>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Podróże/turystyka

tombird 10

tombird

Użytkownik
Zapewne jest wśród Was wiele osób, które miało okazje odwiedzić ciekawe miejsca, znane mniej lub bardziej. Zachęcam do dyskusji na temat podróży i turystyki.
Jeśli byłeś w miejscu, które chciałbyś polecić innym na weekend, czy wakacje - podziel się tym!
Miałeś niesamowitą przygodę podczas podróży? - podziel się tym!
Masz przemyślenia na temat innych kultur/nacji/krajów? - podziel się tym!
Zaliczyłeś ciekawe wyjazdy na mecze Twojej ulubionej drużyny? - podziel się tym!
Potrzebujesz porad odnośnie wyjazdu do innego kraju? - zapytaj!

Liczę, że temat nie zginie w gąszczu innych i że tutejsi użytkownicy mają wiele do powiedzenia w tym temacie!

Kto zacznie? ????
 
bmt 0

bmt

Użytkownik
Zacznę ????
Lubię podróże małe i duże. Od dłuższego czasu interesowałem się podróżami, głównie za sprawą programu W. Cejrowskiego w tv. Kilka rzeczy, m. in.:
- współlokator który interesował się tym samym,
- stypendium na studiach,
- kontakty z kilkoma osobami które coś podpowiedziały
złożyło się w odpowiednim momencie na to że pojechałem w zeszłe wakacje do Tajlandii. Podążałem za radami ludzi z internetu i odważyłem się, bo odważyć się jest najtrudniej. Wyjechałem na 3 tygodnie z moim współlokatorem. W listopadzie kupiliśmy bilet w promocji lini Aerosvit, zaraz potem przewodnik po Tajlandii. Do sierpnia zbieraliśmy informację oraz układaliśmy plan podróży. Pojechaliśmy zupełnie na własną rękę. Bez hotelu, tylko z lekkim zarysem co chcemy zobaczyć.
Wydawałoby się, że to będzie przygoda życia. To był tylko początek. Teraz zupełnie zatopiłem się w podróżach. Czytam, oglądam, planuję. W tym roku wybieram się do Indii.
Interesuję się głównie Azją, chociaż Australia i Ameryka Południowa nie jest mi obca. Jest ktoś na forum kto się tym interesuje? Chętnie podyskutuję oraz wymienię doświadczenia.
Pozdrawiam,
Bartek
 
lukaszk111 49

lukaszk111

Użytkownik
Ja polecam Chorwacje(makarska i nie tylko) jadąc na własną reke.Morze i góry w jednym miejscu to jest coś fantastycznego.Za pierwszym razem jechałem z biura podrozy, ze sporą liczbą znajomych.Było dosyć tanio a warunki w jakich mieszkalismy fantastyczne.Pogoda 10/10 na 22 dni tylko raz padało ???? Miejsc do zwiedzania jest dużo, jezeli ktoś lubi chodzi i wychaczac fajne miejsca to jest tam pare fajnych wodospadzików.
Za drugim razem jechalismy samochodem w 4 osoby i szukalismy sobie spania na własną reke.Okazało sie to bardzo dobrym rozwiazaniem, znalezlismy mieszkanko za 25zł od łebka za dobe w tym mielismy dwa pokoje lazienke,kuchnie do dyspozycji.Telewizorek,pralka lodowka oczywiscie standardowo wszedzie.
Jezeli ktoś bedzie sie wybierał samochodem to polecam jechać przy rivierze i odpuscic sobie kilkanascie kilometrów autostrady.
Po drodze mozna odwiedzić wodospady w Krka.Do Krka warto jechać na jeden dzien i pozwiedzać ale nie na całą podróż.Dubrovnik jest koło 200km od Makarskiej, oczywiscie jest to miejsce które trzeba odwiedzić.
To tak w skrócie ???? Jezeli ktoś bedzie miał jakieś pytania to niech pisze smiało.
A to jedno z moich zdjec :&gt;
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/59239_141793639192183_1557265_n.jpg
 
tombird 10

tombird

Użytkownik
... Interesuję się głównie Azją, chociaż Australia i Ameryka Południowa nie jest mi obca ...
Mi najbliższa jest Ameryka Południowa, jako że na przełomie 2011/2012 spędziłem tam 3 miesiące, a dokładniej w Peru i Boliwii.
Zdecydowanie najlepsze miesiące mojego życia! Kanion Colca w Peru, czy Salar de Uyuni w Boliwii robią piorunujące wrażenie!
Zresztą oto kilka fotek wykonanych przeze mnie:

Jeden z wulkanów w pobliżu miasta Arequipa (PERU)


Jezioro Titicaca (PERU)


Jedna z kilku lagun na Salar de Uyuni (BOLIWIA)


I taki polski akcent (BOLIWIA)


Osobiście jestem przeciwnikiem korzystania z biur podróży. O wiele taniej jest załatwić wszystko na własną rękę, a podczas podróży nie jest się przez żaden program ograniczonym. Robi się to na co ma się ochotę. Ostatnie wydarzenia pokazują też, że prawdopodobnie wyjazd na własną rękę jest bezpieczniejszy :p
 
S 0

stary-wilk

Użytkownik
Ja wybieram się do Skandynawii, bilety już kupiłem na Unityline,jak tylko wrócę przedstawię tutaj obszerną relację z wycieczki ????
 
madox2010 56,7K

madox2010

Użytkownik
Ja pamiętam jak byłem w Chorwacji a było to jakieś 11 lat temu to po drodze na Plitwickie jeziora było pełno domów jeszcze powojennych. Robiło to wrażenie jak każde okno było ostrzelane na około. Ciekaw jestem czy jeszcze czy są jakeś pozostałości po wojnie. Pamiętam Jak w okolicach Puli zabłądziliśmy z dziewczyną a tu naszym oczom ukazała sie tablica zakaz wjazdu MINY, szok jak widzisz takie coś. Tamten czas był fajny na zwiedzanie bo Chorwacja nie była jeszcze tak zadeptana przez turystów a co najważniejsze było tanio. Ludzie byli bardzo przyjaźnie nastawieni po drodze można było się zatrzymać na pieczonego swiniaczka no i rakija (siwucha) i w droge. Polecam podróż samochodem teraz jest łatwiej bo nie ma granic my musieliśmy zaliczać każdą po kolei co tez było jakąś atrakcją nocleg na granicy Słowacko-Węgirskiej bo było bezpieczniej. Pamiętam mieliśmy wtedy tylko 400dolarów wyobrażacie sobie? Na całą podróż! I jeszcze zaliczyliśmy Wenecję 2 dni.
Piękne wspomnienia
 
ajax 2K

ajax

Forum VIP
+ za bardzo ciekawy temat na wstępie.
Jestem również jedną z tych osób, które uwielbiają zwiedzać świat. Lista miejsc które chciałbym zobaczyć w niedalekiej przyszłości jest ogromna, trzeba tylko znaleźć na to czas i finanse, ale miejsce które planuje odwiedzić w przyszłym roku to kombinacja dwóch wysp, jedna już bardzo turystyczna a druga ciągle tak bardzo: Bali &amp; Lombok.
Akurat te dwie wyspy ponieważ jak jakiś czas temu pracowałem w touroperatorze, to dość sporo nasprzedawałem się wycieczek na Bali. Wszyscy wracali zachwyceni tą wyspą a nieliczni, którzy korzystali z kombinacji Bali &amp; Lombok mówili: że Lombok to jeszcze nie do końca odkryty przez turystów raj.
Ostatnio odkryłem inne ciekawe miejsce, które chciałbym odwiedzić a wszystko dzięki temu:
http://www.youtube.com/watch?v=SCIJ0F62og4
Wyspa St. Maarten...robi wrażenie.
Takie małe top 5 miejsc, które są na mojej liście to:
1. Bali &amp; Lombok
2. St. Maarten
3. Australia (tutaj głównie ze względu na wielkie możliwości nurkowania)
4. Ameryka Południowa (przede wszystkim Peru, Brazylia i okoliczne wyspy)
5. Kanada - ze względu na cudowną naturę, góry etc.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Zacznę ????

Lubię podróże małe i duże. Od dłuższego czasu interesowałem się podróżami, głównie za sprawą programu W. Cejrowskiego w tv. Kilka rzeczy, m. in.:
- współlokator który interesował się tym samym,
- stypendium na studiach,
- kontakty z kilkoma osobami które coś podpowiedziały

złożyło się w odpowiednim momencie na to że pojechałem w zeszłe wakacje do Tajlandii. Podążałem za radami ludzi z internetu i odważyłem się, bo odważyć się jest najtrudniej. Wyjechałem na 3 tygodnie z moim współlokatorem. W listopadzie kupiliśmy bilet w promocji lini Aerosvit, zaraz potem przewodnik po Tajlandii. Do sierpnia zbieraliśmy informację oraz układaliśmy plan podróży. Pojechaliśmy zupełnie na własną rękę. Bez hotelu, tylko z lekkim zarysem co chcemy zobaczyć.

Wydawałoby się, że to będzie przygoda życia. To był tylko początek. Teraz zupełnie zatopiłem się w podróżach. Czytam, oglądam, planuję. W tym roku wybieram się do Indii.

Interesuję się głównie Azją, chociaż Australia i Ameryka Południowa nie jest mi obca. Jest ktoś na forum kto się tym interesuje? Chętnie podyskutuję oraz wymienię doświadczenia.

Pozdrawiam,
Bartek
Jeśli mogę zapytać - jaki był mniej więcej koszt wycieczki do Tajlandii? Czy Indie i inne kraje w tej części świata wyglądają podobnie cenowo? Chętnie zobaczyłbym coś totalnie egzotycznego. Tajlandia, Indonezja i kilka innych krajów to typowo turystyczne kierunki, tzn. hotel+basen+drinki, a mi raczej chodzi o coś innego. Czy sposób podróżowania, jaki Ty preferujesz (bez biura podróży) znacznie ogranicza koszty? A może warto odwiedzić kraje typu Kambodża, Wietnam, Laos(!) ? Interesowałeś się tym?

Ja na razie ograniczam się do Europy i tworzę (trochę przypadkiem) taki piłkarski szlak ???? W zeszłym roku byłem w Barcelonie, a niedawno wróciłem z Mediolanu. Moje wakacje trwają zwykle z różnych względów maksymalnie tydzień, ale myślę, że to jest optymalny czas na zobaczenie tego typu miejsc. Może się wydawać, że lato w mieście może być męczące i pewnie trochę tak jest, ale wspomnienia są super, zwłaszcza jeśli komuś zależy na zobaczeniu zabytków, itp. W Barcelonie było o tyle fajnie, że można była przeplatać zwiedzanie z plażowaniem, to super sprawa. W Mediolanie z tym trochę gorzej, ale w promieniu 1-2 godzin pociągiem jest wiele miejsc, w których można odpocząć nad wodą. Blisko też do Wenecji, Werony, itp. Ogólnie na Włochy trzeba by poświęcić minimum miesiąc, żeby wszystko zobaczyć.

Nie mam jeszcze planów na kolejne wakacje, ale nie wykluczam, że będzie to kolejne duże miasto, może poza Europą. Powodzenia wszystkim podróżnikom!
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
kiedyś miałem zajawkę zwiedzić calusieńki świat do tej pory mi to zostało ale jest jedno ale ,które mnie pobolewa nie byłem jeszcze wszędzie w Polsce dlatego taki mam mały plan kupić jakiegoś busa nie drogiego zreperować elegancko i poturlać się po naszej ziemi ,takie długie Tour de Polska ,a jak bus się sprawi to kresy wschodnie się ogarnie .Potem inne miejscówki bo jara mnie to poznawanie innych kultur ,zabytków ,jedzenia ,ludzi i tak bym mógł sobie pisać do nocy ... także piona dla obieżyświatów i dla tych co chcą ale &quot;nie mogą&quot;
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Dotychczas byłem w paru miejscach, ale w europie (Paryż, Szwajcaria etc.), a poza Europą, udało mi się zwiedzić Australię. Byłem na południowym wybrzeżu w stanach: Południowej Australii oraz Victorii. Piękne krajobrazy, wielokulturowość, Aborygeni i luźne życie... Kangury to świetne stworzenia, choć dziki z buszu może zabić człowieka jednym kopnięciem. Koale to &#39;polskie&#39; zwierzaki, ciągle pijane. SA charakteryzuje się dość ciepłą zimą bo ok. 10 stopni, ale za to sporymi upałami na wiosnę/lato ok. 45 stopni. W zimie pięknie zielono, na lato wszystko wyschnięte. Idealnymi rejonami pod względem temperatury są stany Vitorii i Queensland - ten drugi ponoć jest przepiękny, ale za to powodziowy... Victoria ma Melbourne, które jest najdziwniejszym miastem świata wg mnie. Ruch jednokierunkowy głównie, idzie się zgubić jak nie znasz trasy - z autostrady masz jedną szansę by dostać się na daną dzielnicę, potem musisz cofać 2h.
Ja głównie przebywałem w Adelaidzie, Mt. Gambier oraz Dartmoor i Portland - tam mam rodzinę. Pokazali dużo wspaniałych miejsc. Któregoś dnia powrzucam kilka fot.
Życie w AU jest spokojne. Każdy obywatel musi dostawać socjal, tak czy siak - nikt nie zginie. Każdy z uśmiechem na twarzy, nie narzekają - prócz niektórych Polaków, którym zostało to we krwi. Wszyscy żyją razem: Azjaci, Aborygeni (choć nieco zdemoralizowani niestety), Europejczycy, Amerykanie, Afrykanerzy oraz Australijczycy z pokoleń więźniów ;)
Później napiszę coś więcej, bo tutaj to bym mógł pisać i pisać.
 
bmt 0

bmt

Użytkownik
Sorry, że tak póżno odpowiadam. Dawno nie zaglądałem do tematu.

Jeśli mogę zapytać - jaki był mniej więcej koszt wycieczki do Tajlandii? Czy Indie i inne kraje w tej części świata wyglądają podobnie cenowo?
Jasne, że możesz. Kto pyta nie błądzi.

W zeszłym tygodniu wróciłem z Indii. Jeśli chodzi o koszty to:
Pierwsza sprawa to bilet. Do Tajlandii w obie strony zapłaciłem 1600zł za bilet linii Aerosvit - narodowe Ukraińskie. Standard dla wybrednych pozostawia wiele do życzenia ale przecież chodzi o to, żeby dotrzeć. Indie za 2000zł - Turkish Airlines, kto ogląda eurosport wie o czym mówię. Wszystko elegancko - naprawde zasługują na miano najlepszych europejskich lini lotniczych.

Wszystkie bilety oczywiście kupowane w promocjach. Do wyszukiwania tanich lotów polecam:

http://www.loter.pl
http://www.fly4free.pl

Tak się złożyło, że w obu krajach wydałem 900$

Do Tajlandii kupiłem dolary po 2,83zł Spędziłem tam 22 dni. 900$ to trochę dużo ale miałem tam trekking po dżungli z przewodnikiem za który zapłaciłem prawie 200$.
Ogólnie kraj tani. Tanio jest gdy podróżujesz z kimś. Pokoje, taksówki, riksze - wszystko dzielisz na dwoje. Dzienny budżet w Tajlandii ~100zł/dzień spokojnie starcza i masz ładny pokoik w hotelu, jedzonko, świeżo wyciskane soczki na ulicy, wejścia do zabytków i piwko wieczorem. Są tacy którzy dają radę za 50zł.

Przykładowe ceny:
- cola 2l 3,5zł,
- woda 1zł/litr
- obiad 5-12zł ( to indyjskie z fotek ok. 5 zł za miseczkę bardzo dobre! )
- świeżo wyciskany sok z pomarańczy 1zł/szklanka,
- świeże owoce z targu (mango, rambutan, jackfruit, dragonfruit, banany) za grosze 2-3zł/kg

Drogie są zachodnie rzeczy czyli np. piwo 7-12 zł za 0,66l

W Indiach 900$ w ciągu 30 dni, tyle że kupione po 3,45zł. Też wydałem za dużo ok. 200-250$ wydałem na pamiątki. To już była przesada, kilka szalikow z kaszmiru, statuetki z brązu, przesadziłem;/

Ceny w całej Azji dla wszystkich Europejczyków są niskie. Indie już do przesady. Dla porównania podrabiane RayBany w Tajlandii 15zł, Indie 6zł. Pociągi mega mega tanie. Za przejechanie 1150 km z Jaipuru do Bombaju zapłaciłem 24 zł, nocny pociąg z łóżkiem do spania!

Chętnie zobaczyłbym coś totalnie egzotycznego. Tajlandia, Indonezja i kilka innych krajów to typowo turystyczne kierunki, tzn. hotel+basen+drinki, a mi raczej chodzi o coś innego. Czy sposób podróżowania, jaki Ty preferujesz (bez biura podróży) znacznie ogranicza koszty? A może warto odwiedzić kraje typu Kambodża, Wietnam, Laos(!) ? Interesowałeś się tym?
Każdy kraj można nazwać turystycznym. Wszędzie możesz wykupić sobie wczasy all inclusive gdzie widzisz tylko hotel, plaże i najbardziej turystyczne miejsca w które masz w programie wycieczki.

Dla przykładu na 3-ciej fotce masz najbardziej turystyczną plaże w Tajlandii - Ko Phi Phi - kręcono tam &quot;Niebiańską plażę&quot;, każdy chce tam pojechać. Na 4-tej masz plaże Ton Sai Beach - dotrzeć można tam tylko łódką. W głębi lądu kilka prostych bambusowych domków do za uwaga 15zł/! Zaznaczam, że to był low-season ale ceny w szczycie nie rosną zbyt znacząco. Na fotce, chyba większość ludzi którzy mieszkali w tym czasie tam ze mną. Bardzo klimatycznie!

Podróżowanie na własną rękę daje Ci przede wszystkim wolność wyboru. Przed wyprawa zaznajamiasz się z tematem kraju, jedziesz tylko z lekkim zarysem co chcesz zobaczyć. W ręku masz przewodnik (najlepszy Lonely Planet ) i robisz co chcesz. Przy wieczornym piwku masz okazję spotkać ludzi z całego świata. Ludzie naprawde dużo podróżują. Osoby w podróży dookoła świata to wcale nie rzadkość. Raczej rzadkością sa osoby wyjeżdżające jak ja, na tak krótki czas jak miesiąc.

Najlepiej oddaje to moja rozmowa z człowiekiem z RPA którego spotkałem w Bombaju. Rozmawiamy, opowiada mi o tym, że na stałe mieszka w Australii, już 10 miesiąc jest w podróży, chce pojechać dalej do, ogólnie jakieś 2 lata chce jeździć po świecie.
Opowiadam, że studiuję. Zapytał mnie ile jestem w Indiach, gdy usłyszał że miesiąc odpowiedział: &quot;So, you just have a break&quot;. Dla niego ten miesiąc na który czekałem cały rok, był tylko przerwa wakacyjna.

Jasne, że jestem w temacie innych krajów. Wietnam, Laos, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja - to wszystko jest Azja Południowo-Wschodnia.

Kilka fotek z Tajlandii(sorry ale nie zmniejszylem przed wyslanie, teraz są za duże na forum):

http://img443.imageshack.us/img443/5069/54897088.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/3774/85233814.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/8610/15795747.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/4613/39050746.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/8701/71486604.jpg
 
D 109

donbagino

Użytkownik
Chwilowo odgrzewam kotleta.
Znacie jakiś fajne miejsce nad naszym morzem w okolicach Trójmiasta? Wymagania w skrócie:
1. Chodzi mi o jakiś pensjonat, kwatery prywatne, motele - generalnie w miarę przystępnej cenie
2. Coś dla 2 dorosłych i 2,5 letniego dziecka, czyli jakiś plac zabaw na miejscu lub w pobliżu wskazany.
3. Blisko do morza, coby mała mogła w piasku się pobawić.
4. Pobyt: 3-4 dni w lipcu
Ktoś może był w tego typu miejscu i z czystym sumieniem może polecić?
 
rabbi 34

rabbi

Użytkownik
Witam
Chciałbym zapytać czy zna ktoś jakieś tanie połączenia lotnicze do Barcelony i noclegi w tym mieście? Oczywiście, przeszukiwałem już Internet, ale być może ktoś już był w Barcelonie i mógłby polecić coś sprawdzonego i w miarę taniego zarówno w temacie przelotu jak i noclegu.
Z góry dzięki za pomoc ????
 
rabbi 34

rabbi

Użytkownik
Akurat tak się składa, że do Gdańska mam najdalej, ale dzięki za propozycję. ???? Wylot będzie z Krakowa, udało mi się znaleźć taką oto stronę z bardzo korzystnymi cenami. Podaję link, może komuś też się przyda na przyszłość. http://tanielotybarcelona.pl/
Pzdr
 
W 25

wasul

Użytkownik
Byłem ostatnio w Barcelonie. Ładnie, choć atrakcje turystyczne drogo kosztują. Co do spania to korzystałem z couchsurfingu i wyszło bardzo tanio (zrobienie jednego obiadu) w zamian za trzy noclegi dla dwóch osób. Minus taki, że musiałem wcześniej długo szukać hosta.
 
mateuszm 1

mateuszm

Użytkownik
Witam,
W tym roku chcemy się wybrać wraz ze znajomymi (łącznie 4 osoby) do Chorwacji, a dokładniej do Makarskiej. Czy jest ktoś wstanie polecić jakiś nocleg, którego cena/jakość jest zadowalająca? Czy polecacie rezerwować coś szybciej czy może jechać w ciemno i znaleźć coś na miejscu. Może ktoś był i z czystym sumieniem jest wstanie polecić konkretnego gospodarza? Ceny z tego co widzę są bardzo zróżnicowane, lecz zakładam że za 20 euro/os za dobę jesteśmy wstanie znaleźć coś przyzwoitego.. Zależałoby nam na bliskości plaży oraz miejsc tętniących życiem.
 
Do góry Bottom