest OK Mam konto od paru dobrych lat i nigdy mniie nie oszukano_Oszukują Polskie rimy windykcyjne jak Arvato. Poieważ zostało mi 2 zł mi to zrobiłem wpis na tym forum bo tym firmom j z windykacji jestem winny ok 100000 zl
Oo jeden z przykladów:

Bertelsmann Media Sp. z o.o.

oddz. arvato services Polska
ul. Górecka 1, 60-201 Poznań

dział windykacji

Poznań, 05.09.2017

Godziny pracy:
Sygnatura sprawy: Poniedziałek-Piątek 8.00-19.00
xxxxxxxxxx
Tel.: 61 655 06 05
Nr Pożyczki: Faks: 61 639 30 59
xxxxxxx e-mail: [email protected]


Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

w związku z udzielonym pełnomocnictwem informujemy, że arvato services Polska monitoruje należności spółki hapipożyczki.

Prosimy o uregulowanie zadłużenia wobec naszego Zleceniodawcy w kwocie 396,51 zł do dnia 08.09.2017.

Stan zadłużenia na dzień 05.09.2017 wynosi:
396,51 zł

Wpłaty należy dokonać na poniższy rachunek bankowy:
hapipożyczki
Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa
83188010221140756302836875
Bylem projektantem pomieszczen zakladow bukmacherskich W-wa dworzec centralny, Lodz i Szczecin podobnie i pare inny mniejszych na zlecenie od firmy z Cieszyna. Firma mi za projekty zaplacila.
Zapłace? Nie!
Polsko- niemiecka wpółpraca daje nam uzależnienie, bo Niemcy ponownie chca być znowu jak w 1939r w Europie hegemonem i nie zapacili mi ani grosza za pobyt mojego taty w Dachau, Matthausuen-Gusen w Austrii, a bylo porozumienie &quot;Komitet Pojednania Polsko- Niemieckiego&quot; sygnowanego przez Premierów Kohl-Mazowiecki, ale wszyskie pieniadze zostały w Warszawie. Teraz to im Rzad może skoczyć.
Wladimir Wladimirowicz odmowil placenia reparacji a my (folks z Polski ) musimy placić tym windykatorom z dziwnym pochodzeniem ich kapitału
 
Do góry Bottom