>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Podsumowanie rundy jesiennej

Status
Zamknięty.
akarin 0

akarin

Forum VIP
Witam wszystkich zainteresowanych Bundesligą.
Runda jesienna jakiś czas temu dobiegła końca i była bardzo emocjonująca, głównie ze względu na sporą ilość niespodzianek, które szczególnie mnożyły się na początku sezonu. Z biegiem czasu wszystko stawało się bardziej &#39;normalne&#39;.​
Tabela po pierwszej rundzie wygląda tak:


Jak widać kilka klubów zaliczyło bardzo słaba rundę, bądź też wspięło się na niemal na wyżyny swoich umiejętności.
Dlatego chciałbym poznać wasze opinie o pierwszej części sezonu w Bundeslidze.
Każda opinia jest ważna :wink:
Zapraszam do głosowania w ankiecie i wyrażania swoich opinii.
 
lukasz80 88

lukasz80

Użytkownik
Dodałbym jeszcze słabą postawę Stuttgartu,przed sezonem chyba nikt sie nie spodziewał tak słabej rundy.Kapitalną rundę zaliczyło Leverkusen z bardzo młodym składem,natomiast dla Herthy ta runda była fatalna i chyba jedną nogą są już w 2 Bundeslidze.Na pewno wyższą pozycje miałby Hamburg gdyby nie kontuzje,Bayern po fatalnym początku końcówkę rundy miał dobrą i nie stracił kontaktu z czołówką.Na uwagę zasługuje dobra postawa beniaminka z Mainz.
Co do typów na rundę rewanżową myślę,że walka o mistrzostwo rozstrzygnie się między HSV a Bayernem.Herthy raczej nic nie uratuje przed degradacją
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Moja spostrzeżenia po rundzie.
Jeśli chodzi o dół tabeli. Hertha zawodzi na całej linii. Przed sezonem wiedziałem, że już nie będą tak mocni jak sezon wcześniej, ale żeby byli tak słabi to nawet mi przez myśl nie przeszło. Dziwi również słaba postawa ekipy ze Stuttgartu. Jak wiemy w CL wiedzie im się bardzo dobrze, w lidze bardzo słabo. Myślę jednak, że jeszcze podskoczą w tabeli o kilka pozycji.
Miejsca 7-14 bez sensacji. Sporym zaskoczeniem jest bardzo dobra gra Mainz. A właściwie świetna gra na własnej murawie, 18 pkt z 24 zdobyli właśnie w meczach u siebie.
A teraz ta wąska szpica. Jest niesamowicie ciasno i szanse na tytuł ma naprawdę sporo ekip. Jak widać w tym roku BL jest stosunkowo wyrównana. Nie daję większych szans na tytuł BVB i co może dziwić Bayerowi Leverkusen. Dlaczego? Mają fajny, młody, ambitny zespół, ale to nie jest drużyna na Meistra. Wątpię, że rundę rewanżową będą mieli równie udaną tak jak pierwszą. Myślę, że Bayer zajmie miejsca 2-4.
Podzielam zdanie Lukasz80, że mistrzostwo zostanie rozstrzygnięte pomiędzy Hamburgerem SV i Bayernem. o HSV mogę naprawdę długo pisać, ale w skrócie... Początek tak jak w tamtym sezonie świetny. Wygrane z Bayernem, czy Wolfsburgiem robiły wrażenie na wszystkich. Od 3 do 10 kolejki fotel lidera współdzielony z Bayerem. A później nadeszła nieszczęsna plaga kontuzji. W jednym momencie nie zdolnych do gry było aż 11 zawodników! W efekcie porażki u siebie z Bochum, czy Gladbach... Kilka remisów gdzie zwycięstwo było na wyciągnięcia ręki np. remis z Mainz Hoff, czy H96. Cóż teraz brakuje tych bardzo głupio straconych punktów. nadchodzi nowa runda, piłkarze wracają po kontuzjach, a więc wraca nadzieja na mistrzostwo. Jeśli nie wydarzy się nic nie spodziewanego np. plaga kontuzji to właśnie HSV będzie jednym z większych kandydatów do mistrzostwa. Co do Bayernu... chyba się wypowiadać nie muszę (może zrobi to jeden z kibiców Bayernu, a wiem, że kilkoro tutaj na forum jest ;)).. Kadra najlepsza z całej BL. Wyniki już nie.
Tak więc szykuje się nam ogromna rywalizacja o tytuł mistrza Niemiec. Jest kilka zespołów, które mogą powalczyć, a nie wolno zapominać o Wolfsburgu ???? W tamtym sezonie po rundzie jesiennej 8 pozycja, a w efekcie końcowym mistrzostwo, w tym również po 17 kolejkach 8 pozycja... hehe... Jednak moim zdaniem w tym sezonie to już raczej nie możliwe.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Wszystkich rozczarowuje postawa Herthy. Oczywiście mnie też i nawet zagłosowałem na nich ale również mnie rozczarowuje postawa Wolfsburga. Niestety nie jest to drużyna, która mogłaby bronic tytułu. Widać, że złapali rok temu niezłą formę ale nie potrafili jej utrzymać. Pamiętam jak nieraz moje kupony zależały od tej drużyny bo zamykały kupon. Np. w poprzednim sezonie Wolfsburg przegrywał jakiś mecz 2:0 i zdołał wyciągnąć na 2:3. Ale niestety w tym sezonie jest o wiele gorzej.
Nie ma tego w ankiecie ale również postawa Mainz mnie zadziwia. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. U siebie dotąd ani razu nie przegrali choć na wyjeździe niestety tragedia. Ważne, że u siebie są mocną drużyną a kibice i myśl, że grają na własnym stadionie dodaje im pewności siebie. To widać. 9 miejsce dotychczas i realna szansa na uplasowanie się pomiędzy 6-9 miejscem po zakończeniu rozgrywek ligowych.
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
A kogo wybieracie na piłkarza rundy jesiennej ?

Ja właśnie czytam i Fussball.pl wybrał Olića a Kicker wybrał Ozila z czym się zgadzam ????

Fussball.pl: Olić piłkarzem rundy jesiennej!


Ivica Olić piłkarzem rundy jesiennej w 1. Bundeslidze - tak głosowali czytelnicy naszego serwisu. Chorwat, który otrzymał niespełna 30% wszystkich głosów wyprzedził prowadzącego w klasyfikacji strzelców Stefana Kiesslinga i lidera asyst Mesuta Özila!

Jak widać nie trzydzieści milionów euro wydane na Mario Gomeza, ani transfer piłkarza z Realu Madryt w przypadku Arjena Robbena zmienił oblicze Bayernu Monachium! Chorwacki napastnik Ivica Olić, który trafił na Allianz-Arena za darmo latem zeszłego roku po wygaśnięciu kontraktu z Hamburgerem SV był - zdaniem naszych czytelników - najlepszym piłkarze. rundy jesiennej zdobywając 29.99% głosów [353 osób].

Drugie miejsce zajął autor dwunastu bramek w rundzie jesiennej Stefan Kießling. Napastnik Bayeru Leverkusen, który musiał przejąć pałeczkę po kontuzjowanym Patricku Helmesie i stanowić o sile swojej ekipy doskonale wywiązał się z tego zadania. W naszym rankingu zdobył 21.92% głosów [258 osób].

Na najniższym stopniu podium, ale już ze znaczną stratą stanął Mesut Özil. Pomocnik Werderu Brema, który prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej (gole+asysty) i przeważnie w każdym meczu jest kluczowym piłkarzem ekipy z Weserstadion uzyskał 12.15% głosów [143 osób].

Nieznacznie za nim znalazł się jedno z odkryć tego sezonu - Lucas Barrios. Snajper Borussii Dortmund tylko dziewięć głosów mniej od Özila, a kolejne miejsca zajmowali Edin Dzeko (VfL Wolfsburg), Mario Gomez (Bayern Monachium) i Ze Roberto (HSV), którzy osiągnęli pułap około pięciu procent głosów naszych czytelników.

Kicker: Ozil najlepszym piłkarzem rundy jesiennej

Pomocnik Werderu Brema, Mesut Ozil [fot], został wybrany w głosowaniu przeprowadzonym przez magazyn Kicker najlepszym piłkarzem rundy jesiennej Bundesligi. Zadecydowało o tym 228 zawodników poproszonych przez niemiecką gazetę o opinie.

Ozil z 38.1 procent wszystkich głosów wyprzedził lidera strzelców Stefana Kiesslinga (22.9 procent) oraz Ze Roberto z Hamburger SV (9.6 procent). Brazylijczyk znalazł się na podium, mimo że przez ostatni miesiąc leczył kontuzję.

Spośród bramkarzy najlepszy okazał się Rene Adler z Bayeru Leverkusen. Za nim uplasowali się - Tim Wiese i Manuel Neuer.

Za najlepszego trenera uznano Thomasa Tuchela prowadzącego FSV Mainz 05, choć szkoleniowiec ten dopiero rozpoczął karierę na takim stanowisku. Zawodowi piłkarze docenili także Juppa Heynckesa oraz Feliksa Magatha.
 
akarin 0

akarin

Forum VIP
Temat o piłkarzu rundy zostanie otwarty jutro,bądź dziś wieczorem, więc prosiłbym tam o komentarze dotyczące formy zawodnika z poprzedniej rundy :wink:
Być może stworzymy nawet najlepszą jedenastkę rundy :wink:
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Dla mnie niewątpliwie największym zaskoczeniem jest fatalna postawa berlińskiej Herthy (tak też zagłosowałem w sondzie). Zespół, który w poprzednim sezonie wygrywał z kim chciał i w pewnym momencie był realnym kandydatem do mistrzostwa, teraz nie może się odnaleźć... Z czego to wynika? Z braku Voronina, Simunka i Luciena Favre&#39;a na trenerskiej ławce? Trudno powiedzieć. Być może zimowe transfery w postaci Gekasa, Kobiashviliego czy Hubnika wpłyną na poprawę gry Starej Damy. Mam nadzieję, że tak, gdyż przykro byłoby patrzeć na kompletny upadek tak, co by nie było, wielkiego klubu.
Na pewno nie dziwi mnie dobra postawa Schalke. Falix Magath nie raz już udowodnił, że potrafi prowadzić zespoły Bundesligi i kto wie, może po Bayernie i Wolfsburgu, teraz to właśnie Die Koenigsblauen doprowadzi do tytułu mistrzowskiego?
Początkowe trudności z ustabilizowaniem gry Bawarczyków były raczej do przewidzenia. Nowy szkoleniowiec, który zaczął budować drużynę po swojemu i wiele nowych twarzy... Miejmy nadzieję, że teraz wszystko będzie &quot;chodziło&quot; w Bayernie jak w zegarku i van Gaal pierwszy sezon na ławce w Monachium zwieńczy tytułem mistrzowskim...
Tego, iż Wilki po odejściu wspomnianego Magatha nie będą już tą samą drużyną, można było się spodziewać. Należy mieć tylko nadzieję, iż wobec braku kolejnych sukcesów, zespół się nie rozpadnie...
Natomiast jeżeli chodzi o Stuttgart to uważam, że zażagnano już kryzys w tej drużynie i w rundzie wiosennej będziemy świadkami dużo lepszej gry ze strony podopiecznych Christiana Grossa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom