>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Podsumowanie rundy rozgrywek Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Tytuł może troszkę mylić, ale chciałbym , aby był to uniwersalny temat w którym będziemy dzielić się spostrzeżeniami odnośnie kolejnej zakończonej właśnie rundy rozgrywek.

Zachęcam do podsumowania. Co was zaskoczyło, co było do przewidzenia?
Zachęcam też do wyboru kluczowych piłkarzy oraz &#39;11&#39; rundy.

Oraz przewidywań, kto leci z hukiem ligę niżej, a kto zagra w pucharach i wreszcie kto będzie mistrzem.



Podsumowanie aktualnie dotyczy I rundy sezonu 2016/17

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Dobra, to może ja zacznę ;).
Mistrz - moim zdaniem Legia, strata 4 punktów, jeden mecz i po stracie, zastanawiam się jak długo Lechia i Jaga dadzą radę uciekać i potem trzymać poziom punktowy. Ale mecze Legii z tymi ekipami pokazują, że Legia sobie spokojnie radziła.
Kogo widzę jako spadkowicza:
Ruch Chorzów jednak, a dlaczego, jeśli nie przewietrzą szatni z ludzi pokroju Grodzickiego, którzy co z tego, że są doświadczeni, jak wprowadzają zamęt wywiadami w przerwie meczu itd. Dzieli kolegów nic więcej. Dodatkowo pieniążki, a raczej ich brak będzie dopełnieniem.
Druga ekipa - Górnik Łęczna, moim zdaniem jeśli się nie wzmocnią jakoś znacznie w przerwie, to nie ma szans.
moja &#39;11&#39;
Kelemen - Hlousek, Jach, Tomasik, Bereszyński - Vassiljev, Radovic, Krasic, Ofoe - Nikolic, Flavio Paixao

Jeszcze co mnie zaskoczyło:
1. na ⛔ forma Cracovii - 14 miejsce to porażka dla tej ekipy, na wiosnę trzeba będzie gonić, max co ugrają TOP8.
2. na ✅ mimo wszystko Nieciecza, która ostatnio poczyna sobie słabiej, ale początek był bardzo dobry, ukończyli w TOP4, co powoduje, że mają dużą szansę na TOP8 i spokojne utrzymanie.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Pierwsza część sezonu 2016/2017 za nami. Jak pokazało większość spotkań nasza liga nadal jest nieprzewidywalna i każdy może wygrać z każdym. Na plus przede wszystkim postawa beniaminków, Niecieczy jak i Jagiellonii która w zeszłym sezonie walczyła o utrzymanie. Na minus Cracovia, pierwsza część rundy Legii, Lecha czy Wisły. Jednak ta trójka zespołów z meczu na mecz radziła sobie coraz lepiej mimo sporadycznych wpadek.
Ciężko przewidzieć co będzie na wiosnę szczególnie w strefie spadkowej. Po podziale wszystko się wyrówna i o utrzymanie znowu będzie biło się kilka klubów. Przecież nikt w poprzednim sezonie nie postawiłby złotówki na spadek Podbeskidzia po rundzie zasadniczej. Mimo wszystko uważam że głównym kandydatem do spadku jest Łęczna która wszystkie mecze jesienią rozgrywała w delegacji.
Mistrzem powinna być Legia. Tylko dlaczego zespół przerastający inne kluby finansowo i sportowo nie ma takiej przewagi jak BATE na Białorusi czy Basel w Szwajcarii ? Wszystko rozstrzygnie się w rundzie dogrywkowej a wiadomo że wszyscy graja na 200% przeciwko Legii więc niekoniecznie muszą obronić tytuł. Tylko czy wszystko zostanie uczynione zgodnie z zasadami fair play to już inna sprawa.
Moja jedenastka pierwszej części sezonu (3-5-2) - Kelemen - Tomasik Runje Bereszyński - Radović Romańczuk Wasiljew Krasić Ofoe - Nikolić Cernych. Zdominowali ją zawodnicy Jagiellonii i Legii. O ile Ci pierwsi znaleźli się w niej zasłużenie to drudzy za przespanie połowy rundy niekoniecznie
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Oczywiście mistrzem będzie Legia Warszawa bez dwóch zdań z takim budżetem to był by niezły wyczyn tego nie dokonać. Początek sezonu w ich wykonaniu bardzo kiepski ale to wina trenera a raczej wydaje mi się postawy piłkarzy żeby tego trenera pogonić. Na duży plus postawa Jagiellonii Białystok ubiegły sezon to walka o utrzymanie teraz mają lidera, zasługa to dobrej pracy Probierza. Minusy moim zdaniem to Wisła Kraków i Piast Gliwice. Kandydaci do spadku to raczej Górnik Łęczna i Ruch Chorzów. Zapewne na koniec sezonu bedzie jakaś niespodzianka i na to liczę.
 
maer 199,2K

maer

Typer A-League
Oczywiście mistrzem będzie Legia Warszawa bez dwóch zdań z takim budżetem to był by niezły wyczyn tego nie dokonać. Początek sezonu w ich wykonaniu bardzo kiepski ale to wina trenera a raczej wydaje mi się postawy piłkarzy żeby tego trenera pogonić. Na duży plus postawa Jagiellonii Białystok ubiegły sezon to walka o utrzymanie teraz mają lidera, zasługa to dobrej pracy Probierza. Minusy moim zdaniem to Wisła Kraków i Piast Gliwice. Kandydaci do spadku to raczej Górnik Łęczna i Ruch Chorzów. Zapewne na koniec sezonu bedzie jakaś niespodzianka i na to liczę.
Hmm budżet to nie wszystko i do tego nikt się przed wielką Legią z ligi mistrzów nie położy, do tego nie ma już Nikolicia, nie wiadomo czy odejdzie Prijovic i kto jeszcze a ściągnęli obrońce Jędrzejczyka i polują na murzyna do ataku niby bramkostrzelnego ale takich bramkostrzelnych to już było sporo w naszej rodzimej lidze.
Odnośnie spadkowiczów osobiście chciałbym żeby poleciał tworek z Niecieczy bo ja rozumiem zamiłowanie właściciela ale fakt jest taki że to mała wioska i nawet frekwencje ektraklasie psuje :p
A tak na poważnie Ruch ma problemy finansowe, Górnik Łęczna gra bardzo słabo, ogólnie ciężko przewidzieć co się będzie działo w dalszej części sezonu i najlepiej nikogo na spadek nie skazywać i powiększyć ligę do 18 zespołów tak jak w normalnym cywilizowanym kraju ????
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Do przewidzenia było, że najlepszy piłkarz świata który nie pojechał na tegoroczne Euro oraz jego brat będą pudłować w stuprocentowych sytuacjach :cool:
Zaskoczyła bardzo słaba postawa Cracovii oraz Piasta Gliwice,
Pasy nie potrafiły nawet wygrać meczu na wyjeździe ;)
Reszta na dniach.
 
protipster 0

protipster

Użytkownik
Myślicie, że Legia ostatecznie wygra ligę w tym sezonie? Co do Śląskich drużyn, może być tak że Derby Śląska w przyszłym sezonie w II lidze. Jeśli jeszcze Piast będzie grać tak nieudolnie, to i Górnik i Ruch i Piast w II lidze. Prawdopodobne?
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Myślicie, że Legia ostatecznie wygra ligę w tym sezonie? Co do Śląskich drużyn, może być tak że Derby Śląska w przyszłym sezonie w II lidze. Jeśli jeszcze Piast będzie grać tak nieudolnie, to i Górnik i Ruch i Piast w II lidze. Prawdopodobne?
Z tego co ja słyszałem, choć to nic pewnego, że w Ruchu jest już tak źle, że Fornalik może się pożegnać z drużyną, bo nie ma płacone, a skorzystać może na tym Śląsk.
Ale to tylko plotki.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Hmm budżet to nie wszystko i do tego nikt się przed wielką Legią z ligi mistrzów nie położy, do tego nie ma już Nikolicia, nie wiadomo czy odejdzie Prijovic i kto jeszcze a ściągnęli obrońce Jędrzejczyka i polują na murzyna do ataku niby bramkostrzelnego ale takich bramkostrzelnych to już było sporo w naszej rodzimej lidze.
Odnośnie spadkowiczów osobiście chciałbym żeby poleciał tworek z Niecieczy bo ja rozumiem zamiłowanie właściciela ale fakt jest taki że to mała wioska i nawet frekwencje ektraklasie psuje :p
Nie sadzę żeby ktoś mógł zagrozić Legii w tym sezonie oczywiście jeśli będą grali jak ostatnio. Co do Niecieczy to masz racje jestem podobnego zdania chciał bym aby spadli. Ale jak zwykle czas pokarze jak będzie.
 
H 0

halller

Użytkownik
Moim zdaniem tegoroczna LM, dała Legii takiego kopa doświadczenia i przede wszystkim ofensywnej gry, że nie ma na nich silnych na naszym podwórku, przynajmniej w tej edycji Ekstraklasy.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Moim zdaniem tegoroczna LM, dała Legii takiego kopa doświadczenia i przede wszystkim ofensywnej gry, że nie ma na nich silnych na naszym podwórku, przynajmniej w tej edycji Ekstraklasy.
Nie powinno być na nich silnych a punkty tracić będą na pewno. Zresztą oni powinni od kilku lat zjadać tą ligę a każdy widzi jak grają. Zobaczymy kogo kupią bo póki co przyszedł Jędrzejczyk, a odszedł Nikolić. Ddo wyjazdu szykują się następni.
W Jagiellonii będą transfery tylko do klubu i według naszego prezesa będą to konkretni zawodnicy,a nie jak do tej pory było że wyróżniający się pierwszoligowcy lub Ci których nigdzie nie chciano.
Nie wiem jak w innych klubach bo nie śledzę ruchów / przymiarek transferowych. Może niech się wypowiedzą kibice poszczególnych drużyn.
 
mikis1995 50

mikis1995

Użytkownik
Moim zdaniem tegoroczna LM, dała Legii takiego kopa doświadczenia i przede wszystkim ofensywnej gry, że nie ma na nich silnych na naszym podwórku, przynajmniej w tej edycji Ekstraklasy.
Wpadka z Wisłą Płock świadczy o tym, że jednak ktoś może im nakopać ???? Jestem ciekaw meczów z Ajaxem
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Za nami kolejna runda rozgrywek, zapraszam
Zachęcam do podsumowania. Co was zaskoczyło, co było do przewidzenia?
Zachęcam też do wyboru kluczowych piłkarzy oraz &#39;11&#39; rundy.
Oraz przewidywań, kto leci z hukiem ligę niżej, a kto zagra w pucharach i wreszcie kto będzie mistrzem.


Podsumowanie aktualnie dotyczy I rundy sezonu 2017/18
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Na pewno największym zaskoczeniem jest gra Górnika Zabrze. Mało kto by się spodziewał, że Zabrzanie z trenerem Broszem będą tak wysoko na koniec rundy. Jak widać warto stawiać na młodzież, która chce coś udowodnić i osiągnąć w swojej karierze. Kolejnym zaskoczeniem jest Korona. Przed sezonem spisywaliśmy ich na straty, a oni nas miło zaskoczyli.
Do przewidzenia raczej było, że Legia i Lech będą kolejno na 1. i 2. miejscu w tabeli. Ich gra nie zachwyca, ale skromne zwycięstwa zrobiły tutaj swoje.
Największe rozczarowanie to Cracovia. Miała być walka o puchary, a obecnie jest dno. Jak na razie mają swoje przebłyski, lecz nie potrafili odnieść kilku zwycięstw z rzędu i obecnie zasłużenie zajmują dolna część tabeli.
Wiosna zapowiada się wybornie. Cieszy odrodzenie Pogoni, bo to nada smaku lidze w walce o utrzymanie. O mistrzostwo również zapowiada się dobra bitwa. Dobrze, że niema podziału punktów.
11 rundy:
Steinbors - Kostevych, Wieteska, Rymaniak, Stolarski - Kurzawa, Żurkowski, Makuszewski - Świerczok, Angulo, Carlitos
Rezerwowi: Mucha, Celeban, Hamalainen, Gajos, Paixao M
 
lukash 63

lukash

Użytkownik
Końcowe kolejki pokazały jak ... niestety nadal słaba jest nasz ekstraklasa. Porażka u siebie Górnika 0:4 z Cracovia, czy 0:2 Legii na Łazienkowskiej z Wisła Płock - w poważnych ligach takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Tak czy siak - Liderem po rundzie wiosennej jest obecny Mistrz Polski - Legia Warszawa i moje przewidywania są takie, że po zakończeniu sezonu tak pozostanie.
Bardzo ciekawy jestem jakich zmian kadrowych dokona Romeo Jozak - jego pierwsze okienko transferowe powinno udowodnić, czy te wszystkie laurki, które mu wystawiano się potwierdza. Jak na razie Legie opuszcza Guilherme oraz prawdopodobnie Pazdan - zobaczymy co dalej.
Ciekawy tez jestem czy gracze Górnika zostaną w Zabrzu. W mediach głośno słychać, że Górnik nikogo nie będzie sprzedawał, ze polityka klubu jest mądrze prowadzona i nikt nie podkupi najlepszych graczy. Mówiono ostatnio o podwyżkach dla najlepszych graczy. Ja jednak liczę na to, ze mimo wszystko do transferów dojdzie ... Żurkowski -&gt;Legia ? A może Angulo ?
Do spadku : Sandecja Nowy Sącz/Pogoń Szczecin
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Pogoń i Cracovia ogarną sytuację na wiosnę, to są solidne drużyny na pewno nie na spadek.
Sandecja powinna za karę spaść za zwolnienie Mroczkowskiego i walenie w ch... ze stadionem, który w pierwsze dni po awansie to miał być obowiązek a teraz wygląda na to, że po co stadion jak zaraz ekstraklasy nie będzie. A sportowo, drużyna zbudowana na emerytach pokroju Barana, Małkowskiego i innych dziadów, ale dziadów ze sporym doświadczeniem ligowym.
Liga i jej wyniki są tak nieprzewidywalne, że w zasadzie ciężko cokolwiek wytypować, bo sam nie wiem kto ma spaść. Wydaje się, że to będzie właśnie Sandecja i może Piast. Taką dwójkę na dzisiaj bym wytypował, ale jak się zastanowić to Fornalik może to ogarnąć i uratuje ekstraklasę. Do tej dwójki dołożyłbym Termalicę i niech sobie w trójkę walczą o utrzymanie. Żadnego zespołu nie będzie Polakom żal, takie są fakty.
Co do mistrzostwa to przerabiamy po raz kolejny historię, że Legia nie grająca nic od 2 lat ciekawego po raz kolejny zostanie Mistrzem w zasadzie dzięki frajerom typu Lech Poznań bo tak ich trzeba nazwać, który nie może wykorzystać sytuacji Legii i szarpnąć się na mistrza. Dziadostwo niesamowite biorąc pod uwagę cały potencjał jaki jest w Poznaniu.
Lechia skończyła się w szatni na Łazienkowskiej 3 w ostatnim meczu zeszłego sezonu. To 4 miejsce rozbiło drużynę na amen, wtedy już było po wszystkim w relacjach Piłkarze-Nowak. Zaciągnięte długi, odejmowane punkty, więcej piłkarzy na trybunach jak na ławce rezerwowej to są obrazki &quot;Nowej potęgi z niemieckim inwestorem&quot;. Mandziara jako prezes jest pośmiewiskiem i klaunem, podczas występu w Lidze+Extra pokazał jak jest ubogim człowiekiem jeśli chodzi nawet o głupi wizerunek a co dopiero zarządzanie klubem i zaciąganie na każdym kroku coraz większych długów. Ten projekt padnie, a fakt że Lechia nie ma drużyny rezerw gdzieś w 3-4 lidze spowoduje, że klub ponownie będzie musiał przejść drogę od A Klasy do Ekstraklasy.
Co jeszcze?
Na pewno boli fakt, że Hiszpańscy snajperzy jeden emeryt z I ligi w Zabrzu i drugi z 4 ligi w Hiszpanii totalny anonim dzielą i rządzą polską ligę. To jest po prostu masakra.
Człowiek życzy sobie, żeby taki Górnik wszystkich wyciulał i wygrał ligę, ale no kurde jak to wszystko wygląda? Małolaci wjeżdżają z buta do ekstraklasy i wszystkimi trzęsą? Podobny casus jak ci anonimowi Hiszpanie. Byle kto wpadnie do ligi i zostają hitem rundy, oczywiście szanuje to i nie zabieram im tego sukcesu ale jak się zastanowić to wychodzi taki rachunek.
Mistrz Polski samymi transferami ośmiesza nasz cały kraj. Ściągają jakichś rumunów, którzy nic nie grają. Nawet nie chce mi się o Legii gadać. Wystarczą mi takie historie jak obrońca zwykły drwal Jędrzejczyk jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w najlepszej drużynie w Polsce.
Canal+ z tym opakowaniem tego śmieciowego poziomu też dają dobrą dawkę humoru. Ja nie wiem co to za taktyka by z ludzi robić idiotów. A wybory TOP3 zawodników to normalnie jak w jakimś przedszkolu, człowiek emocjonuje się końcówką a tu te głupie wstawki kto najlepszy. Prawda jest taka, że Eurosport bije ich na głowę z komentarzem i ogólnie z fajnym studio przed i po meczu prosto z murawy.
Jeszcze co do następnej rundy. Życzyłem sobie by to Lech w końcu przejął stery w polskiej piłce i zdobył tak z dwa mistrzostwa pod rząd, chociaż nie lubię Poznaniaków i tworu w postaci Lecha kupującego akcje Amiki Wronki + Piotr R. i inne sprawy. Ale jakościowo trzeba przyznać, że mają wszystko na dobry klasowy zespół coś ala Basel w Szwajcarii. Bjelica wydawał się konkretnym kandydatem na to stanowisko + ekspres w postaci nauki języka za co dostał olbrzymi szacunek, ale jak czas pokazuje to też jakiś debil nie trzymający ciśnienia i w sumie po czasie już wiemy czemu trafił akurat do ekstraklasy.
Postać 2017 roku: Marcin Brosz
Dla mnie tylko jedno wyróżnienie, bez zawodników bez najlepszej 11stki. Największym wygranym jest Brosz, w którego notabene już od czasu pracy w Podbeskidziu jak zrobił awans wiedziałem, że to jest najbliższej przyszłości czołówka jeśli chodzi o polską myśl szkoleniową.
Może za 10 lat doczekamy się jakiego trenera za granicą? Co jest kolejną absurdalną historią, że nie mamy pół trenera w zagranicznym klubie. Ostatni był Probierz i jego Aris w Grecji niepłacący kasy.
Żyjmy dalej Gmochem w Panacie i Kasperczakiem w Afryce...
--------------------------
Tematów i omówienia pozostałych zespołów chociażby jak Jagiellonia, Arka, Probierz w Cracovii, hiszpański zaciąg Wisły, Gino Lettieri, polskie gówniane dziennikarstwo, ogólną frekwencję czy przypadek Śląska od mistrza Polski do właściwie przeciętnego zespołu dolnej połówki czyli jak można nisko upaść w ciągu kilku lat przez fatalnie zarządzanie klubem. To bym Tobie zostawił robson1416 ;) Bo to jest mega temat i w sumie mamy podobną sytuację bo Lechię czeka ten sam scenariusz tylko u nas 4 miejsce można traktować jako największy sukces w historii. Może szkopuł tkwi w Oporowskiej 62 i Traugutta 29, gdzie te zespoły przy kompletach publiczności tworzyły magiczny klimat a nie jak obecnie na pustych molochach, gdzie oprócz młynów za bramką nie ma praktycznie nikogo.
 
xbrajanx 10,8K

xbrajanx

Użytkownik
Owszem takie sytuacje że klub który jest w TOP 3 dostaje na koniec 0-4 czy z Wisłą Płock Legia 0-2 nie powinny się zdarzać, ale zdarzają się takie sytuacje w lidze Hiszpańskiej, Francuskiej (PSG z Strasbourgiem) i wielu innych poważnych ligach, to w takim razie to nie są poważne ligi ? W Ekstraklasie to norma, w Anglii też poziom jest równy i ostatni walczy czasami z TOP-em jak równy z równym. To pokazuje niestety jedno - że nawet Mistrz Polski który wygra ligę z przewagą kilku punktów i tak w lidze mistrzów czy europejskiej nie powalczy. Jest to przykre, tym bardziej że Legia miała fajny skład (oczywiście ten z Vadisem) i była w LM fazie grup. walczyła w LE, i gdyby to zostało być może dominacja Legii była by teraz widoczna, a tak pieniądze które były dosyć duże za LM poszły w słabe transfery i to widać w naszej Ekstraklasie jak na tacy.
MP - Jednak z racji chociażby budżetu typuje w tym roku Mistrza Polski - Legię lub Lecha (w zasadzie jak co roku ???? ), bo jakby nie patrzeć to dwie drużyny które nawet mają wpadkę, potrafią odrobić punkty i trzymać poziom nawet przy jakimś tam mniejszym kryzysie. Górnik ?Jak by utrzymali ten poziom z I rundy to szansa jest, ale mimo moich zachwytów na Zabrzanami w tym roku w Ekstraklasie to i tak nie widzę ich na 1 miejscu, tym bardziej że dużo piłkarzy to młodzież czy starszy Angulo i puchary europejskie byłyby w małym zasięgu nawet do fazy grupowej, a co dopiero mówić o dalszej fazie. (w ogóle o czym ja myślę ???? )
Spadkowicze - Na ten czas typowałbym podobnie jak Grac czyli Sandecje i Piast. Pogoń mimo fatalnych wyników, za trenera Runjaicia się zmieniła, jest skuteczność i myślę że wygrzebią się, Cracovia to samo w ogóle nie widzę w nich spadkowicza. Sandecja póki co to dla mnie najpewniejszy spadek, od początku uważam że ta drużyna nie nadaje się do Ekstraklasy, chociażby ta sytuacja ze stadionem, ale także piłkarsko, początek jakiś był ale z czasem coraz gorzej, a Piast - grają w kratkę, mają przebłyski ale nic po za tym, z całym szacunkiem do zespołów ale dla mnie to ten sam poziom co Sandecja, w grę u mnie wchodzi jeszcze Bruk-Bet - wiadomo Nieciecza wioska, te sprawy ale to po prostu zespół przeciętny i sytuacja podobna jak z Piastem czyli przebłyski. Jest Bartoszek może utrzyma ten zespół w Ekstraklasie, ale ja chętnie wolałbym zamiast Słoników chociażby Miedź czy Odrę z 1 ligi.
Co do innych, Jagiellonia mimo kilku wpadek trzyma poziom, a przed sezonem raczej mało kto spodziewał się że dalej będą utrzymywali jakby nie patrzeć wysoki poziom wraz z trenerem Mamrotem. Według mnie jak ma ktoś namieszać w TOP 3 na koniec to mogą być właśnie Białostoczanie, chociaż w pucharach europ. oczywiście jakoś tego nie widzę.
--------------
A co do wypowiedzi Graca o Śląsku, Lechii - To prawda, ja osobiście na meczu Lechii jeszcze za czasów gry na Tragutta 29 nie byłem, dane mi było być na meczu przyjaźni ale już na stadionie Energa, jednak chociażby mój ojciec był nie raz i opowiadał mi wiele, ja natomiast doskonale znam atmosferę z meczów Śląska na Oporowskiej i to było coś co będę wspominał na zawsze, odkąd Śląsk rozgrywa mecze na Stadionie Miejskim to już coś o wiele innego. Wiadomo doping będzie zawsze, nie zależnie gdzie to samo oprawy czy najwierniejsi ludzie klubu ale te pustki to jest tragedia. Ja osobiście nie lubię pikników itp. jednak w sytuacji gdzie jest kasa dodatkowa dla klubu, chciałbym chociaż zobaczyć takich, a niestety frekwencja jest tragiczna i wyniki raczej też nie zachęcą do przychodzenia na stadion. Osobiście dla mnie sytuacja ta (ze stadionami) ma znaczenie duże, bo taki klimat jak był na Oporowskiej popychał też do przodu piłkarzy i gra tam była czymś innym niż tutaj, gdzie gra się widząc kilkadziesiąt tysięcy pustych krzesełek, i parę tysięcy rozproszonych po cały stadionie, prócz Młynu na którym jest ledwo środek wypełniony.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
grac45 Oczywiście zgadzam się z Tobą, klimat już nie ten, ale... patrząc na wyniki Śląska, to u siebie jest wszystko okej, to forma wyjazdowa jest dramatyczna. Na dniach napiszę więcej jako podsumowanie ????
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Dla mnie na pewno największym zaskoczeniem na plus postawa Górnika i Korony, ze wskazaniem nawet bardziej na tych drugich, ponieważ większość po letnich perturbacjach w klubie widziała ich gronie drużyn walczących o utrzymanie, a tymczasem włączyli się w granie o puchary, niestety ostatnie kolejki trochę zmąciły ten obraz, tak jak ostatni blamaż Górnika z Cracovią, no ale podsumowujemy całą rundę, więc te 2 kluby jak najbardziej na plus.
Największe rozczarowanie to chyba mimo wszystko Cracovia, po zatrudnienia Probierza wszyscy widzieli ich walczących o czołowe lokaty, a w rzeczywistości odliczaliśmy kolejne spotkania bez wygranej, pod koniec rundy coś już tam zaczeło trybić, ale nadal zdarzały im się nierówne mecze, w jednej kompromitują się w derbach z Wisłą 1:4, w następnej kolejce skazani na porażkę wygrywają w Zabrzu 4:0, jednak cała runda i wcześniejsze aspiracje to mimo wszystko minus. Kolejnymi przegranymi to wspomniana Lechia i Śląsk, w obu miało być budowanie potęg jak na naszą ekstraklasę, a w przypadku Lechii odliczaliśmy mecze domowe bez wygranej, pierwsza wygrana dopiero na koniec września z Zagłebiem, a na wyjazdowe zwycięstwo Śląska nie doczekaliśmy się do końca rundy.
Jeśli chodzi o mistrzostwo to niestety liga ta wyglada tak, że o głowny tytuł powalczą pewnie tylko Legia i lech, ze wskazaniem na tych pierwszych, może dołaczy do tego grona jeszcze Górnik, jeśli utrzyma przez zimę skłąd, bo coraz więcej mówi się o ewentualnych transferach piłkarzy z Zabrza. Najgorsze jest to, że zarówno Warszawa jak i Poznań nic ciekawego nie prezentują, ich wygrane są ani nie przekonujące, ani nie po jakiejś pięknej grze, ale mimo słabszej postawy punktują i na naszą ligę to niestety widać wystarcza.
O utrzymanie walczyć będzie pewnie połowa jak nie cała druga połówka tabeli, wydawało się, że pogoń jest już skazana na 1 ligę, a tu w ostatnich 2 kolejkach wygrała 2 mecze derbowe i doskoczyła do stawki, ogólnie tabela jest bardzo spłaszczona, zarówno u góry jak i na dole. dospadku typuję kogoś z trójki Sandecja, Termalica i Piast, tych klubów nie obrażając oczywiście ich kibiców byłoby najmniej szkoda patrząc z kibicowskiego punktu widzenia, a i piłkarsko nie prezentują się wyśmienicie.
Ostatni akapit poświece swojej drużynie, czyli Zagłebiu, cała runda to typowa sinusoida, początek wręcz wymarzony, zarówno patrząc na wyniki, jak i na grę zespołu, śmiem twierdzić, że w początkowej fazie sezonu to Zagłebie grało najładniejszą piłkę w całejh lidze, pózniej ze składu przez kontuzję wypadli Starzyński i Dziwniel i wszystko się posypało, szczególnie brak lidera był bardzo odczuwalny, nikt nie potrafił go godnie zastąpić w środku i wziąść na swoje barki grę drużyny, nastepnie co kolejkę raziła po oczach taktyka trenera Stokowca, Lubin grał w każdym meczu max 30 min, następnie się tylko bronił, praktycznie w żadnym meczu, w którym prowadzili nie dowiezli wyniku do końca, w wymniku czego pracę stracił &quot;Rudy&quot;, następnie ogłoszono następcę, każdy oczekiwał jakiegoś głośnego nazwiska, które by byo wstanie odbudować Zagłebie, a tymczasem buum, trenerem został były zawodnik Zagłębia Mariusz Lewandowski, który nigdy nawet nie prowadził zespołu juniorów, ale wiadomo każdemu trzeba dac szansę, na tą chwilę wyniki bronią trenera, a najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zespół zaczął grać w piłkę i nawet mimo prowadzenia nadal atakuje, nie broni wyniku jak za trenera Stokowca, widać, że &quot;im się chce&quot;, pytanie tylko czy aż taki wpływ ma na nich nowy trener czy specjalnie grali przeciwko poprzedniemu, żeby go zwolnić? Na to pytanie pewnie nigdy nie otrzymamy odpowiedzi, ale fakt jest taki, że Stokowiec był najdłużej pracjącym trenerem w historii Zagłębia, a i całej lidze jest też pewnie w czołówce, patrząc na rotację na ławkach trenerskich. Jeszcze jednym pozytywem jest skuteczność Świerczoka, w Lubinie zawsze był problem ze skutecznym napatnikiem i chyba w tej rundzie został rozwiazany, jako przykłąd podam, że najskuteczniejszy snajper w historii Zagłebia miał na koncie 15 rafień w całym sezonie, Kuba strzelił 16 bramek w jednej rundzie i już po pół roku wpisał się w historię klubu, przy okazji też ustalając pewnie jakiś rekord dwóch kolejnych kolejek z hattrickami. Jeśli nie odbije mu sodówka i dobrze przepracuje zimę to powinien być raczej pewny wyjazdu na Mundial, oby tylko utrzymał skuteczność z tej rundy.
Jeszcze na koniec jeden plus tej rundy to już dawno nie mieliśmy tylu skutecznych napastników w lidze, na tą chwilę 6 zawodników ma dwu cyfrowy wynik w zdobytych bramkach, jedynie może martwić, że w tym gronie jest tylko dwóch Polaków, to by było chyba tyle ode ode mnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom