• Witamy na bukmacherskie.com
    1. Betrally

Pozostałe ligi europejskie 2017/2018

Temat na forum 'Koszykówka' rozpoczęty przez wielki_gracz, Wrzesień 27, 2017.

Więcej tematów od wielki_gracz
    1. Pukon Dobrze znany użytkownik

Pukon
      Polubienia:
      92
      Reputacje:
      639
      NB I. A Węgry
      Kormend - Alba Fehervar godz. 18.00
      2 / 1.90
      Drugi mecz o brązowe medale w lidze węgierskiej pomiędzy ekipą Kormend a drużyną Alba Fehervar. Pierwszy mecz zakończony zwycięstwem Alby 91-71 - rywalizacja do dwóch zwycięstw. Gospodarze dzisiejszego meczu zakończyli rundę zasadniczą (runda główna i zwycięzców) na czwartej pozycji w tabeli i bilans 20-14, ćwierćfinał play off 3-2 z KTE Duna, w półfinale przegrali z Szolnoki 0-3. Drużyna gości zajęła trzecie miejsce z bilansem 23-11, ćwierćfinał play off to 3-0 z Pecsi, półfinał przegrany 2-3 z Szombathely. Dla mnie to spore zaskoczenie, że Alba nie zagrała jednak w finale, nie byli w żadnym stopniu gorszym zespołem od półfinałowych rywali, ale niestety dla nich, nie przełożyło się to na skuteczniejszą grę i awans do finału. Zastanawiałem się jak podejdą do tych spotkań o trzecie miejsce i jak pokazuję pierwszy mecz, pewnie wygrany, nie zamierzają odpuszczać, chociaż wiadomo, że aspirację mieli zdecydowanie na finał tych rozgrywek. Zdecydowanie jest tutaj o co grać, bo trzecie miejsce, jako ostatnie gwarantuję grę w europejskich pucharach w nowym sezonie. Ekipa Kormend musi sobie radzić w tych play off przy bardzo wąskiej kadrze - z klubem pożegnali się Tuoyo (9pkt), Wright (11,4pkt) czy Horti (3,8pkt), do tego kontuzjowany jest Hollins (10,8pkt), przy tylu brakach, trener musiał uzupełniać skład o młodzieżowców. Dla nich lepiej byłoby pewnie, gdyby ten sezon już się skończył, przez ciągłe urazy czy odejścia zawodników, pozostali gracze mają już naprawdę sporo tych meczów w nogach - warto też dodać, że grają w tym sezonie najwięcej ze wszystkich zespołów na Węgrzech - liga, Puchar Węgier, FIBA Europe Cup i Alpe Adria Cup, więc to zmęczenie też na pewno jest już odczuwalne. Drużyna Alby ma tutaj zdecydowanie silniejszą i co najważniejsze szerszą kadrę (w tym pierwszym meczu trener Dzunic grał w rotacji na jedenastu zawodników, z czego dziewięciu miało istotny wpływ na wynik), w trakcie tego sezonu pokonali dzisiejszą ekipę rywali już sześciokrotnie (liga, puchar Węgier i FIBA Europe Cup), co też może obrazować siłę tej drużyny. (fortuna)
      83-95 :plus:

Ostatnia edycja: Czerwiec 14, 2018
    2. Pukon Dobrze znany użytkownik

Pukon
      Polubienia:
      92
      Reputacje:
      639
      LEB Oro
      Manresa - Melilla godz. 20.30
      1 / 1.46
      1(-3,5) / 1.70
      Piąty, decydujący mecz w finale play off hiszpańskiej LEB Oro. Zespoły zgodnie wygrywają na własnym parkiecie - Manresa 83-76 po dogrywce i 76-74, Melilla 78-74 po dogrywce i 86-74. Dla mnie lepsze wrażenie po tych rozegranych już spotkaniach zostawiła drużyna Manrese, nawet w tych porażkach nie ustępowali bardzo rywalom i mogli spokojnie ugrać ten awans już na terenie Melilla - przede wszystkim ten trzeci mecz, bardzo pechowo przegrany. Ta kadra też według mnie zdecydowanie na plus Manrese, spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej, mają przede wszystkim dwóch graczy, którzy potrafią zrobić bardzo dużą różnicę w tych rozgrywkach - doświadczeni Jordi Trias i Nacho Martin, byli reprezentanci tak klasowej drużyny jak Hiszpania, co mówi samo za siebie, ale nie tylko oni decydują w tej drużynie - Lundberg, Munoz, Allen, Gintvainis, Hamilton, Costa czy Sakho tez potrafią zagrać bardzo dobre zawody. Ekipa Melilla też mocna personalnie, ale jednak ta kadra nie jest aż tak szeroka i wyrównana, jak w przypadku dzisiejszych gospodarzy. Chociaż przed play off wyżej stawiałem szanse na awans dla Prat Joventut, to teraz z tej pary większe szansę widzę przy drużynie Manrese. Dla Manrese to już drugie podejście do decydującego meczu w tym sezonie, pierwszy był finał Copa Princesa de Asturias (prestiżowy puchar dla dwóch najlepszych zespołów LEB Oro po połowie sezonu) gdzie przegrali z Breogan 86-90 - zespołem który uzyskał bezpośredni awans. Jeżeli tym razem by się nie udało, to sezon w pełni nieudany. Jako ciekawostkę można dodać - w historii rozgrywek LEB Oro drużyna która wygrywała już w finale 2-0 zawsze uzyskiwała awans, kolejna rzecz to Manrese w tym sezonie nie przegrali trzech meczów z rzędu. Dodatkowym bodźcem do lepszej gry gospodarzy, powinna być też pełna hala (5 tysięcy kibiców, wszystkie bilety rozeszły się w przedsprzedaży), która może ponieść zawodników Manresa do zwycięstwa i tym samym powrotu na salony hiszpańskiej koszykówki.
      97-67 :plus:

Ostatnia edycja: Czerwiec 14, 2018

Poleć forum