>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Piłka nożna zasady

F 49

flex666

Użytkownik
Potrzebuję Waszej pomocy. Czy jeśli zawodnik symuluje żeby uzyskać rzut karny i jednocześnie piłka wychodzi poza pole gry tak, że wznawiać ma bramkarz, a sędzie gwiżdże i pokazuje żółtą kartkę symulującemu to następnie mamy do czynienia z wykopem z pola bramkowego czy z rzutem wolnym? Bo mi się zawsze wydawało, że żółta kartka jest swoją drogą, a gra toczy się zgodnie z wyjściem piłki poza pole gry, natomiast bukmacher w zakładzie na żywo twierdzi inaczej.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
to jest wykop z pola bramkowego, gra jest puszczona bo nie było przewinienia a gość dostaje kartę za próbę wymuszenia karnego.tak samo jak jest ostry faul i sędzia puszcza grę na przywilej korzyści, a po jej zakończeniu wraca do zawodnika pokazując mu kartkę a faulu nie odgwizduje (nie bardzo wiem tylko czy to kopnięcie jest wpisane w raport meczowy)
co to w ogóle zagrałeś?
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Jeżeli sędzia uznaje, że piłkarz symulował, to daje rzut wolny pośredni i żółtą kartkę. I bez znaczenia czy piłka po tym właśnie uciekła za pole gry, bo póki gra nie została wznowiona to sędzia może zmienić decyzje.
Nie może natomiast dać rzutu od bramki i żółtej kartki za symulowanie.
Chyba, że za coś innego, dyskusje, niesportowe zachowanie, gesty.
 
F 49

flex666

Użytkownik
No to mamy dwa stanowiska, poprzyjcie je jakimiś cytatami proszę.
W meczu Milan - Napoli, 11.00-11.59 jest dośrodkowanie w pole karne, Mertens się wywraca piłka wychodzi, gwizdek i żółta kartka dla Mertensa, ale miałem wrażenie, że później bramkarz wykonywał wykop z linii, choć też blisko niej wywracał się Mertens, ale jakiś metr, no niestety realizator momentu wznowienia gry nie pokazał, a Unibet oczywiście nie uznał zakładu.
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Jeżeli faul/przewinienie było w polu bramkowym to wznawia się grę rzutem wolnym pośrednim z linii pola bramkowego. Także podejrzewam, że tak było. A jeśli było niedaleko, to mógł ten metr sobie przesunąć. Przecież jeżeli rzut wolny jest daleko od bramki rywala, to wznawia się mniej więcej w tym miejscu, gdzie wskaże sędzia. Niekoniecznie co do centymetra z tego miejsca.
 
TommyTSW 46,4K

TommyTSW

Forum VIP
mi się wydawało że zawsze jest tak jak piszę, no ale może jest inaczej. to był azkład na wybicia z 5 metra?
 
F 49

flex666

Użytkownik
Ok, ale dlaczego/od kiedy symulka jest rzutem wolnym dla drużyny przeciwnej? Bo wg mnie odkąd oglądam mecze piłki nożnej to żółta kartka za symulkę nie skutkowała rzutem wolnym tylko gra toczyła się dalej, bo co mielibyśmy symulkę, ale która nie skutkowałaby zmianą w locie piłki i obrońca wybija na rzut rożny i nagle zamaist rzutu rożnego jest rzut wolny w drugą stronę? Przecież tak nie jest Vidal.
 
zioomus 16

zioomus

Użytkownik
Mylisz się, jest tak. Jeżeli zawodnik symuluje, nadmiernie się plączę na ziemi, a obrońca nie dotyka go, tylko wybija piłkę na rzut rożny, to nie ma wtedy rzutu rożnego ,tylko jest rzut wolny pośredni dla drużyny broniącej i żółta kartka dla zawodnika symulującego.
 
F 49

flex666

Użytkownik
zioomus, ale to o czym piszesz jest trochę inne, to jest nieprzepisowe zasłanianie piłki, nie wiem, mam wrażenie, że to jest indywidualna decyzja sędziego, bo dałbym sobie głowe uciąć, że widziałem sytuacje kiedy piłka wychodziła za linię bramkową a wcześniej gdzieś na skraju pola karnego napastnik dostawał kartkę za symulacje i szedł wykop bramkarski z piątki a nie rzut wolny z miejsca symulowania.
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Czasami jest tak, że sędzia nie uznaje, że była to typowa symulacja - był jakiś kontakt z obrońcą, była walka. Obrońca wybija na rzut rożny, albo kolega strzela niecelnie i jest rzut od bramki. A potem może coś powiedział, pokazał jakieś gesty w stronę sędziego. Tego czasem nie da się uchwycić i dostał kartkę za pretensje...
Natomiast jeżeli daje kartkę za symulację to musi być rzut wolny pośredni. Nie ma nawet przywileju korzyści. Albo daje kartkę i rzut wolny, albo gra się toczy dalej.
Jestem sędzią i może nie wiem wszystkiego, ale tutaj jestem przekonany.
 
F 49

flex666

Użytkownik
Dzięki. Damn you Mertens! 50 zł mi wisisz. Wywalił się jak kretyn przy prowadzeniu 2:0 i nie mając żadnych szans dojść do tej piłki.
Ej teraz identyczna sytuacja Bacca, i znów realizator nie pokazał skąd bramkarz wznowił, teraz była symulka tuż przy linii końcowej
 
zioomus 16

zioomus

Użytkownik
Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy, gdy żółta kartka nie jest bezpośrednio za symulkę, a np. gestykulację w geście niezadowolenia, odkopnięcie piłki bądź też jakieś niecenzuralne słowa w kierunku sędziego. Jest też kwestia tego, że sędziowie nie przywiązują aż tak wielkiej uwagi do miejsca, z którego rozpoczyna bramkarz, więc czasami może być tez to złudne, że dyktuje wolny pośredni za symulkę, a bramkarz kopie z piątki.
e:// nie odświeżyłem przed wysłaniem
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Nawet jeżeli napastnik się przewraca w polu karnym bez kontaktu z obrońcą to nie musi być żółtka za symulacje, bo mógł się przewrócić z przypadku, poślizgnąć. Jeżeli nie doda czegoś od siebie, typu wymachiwanie rękoma, czy krzyk w stronę sędziego to gra się toczy dalej.
Jeżeli sędzia wskazałby na rzut od bramki i trochę by trwało od tej sytuacji, a zawodnik by wstał i powiedział np. &#39;dlaczego tego nie gwizdnąłeś k***a&#39; to dostałby napomnienie, ale za niesportowe zachowanie i wtedy gra rozpoczyna się tak jak sędzia zadecydował wcześniej.

Po meczu jak w necie będzie video z meczu to zobaczę.
 
F 49

flex666

Użytkownik
Ok, będę wdzięczny, ale na 95% był w takim razie przyznany rzut wolny pośredni Milanowi.
edit. poproszę też link do całego meczu, bo oczywiście buk znów pogrywa sobie na żywo ze mną ????
 
vidal 33,2K

vidal

Mistrz Typer Mundial
Sytuacja Bacca
https://youtu.be/LeItyyWUc-E?t=11m50s
Oczywiście realizator faktycznie nie pokazał jak wznowiono grę, ale sędzia trzyma rękę w górze, czyli rzut wolny pośredni. Upuszcza ją gdy inny zawodnik dotknie piłki, lub opuści ona pole gry.
1 połowy nie mogę znaleźć w necie, niestety, ale zakładam że było tak samo.
Jeżeli kartka była za symulacje = rzut wolny pośredni. Nie ma innej opcji.
 
Do góry Bottom