>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Planowana zmiana wersji forum - informacje

Status
Zamknięty.
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Tak, Vb jest dla mnie najlepszym silnikiem pod tego typu serwis, jakim jest nasze forum. Wczesniej na swoich forach takze z sukcesem korzystalem z tego oprogramowania.
Odpowiednio zoptymalizowane i zabezpieczone pozwala spokojnie spac a tez wyszukiwarki lubia ten silnik. Zostaje Vb jednak wdrazamy jego najnowsza wersje, pozbawiona dziur. Bezpieczenstwo ponad wszystko i ku temu zmierzamy.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Tak, Vb jest dla mnie najlepszym silnikiem pod tego typu serwis, jakim jest nasze forum. Wczesniej na swoich forach takze z sukcesem korzystalem z tego oprogramowania.
Odpowiednio zoptymalizowane i zabezpieczone pozwala spokojnie spac a tez wyszukiwarki lubia ten silnik. Zostaje Vb jednak wdrazamy jego najnowsza wersje, pozbawiona dziur. Bezpieczenstwo ponad wszystko i ku temu zmierzamy.
Jakie jeszcze są przewidywane zabezpieczenia ??
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Aktualizujemy silnik forum, a to samo w sobie już łata wiele dziur. Do tego zabezpieczymy serwer na tyle, na ile to możliwe. Poza tym ja skupię się na odświeżeniu wnętrza forum, ale to już prace kosmetyczne jednak dalej ważne.
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
Będziemy zmuszeni przesunąć migrację o kilka dni (aktualny termin - noc z pn/wt lub wt/śr) - dogrywamy kwestię reputacji - chcemy, aby w pełni i poprawnie się przeniosła, a ze względu na to, że silnik jest stary są (nie)małe problemy z poprawnym zsynchronizowaniem, nad czym już usilnie pracujemy ????
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Będziemy zmuszeni przesunąć migrację o kilka dni (aktualny termin - noc z pn/wt lub wt/śr) - dogrywamy kwestię reputacji - chcemy, aby w pełni i poprawnie się przeniosła, a ze względu na to, że silnik jest stary są (nie)małe problemy z poprawnym zsynchronizowaniem, nad czym już usilnie pracujemy ????
I dobrze że przesunięta bo weekend to nie na najlepszy moment na taka konserwację. Zwłaszcza ten konkretny gdy jest walka Mayweather - McGregor (sobotę 26 sierpnia), która już generuje zainteresowanie, a w nocy z soboty/niedzielę będzie kulminacja. I szkoda żeby wtedy było tu pusto.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Szkoda to jest tego ze to juz 5 próba chyba przejścia i ciągle słyszymy ze przechodzimy ???? , wcześniej od green teraz od kolejnej osoby. Warto się do tego przygotowac lub znaleźć odpowiednie osoby które to zrobią. Liczę ze w końcu to nastapi ????
 
xsebax 781

xsebax

Forum VIP
Trwają cały czas prace, a że to nie proces na dzień to niestety musi to trwać. Baza forum jest naprawdę duża, więc nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek awarie. Bez pośpiechu ale małymi krokami do przodu ????
 
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
Szkoda to jest tego ze to juz 5 próba chyba przejścia i ciągle słyszymy ze przechodzimy ???? , wcześniej od green teraz od kolejnej osoby. Warto się do tego przygotowac lub znaleźć odpowiednie osoby które to zrobią. Liczę ze w końcu to nastapi ????
Do tej pory była jedna próba przejścia... średnio udana, jeśli rozpamiętywać.
Aktualnie współpracujemy z firmą zewnętrzną, która między innymi przygotowała nam profesjonalny szablon tak, aby wyglądał podobnie do aktualnego oraz wspierał najnowsze funkcje.
Jako, że jest to współpraca z firmą trzecią musimy się zsynchronizować i dograć wszystkie tematy tak, aby nie było wtopy jak ostatnio ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Daje do myślenia ze grono adminów ciągle się rozrasta a nie idzie to w parze z efektami. Odnoszę wrażenie ze przysłowie &quot;gdzie kucharek sześć. ...&quot; jest tutaj odpowiednie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Daje do myślenia ze grono adminów ciągle się rozrasta a nie idzie to w parze z efektami. Odnoszę wrażenie ze przysłowie &quot;gdzie kucharek sześć. ...&quot; jest tutaj odpowiednie.
Nie wszyscy admini zajmują się tą sprawą, dlatego nikt sobie nie chodzi w drogę, ale jak najbardziej każdy dąży do rozwoju forum, a to jest jedna z takich opcji tzn. silnik forum.

Nie można tak ważnej zmiany zrobić od tak, żeby się wszystko posypało, potrzeba to zrobić na spokojnie, chyba nikt nie chce, żeby forum nagle przestało działać z powodu źle przygotowanych zmian.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
greenvoice 13,1K

greenvoice

Administrator
Członek Załogi
Moi drodzy,
Niezmiernie milo poinformować, że migracja została zaplanowana na wtorek - w ciągu dnia oraz nocy.
Jak będzie przebiegał proces?
  1. Najpierw wyłączymy aktualne forum. Będzie to koniecznie aby zabezpieczyć się przed sytuacją, że ktoś doda post który nie zostanie przeniesiony.
  2. Po rozpoczęciu importu, zamiast strony forum, pojawi się oddzielna strona z odpowiednim komunikatem informującym o migracji
  3. Wraz z zewnętrzną firmą zaczniemy import danych
  4. Po imporcie uruchomimy nową wersję forum, która nie będzie aktywna
  5. Przeprowadzimy testy (czy przekierowania działają, czy uprawnienia dobrze się przeniosły)
  6. Ruszamy z powrotem!

Szacujemy, że kroki 3-5 potrwają do 8h.

Dodatkową kilka uwag:
  1. Współpracujemy z zewnętrzną firmą, która też ma napięty grafik -a chcemy ich wsparcia, aby poprawnie wdrożyć szablon, który przygotowali. Dlatego forum może przestać działać już w ciągu dnia (to jeszcze dogrywamy)

Po uruchomieniu forum miejcie wyrozumiałość.
  1. Brakujące / błędne tłumaczenia - który przegotowywaliśmy sami. Mogło nam umknąć kilka fraz. Dlatego nie denerwujcie się proszę - wszystko da się poprawić, a my jesteśmy ludźmi.
  2. Brakująca reputacja - będziemy korzystać teraz z innego mechanizmu. Przeniesienie nie było trywialne, dlatego coś może zabraknąć, ale nie musi - na spokojnie to zgłaszajcie. Będziemy mieć poprzednią kopię forum, dlatego łatwo będzie potwierdzić jeśli okaże się że czegoś brakuje.
  3. Liczniki postów, wyszukiwanie itd - sam proces indeksowania całej zawartości może potrwać 24-48h (nie chcemy też zarzynać serwera). Dlatego wyszukiwarka może nie pokazywać wszystkich wyników, a licznik postów troszkę zakłamywać.
  4. Po migracji na pewno będziemy wykonywać jeszcze jakieś prace techniczne - dlatego forum może dostać na chwilę zadyszki, bo puściliśmy akurat skrypt na bazie.
  5. &quot;Nie podoba mi się to i tamto, jest brzydkie / cukierkowe...&quot;. Mamy dostęp do skórki - po migracji, jeśli bardzo będziecie chcieli, będziemy w stanie wprowadzać poprawki do skórki. Jednak należy też mieć na uwadze, że będzie to nowy silnik, i obsługa kilku rzeczy się zmieni. Niestety nie da się iść dalej tkwiąc w jednym miejscu, dlatego trzeba będzie się przyzwyczaić do obsługi pewnych rzeczy i biadolenie &quot;że przywykłem/am&quot; nie ma sensu. Bo jeśli przywykłeś/aś.. to po co aktualizować? ;)
  6. Cierpliwie czekajcie na obsługę zgłoszenia. Niektórzy z nas mają potomstwo, inną pracę - nie da się 24h siedzieć i poprawić błędy wszystkie naraz &quot;bo chcę mieć już swoją reputację&quot;.

Dzięki za wyrozumiałość i miejmy nadzieję, że to tylko czcze gadanie i czas, który poświeciliśmy na przygotowanie zaowocuje i nie będzie żadnych wtop ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
U 0

Usunięty użytkownik 147020

Gość
Fajnie że nowe forum będzie i mam nadzieje że nic nie zginie ,chodzi mi o tematy użytkowników ,żeby dalej można było podawać w tych samych tematach
Pozdrawiam i nie mogę sie doczekać od Wtorku brak typowania robimy ,na kilka dni
Mam nadzieję że da sie zrobić szybko i zostaną ikonki jakie są dotej pory chodzi mi o plusy i minusy do podliczania typków
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Czy to oznacza, ze forum znowu bedzie wygladac jak strona dla pokemonow, tak jak przy ostatniej probie, gdzie wszyscy sie burzyli, ze przejrzystosc byla rowna zeru ?
Ostatnim razem, gdy zaimportowano skrypt, to byla jakas porazka, wiec chyba nikt sie nei cieszy z gory. Mam nadziej, ze tym razem ludzie nie &quot;podziekuja&quot; wam po 5 minutach...
Czy bedzie w miare normalnie i przejrzyscie, bez idiotycznych emotikonow i wynalazakow pokemonopodobnych ?
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Na jakim skrypcie będzie oparta nowa wersja forum?
XenForo
@dx2
Wygląd strony jest bardzo zbliżony do obecnego szablonu. Wówczas szablon był całkiem inny, dlatego były problemy wizualne.
Powinny też zostać wyłączone wszystkie wodorostów typu zdobywanie osiągnięć itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom